38447
  • rudii
    #470
    Egerrel konnyebben es eredmenyesebben lehet jatszani szerintetek? :O Mar mint latom paran osztjak ezt a nezetett. Azert en maradnek a joy-nal elvegre egy repulos jatek csak elony kene legyen a joy. :ASD
  • Nohab
    #469
    "Aki egérrel tolja, annak nagy többsége lemegy az első gépre amit meglát, mi meg fentről szénné hasítjuk."

    Az értelmesebbje aztán beletanul és majd okosabban fogja csinálni. A hülyének meg tökmindegy mivel megy.
  • Glo
    #468
    Induljunk ki abból, hogy akinek van egy kis légiharc tapasztalata, meg taktikai érzéke, annak van joy-a is

    Aki egérrel tolja, annak nagy többsége lemegy az első gépre amit meglát, mi meg fentről szénné hasítjuk.

    A cink akkor lesz, ha az okosabb légiharcosok áttérnek a könnyített egér modra. De reméljük ez csak kis % lesz :)
  • twi452
    #467
    Illetve van ez a másik egeres mód ami tényleg annyi, hogy az egér mozgásának a tengelye a gépedé is de szerintem azt az ég világon még senki nem használta 1 percnél tovább mert katasztrófa úgy menni :)

    Ez a könnyű meg oda megy ahova célzol az egérrel aztán lövés

    Próbálom én szokni a joy-t de annyira el van kefélve a középre húzás kialakítása, hogy teljes középállásnál ha valamerre ki akarod húzni akkor 1 picit megakad szóval nagyobb erő kell hozzá mintha már mozgásban lennél és úgy akarnál irányt változtatni.. és ez elég zavaró nekem :) olcsó hús..:) Adtam neki szilikon-t persze attól jobb lett de koránt sem tökéletes :)
  • Nohab
    #466
    Úúúú gec, ez tényleg könnyített így. Azért remélem a Full realban már más lesz a helyzet.
  • twi452
    #465
    Nem próbáltad az egeres könnyű módot ugye? :)
    Ott kb a nézetet változtatod az egérrel és minden mást automatikusan elvégzi helyetted a gép és igyekszik oda irányítani a gépet ahova nézel az egérrel. Szóval hátra fordulsz az egérrel akkor szépen ahogy a géped tulajdonságai engedik elkezd magától odafordulni minden beavatkozás nélkül. Ha kevesebbet "nézel" valamelyik irányba akkor finoman irányít arra, ha többet akkor amennyit bír.

    Fordulóharcban végig "nézed" az ellenfeled és a géped meg fordul rá magától nem kell kapkodni meg kaparni az egérrel :) Tényleg könnyített mód.

    Megnéztem historical-ban is simán lehet tolni ugyanígy nem nyúlsz az egérhez akkor is magától korrigál mindent és egyenesben tart
  • Nohab
    #464
    Először is tisztázás végett: itt olyan az egér, hogy ameddig húzod addig megy abba az irányba?

    Mit csinálsz, amikor egy egymotoros csűrő trimm nélküli géppel repülsz? Nem zavar, hogy folyton bedől?

    Forduló alatt mit értesz? Konstans? Rövid időre még el tudom képzelni, hogy jó, de egy +360°-os fordulót már kevésbé.

    A célzásnál eddig a kezdeti időszakon, illetve a bot váltásakor volt szar teljesítményem, de aztán belerázódtam. E-3-mal egy felszállásból 5-6 lelövést is ki tudtam hozni, igaz akkor még az AI-k röpködtek orrba szájba.
  • Glo
    #463
    Az egérnek a földi célokra csapásnál van nagy előnye, mert csak ráhúzod a célra és odaszögezi a gép orrát. Joy-al meg lehet szórakozni rendesen :)
    Mondjuk én ki nem próbálnám egérrel, az tuti.
  • bgabor
    #462
    Az jó, nekem nem lehet, nincs ott ilyen gomb. Amúgy megkérdezhetem hogy mikor kezdted a bétázást? Gyanítom hogy korábbi stádiumban, mint mi rudiival, ezért az eltérés.

    Twi: Azért ez nem egy gagyi World of Warplanes, ehhez joystick dukál már csak a játék minősége miatt is.
  • Jeffjohnson
    #461
    Az egér a precíz célzásban előnyt élvez mind fordulóban mind pedig normál repülésben. Amiben a joy jobb az a manőverezés, hirtelen irányváltás, trimmelés meg ha van rajta gázkar akkor annak a precízebb, gyorsabb változtatása ami fordulócsatában nagyon fontos lehet.
  • Nohab
    #460
    Azért az egeren nekem nagyon hiányozna a Z tengely. Nem beszélve a rengeteg gombról és a kettő hat switchről.

    Szerintem sokkal jobb a joy, csak rá kell érezni. Pl. ha az ellen húzza a botot, míg te az egeret, akkor csúnyán ki fog röhögni egy konstans fordulóban. Nem beszélve arról, hogy a húzás nagyságát az egérrel folyamatos ÉS egyenletes mozgással kell végezni, míg a bot esetében csak tartod az adott pontban. A légi harc pedig nem a célzástól kezdődik.
  • mijki
    #459
    Én mind a Typhoon Mk.I-et, mint a Tu-2-t ingyen szolgálatba állítottam.
  • twi452
    #458
    Persze nem is a repülési élménnyel van gondom :D Viszont annyira precízen soha az életben nem fogok tudni a joy-al rajta maradni senkin mint így egérrel "könnyű" módban :)
    Igaz nem többtízezres szerkezettel játszom de elég sokat tököltem a beállításokkal és nem tudom annyira finoman belőni, hogy jó legyen :)
    Egérrel meg ugye milimétereket lehet finoman mozgatni folyamatosan..:)

    Repülni tény és való sokkal jobb élmény de célozni...háát :)
  • Glo
    #457
    Használ valaki 5.1-es fülest? Van értelme ilyesmibe befektetni?
  • rudii
    #456
    Nahhhh. :DD Azert a joy nem kicsi plusz elmenyt dob hozza. :D
  • twi452
    #455
    Azért nem semmi milyen egeres irányítást dobtak össze a fiúk.. konkrétan már hátrányban érzem magam, hogy joy-al játszom :D
  • Jeffjohnson
    #454
    Látom hozod a formádat . Mást nem is vártam.
    Gondolkozz picit aztán magadtól is rájössz, hogy miért írtam.

    Egyébként tegnap láttalak repülni jót mulattunk rajtad Beaufigterrel úgy repülni... így értem már miért olyan savanyú a szőlő.
  • Glo
    #453
    A személyeskedést szerintem hagyjuk meg más topikok hőseinek :)
  • bgabor
    #452
    "Attól mert te a "cheater" angolokkal vagy még nem adják ingyen a killt."

    Cheater angolokkal? Hát te sem vagy százas, az biztos!

    Nézd már meg azoknak a csíter angoloknak a fenntartási költségeit, okés? Hasonlítsad már össze a többi nemzet gépeivel, jó? 4600 pénz egy vacak hatos tierű spitfire javítására? Nevetséges. És ugye az elején nagyon vicces volt öt szinten át a nyolc darab 7.7mmes meggymaglövővel harcolni. Cheater angolok, mi? Idióta...


  • Jeffjohnson
    #451
    MC 202 vel meg P-40 el lőttem ma le 2 Mig-9 et! Nem lehetetlen őket lelőni sőt ha kis magasságon ragadnak ugyanolyan könnyű levadászni őket mint bármi mást csak ésszel kell játszani.
    Attól mert te a "cheater" angolokkal vagy még nem adják ingyen a killt.

    A játéknak éppen az a nagy előnye, hogy kisebb tierű géppel is lehet érvényesülni.
  • bgabor
    #450
    Azt nem tudja valaki, mikor jön végre az open beta?
    Elvileg abban jön végre a matchmaker rendszer, ami már nagyon nagyon elkéne ebbe a játékba.
    Rohandtul unalmas már, hogy az eu szerveren van húsz ember sugárhajtású vagy nagy tierű géppel, a többiek pedig csupán a préda szerepét töltik be számukra. Nagyon gáz.
  • Nohab
    #449
    Akkor az ismerősöm mondott fasságot, mikor rákérdeztem. Sebaj, legalább így tudom, hogy nem miattam nem lett meg.
  • bgabor
    #448
    Nem, mert akik a global closed betaban részt vettek, azok kapták meg a Tu-2őt. A Typhoon Mk.1-et (és még töb más prémium gépet) azok kapták ajándékba, akik a sima(nem globál, gondolom orosz) closed betában vettek részt.

    Angol ágat húzom, észrevettem volna ha bármelyik gépet ingyen szolgálatba állíthatom.
  • rudii
    #447
    Ja igen. Az 1,2 millio free xp-mel tudok valamit kezdeni? :ASD :D
  • rudii
    #446
    Hali!
    Valaki tud nekem esszeru magyarazatott adni arra, hogy:
    20-as szint USA Sabre javitasa 3600 lion
    20-as szintu OROSZ MiG-15 javitasa 21240 lion
    Kozelukbe se jarok, de erdekes.

    En csak Arcade eroltetem. Neha 1-1 historical csak. Gondolok en is, hogy elkezdjek egy masik nemzetett is az orosz mellet ti mit javasolnatok? Elony hatrany?
  • Glo
    #445
    Szeva!

    Én személy szerint a német ágat húztam ki az F4-es meszáig és a D5-ös stukáig, én azokkal szeretek hasítani. Az oroszoknál is kihúztam a Lagg-3-ig, hogy tudjak valamivel menni ha a német-orosz historical-ban épp az oroszokhoz tett, de a Tu2-es ott is adott alternatívát :)

    A többi nemzet a lent említett dolgok miatt nem érdekel annyira.
  • MitsuMishi
    #444
    Azon gondolkozom, hogy kihúzom mindegyik ágat olyan 4-5-ig, ott már aránylag értelmes gépek vannak, és akkor nyugodtan mehetne a historical. Erről mi a véleményetek? Van értelme belekezdni, vagy egyszerre ne húzzak sok ágat?
  • Nohab
    #443
    Illetve az angoloknál is van egy Typhoon 4 húszassal.
  • bgabor
    #442
    Egyébként mindenki, aki most játszik, megkapta ajándékba a Tu-2 prémium bombázót, így te is. Ott kell lennie az orosz ágon jobb szélen. Ha azt használod bombázásra (van bombázó tutorial, ahol elmagyarázzák, hogy kell F7 nézetben bombázni), dőlni fog a pénz és az orosz XP.
  • bgabor
    #441
    Nemsokára open béta fázisba lép a játék, és akkor már lesz matchmaker rendszer és szakaszozás(party). Akkor már nem lesz több Gladiator vs Me-163 szituáció.

    Nyilván historicalozni olyan nemzettel érdemes, amiben már előrehaladtál. Időről időre váltja egymást az amcsi/japán és a szovjet/német összecsapás a historical módban, szóval várd ki szerintem amíg megint mehetsz orosszal historicalba.
  • MitsuMishi
    #440
    Köszi az infókat :)
    Most kipróbáltam a historicalt. Bevágott egy Amcsi-német csatába. Élmény volt a kis peashooterrel repülni a BF 109-ek ellen :D Az problémás hogyha historicalozni akarsz akkor nem árt mindegyik nemzetből kihúzni egy szintre a tree. Vagy itt is van valami varázslatos átállítás amit nem veszek észre? /Köszi a helpet, orosz szerón tényleg gyorsan bedobott meccsbe :D/
  • bgabor
    #439
    Az orosz gépek sajátossága.
    Egyébként mindegyik nemzetnek magvan ám a maga baja. Az orosz vadászok könnyen kilyukadnak és sérülékenyek, cserébe van rajtuk gépágyú és fillérekért lehet fenntartani őket. Az angol vadászok sokáig szenvednek kiskaliberű géppuskákkal, és a gépágyús változatoknak(Spitfire) iszonyatos, kitermelhetetlen szervízelési költségei vannak, gyakorlatilag használhatatlanok emiatt. (Yakokat kb 700-ért javítják, Spitfireket 5000-ért) Az amcsi képek többségén nincs gépágyú, csak 12.7-es nehézgéppuskák.
    A német ágat játszók irdatlan ideig kénytelenek olasz szutykokkal repülni, mire német technikára tehetik rá a kezüket.

    A Yakok egyébként nem rossz gépek, különösen a Yak-9es durva az irdatlan kaliberű gépágyújával. Amúgy sem rossz döntés az orosz ágat választani egy orosz eredetű játékban. :D
  • MitsuMishi
    #438
    Egy kicsit megkönnyebbültem. Mostmár nem érzem akkora fosnak magam mint előtte :DD
    A Yak az már jobb lesz?
  • Nohab
    #437
    Váltsd át ne csak EU szerveren keressen csatát. és akkor félperce bejutási átlagot kapsz. Ai már rég nincsen azokban a csatákban.

    LaGG-3 beceneve a lakozott koporsó volt, amit maguk a ruszki pilóták aggattak rá. Az a minimum, hogy itt is egy szardarab.
  • MitsuMishi
    #436
    De historicalt senki se játszik. Akárhányszor próbálom mindig egyedül várok rá...
    A másik hogy az a LaGG kiváltsága hogy akárhol, akárhányszor eltalálják kilyukad benne a tank? Nem hiszem el hogy mindig sikerül elbaszni a jó köreimet ezzel.
  • twi452
    #435
    Csak ne az árkád lövöldében próbálgasd :D ott hiába húzol el gyorsan rád fordul a spit és még úgy is utolér aztán 2 lövés kb :D
    Historical-ban lehet jókat játszani :)
  • Glo
    #434
    Menni fog az, csak gyakorolni kell :)
  • MitsuMishi
    #433
    Hát nem tudom, nekem ezzel a BnZ taktikával csak egy killt sikerült elérnem... az is a csapattársam volt... :/ Nem nekem való a repülés, megvárom a hajókat meg a tankokat :/
  • steweee
    #432
    rendicsek, köszi a válaszokat. akkor kipróbálom és meglátjuk...
  • rudii
    #431
    Valaki ma delutan kis repules?! :) Vagy esetleg holnap is.