28
  • Yodafon
    #28
    És hány bubis?
  • bvalek2
    #27
    Gyanítom hogy az elektromosan semleges részecskék, például a gamma-sugárzás jelent egy közeli szupernóva esetében komoly veszélyt, és ott ezek a mágneses mezők nem segítenek.
  • dronkZero
    #26
    Ez reális veszély, ha a közelünkben kipukkan egy szupernova, akkor annak a lökéshulláma "elfújja" a Nap saját napszelét, és megsüt minket itt a Földön. Kvázi összeomlik a bubi.
  • kvp
    #25
    A tudosok kerdese az, hogy a buborekos szerkezet hatekonyabb-e mint a sima, bar szerintuk nem lesz az, de meg kell vizsgalni. Egyebkent a jelenseg elvileg itt a Foldon is modellezheto egy megfelelo magneses ter es nagyenergiaju plazma segitsegevel. A jelenseg gyakorlati felhasznalasa pl. fuzios reaktorok magneses terenel es urhajok magneses sugarvedelmenel lehetseges.
  • egynyári üröm
    #24
    tök érdekes a felfedezés, de olyan naivul hangzik az utolsó mondat. hogy mondhat olyat egy természettudományos expert, hogy valami jó vagy nem jó?? mégis milyen szempontból? :D
  • Omicron
    #23
    Ez az ég világon semmit sem jelent, tudósaink először vizsgálhattak meg ilyen jelenséget teljes valójában. Az hogy eddig mit hittek az teljesen irreleváns.
    Fogalmuk sincs mi veszi körbe valójában akár csak a Naprendszert önmagában, csak találgatnak,kártyavárakat építenek. A Föld nincs veszélyben, mint ahogyan más sem a Naprendszerben:) Valószínűleg teljesen átlagos ez a buborékosodás, csak ugye ennek önmagában nem nagy hírértéke lenne, kell a szenzáció:)
  • Csaba42
    #22
    Látom, nem esett le a tantusz (pedig igyekeztem, eskü :)) - no se baj, talán 1 ember lesz majd valamikor 2122-ig, akinek igen. (:
  • ancsil
    #21
    "Azt még nem sikerült kiderítenünk, hogy ez jó, vagy nem"
    nem hiszem, hogy az illetékes elvtárs ilyen marhaságot mondott volna.
    mert, mi van akkor, ha nem jó?
    visszamenőleg eltűnik a földön az élet?
    (sztem egyszerűen az sg- től már olyannyira megszokott pongyolaságról van szó.
  • toflehi
    #20
    Mármint részegen, fejenállva stb? Elég korán belecsaptál az élet zavarosába :)
  • Deus Ex
    #19
    Valaki írna néhány mondatot arról, milyen modell alapján, és miért vártak hullámosodást a buborékok helyett?

    Az itteni hangvételtől szokatlan módon nem kötekedni akarok, viszont érdekelne a dolog.
  • didgeridoo
    #18
    Csaba42+alájk. Nekem ugyan annyi tehetségem sincs ezekhez a témákhoz, mint az itteni leggagyibb okoskodóknak (ez annyit tesz: más területen működöm és más az érdeklődési területem), de az számomra így is teljesen egyértelmű, hogy minden alázat hiányzik a többségből. (Előre is köszi a beszólásokat, vagy a nem beszólásokat!) :-D
  • Amergin
    #17
    Nem tehet mindenről szegény bukott helytartó, de hogy fáklyaként szeretném látni, amit élve elég az is biztos.
  • Csaba42
    #16
    Nem hiszem, hogy más nemzet sírva fog fakadni, ha megtudják ezt - egyáltalán nem vagyunk különlegesebbek vagy különbek a többieknél.

    Ja, és persze erről is a Gyurcsány tehet. :( De majd a Viki megoldja!!!!
  • hdo
    #15
    "Ha netán tévedek és gugli-wiki nélkül fejből le tudod vezetni a mágneses indukció képletét n menetű tekercsre, persze részegen, fejenállva és közben sakkfeladáványokat oldva, akkor én kérek elnézést!"

    Nekiállhatsz, mert ez már középiskolában is eléggé alap dolog volt! :D
  • toflehi
    #14
    "Minél egyszerűbb egy példa, annál több rajta a kifogásolnivaló."

    Te gyakorlatilag ezt mondtad: a veréb pont olyan mint az elefánt csak sokkal kisebb, barna és nincs nagy ormánya de tud repülni és ebből már egy 6 éves gyerek is ki tudja találni hogy a veréb hányat lép egy évben...
    Kb ennyi értelme volt az okoskodásodnak.

    Ha netán tévedek és gugli-wiki nélkül fejből le tudod vezetni a mágneses indukció képletét n menetű tekercsre, persze részegen, fejenállva és közben sakkfeladáványokat oldva, akkor én kérek elnézést!

    De imádom ami itt megy, van egy pár ember aki a világon mindenkinél okosabb, de főleg azoknál a tudósoknál akik egy témának szentelték az egész életüket, de annyit se tudnak mint egy hat éves gyerek, nemhogy egy olyan világhírű zseni, aki nem a Life-ban vagy a Nature-ben hanem az Sg.hu kommentjei közt teszi közzé világrengető felfedezéseit...
    Szánalom a köbön.
  • Sir Cryalot
    #13
    "A történelem nagy tragédiája, hogy az Aurora helyett a Titanic süllyedt el."

    állítólag nem is a titanic süllyedt el hanem a testvérhajója, a titanic svindli pedig egy biztosítási csalás _D
  • gomoo
    #12
    Ottan Van a pokol és lakóiii!Me majd később MIMMEHALUNK!xD
    Amugy kiváncsi lennék h téll ez jó vagy nem és monyuk hány csillió billió év mulva kanyec a galaxisnak...kitudja lehet h már 2012 kipukkad a buborékXD
  • hdo
    #11
    Minél egyszerűbb egy példa, annál több rajta a kifogásolnivaló.

    Thank you, captain obvious!
  • Molnibalage
    #10
    Teljesen irreleváns példa. Csak néhány apró bibi.

    1. Idelent van gravitáció, ami nagyon komoly befolyásoló tényező.
    2. Felületi feszültség komolyan torzít.
    3. A buborékban levő határréteg áramlás minden, csak nem súrlódásmentes.

    Amennyire nekem lejön ők hullámosodást vártek, de ehhez képest gyakorlatilag olyat látnak, mint valami leváló örvényeket egy áramlásban.
  • mmonitor
    #9
    Nekem ez tetszik: "Azt még nem sikerült kiderítenünk, hogy ez jó, vagy nem"
    Mi van ha kiderül, hogy nem jó, akkor mind meghalunk hirtelen vagy mi?

    Amúgy semmi meglepő nincs abban, hogy a valóság mást mutat, mint ahogy azt móricka eképzeli..
  • hdo
    #8
    De most komolyan, ezen csak viccelődni lehet. 4-5 éves gyerek már tudja, hogy ha egy buborékfújóra rálehelsz, akkor a teljesen sima vizes szappan membrán elkezd hullámosodni, és ugyanez látszik itt is. Olyan hatás éri a felületét ami a sima "buborékot" hullámosítja, akár a példámban.
  • oniel
    #7
    ezt szerettem,hogy a magyaroknak még ilyenkor is van humoruk
  • Csirke4
    #6
    Én adom nekik az első nevet:
    Magneturbulencia. :d
  • Amergin
    #5
    A kozmikus sugárzás MONNYON LE!!!!444
  • hdo
    #4
    A végeredményen nem változtatna!
  • MR007
    #3
    És persze ami még fontos, hogy nehogy a terroristák kezére kerüljön!!!
  • hdo
    #2
    "Úgy tűnik, ezek a mágneses buborékok képezik a kozmikus sugárzás elleni első védvonalat" - mondta Opher, hozzá téve, hogy ez a porózusnak tűnő terület koránt sem tűnik olyan hatékonynak, mint a korábban feltételezett, szilárd pajzsként magasodó, egységes ívű szerkezet. "Azt még nem sikerült kiderítenünk, hogy ez jó, vagy nem"

    Össze fog omlani! Minmeghalunk!
  • gombabácsi
    #1
    jaaaj, de remélem ez nem jelenti azt, hogy az emberiség nem hódíthatja meg a zűrt!!!

    jaaj! :o)