3624
Wiki, minden is rajta van: https://pathofexile.fandom.com/wiki/Path_of_Exile_Wiki
Build-ek, Árfolyamok: https://poe.ninja/
Kraftolás: https://www.craftofexile.com/
Kraftolás: https://poedb.tw/us/mod.php
Trade: https://www.pathofexile.com/trade
Napi labyrinth layout-ok, Syndicate, Delve, stb cheat sheet-ek: https://www.poelab.com/
Loot filter: https://www.filterblade.xyz/


Segédprogramok:
Path of Building: https://pathofbuilding.community/
Trade price checker: https://github.com/SnosMe/awakened-poe-trade/
Trade makró: https://github.com/C1rdec/Poe-Lurker/releases
  • Sunrider924
    #3461
    Ezzel nem ertek egyet, vannak olyan build guide-ok is, ahol minden le van irva lepesrol lepesrol, melyik act mit szintezni mikor valtani mire es hogyan, mi a build vegleges celja es kb hogyan lehet odaig eljutni, a build guide az nem a pob, amibe behajigalja, hogy mikent fest a vegen...
    Nehez latatlanba akarmit is ajanlani mert nem tudni mire lesz vevo aki kerdi, melee vagy ranged esetleg caster? kiteolos vagy facetankolos? esetleg minionos? akar/szeret currencyt farmolni es abbol geart venni trade ligaba? esetleg mazochista ssf farmer inkabb? vagy kemeny legeny hc ligaba?
    Szerintem nullarol ugy kell kezdeni hogy league starter build legyen mivel az is nullarol indul, legyen endgame/red maps capable, tobbnyire szokott lenni video is a jatekmenetrol es igy nem akkora lutri hogy mibe is nyulunk bele. Hivatalos oldalon a class forumokrol lehet szemezgetni de lehet siman csak beleguglizni a nagyvilagba is.

    Elobb kovetni kell egy buildet a megertes majd kozben/kesobb jon ugyis.
    Utoljára szerkesztette: Sunrider924, 2021.05.29. 19:11:42
  • Sir Cryalot
    #3460
    Én pl. animate weaponnel kezdtem , azóta is azt nyomom. Van annak egy érdekes variánsa amit még nem mertem kipróbálni, de az olcsónak tűnik és érdekesnek, ja és a legjobb hogy nem kell bele 6link:



    Én ehhez csak annyit írnék elő hogy NE witch-el csináld hanem 70%+ dodge chance pathfinder SCION. Csak a pathfinder ad erőt és mindent lebíró akaratot ;)

    -ha elkezded írogasd be majd segítünk(ek).

    Utoljára szerkesztette: Sir Cryalot, 2021.05.29. 19:10:03
  • Sir Cryalot
    #3459
    Az a gond , hogy ha nincs "elég" saját build-ed , amit MÁR elsajátítottál akkor valószínű hogy aki kitalálta a build-et jobban tudja hogy hova kell vinni, meg honnan .

    Ezért ő el tud igazodni endgame-ben, te meg nem. Viszont 0-ról új build meg esélytelen, ezért szerintem az a legjobb ha fogást találsz rajta, utána lehet csavarni .

    Utána rá lehet jönni hogy milyen itemet akarsz igazán ami ritkán az ami elő van írva. És akkor a játékmenet nem valami kapott valami hanem te igazítod, irányítod. Ezt nem lehet pótolni úgy ha guide-t ,buildet csinálsz.
  • Jabar
    #3458
    Nagyon rég játszottam már de akkor sem lettem "szakértő". Tudnátok linkelni valami olyan buildet/guidot amit full noob is megért és élvezetes játékot tud nyújtani az abban leírtak?
    Előre is köszönöm.
  • Sunrider924
    #3457
    El van ez a jatek baszva...csinaltam t14 Core es bekapcsoltam hogy legyen Maven witness erre a piety + malachai fazisban megjelent a lemasolt malachai!! csak ugy raadaskent es hiaba ert a fight a kovetkezo fazisba/malachai lement miutan megolte piety-t, a masolat tovabbra is ott fent baszta a rezet rajtam, aztan amikor meguntam es lementem malachai utan lejott oda is.. mindez ugy, hogy nem volt elotte maven witness erre a bossra, tehat nem volt Mavennek meg a kollekciojaban a boss..
    Utoljára szerkesztette: Sunrider924, 2021.05.29. 02:15:46
  • MerlinW
    #3456
    Kicsit tuningoltam a karakteremen :)

  • Sir Cryalot
    #3455
    Elsőre nem feltűnő Doryani prototype + summon/minion combo:

    Elemental summoner (triad grip, elemental spectre), elemental equilibriumot használ + átkozást. Ez mindkettő skill.

    Doryani summoner , páncélból tudja mindkettőt, nincs skill trigger . Mit jelent ez. Pl. azt hogy más olyan skillt , amit megtör egy következő skill , nyugodtan lehet használni.

    Ilyen a "withering step" . Ez azt jelenti , hogy csata közben ha neked le kellett eddig állnod átkozni meg el.eq. -ozni , ezentúl nem csak hogy nem kell , ami KUrvanagy extra survivability, hanem ezentúl withering step-el futkoshatsz. Az úgy nagy átlag +15% spell+attack dodge .
  • MerlinW
    #3454
    Majdnem kész a buildem.

  • Sunrider924
    #3453
    Fakk
    Fuu mazli, pont osszejott annyi hogy deferelni tudtam
    Utoljára szerkesztette: Sunrider924, 2021.05.28. 11:25:50
  • Sir Cryalot
    #3452
    6L páncél helyett simán jó a tabula +1 fortress covenant jewel ezek tartják az árukat jó bolt , akkor ki lehet szedni 3 pontot jobbról és mehet life-ra kb ugyanott van.
  • Sir Cryalot
    #3451
    "Kedvenc részem mikor boss fight előtt nem szimpla bladefallból van animate weapon idézés, hanem valami jobbféle 120-200 DPS-es rapír kerül elő és akkor lelki szemeim előtt látom hogy conqueror-ök szemébe beleáll :D"

    Ja meg nightmare piety-t is így szoktam leverni, 3-4mp, nem nagyon indul be a kavalkádja :D.
  • Sir Cryalot
    #3450
    https://pastebin.com/ypKpkrh5

    ittvan a scion leveling build Dori prototype előttre. Ha megvan az 5-6L pledge of hands akkor váltás spectre+animate weapon ~> gömbvillám caster. Következő league-ben is ez lesz tuti .Lehet addigra már csinálok valami spiderest.

    DE EZ is SZUPER , nagyon bevált. Még nem váltottam át Dori páncélra mert kíváncsi voltam hogy megy így.

    FUN. Kedvenc részem mikor boss fight előtt nem szimpla bladefallból van animate weapon idézés, hanem valami jobbféle 120-200 DPS-es rapír kerül elő és akkor lelki szemeim előtt látom hogy conqueror-ök szemébe beleáll :D

    Természetesen DURVA a clear. Durvább mint a lenti slave driver videós.
  • Sunrider924
    #3449
    Hogy is ernek el? Ha nem a desync akkor a texture streaming, ezek csak a hab a tortan ha mar a build/gear rendben lenne... nekem konkretan csuklik a gepem amikor teszem azt 6-7ik korben egyszerre lespawnol a sok monkey, meg latni nem latom de mar rug-csip-harap-karmol, ez a jatek a kezdetekkor is el volt baszva a desync miatt de kesobb kitalaltak hogy na a lockstep na az megoldotta, lofaszt oldotta meg, ha GGG oszinte lenne, ami kizart, akkor az is ott lenne a statisztikaban hogy mennyi trial "kudarc" koszonheto annak, hogy a texture streaming miatt "zokken" a jatek de mar kapod a ground effectet es meg latni nem latod -emiatt is a legsikeresebb buildek azok, amiknel nem all meg egy pillanatra se a jatekos, kiszorja futas kozben a trap-et/totemet/brand-ot stb... nem veletlen, hogy jott a performance fix patch, de annyit az se segitett a dolgon, lehet rafogni hogy a windows x kurta el a GGG texture streaming tehnologiajat de tiz eve is szar volt a desync es akkor meg a windows x nem is letezett...

    Napiszar temaban, harvest spawn, divination card duplazas, nekem volt 2/5 xoph necklace na mondom akkor haladunk ezzel is kicsit, hogyne, ranyomtam a craft gombra es eltunt a kartya a picsaba, sehol nem talaltam meg, se a foldon se a taskamban se a stashben, ki be kapcsolgattam lootfiltert satobbi, igyjartambasszakmeg...
  • SgtPepper
    #3448
    Most jött ki statisztika GGG-től. Azt írják, hogy nagyjából 50 maponként jön Trialmaster, de ez a gyakoriság lecsökken a harmadára (minden 140. map), mert az emberek nem mindig érik el a 10. szintet.
  • Sunrider924
    #3447
    2011 ota jatszok kisebb es nagyobb kihagyasokkal, tisztaban vagyok a pantheonok jelentosegevel. A konkret esetre meg nem tudsz felkeszulni, mert a buildemnek jelenleg tobbet segit a stabil phys dmg reduction mint az esetleges trial master spawnnal a bleeding reduction, minden mas esetre eleg volt a bleedinges flaskam. Semmifele mapozasbeli nehezsegem nincs a builden, nekem kizarolag a kibaszott trial master okoz problemat, mert T14+ a 6ik menet utan kezd eldurvulni es ha nem ugyeltem hogy milyen map beallitasokkal nyomoritom meg magam, akkor konnyen ugy jarok, hogy nincs idom lereagalni semmit, mert a monster attack speed/crit satobbi az ultimatumra is ervenyes, ami a mapon spawnol....
    Ha csak siman mapoznek es kihagynam a trial mastert/legalabb a szar helyeken vagy map affixeknel akkor konkretan zero problemam lenne, csakhogy tul jol adja a currencyt es esetleg ugye ha megis megdoglendusz akkor eshetne akar hateforge is...nem mintha tudnek vele mit kezdeni, ssf-be egesz mas a dolgok erteke mint trade ligaban.

    Lol most esett le mifele 6Lrol beszelsz, a 9ik menet rewardrol, most lattam a screenshoton, nem izgat, rogyasig vagyok 6L cucokkal amik "majd jok lesznek valamire". Csodalkoztam hogy honnan tudod a profilomat amikor nem latszik sehol es nem is adtam meg, de igy mar vilagos hogy te a 9ik round reward 6Lre gondoltal a kepen.
    Utoljára szerkesztette: Sunrider924, 2021.05.27. 14:15:54
  • MerlinW
    #3446
    A 6link az esetedben pech, de alapvetően egy oké kesztyűn és sisakon kívül nem dob semmi értékeset, így állj meg ha nem nem állsz rá készen:)

    Pantheon meg nem "build ajánlat". Pantheon azért változtatható ingyen, mert szituáció függő, mindig arra állítod amit éppen csinálsz.

    Nagyok:
    Lunaris - phys, projectile resist, dodge - (ha mappolsz, ha egyszerre 8 ellenfél van rajtad)
    Brine King - stun, chill, freeze resist (ha nincs stun resisted)
    Solaris - phys, aoe, crit, elemental resist, (boss fight-okhoz, ha csak egy ellenfél van a környezedben)
    Arakaali - DoT, shock, chaos ellen

    Kicsik:
    Ryslatha - bossokhoz, automatikusan újratölti a life flaskádat 3mp-enként
    Garukhan - 5% esély hogy nem 1hit-elnek
    Gruthkul - 5% physical resist
    Abberath - 5% fire és burning ground resist (pl Phoenix-hez)
    Shakari - 5% chaos és caustic ground resist
    Ralakesh - 25% bleeding és DoT resist (Vaal temple, ultimatum)
    Yugul - 25% reflect és 50% chill/freeze resist (pl Atziri, Veritania)


    Szóval cserélgesd. Bármikor kiugrasz a hideout-odra és átállíthatod, ha pl a boss kapuja előtt vagy, úgy rolloltad a mapot, hogy szükség van rá, corrupted mapot futsz, stb. Butaság fixen egy dolgon hagyni.

    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2021.05.27. 13:26:50
  • Sunrider924
    #3445
    Flaska van de mint irtam kifogytam belole, elhuzodott a fight, a corrupted blood implicit jewelhez egyelore nem volt meg a hianyzo 2 passziv pont, meg elotte hetekig soha nem jutottam tul a 8ik meneten mert mindig feladta/befejezte, nem epitettem ugy a buildet hogy ha egyszer csak majd beadja akkor pont legyen, az egesz ultimatum mehanikaban ez a legnagyobb problema, hogy oriasi rng hogy beadja a bossfightot, allitolag valami 1-2% esely van ra t14en, alatta kb semmi, a buildhez meg mas pantheont ajanlanak. Szerintem az igazi problema az, amit irtam, statikus erteku dps csokkentest vettem fel a % alapu helyett,ez igy utolag leirva is oriasi hulyeseg...
  • MerlinW
    #3444
    Ezért kell corrupted blood jewel implicit és esetedben map-ozáshoz bleeding resist kis pantheon-t választani :) Meg persze remove bleed flaska sem árt.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2021.05.27. 12:54:46
  • Sunrider924
    #3443
    Nalam mas volt a baj, hulye fejjel engedtem magam ujfent radumalni a Steelskin-re pedig az egy nagy rakas szar az Immortal call helyett, meg is kaptam erte a "jutalmam", nemcsak a trial mastert buktam hanem ma egesz nap annyiszor meghaltam mar, mint amiota a karival jatszom.... igazabol nagyon nagyon hulye kellett legyek hogy becsereljek 30+% alapu elemental meg 30+% phys sebzes csokkentest plusz az endurance chargebol jovo sebzes csokkentest szaros 1711dmg elnyelesre, faszom steelskin, fel kalap szart er.....
    Ruin nem gaz amugy, de a trial master pont akkora fosrakas fight mint az egesz ultimatum mehanika, mindenhol mashol tudsz portalt lerakni, akarmilyen bossfightnal, legyen az uberelder, shaper akarmi es tudsz igy potit frissiteni, na itt nem lehet es tulkepp ezert is haltam meg, lassu volt a dps-em es telefosta a padlot bleedinges szarral nekem meg nem volt mar semmim ellene...
  • SgtPepper
    #3442
    Bár nem játszom sokat, de nekem eddig csak egyszer jött és valahogy sikerült buknom ruin miatt. Azóta kb. sosem választok ruin-os nehezítést.
  • Sunrider924
    #3441
    Sikerult ezt is elszerencsetlenkedni...
  • Sir Cryalot
    #3440
    Na ez nem ad spell dodge-ot ...

    Na de defensere visszatérve. A fószer buildjében ami szerintem érdekes az a legvégén a cluster jewel választása. Hogy blind-ol vele "disorienting display". Ha azt választod akkor nem lesz fogja hátratolni az nmy-t a "thunderstruck" , mert olyan választás nincs hogy az a kettő van. Viszont érdekes választás meg kell hagyni , lehet lövök egy olyan clustert , ráadásul azzal lehet szedni chaos res-t.
  • Sir Cryalot
    #3439
    Scion alatti jewel slot = +9 spell+attack dodge:
    https://pathofexile.fandom.com/wiki/The_Green_Nightmare
  • Sir Cryalot
    #3438
    Ráaádsul a Big Ducks féle build , utolsó labyrinth-nél inquisitor-t választ, DPS-ért . Ahelyett lehet választani assasin-ét , ami 10% -ban ad critnél power charget/ meg ELUSIVE-ot.
    Akkor nem kell elusive modos cipő ami könnyen 10ex.
  • Sir Cryalot
    #3437
    Hát ja , de ő azt már bukta inquisitor miatt , pathfinderrel skillfán itt az acrobatics/phase acrobatics, és withering step vagy elusive cipő akkor 60+ spell+attack dodge... Épp releváns:
    https://www.youtube.com/watch?v=hlI0tUB8Sjw

    szerintem az a pajzs leveling item...
  • MerlinW
    #3436
    Aurabot elsősorban support build, coop-hoz. Lényege hogy minél több support aurát tuszkolj bele, ezzel segítve a csapatodat. Ideális esetben 0 dps-el, 30+ aurával.

    A nyaklánc témában, a védelem mindig az első, aztán jön a dps. Atziri's foible gyakorlatilag megduplázza a manát és a regent.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2021.05.26. 14:48:22
  • Sir Cryalot
    #3435
    NA megnéztem.

    Talizmán az 2x-es DMG lenne neki mert nem veszti el a fele minusz lightning res-t , 6:30

    szóval... A greatwolf tali is kb 10ex-es item és amellé egy jewel se kell... Nekem meg jobb egy tier2 + vaal passziv mint az.

    Azok a gyűrűk meg >ex / db. És gyakorlatilag csak -10-eket kap belőle meg.
    Ez a leech mechanika nem mozgat elismerem.

    Ami nekem tetszene build az egy olyan arakaali spider build ami vaal jewel miatt >3x 80% minion dmg-t kap , és triad grip kesztyűvel konvertál 100%-at.

    https://www.reddit.com/r/ChronoSwap/comments/hjnrn3/wts_400_minion_damage_elegant_hubris_low_passive/
    Utoljára szerkesztette: Sir Cryalot, 2021.05.25. 20:12:01
  • Sir Cryalot
    #3434
    Azért aurabot a standard minion build mert 90+% mana reserve van. Egy aurabot build meg abból áll hogy minél kevesebb reserve legyen, pl itt a victario's influence amiatt van. Tehát ezért kvázi aurabot . Ami végsősoron csak dmg-re szolgál és ezt tudja a prototype is, cursek meg aura nélkül.

    Utoljára szerkesztette: Sir Cryalot, 2021.05.25. 17:43:24
  • MerlinW
    #3433
    Carrion golem kivételével minden minion buff csak rád van hatással, tehát nem beszélhetünk aurabot-ról (aminek egyébként sincs semmi köze a minionokhoz). A videót pedig nyilvánvalóan nem nézted végig, vagy nem érted.

    Közben rájöttem, hogy veled felesleges vitázni, mindent jobban tudsz és tök jól elbeszélgetsz magadban, így nem is erőlködöm a továbbiakban ;)
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2021.05.25. 17:29:41
  • Sir Cryalot
    #3432
    +a standard minion build az kvázi aurabot , és azért "squishy" mert nincs MoM , ezzel meg van, ráadásul pathfinderrel lehet tolni a foreboding mana trükköt az +1000life.


    Utoljára szerkesztette: Sir Cryalot, 2021.05.25. 17:11:18
  • Sir Cryalot
    #3431
    Ez nem egy build, n+1 build-et lehet átrakni ilyenre és pl. ha miniont raksz át akkor az azért jó mert felszabadít gem-eket ami minionnál alapból telített (bladefall , curse, aura +generosity stb stb)
    Utoljára szerkesztette: Sir Cryalot, 2021.05.25. 17:03:01
  • MerlinW
    #3430
    Itt van a build amivel szórakozol, normálisan összerakva, talizmán nélkül.

  • Sir Cryalot
    #3429
    https://www.reddit.com/r/pathofexile/comments/hvwwmg/after_crafting_multiple_base_amulets_and_rank_2/
    itt írják hogy működik a Jorgin craft, 7x próbálta ( én meg 10-15% -ot mondtam :DD )

    ezt meglehet csinálni kezdő karival, meg ha rakosgatod Hillockot akkor 6L fegyó/armor

    " General's Cry Doryani Fist Ascendant(necro for bone offering+zerker for berserk)"

    az olyan 30m dps lehet neki

    Nekem is ilyen syndicates maven cucc kell ha odajutok.
    Utoljára szerkesztette: Sir Cryalot, 2021.05.25. 13:56:15
  • MerlinW
    #3428
    Az finom lett :)
  • Sir Cryalot
    #3427
    Adott 1 jewellers touch-t , elraktam, erre ad egy másikat :D
  • Sunrider924
    #3426
    Harvest craft
    Utoljára szerkesztette: Sunrider924, 2021.05.24. 00:49:35
  • Sir Cryalot
    #3425
    https://www.reddit.com/r/pathofexile/comments/hrefxr/how_to_farm_golden_oil_in_ssf/

    ez kéne nekem is :D
    nyomni az 5c amulet -> talizmánra crusader anointeket.
  • Sir Cryalot
    #3424
    ...persze az összes lightning hit-es buildre áll ez...
  • Sir Cryalot
    #3423
    Hát az egy 6link eladási ára vendornál.
    Amire én költenék az a golden oil.

    2x gold 1x black oil = crusader anoint.

    Úgytűnik ez a gömbvillám build titka, az a shaperes sisak aminek alapból van crusader anoint hatása és az összes % increased manát megkapod mint 1/3% spell dmg.
    És mivel az összeset felszedik azért abból jön magas dps. Na és.. Nem kell a shaper sisakot használni ha van helyette crusader anoint , akkor a sisak lehet más. Pl, nagyonmagas increased mana mindspiral.
  • MerlinW
    #3422
    Ha nem felel meg egy timeless jewel, csak roll-old magadnak amíg nem lesz neked jó. Nem olyan drága a divine orb.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2021.05.23. 17:33:48