3624
Wiki, minden is rajta van: https://pathofexile.fandom.com/wiki/Path_of_Exile_Wiki
Build-ek, Árfolyamok: https://poe.ninja/
Kraftolás: https://www.craftofexile.com/
Kraftolás: https://poedb.tw/us/mod.php
Trade: https://www.pathofexile.com/trade
Napi labyrinth layout-ok, Syndicate, Delve, stb cheat sheet-ek: https://www.poelab.com/
Loot filter: https://www.filterblade.xyz/


Segédprogramok:
Path of Building: https://pathofbuilding.community/
Trade price checker: https://github.com/SnosMe/awakened-poe-trade/
Trade makró: https://github.com/C1rdec/Poe-Lurker/releases
  • Morti666
    #1580
    ja ok én meg beteg vagyok:) szóval a builded sztem elég jó bár nehéz ezt igy megmondani hogy asse tudom milyen skill de gondolom melee marauder
    a túlélés mindig a legfontosabb még ha nem hc-n játszol akkor is tehát a life mindig az elsődleges
    szóval még a path of warriorra és berserkingre mindenképp tegyél mert pont utba esik
    aztán a legjobb ha eldöntöd milyen tipusu fegyoval fogsz menni (egykezes vagy kettő, axe mace sword) mert a specifikus passivok a legjobbak
    eddig azt mondtam volna menjél egykezes + pajzs
    de most a kétkezes fegyók elég nagy buffot kaptak szóval
  • Tatyla
    #1579
    Én a ranger-t eddig dex+attack speedel tápolom,fehéreket már nem veszem fel én se...
  • LocalPatriot
    #1578
    Localpatriot ott is a nevem, de most nem játszok, most dolgozom:)
    Vagyis ezerrel olvasom a hivatalos honlapot, fórumokat nézek stb. Próbálom jól kiismerni a játékot, mert nagyon bejön. Azért is kérdezősködök, mert a skilleket se akarom elrontani.
    Ám utoljára így bezsongva a Titan Quest-nél voltam.
  • Morti666
    #1577
    az onyx egy hónapja kb nerfelve lett 10-16 allstatra
    persze ettől még jo

    de vannak hybrid 2 statosamuk agate turquise stb ezeken 24 a max
  • Morti666
    #1576
    hello persze hogy nem mindegy
    ha azonosítatlanul adod el csak transmute shardokat ad
    ha már vannak rajta statok alt shardokat
    mindig az olyan statokat keresd hogy +1 vagy 2 akármilyen gems, chaosres, item rarity, item quantity(ez most nincs az uj ligákba), accuracy, ezek mind alchemy shardot érnek ha eladod

    ezenkívül a leghasznosabb dolog kezdőjátékosknak, minden levelupnál csekkold a vendort mert akkor változik a kínálat, 4linkes cucc sokszor van, előfordul 5linkes is, cruelen már 6socketes is lehet amit ha megveszel és vissza eladod 7 jeweller orbot ér
    ezenkivül gyüjtögessétek a chromatic orbot min 3linkes 3kül szinu cuccok eladásával később nagyon fog kelleni
  • Morti666
    #1575
    mi az ingame neved?
  • LocalPatriot
    #1574
    Igen lehet kicsit sok lett, de csak így tudtam eljutni a Steel skin, meg a master of arena skillekig. Min módosítsak?
  • szuecsg
    #1573
    Az a skill tree nem jó, túl sok hp node, semmi damage. Hiába tudsz életben maradni ha nem sebzel.
  • LocalPatriot
    #1572
    Nagyon köszönöm a helpet!
    Ám ezt a skillree-t találtam eddig ki. Ilyennek tervezem egyelőre a karaktert. SkillTree

    Vélemény?
  • BuriP
    #1571
    Nem mindegy hogy azonosítva vagy azonosítatlanul adod-e el az itemeket.
    Nem csak a slotok számítanak, a statok is. Próbáld ki, rakj be egy azonsítítlan kéket az npc-nél a trade ablakba nézd meg mit ajánl, aztán vedd ki és azonosítás után próbáld ki megint. több vagy másfajta szilákot kapsz érte. Mondjuk kék cuccoknál nemigen éri meg a scroll-t pazarolni 1-2 darabka szilánkért, inkább a sárgáknál.
  • attiGT
    #1570
    Ja annyit hozzá tennék, ha az elején is szűkölködsz dex vagy intben, akkor érdemes act2ben venni vendortól megfelelő amuletet, act3ban már lesz hozzáférésed Onyx amulethez, amivel +20 all statod is lehet.
  • attiGT
    #1569
    Van sok viable build a játékban, rengeteg... Vannak egy kezes buildek, vannak kétkezesek. Minden fegyveren különböző modok lehetnek, például egy kétkezes mace-n nem fogsz látni spell dmg-t, míg egy wandon vagy staffon igen. Elég bő ilyen értelemben a játék, ajánlanám a hivatalos oldalon a GAME fület és ott végig olvasni mindent. Ott vannak az összes fegyver modja, amiket rollolhatsz az ITEM menü pont alatt.

    Res. Tech. pedig pontosan azt csinálja, amit írtál. Nem üthetsz critet de 100% accuracyd van.

    Dex, int pedig inkább a játék későbbi szakaszában kell, ha a builded megköveteli (pl olyan fegyvert használsz, aminek magas int követelménye van). Külön node-okat nem érdemes még normal act2 fele felszedni, ha nincs rá szükséged, de ez attól függ milyen skilleket használsz. Amúgy ha a skill treen rázoomolsz a marauder kezdőhelyre és mouse overelsz a dex/int/str fölé akkor kiírja, hogy mit is ad pontosan. Ezt a karakter lapodon is ugyanúgy megteheted.

    Azért csak az all rest eröltetik a skill fán, mert a sima +x lightning res/stb node-ok gyengék, totál feleslegesek. Normalon bőven elég ha az adott zonehoz/bosshoz megfelelő gyűrűt feldobsz és mondjuk megpróbálsz rollolni rá egy + resistet is. Bőven lesz gearből elég allresed későbbiekben is, ha nem kékeket kell rollolni.

    Én tegnap meghaltam normal act3 közepén valahol, 2 mp alatt olyan lightning dmgt kaptam, hogy csak néztem. Valszeg végig nézek act3-on egy korábbi karimmal, hogy tudjam mi újság arra fele :)
  • LocalPatriot
    #1568
    És még egy. Olvasom, hogy magas szinten mindenki egykezes fegyver+pajzsal nyomják. Magas szinten már nem jó a kétkezes weapon?
  • LocalPatriot
    #1567
    Ismét egy kis segítségre lenne szükségem.
    Tegnap halál nélkül jutottam át act II-be. Egész jól megy a játék. Persze annyit olvastam már, meg annyi buildet tanulmányoztam, hogy kb mindig a játék van a fejembe. Olyan kérdésem lenne most, hogy Marauder-nek kell dex, ill. int? POE-be is úgy van, mint a többi hasonló játékban, hogy a dex ad evasiont, atk speedet, crit chance-t, az int meg ad all res-t?
    Továbbá, azt láttam, hogy minden Marauder karinál, csak az all rest erőltetik a skillfán, a külön levő resisteket nem, pedig azok többet adnak, miért?
    Valamint, van egy olyan passzív skill hogy: Resolute Technique Azt írja:: your hits can't be evaded, Never deal critical strikes. tehát ez azt jelenti, hogy nem üt luftot:) a karim, tehát minden ütésem betalál, + nem kapok crit ütést?

    Köszönöm előre is a segítséget!

    Tatyla - én személy szerint 19-esen már a fehéreket meg se nézem. Csak kéket, sárgát, barnát(még nem volt). És majd partyznék mindenképp.
  • Tatyla
    #1566
    Be,csak akkor a hivatalos oldalra irányít először ott csinálsz egy accot,kapsz egy ellenőrző mailt majd oszzekapcsolhatod a Steam fiókkal,innentol már nem kell külön bejelentkezni minden alkalommal mivel a Steam automatikusan beléptet.
  • pimpi001
    #1565
    a steam loginnal is be lehet logolni, vagy kell kulon regelni?
  • lordbalu
    #1564
    -Mindegy, hogy felismerve vagy nem adod el a cuccot
    -Még nincs
    -a behelyezhető gemmek számítanak mindegy hogy sima, rare, vagy epic
    #1552 hozzászolásban részletesen le van írva
  • Tatyla
    #1563
    na most megint rácuppantam erre a játékra pedig anno bétáztam sokat,ranger karaktert indítottam ami már level 9 :)
    -gondolom nem mindegy hogy felismerve vagy simán adom el a cuccot?
    -van e már magyar guild?
    -aki majd partyzna Onriett néven van a rangerem
    -ti felszeditek a fehér cumókat is vagy azzal már ne foglalkozzak?
  • attiGT
    #1562
    Felhúzok egy sciont, kiötlök valami működő spectral throw buildet és megnézem az új contentet (act3 végét) és nekem kb ennyi lesz. ugyanaz a játék, amit 4 hónapig nonstop toltam és már uncsi. desync ugyanúgy van...
  • attiGT
    #1561
    nézz rá az adott itemre, ha valamelyik requirements pirossal van írva, ott van a hiányosság.
  • LocalPatriot
    #1560
    Hmm, azt nem tudjátok, miért nem tudom a kétkezes fegyvert használni? Külön skill nincs rá...:S
  • PiszkosFred
    #1559
    Most, hogy vege a betanak, azert jott par uj ficsor, nem csak a status valtozott betarol livera :)
  • Morti666
    #1558
    tegnap este 7 óta lehet Guildet csinálni
    ebből ki lehet találni hogy nincs magyar
    még másmilyen se sok

    1.0 patch notes
    https://www.pathofexile.com/forum/view-thread/545523
  • BuriP
    #1557
    Minden aura 60% mana reserved lett! Most választhatok az eddig használt 2 közt... :(
  • farferi
    #1556
    Guild?Mióta van ebben a játékban ilyen?
  • lordbalu
    #1555
    Nincs magyar guild véletlenül?
  • LocalPatriot
    #1554
    Előre is köszönöm szépen!
  • Morti666
    #1553
    jobbegérgomb
    ha chaten a játékban is jobbegérgombbal rákatt valaki nevére tudsz neki whispelni a lentebb leírt nevemre ha whispelsz válaszolni fogok :)
  • LocalPatriot
    #1552
    Hoppá!
    A link nem volt jó! POE TESZT
  • LocalPatriot
    #1551
    Köszönöm szépen!
    Közben elolvastam ezt a tesztet, ott pont olvastam is erről.
    Ám már csak egy dolog van amit MOST:) nem tudok, a tesztbe se volt. Hogyan lehet kivenni egy itemből a gem-et?
    Egy ideig ígérem nem kérdezek:))
  • farferi
    #1550
    Jó van na, ezt pont nem tudtam csak a bétás tapasztalatomról szóltam.
  • Morti666
    #1549
    azért ez vicces hogy pont akkor írod ezt be mikor megváltoztatták:)
    magyarul mostmár sima docks farmból el lehet jutni lvl 100-ig(persze ez egy örökkévalóség de eddig ez nem volt lehetséges lvl 75+ mapok nélkül)

    lvl 80-ig simán lehet egyedül is tolni
    80 felett érdemes partizgatni akár haverokkal akár random

    én Nemesisen vagyok most ha valakinek van valami kérdése szivesen segítek
    whisp/ AllegraGeller
  • Avenger
    #1548
    Itt is úgy van. Ha meg végigmentél az összes nehézségen, akkor lehet kincsestérképeket gyűjtögetni extra kihívásokért. Ez egy tárgy ami egy véletlenszerűen generált dungeon-ba nyit átjárót, extra kihívásokkal(idáig mondjuk még én sem jutottam el, 60 as szint után mindig elkezdtem túl gyorsan és sokszor halni. :) )
  • LocalPatriot
    #1547
    Az igen! Köszönöm az infót még így az elején!
    Ám azt még megkérdezhetem, hogy itt hogy van. Tehát olvastam hogy 3 act van. Először nyilván normálon kell végigvinni, utána megnyílik a nehezebb fokozat, és ott is végig kell vinni, és így tovább? Tehát mint a Diablo 3-ban? Ha nem, itt hogy van?
  • farferi
    #1546
    Aki még nem ismeri: ha nem szeretsz-tudsz csapatban játszani, ne is próbáld ki.Az elején működik de később lehetetlen fejlődni parizás nélkül.
  • Avenger
    #1545
    Később questekért lehet kapni reset pontokat, meg egy orb is van ami ad egy reset pontot, de mindig csak a skill fa végéről lehet egyesével leszedegetni a pontokat. Elég drága mulatság.
    HP-ra azért kell gyúrni, mert legnehezebb fokozaton és magas szinten egy halál úgy 4 óra farmolásnyi xp veszteséggel jár. Plusz kevés HP-val már közepes fokozaton is oneshotol néhány mob.
  • LocalPatriot
    #1544
    Marauder karaktert kezdtem. Esetleg lenne valakinek tapasztalata, mire gyúrjak? Elég sokat olvasgattam már, és majdnem mindenhol a skillfán csak a life-ot nyomják... mindenki csak tank karit csinálna?
    Valamint a skillpontokat később lehet variálni?
  • Fpocok
    #1543
    Kössz.

    Ahogy láttam kontinensenként van egy gyűjtő szerver. Tehát EUnak 1.
  • Nearco
    #1542
    Sziasztok, én most töltöttem le, bétába én is toltam de nem találtam semmi társaságot, meg amúgy se fogott meg sokáig, de azért tetszett. Most adnék még egy esélyt a játéknak, nem tudom hány szerver van vagy valami, ahol esetleg játszik együtt több magyar? Ahol lehetőleg kicsit felnőttesebb a társaság, nem kisiskolások.
    Valamint nem találtam még jelenleg is működő magyar fansite-t, létezik ilyen egyáltalán? Buildekre lennék kiváncsi főleg non mana-s buildekre, videokat láttam, de még úgy se jöttem rá hogy hogy lehet olyant csinálni, pedig nekem az tetszik.
    Jó játékot mindenkinek.
  • Avenger
    #1541
    Okozott sebzéstől, vagy killektől töltődik az összes poti. A kék csík az energia pajzs. Főleg varázsló felszereléseken van olyan armor helyett. Ez gyorsabban feltöltődik, de teljes sebzés vonódik le belőle(nem az armor miatt levont %-os érték), ja és kivédi a különböző debuffokat is, amíg kitart(vérzés, égés, ilyesmi).