38447
  • vajakos21
    #2670
    50 mm.Ki ne hagyd! Nincs szebb mint amikor kettészakad egy Wellington vagy egy B24.(csak vadászokat kerüld)
  • Zero 7th
    #2669
    Vadászoknak jellemzően egy motorjuk van, a rombolóknak meg nem ritkán kettő. Kifejezetten arra valók, hogy felmássz velük a bombázókhoz, és szétverd őket. Nyilván nem vadász ellen.

    Viszont vadásszal meg nehezebben mászol fel odáig.

    Bombázókat leszedni sztem nem funplay, hanem a ground attack pályák vadászainak/rombolóinak elsődleges feladata.
  • Dragunow
    #2668
    Az 50mm-es fegyver fun playre jó másra nem. Olyan lassú a tűzgyorsasága, hogy gyakorlatilag csak hátulról vonalban tudsz vele támadni és akkor is csak bombázókat. Mondjuk azokat leszedi 1-2 lövéssel ha eltalálja. Akkor már jobb A U/2 mert azon van 4db 20mm. Az is leszed mindent ugyanúgy és tudsz vele vadászokat is támadni.
  • gstup
    #2667
    *ágyúval
  • gstup
    #2666
    a 410-est az 50 mm-es ágyúkkal ajánlani tudom.Méghozzá bombázók ellen.Nem volt még olyan gép amit nem szedett volna szét 2-3 lövésből.De gyakran előforul hogy 1 lövés is elég egy bombázó ketté szeléséhez.
  • Zero 7th
    #2665
    Én is tegnap próbáltam ki. Nem hittem benne eleinte, de meglepően jónak bizonyult. Ha rászoksz, hogy még ötszáz méterről is zúmolva lősz, egyesével, akkor brutál dolgokat lehet vele művelni.
    Ha eltalálsz egy vadászt, akkor annak reszeltek. Bombázóknál ha nem érzékeny részt találsz, akkor azért be tudja nyelni a lövedékeket, de azok ellen is hatásos.
    Én bombázórombolóként használom, nem földi célpontok ellen. Sokat segít, hogy a bombázók szintjén kezdesz vele, nem kell felmászni. Viszont ha egyszer lejössz onnan, a büdös életbe nem érsz vissza fel, annyira gyenge relatíve a motorja.

    Egyébként sokkal egyszerűbb kipróbálni ám... :P
  • vass17
    #2664
    Van aki használ JU-87 G1 vagy G2-t? Nem tudom, hogy érdemes-e váltani, van 2 db 37mm cannonja, de azon kívül semmi. Vagy jobb, ha a bombáknál maradok?
    Biztos hatásos más gépek ellen, csak nem érzem magamban azt a pontosságot, hogy kevés lőszerből egyáltalán eltalálok valakit:)
    Ugyanez vonatkozik az M410 50mm változatra, jó valamire és ha igen, mire?
  • HunAnFionn
    #2663
    Esetleg valaki nem tud valamilyen magyar klánokról, ahol szívesen látják a kezdő pilótákat?
  • foxbat88fx
    #2662
    fú de durva :D milyen csatát mentem Beaufighter-el :D a 6ossal :)
    berakott Port-ra (asszem az a pálya neve) ahol a szárazföld mentén vannak a hajók is :D én meg mentem torpedózni...
    meglőtték az egyik motort, kicsit füstölt, na mondom alakul... meglövik a másikat is, az is kicsit füstöl... meglövik megint és árad belőle a füst mint a gőzmozdonyból, aztán a másikat is :D mint valami gőzmozdony a levegőben... erre leáll az egyik :S na mondom báj báj Beaufighter.... de nem :D 300km/h-val még elvoltam 1 sérült motorral is :D és még letorpedóztam vagy 3 rombolót :)
    KÉP:

    hehe nagyon zsír volt :)
  • stork13
    #2661
    Hát ha nincs lóvé a nagy gép megjavítására akkor addig a kisebbekkel kell menni pénzt farmolni (B-17-nél már jó pár gép van a hangárban). Ha betelt a csík akkor a XP nem jön annyi (tehát nem fejlődsz sokat) de valamennyi pénz csordogál. Ki van ez találva kérem szépen. :)
    Hasonlóan, mint a WoT-ban...
  • bgabor
    #2660
    Picit csökkenti ennek az "idővel ingyen megjavítják" featurenek a hatékonyságát, hogy nem lehet gépenként bejelölni, csak globálisan. És amígugye egy I-16 javítása nem tétel, addig mondjuk egy B-17nek egy vagyonba kerül.
  • Nazarov77
    #2659
    Köszi, igen azt néztem, hogy pl a Me 262nél 17nap a javítás :D
  • stork13
    #2658
    Minden gépre kapsz 10 free repairt (ha jól rémlik).
    Ha ez elfogy akkor 2 választásod van:
    1. Pénzért megjavítják (pipa bent a javításnál)
    2. Free javítják, de annyi idő kell hozzá amennyit odaírtak

    Magasabb tierben ez majd 1 hét is lehet. :D
  • Zero 7th
    #2657
    Repairt nem vágom, de a körben szerzett cuccokat megkapod kör végén, nyugodtan ki lehet lépni. Kapsz róla üzenetet is, meg tudod nézni utólag is, hogy mennyit kaptál.
  • Nazarov77
    #2656
    Meg ha elfogy az összes géped akkor kiléphetsz a csatából nyugodtan nem és nem kell végig várni? Akkor is megkapjuk az accsikat stb nem?

    A többi világos, ebben nem vagyok biztos meg a repairben amit előbb kérdeztem.
  • Nazarov77
    #2655
    Ez a free repair hogy működik? Pl Stukámon van még 3 free repair és alatta írja, hogy 27 perces a free repair, tehát 27 perc múlva kapok 1 free repairt és akkor 3 helyett 4 lesz, vagy hogy megy ez?
  • Zero 7th
    #2654
    Ja, igen, ez is lehet szempont. Én fordítva állok hozzá, bepakolok öt gépet, aztán feladatuknak megfelelően használom őket. Ott még nem tartok, hogy HB-n legyen egyáltalán miből választani, _egy_ jó gép van, azt kell vinni. :)

    Egyébként kijöttem T0-ból, haverok hatására. Nem is repültem a prém Katával hétvége óta.
  • bgabor
    #2653
    Nem is erre jó, hanem arra, hogy nagyobb variációt tudsz bevinni az adott pályára a gépekből, hogy aztán a helyzetnek megfelelőt választhasd.

    Pl: magas tierben historicalban se mindegy, hogy öt vagy hat gépből választhatod ki a legmegfelőbbet a feladatra. Teljesen másra jó egy FW-190D, egy Bf-109G, egy Me-410B2/U4, egy Me-262 vagy egy Komet.
  • Nazarov77
    #2652
    Jó azt én is tudom csak gyorsan leírtam röviden, nem mentem bele részletekbe :)
  • Zero 7th
    #2651
    Az rendben van, de ez az állítás nem igaz:
    "Tutoriallal összesen 250 goldot lehet összeszedni "

    Mert azzal csak 150-et lehet.

    Hasadjon az a szőrszál!! :D
  • Nazarov77
    #2650
    és az összesen 250 gold :)
  • Zero 7th
    #2649
    De, az is ablakon kidobott pénz.

    FRB-ben, HB-ban semmi jelentősége, árkádban meg úgysem jut el addig a meccs. Megesik, hogy csak két gépet van időm behozni.

    Szal szerintem arra, hogy tíz meccsből kétszer egy géppel többet tudjak menni, kár kibaszni pénzt. Főleg, hogy ha olyanná alakul a szitu hogy elfogy öt gép, akkor úgyis az van, hogy mindenki más kipusztult már, azzal a plusz egy géppel meg nem nyerem meg a pályát, csak fizethetem a javítását.
  • bgabor
    #2648
    És ne felejtük el, hogy a kiválasztott néphez a hatodik slot már 200 sasba kerül, az se lenne egy rossz hely a kezdetben kapott sasok számára.
  • bgabor
    #2647
    Japánokat én is sokáig toltam, de jelen állapotukban felejtősek, egyszerűen nagyon érezni rajtuk, hogy az ő nemzetük van egyelőre a legkezdetlegesebb állapotban. Abbahagytam, mert magas tieren alig van értelmes vadászgépük, csak a Hien sorozat, és gondolom a végén a Shidenek, a Zerok valami brutálisan szarok sajnos. Bombázógépből is megáll náluk a tudomány Tier7-en, és endgame repülő sincs, amiért küzdjön az ember. Persze, a Ki-200 jó gép, de csak arcadeban. Historicalban, mivel rakétahajtású gép, a Komethez hasonlóan működik, tehát ahogy a valóságban, itt is 6 percig működik a hajtómű, és kész. Rádásul ugye csúszótalpra száll le, tehát a feltöltés utáni újrafelszállásról se lehet szó.

    Majd ha kapnak még új vadászokat, bombázókat, meg a Me-262 helyi verzióját, akkor majd érdemes lesz visszatérni rájuk.
  • Zero 7th
    #2646
    A pontosság kedvéért megjegyezném, hogy tutoriallal csak 150-et lehet összeszedni, 100at alapból ad.
  • Zero 7th
    #2645
    Szerintem meg a legjobb megoldás beletolni valamelyik slotba crew XP-nek. Az legalább megmarad, folyamatosan "működik" és befolyásolja a játékmenetet, míg a másik két megoldás csak egy kis XP.

    Főleg a két nap prémium nem éri meg, még ha faszlóbáló főiskolás/egyetemista is az egyszeri pléjer, 48 órából 10 akkor is alvással telik, az rögtön ~20% bukta. :P
  • Nazarov77
    #2644
    Tutoriallal összesen 250 goldot lehet összeszedni abból én 200at majd elhasználok prém accra, maradék 50ből meg free xpt váltottam német ágra, mert japánokkal kezdtem de vágytam egy stukára is. Most 4es szinten vagyok németeknél stuka mellett zömében az olasz gépeket használom, majd ha meglesz a 6os szint jöhet a BF109.
    Amúgy jók az olasz gépek, 12mmes breda géppuska elég hatásos.
  • Para1
    #2643
    Szerintem jobban jár az ember két nap prémiummal mint h átvált egy kis free xp-t!
  • Belkar
    #2642
    Értem én de azért még reménykedek hátha nem csak a véletlen műve :P
  • santibi
    #2641
  • rudii
    #2640
    dynamo :ASD :DD
  • Zero 7th
    #2639
    Azok tank alakú állatkák. Meggyógyulnak. :P
  • Torzonborz
    #2638


  • lammaer
    #2637
    De, csak láthatatlanok :) Különben hogy kerülne fel a lánc a tankra? Na na na?
  • Adjunktus
    #2636
    én...
  • Adjunktus
    #2635
    A WOT-ban pl egy csomó tankon ott a drótkötél,az ásó,lapát,csákány kombó,mégse ugrott még ki egyszer sem a legénység kapálni egy kicsit.
    Egyszerűen így néz ki és pont.
  • vajakos21
    #2634
    szerver megy nálatok?
  • bgabor
    #2633
    Hadd érzékeltessem egy példával.
    A Silent Hunter sorozat (tengeralattjáró szimulátor)részeiben benne van a Bismarck csatahajó. A hajón rajta vannak a felderítő hidroplánt indító cuccok és fedélzetre emelő daruk. Mégsem lehet irányítani repülőket a játékban, sőt, a Bismarck nem képes repülőket indítani a játékban. Érted? Rajta van a daru, mert az eredetin is rajta volt, de semmi funkciója sincs, pusztán azért van ott, mert hozzá tartozik. Ahogy a kis hajókhoz a mélységi bombavetők.
  • Amaymon
    #2632
    Nézvén a lent az 1.27 trailert, ahol egy nagy sziklafal mellett cikáznak, ki akar hajóba ülni? :)
  • vajakos21
    #2631
    A 4 spit még meglehet :)