38447
  • termination
    #550
    ezt ídéztem én is pár sorra lejjebb, valamiért nem enged fel, talán rossz a port szám?
  • rudii
    #549
    Ts3 ip: ikon.org.hu
    Szerver pw: bableves123
    WarThunder szoba. (Annyi, hogy feljosz valakire rairsz adjon jog, hogy tudjal szobak kozott mozogni)
    Jol irtam le a ts-ipt. Mi itt olyan 6-7en szoktuk tolni. :)
  • termination
    #548
    valami gebasz van ezzel a ts címmel, nem lehet fellépni, tudtok 1 jó ts ip-t ahová többen feljárnak? ott összegyűlhetnénk és kötelékben vadászhatnánk.
  • Pluskast
    #547
    Illetve nem csak gift palne-et hanem olyat amit csak aranyért tudsz venni.
  • Pluskast
    #546
    A főmérő arra szolgál, hogy a gift plane-et meg tud venni. Ergo ha mondjuk 12-es a fő szinted akkor meg tudsz venni japó gift planeket is holott a japcsi szinted csak 2-es.
  • termination
    #545
    Javaslom hogy 1 ts szerón gyűljünk össze, megbeszélhetjük hogy melyiken, legutoljára
    ts3 ip: ikon.org.hu pw: bableves123
    ezt rudii írta, javaslom menjünk ide ha nem tudtok jobbat.
  • termination
    #544
    JA és még1 fontos dolog amit nem értek. a fejlődési szintnél minden nemzetnek külön van osztva a mérője de van 1 fő mérő is, érdekes hogy azzal már elértem a 3 szintet mégsem tudom a brit és orosz gépeknél a 3 szintű gépeket megvenni. Azt érte, , hogy a nemzetekkel külön mész és saját magának gyűjtik a tp-t de akkor minek a főmérő? T
    Tényleg remek játék de a fejlődésen és a kifejlesztési lehetőségeken még bőven van mit csiszolni.
    Pl lehetne külön a motornak, tartósságnak, rádiónak, lövegnek fejlesztése nagyjából úgy mint a wotban, de ez a lehetőség még nagyon korlátozott itt.
  • Pluskast
    #543
    Biztos, hogy nem tudod a színét állítani. Historical meg full realism csatáknál meg ugye a belső nézet a "nyerő".
  • Pluskast
    #542
    Azért a briteknek még mindig olcsóbb a javítási költsége mint pl a németeké. Arról meg nem is beszélve, hogy a spitekkel elég könnyen lehet aprítani. Tegnap előtt kb 2 hónap szünet után megint mentem pár karikát velük. Az első körben 14 a második körben 17 gépet szedtem ki. Szóval elég rendesen tudsz velük keresni. Persze nem eszetlenül kell játszani velük, de azt hiszem ez minden nemzetre igaz.
  • Glo
    #541
    Mi a TS elérhetősége?
  • termination
    #540
    Kösz B. Gábor, megfogadom a tanácsod, de amíg lejött a játék gondosan végigolvastam a fórumot /ajánlom fyndath neked is, mert sok badarságot kérdezel, amire nagyon egyszerű rájönni/ Másfelől, az amcsik nagyon egyhangúak, unalmasak, a japcsik meg papírból vannak, úgyhogy én inkább maradok az angol, német, orosz vonalon. /eddig azt tapasztaltam, hogy a arcade csatákban sokkal jobban tudok érvényesülni, historicalban ugyanazzal a géppel már nehezebb, mert ott jobb játékosok vannak, és reálisabb/ Viszont iszonyatosan zavar, hogy a lövéseim világítanak zölden meg pirosan, egyszerűen nem látom tőlük rendesen a célt. /ezt át lehet állítani valahol?/ tegnap nagyon szép eredményeket értem el, és ma a ts re is fel fogok jönni, hátha összefutunk, és játszunk pár kört
  • Fyndath
    #539
    Köszi!!
  • bgabor
    #538
    Annyi hogy a "To Battle" képernyőn, ahol bemész a csatába, felül átállítod az "EU"-t "RU"-ra. Csak egy kattintás az egész. Bármikor válthatsz köztük.
  • Fyndath
    #537
    Köszönöm szépen! Orosz szerverre hogyan tudok átmenni? Máshonnan kell letölteni? Google túl sokat nem segített...
  • bgabor
    #536
    Az a gond hogy a lehető legrosszabban kezdtél hozzá a játékhoz:

    - eu szerón játszol: itt alig vannak játéksok, így állandóan együtt kell menned sokkal erősebb gépekkel. A kis kezdő géped nem csak a sugárhajtásúaknak lesz ingyenfrag de bármelyik magas szintű légcsavaros típusnak is. A megoldás, hogy a RU szerveren játszol, mert ott rengeteg a játékos, így a matchmaker rendszer azonos szintű géppel repülő játékosok közé fog berakni téged. Ott kis géppel nem hogy sugárhajtású, de még Me-109E (hatos szintű) ellenfelekbe sem fogsz belefutni.

    - a britekkel kezdtél. Szintén óriási baklövés, az egyetlen nemzet, amit nem szabad kezdőként választani. A gépágyús Spitfire-ek javítási költségeit egy kezdő sosem fogja tudni kitermelni, a bombázóik pedig nagyok gyér bombateherrel repülnek. Amíg nincs legalább néhányszázezer redites vagyonod, felejtd el a briteket.

    Ami egy kezdőnek kell az olcsó javítási költségű és gyors fejlődést lehetővé tevő gépek. Emiatt én minden kezdőnek az amerikaiakat ajánlanám. Olcsó őket javítani, és már hármas szinten elérhető egyszere két nagyon jó bombázó, a két Catalina hidroplán. Be tudod állítani mindkettőt, így mindkettővel tudsz bombázni. A bombaterhelésük (négy darab 500 kilós bomba) döbbenetesen jó hármas tieren. Csak annyi a lényeg hogy már az elején felemelkedsz velük jó magasra, 4-5000 méterre, és onnan bombázol F7 nézetben(mozgó földi célpontokra gondosan elé célzol, majd megtanulod). Mivel a legtöbb egymotorosnak kínszenvedés ilyen magasra feljönni, így legtöbbször büntetlenül tudsz bombázni. A sok kilőtt földi célponttól meg dől majd a pénz és az XP, gyorsan fogsz szinteket lépni. És közben fokozatosan megjönnek majd az új vadászgépek(P-40, Wildcat, P-39, Hellcat, P-47D), tehát azokból sem fogsz hiányt szenvedni. És időközben szépen lassan kitanulod a játékot.

    Én ezt csinálnám a helyedben, szerintem messze ez a legkönnyebb út a kezdők számára.
  • Fyndath
    #535
    Nem kell nekem átlőhetetlen, csak legyen gyors, sebezzen sokat és legyen viszonylag olcsó
    Na de komolyra fordítva, én EU szerveren játszom, igyekszem mindent megtenni, de vagy az irányítás nehézkes és én vagyok béna (valószínűleg ez az ok ), vagy pedig mindenki sokkal gyorsabb, mozgékonyabb nálam pontatlanul is lövök, mert nem igazán találom el őket, meccsenként jó ha 1-2t leszedek.
  • Pluskast
    #534
    Azért nem rak be jetek közé mert kicsi a szinted :) Egyébként meg mivel marha drága a javítási költsége a jeteknek nagyon ritkán fordúl elő, hogy egy vagy kettőnél több jet repked egy csatában egyszerre. Max abban az esetben ha mondjuk több srác van bent aki épp most szerezte meg és ugye mivel az első 10 halál minden gépnél ingyen van így addig nincs tétje a dolognak.
    Egyébként meg a jetet sem nehéz leszedni. Elég csak megsebezni és máris eltűnik a sebesség előnye. Nekem van Mig 9-em Me 163-am és Me 262-m. 10 esetben nyolcszor mindig a hajtóművemet éri a sebzés onnantól meg már szart sem ér a gép mivel ezek fordulékonysága (az me-163-at kivéve) nagyon rossz.
  • Glo
    #533
    WoT-ban is mindenki olyan tankot akart, aminek nagy a lövege, gyorsan tölt újra, átlőhetetlen és kicsi a fenntartási költsége
  • Glo
    #532
    Itt olvasgathatsz róla, hogy mik a tervek.

    Végre sikerült összehoznom a játékot, nemsokára jövök is repülni :) Majd leszek TS-en is.
  • Atesz91
    #531
    Hali!

    Örömmel olvasom, hogy meg indult nyílt béta, így egyre népszerűbb lesz ez a remek játék!
    Viszont így most már szeretném nyomon követni a fejlődést. Tudtok valami oldalt ahol patch-el kapcsolatban lehet olvasni vagy, hogy milyen gépek jönnek még be játékba?

    A másik kérdés ma este nem engedett be authorization error okkal, karbantartás volt vagy mi? Szerettem volna ma repülni párat, húzni a németeket, de akkor ez elmarad.

  • rudii
    #530
    Orulok, hogy tetszik a jatek! ;)
  • termination
    #529
    Nem értem fyndath, én tegnap kezdtem el komolyabban játszani vele, és 1 nap alatt ki lehet ismerni, én a ruszki szerón játszok, mert sokkal gyorsabban betölt és nem rak be jetek közé, eddig csak egyszer rakott be és azt is 2. szintű géppel history módban. nagyon könnyen kezelhető, ha e neked nehéz akkor mit csináltál volna a world of warpalnesben ahol irányíthatatlan a gép. amúgy nagyon szép a grafikája, és hangulatos, csak lassú a fejlődés, de már kezdem teljesen kiismerni. kezdő fedelesekkel már halálos vadász vagyok, a 2 szintűekkel most ismerkedem, de már elértem a 3. szintet. megtudtam hol lehet emblémákat is felrakni, pofás is gépeim lettek tőle, amiről beszar az ellen ;)
  • Jeffjohnson
    #528
    Spitek nagyon jók én csak ajánlani tudom viszont velük is okosan kell repülni :)
  • Fyndath
    #527
    Aham... Hát nem is a jetekkel van a fő gond, hanem ugye az alap megkapott brit gépekkel megyek és célozni és sebezni is elég nehéz, sajna a legtöbben túl gyorsak és alig bírom követni őket, nemhogy cikázni és még el is találni őket. Spitfire gépeket szeretném megszerezni, azok jók? Szeretnék valami gyorsat, manőverezhetőt, ami jól sebez és fenn lehet tartani viszonylag olcsón
  • Jeffjohnson
    #526
    Nem értem én ezt a jet fóbiát. Egyszerre 2 nél többen nem szoktak lenni és ha van eszük akkor nem a tömegben harcolnak hanem azokat szedik ki akik a tömegből kiválnak.

    Válts taktikát. Kis gépekkel csirke módjára kell játszani engedd előre a többieket nyerj egy kis magasságot és várd a megfelelő pillanatot duplafedelesek fordulni nagyon jól tudnak kicsi az átesési sebességük és ezt a szűk helyeken ki lehet használni. Ha látsz esetleg sérül vadászt akkor irány rá csak mindig figyeld hol vannak a csapattársak és hol az ellen. Bombázókat kerül el ahhoz kevés a fegyverzet főleg csak vadászokkal harcolj. Sok Xp-t lion-t lehet szerezni kis gépekkel.
  • Glo
    #525
    Ok, akkor a belépési mizéria miatt volt a kezdőképernyőm az I-153.. megijedtem, hogy volt wipe. Már csak arra vagyok kíváncsi h a Tu2-t megkaptam-e. Este kiderül.
  • twi452
    #524
    Semmi nem történt, megmaradt minden. Lion-t én nem kaptam soha 150 volt alapból és most is annyi van :)
    De ha veszel pénzért és elköltöd akkor majd az élesben visszakapod úgyhogy elköltheted újra, legalábbis ezt olvastam.
  • Glo
    #523
    MEnj Historical-t, ott a felszállásért is jár xp :)

    Én anno mikor még AI-k voltak szoktam felszállás-leszállást játszani, ha nem akartam megkeresni az utolsó enemy ai-t. Egész jó xp járt érte.

    Tényleg, a CBT-seket kérdezem, hogy ne érjen meglepetésként ha egyszer bejutok az open-re: volt wipe a cbt végén? Magyarul eltűnt minden gépem, és megint az alap gépek vannak? Van lion? Mi az alap account? :)
  • Fyndath
    #522
    Kis szinten mivel lehet sok xp-t szerezni? Általában a nagyobb jet-ek 1-2 lövéssel leszednek, én pedig örülök, ha mások közelébe érhetek és nem hagynak ott :D
  • Glo
    #521
    Historical-ban szoktak :)
  • ikarus44
    #520
    melyik csatában kell felszállni?
  • twi452
    #519
    Külső nézetből nem ajánlatos felszállni... gyönyörködök a ju 88-ban, hogy milyen szépen emelkedik el lassan a pályától erre odaugrik az irányítótorony elém..
    elég gyors kör volt :D
  • Jeffjohnson
    #518
    Ez közös tapasztalat :) páran repülünk együtt ha igazán komoly jet-es tapasztalatra vágytok Pluskatot kérdezzétek talán ő a legnagyobb szintű itt a fórumon van német meg orosz jet-e is.

    Én először németekkel játszottam és főleg bombázókkal meg stukával de sajna nagyon elvették a kedvem mivel használhatatlanok, mostanában kevesen is repülnek velük mert kb. garantált ha meglátnak egy He-111 ben legyen akár fullos a személyzet biztosan rád repülnek és 1-2 jól irányzott sorozat elég, hogy széthulljon viszont a 109-esek jók G-6tól kezdve félelmetes a tűzerejük. Ha repülök akkor a top 109-esek meg a Spitek azok akiktől a legjobban félek.

    Azután váltottam angolokra ahol hamar meglett az összes Spit még azelőtt, hogy feltolták őket magasabb szintre így ugyan csak 10es vagyok velük de megvan az MkXI-os Spit is. Viszont miután láttam, hogy a Meteor annyira nem jó inkább kipróbáltam az amcsikat mivel az olcsó fenntartási költség miatt jónak gondoltam de rá kellett jönnöm, hogy baromi unalmasak egyedül a B-17 poén de mióta annak is az eget veri a javíttatása inkább hagyom, hogy auto repair ingyen kijavítsa persze az meg sok idő. Mustang teljesen átlagos tűzerő mintahogy a fordulékonyság is. Viszont cserébe gyors. Reptér foglalásra kiváló egyébként minden amcsi gép mert az orrfutómű miatt könnyebb landolni. Landolásban talán az oroszokkal kell a legjobban vigyázni.

    Hamarosan érkezik egy nagyobb patch formájában egy csomó gép repülési modellje szóval fognak még itt a dolgok változni. Valódi dokumentumok alapján a lehető legélethűbb repülési modellt csinálnak.

    Tankok fejlesztésének csak Open beta után állnak neki de lesz rendes ballisztika és páncélátütés is. Szóval jónak igérkezik!
  • rudii
    #517
    Te hanyas szintu vagy a nemzeteknel? :O Ahogy igy leirtad dolgokat, mintha mar repultel volna par orat ezekkel a gepekkel. :D
  • Glo
    #516
    Thx. Úgy fest h sajna ebből ma nem lesz game.. Talán holnap.
  • R3nton
    #515
    köszi a részletes választ!
  • rudii
    #514
    Production
  • Jeffjohnson
    #513
    Amcsi: Unalmas nemzet a sok egyforma gép miatt ami szinte alig különbözik, persze később biztosan kapnak jó gépeket. Nagy előnye a vadász ágnak az olcsó javíthatóság mióta a P-63asok 37mm-esét megerősítették egész használhatóak viszont fordulékonyságuk gyenge. Bombázóik erősek viszont drága a javítása.

    Német: Nagy tűzerő közepes fordulékonyság használhatatlan bombázók, közepes/magas fenntartási költség. Változatos géptípusok ami annak is köszönhető, hogy talán itt van a legtöbb gép.

    Szovjet:
    Jó fordulékonyság közepes tűzerő javítási költség viszonylag tűrhető Mig-ek nagyon jók, bombázok közepesek bár a Yer-2 nagyon jó ha nem a legjobb.

    Angol:
    Igazi cheater nemzet 20mm-es Hispanok még így nerfelve is nagyon erősek a vadászok fordulékonyak a bombázok pedig nem annyira papírból vannak mint a németeknél de a Lancaster kivételével viszonylag könnyen lelőhetőek. Az emberek kisírták, hogy a javítási költség kisebb legyen így már az sem vészes. Viszont a Meteor nem annyira erős jet legtöbbet abból lőttem le mert könnyen elkapható kis magasságon.

    Japán:
    Igazi papír gépek amiken viszont nagy tűzerő van szemtől szembe nem szeretek velük repülni mert annak fuel leak a vége :). Fordulékonyságuk egész jó. Fenntartási költség olcsó/közepes (Ki-61 szinte ingyen van és nagyon jó a tűzereje). Bombázóik nem kiemelkedőek.

    Én a Németeket vagy az Angolokat javasolnám. Többi is játszható tehát ha már van egy kis tapasztalatod.

    Nem javasol gépek: He-111 (ingyen célpont), TBF-1, Stuka (érdekes gép de használhatatlan előbb utóbb lelőnek)
  • Glo
    #512
    Akinek megy nézze meg nekem legyenszíves, hogy mikor elindítja a launcher-t akkor a NEtwork fül alatt a keretbe mi van írva? Production, dev vagy dev-stable?
  • R3nton
    #511
    mondjuk ott 1000 csatára adták, uh bele kell még húzni legalábbis nekem.