38447
  • Rue East
    #2470
    a prémium He-112B-1 default magyar a skinje
  • Torzonborz
    #2469
    skint hogyan lehet megszerezni ?
  • Magyar Betyár
    #2468
    Itt van az egyetlen Magyar skin a játékban. Magyar felségjelzés nincs rajta és hiányzik a puli is ami az eredetin rajta volt.
    A gépet nem ajánlom senkinek tier 12 attacker de egy tier 6-7 vadásznak jobb a fegyverezete. Következőképpen lehet jellemezni. Lassú de szarul fordul. A fegyverzete gyenge viszont szarul emelkedik.
  • Zero 7th
    #2467
    Aki meg sem próbál tenni semmit, az egy faszláma, ezen nincs mit szépíteni. Az sem mentség, ha közben a bombavezérlőt bambulja, mert miért azt csinálja, ha lövik?

    Káromkodás? Ez egy nagyon konkrét jelző, nem káromkodás. Van a láma, aki bénácska, de fejlődőképes. Meg van a faszláma, aki béna, hülye tanulni a hibáiból, ezért béna is marad örökre.
  • flashpointer
    #2466
    Aúgy a becsapódás erejének függvényében esik kár benne, azt is figyeli mekkora sebességgel megyek bele?
  • rudii
    #2465
    Kis orosz gepekkel konnyu vele tartani az iranyvaltast, de igazad van meglepetest okozhatnak vele nekem is. Reszemrol ez csak egy tanacs aki szerint lelohetettlen. Lehet nyomni a BnZ-t is nagy sebeseggel ramegyek lesorozom vissza fel mint altba osszes masik bombazonal ahol hatul peldaul egy 20mm-es lapul. 2-3 racsapas utan motort vagy vezersikor el lehet nyomni.

    Egy kicsit viszont mar hadd csipjek oda ha itt forumba tudunk faszlamazni. Ha bemennenk 1v1 Custom Battle-be es valami veletlen folytan lenyomnam alap geppel a PBYonod akkor te is faszlama vagy? :O
    Semmi rossz indulat csak hanyagoljuk mar itt a karomkodast. :D
  • flashpointer
    #2464
    Előbb ngéy gépet áldoztam be rá-Két gépem is belevezettem a farkába, +a másik kettővel nem értem oda de toltam bele a lövedéket addig is,(kilőtte őket.)
  • bgabor
    #2463
    Mondjuk úgy, hogy a rudii által leírt módszerrel tízből kilenc Catalinát le lehet lőni. Amúgy is így kell bombázót ölni, kivéve ha van hátul lövésze, akkor felülről, alulról kell rácsapni, de akkoris a motor a cél, azzal lehet kiütni őket.

    Persze a legtöbb láma ha bombázót lát, a kis célkeresztre céloz a gép előtt, és így a lövédeékei a bombázó testét érik, ahol egyáltalán nem tesznek semmiféle kárt.
  • Zero 7th
    #2462
    Egy faszlámával ezt megcsinálod, de amikor velem próbálkoznak ilyesmivel, akkor oldalkormánnyal kifordítom a seggét, és máris kikerült a holttérből az üldöző...
  • rudii
    #2461
    En egyszeruen imadom kiloni oket. *.* Ha csata elejen latom van bent akkor nem megyek le hanem feljebb emelkedek oda ahova mar nagyon nehezen tudnek felmaszni 0as geppel lentrol. (Mondjuk nemszoktak nagy magassagba menni)

    Szoval ramegyek hatulrol es pont mogeje allok be 150-300 meterre, leveszem a ga'zt ha kell. Pont mogotte mesz az egy holtter ahova loveszek nem tudnak loni. Szepen me'g nyomok nyugottan egy Y-t is (zoom ha valakinek mason lenne) es szepen elkezdem sorozni az eggyik motorjat. Par masodperc es feketen fustolve kezd zuhanni. Egy motorral nem igazan tudnak mar levegobe maradni. Ritka esett igen akkor ujra pozi moge' es masik motor. Siman kivetelezheto egy alap geppel. Lassu gepek, stabil egyenletes repules kivitelezheto siman pontos celzas. Stalinon orosz gepeknel mindig fent van 2db 50kilos ha egy PBY zaszlot huzna se legyen problema.

    Persze ettol fuggetlenul nagyon jo gep. Mindenkep megeri megvenni. Es persze 0-1tierbe altba kezdok vannak nem fognak tudni leloni. Igy igazad van szinte lelohetettlen kicsik kozott.
  • Dragunow
    #2460
    Azért kell lerammolni mert egyszerűen lelőhetetlen. Aki meg arra veri otthon, hogy reserve gépek közé bemegy PBY-vel és lelőhetetlen vérpistikét játszik közöttük az megérdemli. Én is ellene vagyok a rammolásnak ha tehetem én kifordulok mindig, még az sem érdekel ha nem tudom lelőni a szembejövőt. De reserve gépeknek nincs más esélye. Egyébként rammolni is tudni kell. Egy reserve gép nem töri össze a PBY-t ha derékban nekirepül kicsit kilendíti és de utánna az vígan repül tövább. A hátsó vezérsíknak kell nekirepülni. Ekkor sem fog rögtön lezuhanni de a játék úgy kezeli ezt az ütközést mintha rommá lőtték volna a PBY vízszintes és függőleges vezérsíkját, tehát hamarosan le fog esni mint egy darab szar vagy kiröpül a térképről és baszhatja.
    Mondom még egyszer ellene vagyok a rammolásnak de ha néha reserve gépek között megyek és meglátok egy ilyet azonnal lerammolom és tegyétek ti is ezt ha nyerni akartok.
  • Zero 7th
    #2459
    Egyrészt az a párszáz ezüst nem fog földhöz vágni senkit, kb egy kill behozza az árát. Másrészt volt, hogy két kamikaze lepattant, és csak a harmadik ért valamit.
  • twi452
    #2458
    Most is volt egy prémes srác catalinaval :D végül 6 gépet hozott be a csatába lol abból 4et én lőttem le személyesen :D
  • twi452
    #2457
    Lehetséges :) Én is láttam már amikor vadásztunk egyre, hogy izomból nekirepült a seggének oldalról egy reserv gép erre a pby kb keresztebeállt a levegőben majd azzal a lendülettel vissza és ment tovább vígan xD

    véletlenül én is legyeztem már meg f2a szárnyával egy reserve gépet nekem csak critical lett a szárny és mentem tovább ő meg felrobbant :D
  • szabii98
    #2456
    van hogy későn veszem észre, és nekem jönnek, de volt már olyan is hogy még rám is tartott :D
    300 méterrel előbb észrevettem és még úgy is nekemjött..
  • Thraw
    #2455
    Na én ezt a sok idétlen kamikazét tiltanám ki aki csak úgy tud leszedni valakit hogy belemegy alig tudom kikerülni néha őket.
    Tegnap is ketten is belém jöttek le is zuhantak a marhák öröm volt nézni
    Amúgy nagyon hangulatos játék lesz de itt is megvan a sok idióta mint a WOT-ban
  • szabii98
    #2454
    nehidd, hogy máshol nem szar az mm. WoWpben is olyan szar mint WoTban, csak a repcsisben totál esélyed sincs :D
  • Dragunow
    #2453
    Ez igaz. Azokat kell lerammolni azonnal. Reserve gépnek nincs javítási költsége. Aki meg bemegy prém PBY-vel reserve gépek közé megérdemli, hogy lerammolják. Te röhögve beülsz egy másik reserve gépbe az meg fizeti a javítást és nem kap szart sem
  • Fulcrum11
    #2452
    jaja, még a tier 2-es Hurri-n is csak 8 meggymagköpködő van, a PBY max az ólom extra súlyától zuhan le :)
    Jó, le lehet bombázni, azt még nem próbáltam.
  • Adjunktus
    #2451
    Az a gáz,hogy ezek olyan csatákban is előfordulnak,ahol a vadászok max csak szögbelövővel idétlenkednek,esetleg csúnyán néznek kifelé a kabinból meg rázzák hozzá az öklüket.
    Ott még nincs rakéta.
  • Dragunow
    #2450
    1 csata alatt
  • Dragunow
    #2449
    Újaknak mondom PBY-5 amcsi meg a H6K4 japán le lőhetetlen bombázókra vigyetek be rakétákat. Én ezekre már nem is vesztegetek golyókat. Nem lövök rá csak felülről hátulról ráereszkedek és 300 méterről belelövöm az összes rakétát. Úgy esnek le mint egy darab szar.
    Ma volt hogy 2 H6K4 1 PBY meg még valami ment le rakétákkal.
  • soulhunter85
    #2448
    a 109E-nek 2016 javítási költséget ír mégis 5544-et von le. ez bug vagy idővel drágul vagy mi?
  • vajakos21
    #2447
    lassan mindenkinek katija lesz. És akkor eljõn a fóka este a vadászokkal.Nem lesz elég célpont,a vadàszgéprk meg megtanulják elkerülni öket.Akkor már csak sétarepülésre lesz jò. HB ben meg tùl lassù és ott van rá tüzerö.Talán érdemesebb talizmánosìtani egy gépet farmra. P47,Il2,Me410...stb(azokkal harcolni is lehet legalább ha eldobtad a bombáid mert ujratöltésre nem mindig van idö...föleg HB-ban.=).Ha már menni kell ne legyen unalmas.Érdemes reload timera pakolni de egy kèt ponttòl ne várj csodát.
  • Belkar
    #2446
    Nincs értelme max annyi hogy 1-2 pontot ráraksz hogy hamarabb tudd őket expert-re fejleszteni ami ugye +30 pontot rak pár skillre.

    Egyébként fórumon azt írják hogy sok skill még nem működik de mondjuk a reload speed az szerintem pont működik nem lehet hogy alapból 1:20 alatt töltötte vissza csak nem vetted észre? az kerekebb szám mégis :D
  • Fulcrum11
    #2445
    Na jó, most már tényleg befejezem :)
    Szóval a vadászoknál van értelme a Gunner cuccokra xp-t rakni? Fire precision, accuracy csak a hátsó géppuskást befolyásolja, vagy a pilótát is?
  • Fulcrum11
    #2444
    Köszi a gyors segítséget, csak ott nem kerestem, és még a replay is meglett! :D Ha jól látom, épp elfért alattam, és a hátsó géppuskása leszedte a szárnyat azonnal o.O

    Még két noob kérdés:
    Mire jó az XP csík? A legénységet lehet vele fejleszteni?
    Valamint, tettem legénység pontot a ground service-nél az újratöltésre, pl. a Blenheimnél asszem 3-at, de ugyanúgy 1:13 alatt tölti vissza a bombát.

    Kéne ide is lassan FAQ
  • Belkar
    #2443
    A screenshotokat nem tudom de a replayeket automatikusan menti szóval vissza nézheted...
  • bgabor
    #2442
    Dokumentumok\My Games\WarThunder\Screenshots mappába menti a játék a screenshotokat, jpg formátumban. Print screenel lehet készíteni őket.
  • bgabor
    #2441
    Jó a PBY, de ne felejtsük el srácok, hogy minél kissebb a prémium gép tierje, annál hamarabb telik be az XP csíkja. Egyes tierű orosz PBY-nél 170.000 XP után, ez elég hamar összejön egy ilyen hatékony bombázónál. És ugya ha egy gépnél betelik az XP csík, onnantól kezdve 80%-al kevesebb XP-t hoz a jövőben, tehát onnantól csak funolásra és pénztermelésre jó. (A pénztermelést nem vefolyásolja az XP csík)
  • Fulcrum11
    #2440
    No egy WTF moment...
    Megyek a noobtier Kingfisher hidroplánnal bombázni, minden jó, le se szarnak, végül egy Swordfish bejön mögém, lövöm a géppuskással, semmi, majd átmegy rajtam... Én szétesek, ő meg megy tovább. Létezik erre magyarázat? Sima lag? (képet nem csináltam, annyira meglepődtem.)

    És jól látom, hogy nem menti a screenshotokat a játék? :(
  • bgabor
    #2439
    Nyilván ha pedobeart akarsz játszani, akkor nem teszel be 1-es szintűnél nagyobb gépet. Kettes tierű gép berakásától már berakja a gépeidet nagyobbak (kettesek, hármasok) közé is.

    A prém Chaika mellé Yak-7, Lagg, AR-2, IL-2 passzol.
  • soulhunter85
    #2438
    Ha HB-n leszállok megjavíttatni magam, meg újratölteni akkor azt költségként kiszámlázza nekem ez a szemét?
  • lammaer
    #2437
    Úgy sok, hogy a reserve gépek mellé nem célszerű berakni, mert felrak az égbe.
  • Zero 7th
    #2436
    Hogy értve sok? Nyilván, el kell dönteni kör elején, hogy vadászós vagy bombázós kör van, mert nem jut idő elhasználni mindet, de hát ez nem probléma igazából...
  • lammaer
    #2435
    Jaja, én is veszek hamarosan, amint lejár a WOT-ban a prémiumom... a WGt egy ilyen prémtanknár már leromboltuk volna és sóval behintettük volna az épület helyét.

    Egyszerűen érinthetetlen ott ahová alapból beteszi a játék - és számomra is sokk volt, mert felületes háborús ismereteim szerint tényleg csak egy szaros, lomha, felderitő hidroplán volt....

    Hab a tortán, hogy a WT még MM szempontból is leszarja.. most rakott olyan csatába hogy egy oldalon volt 4 (!!!) ilyen, a másikon meg semmi. Na ezért is járna egyfenekelés a gaijinnak - egész addig amíg nekem is lesz egy ilyen, mert akkor hozzá ne merjenek nyúlni :D

    Mérgemben 2-t lerammoltam a reserve gépekkel (viszont a harmadik túlélte a rammot, lehetséges olyan???)
  • Belkar
    #2434
    Nyilván pénzért vesznek még aranyat ;)
  • Adjunktus
    #2433
    Az a PBY marha egy szerkezet!
    A 7.7-es géppuskát kiröhögi.Mondom majd nekimegyek a Hayabusa 12.7-esével.
    Azt is kiröhögte...
    Ha emlékeim nem csalnak akkor az valójában egy kalap fos volt,aminek a harcértéke közelített a nullához.Itt meg...
    Miből vesztek ti prémium gépeket??
    Nekem csak 250 arany lófasz jött össze csak eddig,
  • lammaer
    #2432
    Most nézegetem mit vegyek, a prémium csajka az 5-ös szintű, nem sok az a prém PBY meg a reserve ruszki gépek mellé?
  • Belkar
    #2431
    Akkor lehet én voltam a béna de attól a kacsázás még úgy van bár az lehet hogy csak grafikai effekt és nincs kihatással a becsapódási helyre