3624
Wiki, minden is rajta van: https://pathofexile.fandom.com/wiki/Path_of_Exile_Wiki
Build-ek, Árfolyamok: https://poe.ninja/
Kraftolás: https://www.craftofexile.com/
Kraftolás: https://poedb.tw/us/mod.php
Trade: https://www.pathofexile.com/trade
Napi labyrinth layout-ok, Syndicate, Delve, stb cheat sheet-ek: https://www.poelab.com/
Loot filter: https://www.filterblade.xyz/


Segédprogramok:
Path of Building: https://pathofbuilding.community/
Trade price checker: https://github.com/SnosMe/awakened-poe-trade/
Trade makró: https://github.com/C1rdec/Poe-Lurker/releases
  • spybot919
    #140
    Szerintem nem kéne dönteni a spectre meg a zombie között mert lehet egyszerre mindkettő is. Ha jól hallottam akár 2x tőbb zombit meglehet idézni ha újra beteszed a zombie raise követ így növelve a számukat.
  • Carlos
    #139
    No, az alapstratégiám az, hogy 3 zombival rohangálok. A tömeget elemental weakness-sel legyengítem (33%-al csökkenti az elemental resist-et) majd ice spear-rel lövöm a tömeget. Mindig a hátsót célzom, mert az elsőn átmegy és sebzi, míg a hátsón robban. Eddig elég jól haladok, de a mana az fogy. :)
  • BuriP
    #138
    a mana regenerationos körök mellett még persze a max mana növelőket is rakosgass a skillfán.
  • BuriP
    #137
    Minnél nehezebb fokozaton játszol annál nehezebb lesz a mobokkal végezni, a cruel szinttől pedig már sok rendelkezik resistekkel, a sima fehérek is, cold resist-es szörnyre eleve többet kell lőni.
    én is ice-witchet csináltam, mert lighting, és fire skillekből csak 2-2 van (spark-fireball, illetve aoe skillnek shocknova, és fire storm), a cold-os skillekből pedig nagy a választék. Illetve a coldnak van meg egyedül az az előnye hogy lefagyasztja, lelassítja a mobokat, és azok így nem érnek el, ami létfontosságú mert az int-es páncélok kb. papírból lehetnek ha a def-jüket nézzük. én mondjuk ice spear helyett inkább freezing pulze-t használok, rövidebb távon hat de nem egy vonalban, hanem egy szélesebb sávban, és gyorsabb is ahogy néztem, (mondjuk skillfán, és a faster casting support gem-el ez ellensúlyozható). A skillfán kötelező a cold damage-t növelő körök kirakása,és a mana regeneration-osok(mivel a witchnek a fegyvere a wand, kicsi fizikai sebzéssel rendelkezik, skillekkel gyilkol ezért zabálja a manát, vannak még amik a spellek sebzését, a gyorsaságukat, a critikus sebzés esélyét növeli, ezek is jól jönnek Ajánlom még azokat amik sgítségével több miniont tudsz idézni és amiktől erősebbek lesznek (ezek mindig hármas csoportokban vannak a skillfán: egy +1 minion, egy minion sebzésnövelö, és egy ami az életerejüket növeli). Én a zombie-kat ajánlom, mert a spectre-k alapban nerfelfve vannak(olyan mínusz 60-70% életerő, sebzés energie shild statokkal vannak a gemek.) ugy a 8-9es gem-szinttől már hármat tudsz idézni, ha kiraksz mellé még mellé 2-őt a skillfán: 5 zombie már leköti az ellent,(és erre szükség is van, mert minden egyes nehézségi fokozattal nő a mobok száma is mert mikor -5-8 íjjas,gömbhajigáló csontváz messziről lő... egy sortűzzel kivégeznek, így viszont a minionokkal foglalkoznak.) Ha a minionos gem-hez Minion damage, és Minion Life support gemet kötsz igazán ütős csapat lesz belőlük XD. Brutus-nál a szintjén mindig van 5-6 csonti, ha ezeket keresed meg előbb és zombiként a bosshoz vezeted őket hozzád se nyúl, simám kinyirod, arra figylj hogy ne jégkásaként végezzék, mert abból nem lehet idézni.
    Érdemes még átok gemet használni: enfeeble-t vagy vulnerability-t. ezek gyengítik az ellenfelek tulajdonságait, és jóval nagyobbat sebbzel rajtuk. Én 5-6 skillpontot beáldozva kiraktam a fa tetején a hexmaster, csillagos foglalatú kört, amitől az átkom a mob haláláig tart nem jön le róla.
    A zombiekhoz még: ha meghalsz, elteleportálsz, vagy más területre átlépsz, nem tünnek el, bár elszakadnak tőled nem fognak követni tovább a térképen, de tovább folytatják a gyilkolászást, amíg találnak a közelben mobot, vagy meg nem halnak. Vagy amíg az terület nem törlődik. Ez akkor következik be ha 15 percig nem vagy ott.
    A bandavezéreknél szórakoztam velük mielőtt beszéltem volna velük, visszateleportáltam a faluba majd vissza a területre, elmentem hullát keresni, csináltam még 5 zombiet, azokat is odavittem, majd megint. Amikor a vezérrel beszéltem 15 zombie álldogált mellettem, és mikor a banditák ellenségessé váltak a 15 zombie rájukvetette magát... :D
  • Carlos
    #136
    Kéne egy kis tipp a Witch-emhez...
    Cold irányba indultam el, arra is nyomogattam a skill fán.

    Cruel szinten viszont kezd gyengülni a jány 1 szörnybe 2-3x is bele kell lőni (sima fehér mob) mire kifekszik. Mire érdemes nyomni, fejlődni, stb?
    (A str bónuszoktól van amit tárgyak adnak, nem költöttem rá.)

    Ezt szoktam használni:
  • BuriP
    #135
    Alacsonyabb szinten nekem sem, csak most mikor már jóval lassabb a fejlődés.
  • spybot919
    #134
    Én 3x haltam meg egymás után..érdekes. De viszont nem tűnt fel.
  • BuriP
    #133
    amit megfigyeltem még hogy ha megölnek büntetésként levonnak egy bizonyos részt az elért EXP-dből. méghozzá nem is keveset nagyobb szinten. 53as szintet megléptem the ledge-ben, továbbmentem rocky climben, lower pirsonban, the pirsonban brutus elött megöltek, és hopp, visszacsúszott a csík a legelejére, ami azért durva sok EXP. :(
  • BuriP
    #132
    Ha ezen kiigazodsz.
  • spybot919
    #131
    Leírhatta volna valaki közben hogy ennek mi értelme van
  • Carlos
    #130
    akkor rába***tam.
  • BuriP
    #129
    Tudtommal nem.
  • Carlos
    #128
    Át lehet menni másik league-be?
  • BuriP
    #127
    csak akkor ha olyannal akarsz játszani aki más league-ban van.
  • Carlos
    #126
    Én a Default League-ben vagyok. Az baj?
  • Zomil
    #125
    van legacy, hc legacy, default és hc liga, a legacy-kban a 0.9.5 patch elött készitett karakterek kerültek, amolyan wipe szerüen, csak mégsem wipe, mert ugye tudod tovább használni :)
  • Carlos
    #124

    Ezt nem teljesen értem ám. sry.
  • Zomil
    #123
    azt tudom, h a legujabb nagy patch-el hozták be a legacy league-ket, ezek a régi karaktereknek van, az ujak meg a rendes leage-ekbe kerülnek

    vagyis kb. csináltak egy wipe-ot, ami nem wipe... :)
  • spybot919
    #122
    Asszem nekem van cold megnézhetem. Ha fenn vagy játékba rád írok (Szunyog)
    Valaki leírhatná mi a kűlömbség a league-k és nehézségfokozatok között
  • BuriP
    #121
    Amúgy merciless fokozaton már durva tud lenni. (főleg hogy múlt héten nerfelték a potikat, most 2x annyit iszik belőle a karakter egy húzásra.) van hogy 15-20as bandákban jönnek a mobok ezek egyharmada kék, és egy területen belül akad 8-10 sárga is, és van hogy egy sima fehér mobnak is több resistje van (cold , lighting, chaos, fire resist).
  • BuriP
    #120
    Előző nehétségfokozatra is vissza tudsz menni hozzá, a waypoint nál felül van az act1, act2 föl ahol a portalkövek listája van még fül ahol a nehézségi fokok közt változtatsz. 4 van összesen: normal-cruel-ruthless-merciless. ha valamelyiket eléred megjelenik fent fülként.
    Akkor nem tudsz csak odamenni hozzá, ha más szerveren (League) indult.

    Van vagy 30-40 nem használt gem-em, viszont kellene egy added cold damage, questért nem ajánl fel, csak lighting-ost és esni sem akar, pedig cold builden vagyok a witchemmel, szivesen cserélek mást. De adok is simán a feleslegből.

    Legacy(volt default) League, Szunyog nevű witchel nyomom.
  • Carlos
    #119
    Még csak simán tolom. Elvagyok egyelőre, nincs gond semmivel.
  • spybot919
    #118
    Carlos gondolom még nem cruel difficulity-n tolod. Esetleg ha kell segitség én segitek. Nevem : Hiyori a játékban rám írhatsz.
  • BuriP
    #117
    Ezt írtam is lejebb.
  • Carlos
    #116
    Megvan:

    Kraityn:
    +8 RESISTANCE

    Oak:
    +45 HP

    Alira:
    +30 MANA

    Killing all:
    +1 SKILL POINT
  • Carlos
    #115
    Kéne egy gyors help.
    Act 2 Kraityn nevű boss.
    Ha segítek neki, akkor kapok +8 resist-et mindenre. Ha megölöm, akkor mit kapok rewardnak?
  • spybot919
    #114


    legjobb build . Vajon milyen skillfát használhat.
  • Carlos
    #113
    Jaja, most cseréltem le a level 6-os summon zombit egy level 1-re, mert az éppen 5 módosítót tartalmazott.
    plussz % a sebességre, a hp-ra és a sebzésre.
  • spybot919
    #112
    Act2 ő ben vagyok. Ha végig viszem az act2őt akkor egy nehezebb fokozaton újra kezdődik az act-1 ? És mi a kűlömbség a nehézségi fokozatok között azon kívűl ,hogy erősebbek a npc-k. És mi mit növel a következő érték: Increased Quantity of item drop % ? Válaszotokat előre is köszi
  • BuriP
    #111
    Support gemet, olyan lvl 19-től lehet használni, kb. akkor is kezdi felajánlani quest-rewardként őket.
  • BuriP
    #110
    Még a gem-ekhez kapcsolódóan: Minden gem amit questekért kapsz, vagy ami mobokból esik Level 1-esként kapsz, ha a gem "rajtad" van éppúgy EXP-t kap a leölt mobokért mint te. Ha elér egy bizonyos EXP-t szintet ugrik és felerősödik. Ha az inventoriban ráviszed a nyilat a gemre az ablakban látsz egy csíkot és számokkal is ki van írva hogy mennyi EXP gyűlt eddig bele és mennyi kell mégy a következő szintig. Ha eléri a kivánt mennyiséget akkor ki animációt látsz: fényörvény a karaktared körül, mint mikor a szintet lép, csak ilyenkor kék szinű nem sárga, és a skillbár mellett (illetve a megynyított inventoriban alul,) megjelenik a gem kicsinyített ikonja felette egy + jellel. Ha rányomsz a +-ra szintet ugrik a gem, és tovább gyűjti a tapasztalatpontokat.
    Amig nem engedélyezed így a szintlépést a gem nem kap további pontokat.
    Néha ez a kis ikon a + jellel szürke. Ilyenkor valamilyen követelmény nincs meg a következő szinthez. Pl: túl alacsony a karaktered szintje, vagy túl alacsony valamelyik alapképességed(strenght, dexterity, vagy intelligenc) ha ráviszed a kurzort a gemre pirossal ki is emeli a hiányzó követelményt. Régebben írták hogy minden szintlépés 10%-al erősíti a gem tulajdonságait, nem tudom ez változott-e valamelyik patch-el, vagy még mindig igaz.
  • Carlos
    #109
    Köszi. Sajna még 1 kisérő gemet sem találtam, pedig már az Act 2-ben vagyok. Csak skill gem-eket.
  • BuriP
    #108
    az összekötött foglalatoknak a suppor gemeknél van szerepe.Pl.: ha az egyikbe skill gemet raksz("rizsszem" alakú) a másikba suport gemet(különbözik az ikonja az előzőhöz képest lesarkított négyzet alakú), akkor a skill amit a skill gem ad módosítja a kisérő gem. Mondjuk egy aktív varázslat mint az "Freezing pulze", összekötve egy "Added lighting damage" gemmel= villám sebzése is lesz a varázslatnak a fagy mellet. Ha ugyanehhez "Faster casting" suport gemet adsz gyorsabban támadsz vele. Ha "Raise Zombie" skillgemhez amivel a mobok hullájából zombiekat idézhetsz segítségül, "Minion damage" vagy "Minion Life" suport gemet adsz, akkor a zombieknak nagyobb lesz a sebbzése, vagy a max HP-je. Vagy van még a "Minion Speed" ami a mozgásukat gyorsítja.
    a lényeg hogy csak akkor hatnak a support gemek a skillgemekre ha a foglalataik össze vannak kötve!
  • Carlos
    #107
    Lenne egy kérdésem az expertekhez:

    Van egy tárgy amiben van két socket. Mi a különbség a között amikor a kettő külön van és aközött amikor össze vannak kötve?

    Külön:

    Összekötve:
  • spybot919
    #106
    Kösz a képet. Igy már tudtam mit kell keresni. Valaki esetleg party vagy TS? mert egyedűl eléggé nehézkes és nyomasztó
  • spybot919
    #105
    Hmmm BRUTUS után tudja valaki mit kell csinálni ? Mert nincs quest a városban.
  • Zomil
    #104
    igy már sztem jo lesz :)

  • TVelvet
    #103
    Ha esetleg valakinek van egy kulcsa, megköszönném.
    Kb féléve bevagyok regelve bétára, ozt no kulcs :(
  • Carlos
    #102
    403
  • Zomil
    #101
    tessék :)