3624
Wiki, minden is rajta van: https://pathofexile.fandom.com/wiki/Path_of_Exile_Wiki
Build-ek, Árfolyamok: https://poe.ninja/
Kraftolás: https://www.craftofexile.com/
Kraftolás: https://poedb.tw/us/mod.php
Trade: https://www.pathofexile.com/trade
Napi labyrinth layout-ok, Syndicate, Delve, stb cheat sheet-ek: https://www.poelab.com/
Loot filter: https://www.filterblade.xyz/


Segédprogramok:
Path of Building: https://pathofbuilding.community/
Trade price checker: https://github.com/SnosMe/awakened-poe-trade/
Trade makró: https://github.com/C1rdec/Poe-Lurker/releases
  • spybot919
    #100
    Hmm. Én ma kezdtem el rendesen játszani. Most BRUTUSt keresem. Ami megnehezíti a játékot az-az ,hogy feladatok nem jeleznek konkrét irányt így neked kell megkeresned hogy az adott hely vagy "boss" hol van. Nem árt egy kis angol tudás is a játék mellé. Például nekem fellett adva ,hogy öljem meg brutust az Upper prison ban. Ehez két helyen át kellett gyalogolni hogy "Lower prison" ba érjen az ember onnantól még a dungeon-on belűl keresgetni kellett a "The Prison"-t és onnan is keresni az "Upper prison"-t. És ez csak hab a tortán mivel már a legelső dungeon-ban 2 írány van. Eléggé bonyolultnak tűnik elsőre, de meglehet szokni. Skill-fát későbbiekben sem lehet majd resetelni vagy amit "félre kattintottunk" Az "örökre" ott marad?:P
  • Carlos
    #99
    Igen, ezen énis lepődtem és annyira nem is tetszik, mert állandóan Identify scroll hiányban szenvedek. Mostmár csak azokat identify-kálom, amiket a kasztommal tudok használni. Így viszont sok varázstárgyért csak szart kapok az árustól. :(
  • BuriP
    #98
    A játék egy másik sajátossága amitt még elfelejtettem leírni az a kereskedelem. A path of exilben nincs arany, nincs pénz, cserekereskedelem folyik az NPC-kel. orb-okat, shard-okat, scroll-okat cserélhetsz más itemekre.(Szarban lesznek a kínai goldfarmerek! XD) A múlt hét óta már eladni is lehet a felesleges tárgyakat. A jobbakért egyből orb vagy scroll jár, a kisebbekért töredékeket kapsz amiből ha elegendőtt összegyűjtesz összeállnak orb-bá, scroll-lá. Pl:5 darab fecniből lesz egy azonosítótekercs.
  • Carlos
    #97
    A 4 érdeklődőből Rowlend nyert!
    A kulcsot küldtem priviben!
  • Carlos
    #96
    No, van egy friend invite-om!

    Akinek kell a kulcs, az írjon egy privátot! Monduk este 10-ig.
  • spybot919
    #95
    Psychedelic hálám örökké üldözni fog.Biztos nem unom meg mivel hack and slash fan vagyok. Majd írok a tapasztalataimról nem csak ide hanem máshova is . Ha lesz kulcsom akkor kűldöm
  • vidu01
    #94
    Ha lenne még osztanám szívesen de csak egyet kaptam. Azóta semmi.
  • Rowlend
    #93
    Esetleg akad valakinek még kulcsa? Már iszonyú régóta várok a játékra, de valahogy nem állt mellettem a szerencse. :) Már mindenféle módon megpróbáltam kulcshoz jutni, de nem jött össze.
  • Psychedelic #92
    Küldtem kulcsot, aztán nem 1 nap után megunni a játékot.
  • Carlos
    #91
    Akkor majd énis kirakok egyet. vagy kisorsolom, vagy valami...
  • spybot919
    #90
    Ergo ilyen lánc segítségével eléggé sok keynek kellene repűlnie.
  • BuriP
    #89
    láttam olyat szeptember aki aznap kapott kodót mikor regisztrállt én 2 hét híján egy évet vártam.
  • BuriP
    #88
    Igen a meghívott is kap kódot egy-két napon belül, amit továbbadhat.
  • spybot919
    #87
    Egyébként én már akkor regisztráltam amikor felállították az oldalt. Kár hogy nem idő-rendben sorsol ..
  • spybot919
    #86
    és ha engem meghívnak akkor én is tovább küldhetek egyet ?
  • BuriP
    #85
    Nekem egy accountomra jött beta key (és egyet kaptam persze két napra rá sorsoltak ki, december elején, és tavaly december regisztráltam bétára!)és mindkét freind invitet továbbadtam, az accountokat nem adom kölcsön, mert az e-mail-eket és a jelszavakat sokminden máshoz használom még, és ugyebár az egyik acc-ot használom is a játékhoz.
    Egyébként minden beta member kap egy kodót hogy meghívhasson még valakit.
    Érdemes a hivatalos oldal "Beta Invite Discussion" topikját nézegetni, sokan osztogatnak ott kulcsokat. Én is ott szereztem az elsőt.
  • spybot919
    #84
    Vááá nem hiszem el hogy ilyen nehéz béta kulcsot vagy teszt accountot szerezni. Hungarian fórumon már mindenkinek van rajtam kivűl de mindenki csak tartogatja az invite-t nehogy más is kitudja próbálni :\
  • Carlos
    #83
    Köszi!
  • BuriP
    #82
    nem, azok csak a egyforma vagy egymáshoz kötődő dolgokat jelzik.
  • BuriP
    #81
    ...
    Egy másik érdekessége a játéknak, az a fegyverek, ruhák módosíthatósága.
    Számtalan orb, és shard van a játékban, és mindnek megvan a saját tulajdonsága. A Shard-ok a cucc minőségén és alaptulajdonságain javítanak pár százalékkal, ezekkel maximum 20%ot emelhetsz rajtuk.
    Az orb-okból több van: sokmindent csinálhatsz velük.:
    -normál, fehér itemet kék, vagy sárga szintüre változtatja, van ami véletlenszerüen valamelyikre.
    -van ami újrasorsolják a slotok számát, van ami a szinét,
    -van ami újrasorsolja a kék itemek tulajdonságait, vagy sorsol mégegyet a már meglévőkhöz(vannak ilyenek külön sárga cuccokhoz is).
    -van ami a magasabb szintű tárgyakat visszaváltoztatja fehérré,
    -van ami átviszi a tárgy tulajdoságait egy másikra,
    Az itemek ritkaságuk, és minőségük szerint növekvő sorrendben:fehér-kék-sárga-barna(normál-magic-rare-a barnáét nem tudom). A mobok is így erősebbek a nevük szinén látszik, (ott a barna a boss).
    Mielőtt egy normál itemet erősebb szinűre változtatnál, tedd rá Shardok-kal 20%ot, mert utánna nehezebb lesz, a nagyobb szintű tárgyakon a shardok ugyanis kevesebb %-ot javítanak.
    Mivel azonban a statokat véletlenszerüen sorsolja a játék az itemekre előfordulhat az is hogy negatív vagy számunkra hasznavehetetleneket rak rá.
    Van például hogy egy flaskának megfelezi a benne lévő max ital mennyiségét.

    Hát egy hozzászólásból kisebb leirás lett. :D
    Bocs a helyesírási hibákért már jojóznak a szemeim.
  • Carlos
    #80
    Jaja...Majd igyekszem.
    Van egy kérdésem.
    A skilleknél kapok valami extrát, ha egy körben minden skill megvan vagy csak design?

    Skilljeim:
  • BuriP
    #79
    Érdemes időnként lerakni egy egy town portal-t, mert ha meghalsz sem tünik el és nem kell olyan sokat visszagyalogolni.
    Az első bossznak 2 formája van egy égő kétkardos női alak, akit ha megölsz átváltozik csápos szirénné(megidézve maga mellé egy csomo kissebbet), akit újra ki kell nyirni. A második alakja lassabb és kissebbet sebez, de ott vannak mellette ugey a kicsik, érdemes visszamenekülni a szűk járatba hogy ne keríthessenek be. Érdemes zombikat idézni a kicsik hullájából, (ha már pár meghalt) azok lekötik a figyelmüket.
  • BuriP
    #78
    ...
    A ruhákon minden slotnak, foglalatnak pereme szines: lehet kék, piros, vagy zöld. és csak ugyanolyan szinű gem kerülhet csak bele.
    Az 5 poti amiket magaddal vihetsz nem tünik soknak, de itt van a játék egy másik különlegessége.: a potik nem fogynak ki azonnal, Tulajdonságaiktól függően eltérő mennyiségű értéket töltenek vissza. és ehez eltérő mennyiségű kortyot iszol belőlük minden üvegnél meg van határozva, mennyi fér bele(charge), mennyit használsz fel ebből egy húzásra, és az mennyit tőlt vissza, és hogy mennyi idő alatt. Ezenkívül még lehetnek különleges tulajdonságaik is a flaskáknak: van ami megszünteti az égést például, vagy kritikus sebzés esetén visszatölt valamennyi folyadékot, stb.
    ha üresre iszod a potit sem veszik el, ugyanis ha mobot ölsz a halálukkor regenerálódik az lötty az üvegekben, minnél erősebb a mob(sima,magic,rare,boss)annál nagyobb mennyiségben.
    ...
  • spybot919
    #77
    Nem lenne rosz egy teszt account vagy egy béta key. így szilveszterre :(
  • Carlos
    #76
    Kinyírt az első act főbossza.
    Most rápihenek egy kicsit.
  • BuriP
    #75
    ...
    A másik sajátossága a játéknak az aktív skillek: ezekből egyszerre 8at használhatsz. Skill-t a Q,W,E,R,T gombokra rakhatsz, illetve az egér jobb, bal, és középső gombjára.
    Potit (itt is a szokásos 3 féle van, piros-élet, kék-mana, lila-mindkető) 5 üveggel vihetsz magaddal, és az 1-2-3-4-5-ös gombokkkal ihatod őket.
    A skilleket gem-ek adják amiket questekből szerezhetsz jutalomként, illetve mobokbol eshet. Két tipusú, és három fajtájú gem létezik.
    Skill gem-ek.:
    Kék színű: Mágikus skillek.-Intelligencia a követelmén hozzájuk(és persze bizonyos elért szint).
    Piros szinűek: Meele (közelharcos) skillek.-Erő.
    Zöld szinűek: Ranged (Távolsági,Íjász) skillek.-Ügyesség.
    persze a közelharcos is használhat mágikus, vagy távolsági skilleket, ha a szükséges szint és pontok megvannak hozzá.
    Vannak még a Support(kisérő) gem-ek, ezekből is 3 féle szinű. Ezek nem adnak aktv varázslatokat hanem ha aktív gem-mel kapcsolod össze őket fejtenek ki hatást. Például kétféle lényt(minion) idézhetsz magadhoz a játékban társul: Zombie-kat és Spektrálokat(szellemek). Ezek idézéséhez aktív gem kell, de van három féle support gem amiket hozzájuk kapcsolhatsz: az egyik a minion sebzését, a másik a sebességét, a harmadik az életerejét növeli.
    de van ami a területi sebzés erösíti fel, vannak olyanok amik villám, vagy fagysebzést adnak a varázslathoz, vgay megemelik a kritikus sebzés esélyét.
    Az varázslatoknak amihez kisérő gemet adtál persze nagyobb a mana-felhasználása is.
    Azt hogy mennyi gemet tudsz felrakni magadra,azt a viselt ruháid határozzák meg, illetve a rajtuk lévő slotok(lyukak), ezek száma teljesen véletlenszerű, és össze lehetnek kötve egymással(ez a feltétele hogy a support gem-et hozzáköthesd az aktív-hoz. Hiába van ugyanazon a ruhán a két gem, ha nincsen a két slot kapcsolatban, nem fejti ki a hatását.
    ...
  • BuriP
    #74
    Már most több quest van benne mint a diabló2-ben. Pedig még csak az első 2 act van benne a játékban.( a 3. act a nyílt bétával és a 6. class-al együtt jön majd február elején, ha minden igaz). Ezért van, hogy a templomban a második act végén mikor beleteszed a talizmánt a sötét oltárba nem főboss jön elő belőle, csak kinyílik az ajtó ami visszavisz a játék elejére eggyel nehezebb fokozatra. Négy nehézségi fokozat van, aztán elérhetővé válik egy ismétlődő pályarész, ahol jól lehet partyban farmolni.
    Múlt héten jött egy újabb quest a játékba, act 2-ben a churc dungeon második szintjén az oltárt használva már nem csak egy kiírt szöveget kapsz hanem kiesik egy arany kéz ezt kell visszavinned az erdei táborba.
    Apropó, a talizmánokat a második act-an a banditavezérektől tudod összeszedni, ők mikor odamész hozzájuk a táborukba nem támadnak, beszélve velük válasz elé állít a játék: Segítesz nekik, vagy megölöd őket. Ha segítesz nekik, jutalmat kapsz tőlük, megemelik a max hp-d, vagy manád, és nem csak átmenetileg. ha jó hős módjára mindhármat megölöd plussz egy skillpontot kapsz.
    A skillfa az egyik érdekessége a játéknak. Nem kapsz belőle varázslatokat, hanem a skillpontjaidat felhasználva növelheted a statisztikáidat. Pl.: +10 intelligencia, +4% cold damage, +20% manaregeneráció, de vannak különleges tulajdonságok is: mint például az egyik mágikus ág végén, ha kirakod az átkoknak amivel a mobokat gyöngíted eltűnik a lejárati ideje, halálukig rajtuk marad.
    a skillfa sem nyerte el végleges formáját még folyamatosan változtatják, finomítják a héten kétszer kellett már újraraknom mert módosítottak rajta.
    ...
  • spybot919
    #73
    Valakinek van accountja vagy béta kulcsa kiszeretném próbálni egy 1nap erejéig. Ha esetleg account akkor is és aztán vissza adnám. Csak kiváncsi vagyok rá és nem tudok kulcsot szerezni. Esetlegesen csere is szóba jöhet
  • Carlos
    #72
    Igen. A börtönben kifejezetten félelmetes volt bóklászni.
  • Ariakus
    #71
    Erős közepes? Hát sztem grafikailag nagyon ott van a játék. Árnyékok és a shader-ek nagyon jól meg vannak csinálva. Diablo 3 ennél nem is szebb csak más a színvilága. Ez darkos a Dio 3 az meg nem annyira.
  • tutituti
    #70
    okés.köszönjük!
  • Omlás
    #69
    Nincs mit ;]
  • Akra
    #68
    köszi, már települ is
  • Omlás
    #67
    :[

    Ha lesz még akkor szintén osztom majd ide ;]
  • tutituti
    #66
    ejj elvitték:(
  • Omlás
    #65
    Aki kapja marja :]

    FRLTJ-A3JB3-TCBTD-4TXMZ

    GL !
  • Carlos
    #64
    Pontosan!
    Egy igen jól sikerült diablo 2 klón...
  • Zomil
    #63
    dio2ben fele ennyi küldetés sem volt :D
    és ez a játék sosem akart több lenni egy dio2 utodnál, arra meg sztem tökéletes
  • Carlos
    #62
    No 3 óra játék után.

    Nekem egy kicsit unalmas és monoton, kevés küldetés van. A fejlődés nagyon jó és ötletes. A grafika erős közepes. Aki játszik vele egy grafikailag javított Diablo 2-t kap.

    Jópofa meg minden, de még nagyon béta...
  • Carlos
    #61
    No énis elkezdem a beta-t. Majd írok.