38447
  • lammaer
    #1470
    Na, ezt megpróbálom, így ebben a formában még nem mondta el senki... én ha lemegyek már lenn is szoktam maradni.
  • lammaer
    #1469
    Ennek egyébként van gyakorlati értelme?

    10 óra.. hát az kb olyan mintha naponta egyszer repülnék azzal a géppel (már ha földi óráról van szó).
    Annyira horror a magas tierű repcsik üzemeltetése hogy van értelme ilyenhez nyúlni?
  • Nohab
    #1468
    Ha kiveszed az automata javítást (fő menü, bal alsó sarokban csavarkulcs), akkor 10óra 6 perc alatt ingyen megjavítják.
  • soulhunter85
    #1467
    Hali!

    Azt megtudja mondani valaki hogy "time to repair for free 10h 6m" mit takar pontosan? 10 óra múlva lesz egy free repair lehetőségem?

    köszi.

  • Nohab
    #1466
    Szerintem festett a háttér. Mi a frászt keresne egy szürke festésű gép a sivatagban? :D
  • Nohab
    #1465
    Elírtam. 100 méter helyett 200 méteren ez a szórás. A fegyverzetet itt 400 méterre lövik be.
  • Nohab
    #1464
    Az energiaharc lényege, hogy a helyzeti energiádat megtartsd. Rácsapás után azonnal felhúzod. Nagy sebességnél nem manőverezünk a másik gép után, hanem felhúzod. Mikor kezdesz közeledni az átesés környékére, akkor kiegyenesíted, és gyorsan körbenézel, hogy nincs a közeledbe rád veszélyes kontakt. Ha nincs uzsgyi vissza a prédához.
    Rengeteg gyakorlás és önmérséklet kell hozzá. Ne engedd, hogy leereszkedjen a vörös köd!
  • lammaer
    #1463
    Áh, ez német propagandafelvétel, amit a Völkische Beobachterbe szántak :D

    Látszik is a 3. csávó kezében az ár, amivel lyukasztotta a a célvászonon a találatokat ;)
  • Nohab
    #1462
    Emil 20mm-es esetében 100 méteren:



    Ha már a lövéseknél tartunk. A sokak által emlegetett randomfaktor szerintem itt nem dolgozik, legalábbis akkora mértékben nem, mint egyesek hiszik. Nagyon sok műlik a becsapódás szögétől. Példának okáért az Il-2 hátulról kúrva nehéz lekaparni, mert a lövések nagy részét egyszerűen lepattintja a páncélzat, de ha a szárnyát merőlegesen kapod telibe, akkor egy rövid sorozattal sokkal nagyobb kárt tudsz benne tenni vagy akár le is tépheted.
    Az egymotoros gépeknél érdemes a motort, illetve a szárnytövet célozni. Ezen környéken helyezkednek el a kritikus rendszerek, ami el tudja rontani a pilóta aznapi kedvét. Egy találat az oxigénpalackba és BUMM. Illetve érdemes megvizsgálni az egyéni gyenge pontokat. Sturmovik esetében elég nagy célpont a hasán lévő olajhűtő. A lövész holtteréből ki lehet lőni, amivel legrosszabb esetben is hazatérésre készteted.
    Anomáliák még persze előfordulhatnak, mert a sérülésmodell jó pár gépen még nincsen kész.

    Mondjuk nem ártana tudni, hogy a készítők milyen lőszerekkel modellezték le az adott fegyvereket. Van-e különbség a vászon és a fémborítás között? A sérülésmodell mennyi kritikus elemet tartalmaz? (Oxigénpalack, félig töltött üzemanyagtartály, HAHA kütyük, stb.)
  • lammaer
    #1461
    "És akkor még ott van a manőverezés, a magasság kihasználása meg az energiaharc is."

    Ház, ez is sztem csak magas tierben működik. Kis tierben (olyan 4-5ig, ameddig eljutottam), az energiaharc kimerül annyiban, hogy az ember megőrzi a magasságot amit induláskor kap, és kiválasztja mikor csapjon le. Utána ugyanis nincs az az isten hogy visszamenjen nagy magasságba, nincs emelkedés, se idő, olyankor már lenn kell harcolni, és várni hogy a túloldalon magasban spawnoló vmelyik héjja mikor csap le.

    Gondolom sugárhajtóműveséknél azért van esély visszakapszkodni... :)
  • lammaer
    #1460
    Majd egyszer kölcsönadhatnád az accodat, mert én igy sztem megragadok vhol a nagy randomság miatt.
  • bgabor
    #1459
    mert nagyjából pray n spray üzemmódban vagyunk

    Csak kis tierben, kezdő játékosok között, alap fegyverekkel.

    Nagyobb tierben bizony már sokat számít a célzás. Orosz gépek kiválló példák, az egy gépágyújukkat a teljes tárat kilőheted pontos célzás nélkül nem lesz eredmény. De ha küzel mész és jól célzol, néhány golyóval leszedheted az ellent.

    Aztán még ott vannak a nagyobb kaliberű ágyúk, 37, 50 mm, amik ugye kis tűzgyorsaságúak. Ha nem célzol rendesen, csak spray n prayt csinálsz, alig lehet eltalálni velük a célt. (mert a kis tűzgyorsaság miatt nem jó pillanatban repül ki a lövedék) És akkor még ott van a manőverezés, a magasság kihasználása meg az energiaharc is.

    Szóval igenis elég nagy hozzáértés kell a légiharchoz, nem csak arról szól hogy kinek adja be a criticalt éppen. Így hogy mostmár több nemzettel is tier10 körül vagyok, sokkal kevésbé érzek random faktort a játékban mint a WoT-nál.
  • Torzonborz
    #1458
    persze van a lövegeknek szórása de nem akkora mint ott , vicc néha hova mennek a lövések és főleg hogy mivel.
  • lammaer
    #1457
    No, akkor tényleg nem OP.
  • lammaer
    #1456
    Mert az ágyúknak a tankokon nem volt szórása? Ezt ugye te sem gondolod....

    Itt azért fáj kevésbé a szórás, mert nagyjából pray n spray üzemmódban vagyunk, kb mint loltrakiban ahol csak pumpálta ki az ember a skulót, azt ha 10% talál, az már OP :) A másik játékban meg ugye minden lövés számít, főleg a nagy kaliberűekkel.
  • bgabor
    #1455
    Csak annyira mint a Type59. :D
    Egyébként nem OP, mert a prémium csajka Tier5-ös gép, szóval bőven megfizet a gépágyúiért.
  • Magyar Betyár
    #1454
    Kiváncsi leszek lvl 20-on mi lessz a prém weapon? Jön szembe az Amcsi F-86 Sabre de géppuska lövedékek helyett majd jön 2 AIM-9 shidewinder. Nesze :)
  • Torzonborz
    #1453
    de a sima csajkán is van 4x7.62es és az elég rendesen köpködi a cuccot szóval azt még el is hiszem hogy lekaszálja a szárnyát.

    lammaer :
    ebben igazad van DE itt még elfogadható a random mivel a pontos célzás gyakorlatilag lehetetlen és ha jól tudom - de majd egy szaki rámcáfol - vmilyen szintű szórása alapból volt a géppuskáknak/gépágyúknak .
    WoTban az a random ami van a célzásnál egyenesen röhej kategória de a WT-t nem is ahhoz kell hasonlítani . ;)
  • lammaer
    #1452
    Egyébként ha prémium még OP is, akkor ez Pay 2 win? :)
  • lammaer
    #1451
    Nem prémium is leszed, kapsz egy critet azt puszi :)
  • bgabor
    #1450
    Csakhogy őt lehet hogy egy prémium csajka szedte le, azon meg duál 20mm-es Shvak gépágyú van.
  • lammaer
    #1449
    Na, majd holnap, amikor dupla XP van, most tologatom a tankokat :D
  • bgabor
    #1448
    Utólag adja hozzá. Véget ér a csata, amiből korán kiléptél, és rá 30 másodpercre jön az üzenet hogy mennyi XPt és pénz kaptál, a pénzed is megugrik. Ott vannak az üzenetek jobb fölül a kis levélikonnál, ott megtekintheted a jelentéseket időkódosan.

    Ha nyer a csapat, azért meg bónuszt, ún.mission rewardot kapsz, ilyen néven keresd a csata utáni összesítő képernyőn.
  • lammaer
    #1447
    ezt ecseteltem tegnap én is....
  • bgabor
    #1446
    Könnyen lehet hogy prémium csajka volt, azon nem éppen kiskaliber van. :D
  • lammaer
    #1445
    Ja, alul nem láttam/látom hogy volt már egy XP és credit üzenet...
  • twi452
    #1444
    úgy ahogy ott nálam is láthatod

    alul a javítási üzenet alatt volt az amikor kiléptem
    az egy összegzés amit látsz amikor otthagyod a csatát
    amikor vége van a csatának akkor küldenek egy újat
    ez nálam a -16k és a 2150xp
    ezt még hozzáadják(levonják :D)
  • Magyar Betyár
    #1443
    Hát nem tudom. WoT-ban ugye megkapsz mindent+ ha nyer a team nélküled akkor többet, csakhogy amíg nincs vége a csatának addig nem mehetsz azzal a tankal. Itt meg rögtön mehetsz újra ha kiléptél.

    Hit rendszer tényleg érdekes most volt hogy a lvl 4 bf-110 csatarepülőm szányát egy lvl 1 I-153 csajka lekaszálta egy rövid sorozattal. Annak a szarnak csak 7.62 géppuskája van én meg hallottam pár rövid kopogást és már pörögtem is lefelé. Mondom magamban megen lekaszált 1 spitfire erre bejön a képbe az a fostalicska, nem hittem a szememnek. Én 20mm géppuska alatt már nem is nagyon megyek bombázókra meg csatarepülőkre mert nem éri meg 5 percig lődözgetni őket kis kaliberrel mire leesnek. Erre tessék.
  • lammaer
    #1442
    Azt mondják nem számít.

    Én csak egy dolgot nem értek: azt is mondták, hogy a győzelemért itt is jár bónusz. Viszont ugye ha hamar kilőnek, akkor is kapunk összegzést a rendszertől hogy mennyi XP-t kapunk, pedig a csatának még messze nincs vége? Ilyenkor hogy jön elő a bónusz, utólag?
  • twi452
    #1441
    Én erről már nem tudok biztosat mondani..:)
    Pár napja leteszteltem kétszer egymás után
    1. nem csináltam semmit csak kiléptem : 0 kredit 0 exp
    2. mentem egy kicsit bombáztam 1-2 földi cuccot : kevés kredit kevés exp

    majd játszottam rendesen(jó bénán) kilőtték 5 gépemből 4et..teljes kudarc :D úgyhogy kiléptem úgy hogy ott maradt bent sértetlenül az 5. gépem

    ez lett belőle :D


    hozzá tartozik, hogy 10k kreditet megkaptam és erre jött rá utólag a -16k úgyhogy -6ot buktam összeségben :) és nem gyilkoltam halálra a sajátjaimat úgyhogy onnan nem kaphattam büntit :)
  • Magyar Betyár
    #1440
    Az számít valamit ha megvárom a csata végét? vagy nincs jelentősége? Olyan mint a WoT?
  • Magyar Betyár
    #1439
    Csatahajós pályán mentünk, a csata végére maradt 1 enemy meg 1 saját battleship meg egy bf-109 tőlünk. A csík már nem látszott jóformán egyik félnek sem, a csatát az dönti el melyik csatahajó lövi ki előbb a másikat. kb 5 perc után a bf-109 rájött hogy tud bombát dobni,(5 percig géppuskával lőtte a csatahajót) csak vissza kell menni bázisra feltölteni. Leszállás közben fejre állt, az enemy csatahajó pedig kilőtte a miénket. loose.
  • Toweliee
    #1438
    Köszönöm!
  • foxbat88fx
    #1437
    ugyanaz... múltkor le is lőttél te állat :D:D
    írtam is hogy nem kéne xD
    csak 50kg-os megy még csak fel a HE-111-re de nemsoká meglesz a fejlesztés és akkor viszek 250kg-osakat
  • Glo
    #1436
    Azt a legénységet viszed bele amelyik helyre rakod a hangárban.
  • Toweliee
    #1435
    Ha új repülőgépet veszek azonos ágon akkor a legénységet viszem benne tovább?
  • brasco84
    #1434
    50 kilós felejtős. én most kipróbáltam a 3 as szintű H6K vagy micsoda japán bombert, 2X1 tonnás bombával. durvákra képes, csak kurva lassú. azonkívül iszonyat sokat bír, 3 fightert szedtem le akik próbáltak kiszedni. sajna úgy vesztetetünk h lerombolták a bázist, pedig elég sokkal vezettünk :(
  • Malarki
    #1433
    Szerintem felesleges bombázni, sokat nem érsz vele. Nagyon sok életereje van az épületeknek. Az 50 kg-s bombákat meg felejtsd el, semmit se érnek. Inkább vigyél kevesebbe, de nagyobbat.
    Egyébként tagnap láttalak egy csatában, már ha az a neved mint WoT-ban :D
  • foxbat88fx
    #1432
    az ellenséges bázist hogy kell elpusztítani?
    úgy értem mit kell rajta bombázni :D
    HE-111-el rávágtam 4×32db 50kg-os bombát és lement a bázis "életéből" 1 mm-es csík :S
  • Amaymon
    #1431
    Én se vagyok híve a full kitárazásnak. Combat flaps kienged, megvárom amíg közel ér a célkereszthez, egy rövid sorozat, amibe bele sodródik vagy fordul. 3-ból kijöhet egy critical hit és nem tudja folyamatosan a lövedéknyomokból, hogy pontosan merről mennek utána.