70
Kombi, egyterű, kisbusz, minden amiben a család kényelmesen elfér, kutyástul :)
  • Wolfsnack
    #1
    Sziasztok!

    Következő autóm egy családi kivitel lesz, kábé 5 év múlva szeretnék venni egy kábé 5 éveset. :) Szóval olyat ami manapság kerül legyártásra.
    Ezért elkezdtem gyűjteni az infókat, hogy akkor már tutira tudjam mit is keresek.
    Jöhetnek képek, videók, száraz adatok, tapasztalatok, tesztek, bármi.
    +fav jó kis topik lesz :))
  • pxxl
    #2
  • Blum
    #3
    :DDDDD
  • bakkerman
    #4
    nekem a következő autóm egy subaru impreza wtx lesz,a dirt 3-ban fogom kipróbálni,nem tervezek vele hosszútávra,max 10-15 percre. tapasztalatokat,véleményeket várnék.
  • kemszi2
    #5
    hát ennek tényleg kellett egy téma :D
  • Fehercsoki
    #6
    Teljesen mind1 mit veszel használtan,csak az számít mennyire tartották karban és mennyire törődtek vele.(szóval pl. a hibákról híres német autók is jobbak lehetnek mint pl. a franciák ha jól karban van tartva)
  • Smicy2
    #7
    mi az a wtx?
  • tomsolo
    #8
  • pxxl
    #9
    WebSphere Transformation Extender
  • karajjj
    #10
    az r betű a t mellett van
  • immovable
    #11
    :DDD
  • miilann04
    #12
    +fav jó kis topik lesz :))

    nevettem, kösz.
  • tomsolo
    #13
  • Gabor1990
    #14
    Sztem építs egy replika családi autót!
  • Bercy #15
    "szóval pl. a hibákról híres német autók is jobbak lehetnek mint pl. a franciák ha jól karban van tartva"
    Ezt ugye csak elírtad, vagy ironikusan szántad!? :)))
  • Wolfsnack
    #16
    jóak a képek :)) nah, majd este talán felrakok én is képeket vagy holnap
    addig is flame ON :DDD
  • ZilogR
    #17
    Háát, öt évre előre tervezed, elképzelhető, h akkor már lesz lehetőséged egy vadiújra... Ellenben érdekel, h milyen tippek jönnek! +fav

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Olyan, mintha ezt mondanád:

    5 év múlva akarok elvenni egy 18 éves lányt, szóval küldjetek 13 éves lányok képeit!
  • Vlala #18
    Lájk.
  • cmsworld
    #19
    Egy igazán magasan kvalifikált, önmagára csak Fresh Duke nevet használó fórumozó szavait idézve: "Topiknyitási kényszer!"

    (Csak az a ciki, hogy ő mindig ezt nyögi be, általában első hozzászólásként. )
  • DIESEL DOG #20
    topiknyitási kényszer...
  • Frosty01
    #21
    te nem vagy 100as :/
  • TheLostOne
    #22
    Sosem értettem miért jók ezek az aránytalan izék.

    Én legdurvább esetben egy SUV-t vennék, annál tágasabb egyszerűen már felesleges, ráadásul azok még kinéznek valahogy, és általában mennek is.

    Ellenben az egyterűk iszonyat rondák, és hiába magasabb a beltér, valahogy ugyanolyan szűknek hatnak, mint egy compact. Rossz a menetstabilitásuk, erőtlen környezetkímélő motornak csúfolt szarokat tesznek beléjük általában.

    A legvalószínűbb, hogy ha családom lesz, akkor erre a célra egy jó nagy sedanom lesz, legalább 250-300 lovas motorral(első a biztonság, ekkora kasztnit meg kell tudnia valaminek mozdítania kurva gyorsan ha gáz van). Ültem már olyan szélesben, hogy a vezetőülésből alig értem el az anyósülést, a hosszukból szintén adódik, hogy hátul sem szűkös, a csomagtartó meg kész hullaszállító, szal befér oda egy 4 tagú család komplett cucca is nyaralás esetén mondjuk.

    Ott van még fönt, hogy kombi meg kisbusz, azokról is elmondom amit gondolok:

    Kombi: Van 1-2 ami jól néz ki, de nem lehet kihasználni a csomagteret, mert túl magasan megpakolva korlátozza a kilátást hátrafelé. Tanulóvezető koromban fékeztem már be tükörbe nézés nélkül, szerencsére nem lett baj, de utólag amikor belenéztem bizony ott vigyorgott egy kamion hűtőrácsa kitöltve a teljes képet. Úgyhogy ilyet nem játszanék mégegyszer pusztán azért, mert úgy meg van pakolva a kocsi, hogy esélyem sincs hátranézni.

    Kisbusz: Nem vezettem még, nem ültem még benne hosszabb úton, de ha van benne egy 2.5-3 literes motor, akkor talán elmegy szódával, viszont családi autónak túlzásnak tartanám. Az más kérdés, hogy ha valakinek 5 gyereke van, akkor nincs más megoldás, de annyit nem szeretnék :)
  • Kongy
    #23
    Valaki nagyon unatkozik.
  • spy803
    #24
    Lángszóró legyen rajta, más nem számít.
  • MR ME
    #25
  • SötétBarom
    #26
    "megpakolva korlátozza a kilátást hátrafelé."

    Nem is értem, hogy a zárt kisbuszokkal hogy mehetnek ki egyesek az útra.
  • Cat 02 #27
    Lágszóróra gondoltál ?
  • karajjj
    #28
    az a baj, hogy topiknyitási kényszered neked van
  • TheLostOne
    #29
    Mert azokon akkora oldaltükör van mint egy ruhásszekrényben, ami lehetővé teszi a megfelelő kilátást az autó mögé is viszonylag. De azért az hogy néz már ki...
  • Fresh Duke
    #30
    Szerintem lágszorora gondolt.
  • Willi Betz
    #31
    Nyilván nem viccből van rajtuk akkora elefánt fül :D De akkor ha már bazi nagy tükör, a Suzuki Stift-en is aránytalanul nagy és az autó közben meg egy kis valami.
  • cmsworld
    #32
    Postolási kényszer?
  • Amatorversenyzo
    #33
    Én nekem 2010 es gyártású 5 ős BMW m van, faterómnak meg 2011 es GOlf 6-os.
    A golf 6 osnak van isitt topikja, leirtam a problémáit. TSi motor a címe.
    Elég jó kis autó, bár mostanába keveset vagyok arra, inkább Keleten, meg pesten tartózkodom a haveri körökben.
    Na vissza kanyarodva a témhoz.
    Én 14 millióért vettem a BMW-t
    De full extra 520d 184 lóerő dízel.
    Nagyon fasza családi modell, izmos haverokat is tudsz vele szálítani mert széles, és kényelmes.

    Van az ülésébe szellőztető hogyha pukizol elvzeti igy nem égsz be, tehát ez is hasznos funkkció.
    Nagy az értékvesztése 5 év múlva 5 millióért hozzájutsz egy közepes állapotúhoz.
    Én ekem ezekről van tapasztalatom a golfot meg a bmwt is bátran merem alyánlanni.

    Bár a vw-t dízelbe ne vedd, csak TSi-be, az megbízható, bmw-t meg csakis 2000-res dízel legyen.
  • Amatorversenyzo
    #34
    persze bmw be bármely benzinmotor is kíválló csakl soakt fog fogyasztani aztakkor megkel álni a benzinkúton sokszor aszt majd kérik a lúrkók hogy vegyél nekik csokit :)
  • Slayerboy
    #35
    :DD rofl
  • Amatorversenyzo
    #36
    Votam a új ford focus c max tesztvezetésén.

    Igazi családi modell.
    Nézz utánna.
    Új Ford focus c max.
    1.6 nyóccelepes dízzelel ajánlom neked. 120 lóerő
    mindenképpen az 5 személyewset vedd a 7 személyes kivitelnek semmi értelme.
    Csomagtartó kva nagy lehet bele pakolni.
    Motorja kielégítő, 5-6 litert fogyaszt ah nyomod neki.
  • Wolfsnack
    #37
    Nekem a Hyundai i40 most nagyon megtetszett, de csak Genfi Autószalonon mutatták be, szeptembertől lesz kapható





  • Slayerboy
    #38
    Meg hogy dorrungasson kanyarban :O :D
  • Amatorversenyzo
    #39
    elég szép, és mire 5 éves lesz elég nagy az értékvesztése, nem rossz ötlet.
    Bár kérdés mennyire lesz tartós
  • Amatorversenyzo
    #40
    c max akkor is jobb szerintem