24
  • Yodafon
    #24
    Úgyis az lesz mint ami az iPhonennál is volt.
  • passatgt
    #23
    És itt a másik kérdés, hogy miért engednek levédetni ugyanazt mégegyszer egy másik cég által:)
  • passatgt
    #22
    A hivatalos beadvány alapján 2005-ben alapították
    http://www.scribd.com/doc/57544701/iCloud-Complaint

    És itt a gond nem azzal van, hogy azonos a szolgáltatás, mert teljesen más, csak az apple az icloud nevet olyan célra is levédette, amit ugyan nem használ jelenleg, de egyezik a z iCloid Communications jelenlegi szolgáltatásával
  • MacropusRufus
    #21
    megnéztem a cég oldalát. Egy bejegyzést találtam ami a kezdetekre utal:
    "In fact, we've been a pioneer in the telecommunications industry since 1982! "
    ami ugye nem 86.....

    Viszont:
    "iCloud Communications and all other products and services mentioned are the trademarks, service marks, registered marks or registered service marks of their respective owners.

    Copyright ˆ 2009 - 2010 iCloud Communications, LLC. All Rights Reserved."

    tehát még az is lehet, hogy tényleg ők koppintottak. Ui. ha 1982 (okés 86) óta bejegyzett védjegyük lenne az iCloud akkor a fenti mondat így nézne ki:
    "Copyright ˆ 1986 - 2010 iCloud Communications, LLC. All Rights Reserved."

    sztem
  • socheater
    #20
    Hát, lehet hogy betegesen keresem az összeesküvés elméleteket, de én is erre gondoltam... Sőt, jó lenne tudni, hogy mit tervez még a jövőben az apple, és azt is gyorsan levédetni. El tudok képzelni mondjuk egy üdítőt, iPadezés mellé, iTal néven... :D
  • Crane
    #19
    Szerintem az Apple már megtette ajánlatát a iCloud Communications LLC-dek, hogy az egész céget megvásárolná kilóra. :D
  • MsUser
    #18
    Olyan tömegnév véletlenül ugyanazt találták ki, na és akkor mi van?
    Az alma termesztőknek van pénze, majd mindent elsikálnak a felhasználók pénzéből!
    Eddig is ezért volt ilyen drága az alma termés.
  • viasz
    #17
    Elnézted mi? Talán el kellene olvasni a cikket ilyen komment előtt...
  • viasz
    #16
    Szerintem ez csak reklám. Lassan ebből űznek sportot kb. Nem csak a Zapple...
    Drága, de hatásos reklám, rengeteg helyen írnak róluk "ingyen".
  • sanyicks
    #15
    Az epl ügyfeleknek nem gáz, van pénzük (vagy ha nincs akkor hitelből is megveszik) :D Fizessék csak meg, hiszen a "minőséget" meg kell fizetni
  • hdo
    #14
    Ajánlom figyelmedbe megkeresni, hogy a diablo3.com-ért mennyit fizetett a blizzard az előrelátó tulajoknak akik előre lefoglalták! :D
  • gforce9
    #13
    Amúgymeg.. őszintén? Jogászok, ügyvédek egy rohadt tetves márkanéven keresik zsírosra magukat. Egyszerűen röhej, hogy ebből meg lehet élni. Ebből a perből valójában mi származik? A per vesztese a veszteségeket iylen esetben beleépíti a szolgáltatás árába valamilyen formában. Ki fizeti ki? Az ügyfél, akinek aztán tényleg semmi köze az egészhez. Röhej egy világ.
  • Tetsuo
    #12
    Meg rogton mindennek az ellenkezojet gyanitjak.
  • okosan gyerekek
    #11
    gyerekek, ne legyünk már ilyen naivak, hol itt a szükségszerűség abban, hogy egy céget 26 éve megalapítanak, és a jelenlegi neve nem egy amolyan "rajtacsapás" volt - esetünkben - az Apple-ön? Nem mintha sajnálnám, sőt, ahogy írták előttem: visszanyal a fagyi: annyit kardoskodtak már a szerzői jogvédelem alatt álló dolgok miatt, most meg épp ők kerülnek emiatt kényes helyzetbe, kurva felháborító. Remélem ez az iClouds com tényleg csak meg akarja tartani a nevet, hogy az Apple keresztbeszopjon és ne csak egy amolyan kis anyagi kár érje...
    Ugye, az Apple-t nem zavarják azok az objektív alappilléreken álló alkotmányos jogok, mint az ártatlanság vélelme a bluetooth használata során, mer' nyilván, az hogy átküldök egy mp3 fájlt egy másik készülékre, az szükségképp jelenti azt, hogy éppen már a mindennapi életbe is beszivárog a "kalózkodás", s elképzelhetetlen, hogy saját anyagot küldök azonos formátumban. (képformátumú fájlokról már csak ne is beszéljük...) Innen nézve pedig jól megérdemelne egy iPhone 5-öt repesztő pert a seggébe... várom szeretettel az elmarasztaló fejleményeket!
  • gforce9
    #10
    Jó oké, elnéztem. Van ez így. :) Úgy birom itt az SG-n, hogy rögtön nekiesnek az embernek :)
  • bigjoe
    #9
    Mi van?? Olvasd el figyelmesen a cikket:
    "Az iCloud Communications-t 1985-ben alapították, azaz 26 éve létezik"
  • hdo
    #8
    Milyen ellenkező? Megelőzte az apple-t a névválasztásban? Meg. Akkormeg?
  • fika ferenc
    #7
    az Apple mikor jö végre már rá, hogy le kellene védetnie az i + összes angol szót, és akkor nem kellene állandó jogvitába kerülni bármely új terméke/szolgáltatása esetén lol
  • Bagoly81
    #6
    akkora királyok hogy nekik nem kell.

    ezért ilyen drágák a termékek, belevan kalkulálva a pereskedéses bünőzés
  • gforce9
    #5
    Én pont az ellenkezőjét gyanítom. Az icloud lcc szerintem akkor került bejegyzésre amikor valahogy kiszivárgott, hogy az apple is tervez felhőszolgáltatást. A nevét nem is kellett tudni, hiszen az apple-nél ez egyértelmű. Szerintem megbújtak a háttérben és mikor az apple bejelentette a dolgot gyorsan lecsaptak rá. Simán elképzelhetőnek tartom. Hiszen a világ gazdagabbik fele ingyenélő. Miért pont ebből ne akarnának pénzt csinálni?
  • hdo
    #4
    De őszintén, mekkora balfasznak kell lenni ahhoz, hogy valamin hónapokig dolgozzanak, aztán úgy adjanak neki nevet, hogy még a jogvédelmi hivatal weboldalára sem mennek fel, megnézni, hogy nem-e szerepel már trademark-ként?!
  • Terence007
    #3
    Valszeg az Apple emberei nem tudtak erről a névről eddig. :)
    Vagy inkább belemennek az összes név-vitás dologba, aztán majd valahogy utólag végigverik, hogy az övéké lehessen.
  • passatgt
    #2
    így tuti lehúzzák a rolót, csődbe mennek:)
  • sanyicks
    #1
    Hát ez király :DD röhögök jól, megint visszanyalt a fagyi.