38447
  • rudii
    #3270
    Meg ha elisjut nagy szintbe 2x vagy 4x annyi jatekkal balfasz ugyis lekapjak hiphop. :D Igaz, hogy nem lehet bujkalni bokrok, hazak moge, de sztem megis tobb skillt ugyeseget igenyel mint a wot. Tok jo dolog, hogy egy 10szintel magasabb gepet is siman lekaphatsz kis szerencsevel ha ugyes vagy. :) Wotba meg par szintel nagyobbal nemigen lehet mar mit kezdeni legtobbszor. :F
  • rudii
    #3269
    Nem ertek egyet. Persze kinek a pap kinek a papne. Ezt a hozzaszolasodat meg nyugottan irhattad volna WoT SG-re mert oda valo. Egy jatekok a sajat forumaba eleg gaz oltani. Vagy legalabb is ne hasonlisd ossze egy teljessen mas jatekkal, hogy az mennyivel jobb szted. :)
  • SovereignXY
    #3268
    Szrintem itt annyira nem lesz szar a sok sieamka warrior. wotban nagy nehezen eljut t10ig beül megy e100ba és képes azért neked kellemetlen meglepetész okozni. Pl találkozol vele himmelen a hegyen vagy éppen prokhorovkán ugyan ott. De sztem itt meg max neki megy a hegynek rádlő 1 tárat úgy hogy 1 lövése nem talál mert a gépet célozza és nem elé lő.

    artynak megfeleő dolog sincs itt szerencsére. Bombázót nem tekintem annak mert azért egy vadászt nem bombáz le. Ha jó irányból közelíted lövészének holt tér és leszeded a picsába.
  • Stuko
    #3267
    Jaja, hamarosan itt is eljön a "welcome in the real world"...
  • mijki
    #3266
    Nem csoda, mivel az .50cal csak 12,7mm-s, míg a Hispano 20mm-s gépágyú.
  • SovereignXY
    #3265
    Meg tudja nékem vki mondani, hogy az MM mi alapján működik? A nemzets zsint vagy a slotokban lévő repülők alapján?
  • Para1
    #3264
    Nah végre Stuko! Mond meg a sok siemkának h itt se lesz később "más világ"!:)
  • Stuko
    #3263
    Mitől jobb állapotú?
    Ha meg az is l.szarom...
    A fejlesztők legalább olyan pénzéhes banda mint a WoT-nál.

    A repülők teljesen korhűek? Nincs újra-balanszolás? Szerinted ha játszani fognak pár millióan, itt se fognak előkerülni a siemkák? A WoT-t is ezek rontják le, meg az arty-k, amit majd itt a bombázók helyettesítenek.

    Egy patch-t nem tudnak normálisan kiadni ezek se. Nem is beszélve a 20-30 kb/sec letöltési seb-ről.
  • Ooorky
    #3262
    A táblázatok szépen össze vannak szerkesztve, de inkább hiszek a német/angol/amerikai pilóták megemlékezéseinek, különösen olyan dolgokban, mint a korai Hispano-k legendás megbízhatatlansága. Nem véletlenül használtak az amerikaiak inkább 0.50-es browning-ot, kísérleteztek a Hispano-val is, de csak a háború vége fele szedték ismét elő, amikor nagy számban hozzáférhetővé vált a már említett V-ös verzió.
  • Belkar
    #3261
    Ezzel a fizetős dologgal egyébként mit akarsz mondani? Mert oké igaz hogy adtak a WoT bétában aranyat de mégis mit értél vele? Megjelenéskor elvettek mindent és kiszúrták a szemed egy használhatatlan tankkal.

    Amúgy WT-ben is adnak ingyen aranyat 250-et (miután megcsinálod a traininget) nem sok de legalább nem fogják elvenni.

    Ha kicsit jobban körbenéznél látnád hogy a legtöbb mostanában open bétá-ba lépő játékban már lehet pénzért venni prémium cuccokat. Két éve még nem így csinálták de most már ez a "divat". Ez valahol érthető is hiszen így nem kell sietniük a megjelenéssel mivel a bétával is pénzt keresnek már és nem lesz az mint a WoT-al hogy annyira kellett nekik a pénz hogy inkább félkészen megjelent a játék...
  • gstup
    #3260
    Igen-igen.Megvan.Köszi.
  • Jeffjohnson
    #3259
    A lövedék erejét a tűzgyorsasággal szorozzák össze
  • gstup
    #3258
    Sorry.Visszaszívtam a kérdést.Megtaláltam a pdf-ben.Mindjárt elolvasom.
  • gstup
    #3257
    Jeff, nem tudod ,hogy ebben a táblázatban hogyan kapják meg a gun power-t?A kilőtt lövedék súllya és a percenként kilőtt lövedékek számát szorozzák össze?
  • Jeffjohnson
    #3256
    "A further validation of the calculations is provided by the outcome of tests by the USN, which stated that the 20 mm Hispano was about three times as destructive as the .50 M2."

    Magyarán a Hispano 3x erősebb a .50 M2 nél
  • Jeffjohnson
    #3255
    Hispano a leggyengébb? Ezt hol olvastad?

    Már linkeltem korábban de itt van újra Gun Firepower

    E szerint a legerősebb volt a "Hispano V" a 20-asok közül.
  • SovereignXY
    #3254
    A sebzéses dologhoz... nem lehet hogy csak jobban kéne célozni? IL-2őt is eza cég csinálta azt hiszem. Hasonló is a dolog hozzá. Ott is az volt hogy ha a 20asal akár hátulról lőttem a bombázót hát adagolni kellett bele mire megdöglött. Ellenben a gép aki ugye könnyen repült mert neki nem kell joystick - amim nem volt/nincs - egy sorozat a motorba felülről és bumm enemy bombázó már zuhant is le a francba.

    Engem is volt hogy lőtt vmi kis t1es akármi és sok bajom nem lett. Máskor meg rám zuhant fentről egy i-153 és 2 sec alatt leszakadt a szárnyam.
    Pl tegnap is hurri mk1 éppen hogy rálőttem vmi ellenre - 2szer is - kigyúlladt és zuhant a francba. De pl a beafigther vagy mi a tököm 4 20assával nem egyzser el kellett találnom az ellen vadászát hogy megdögöljön.
    Catalynába meg egy teljes tár bele ment mire leesett. Vagy éppen a pe-3, sb-2m rusziki bombázókba bele kell küldeni egy rakat lőszert ellenben ha én vagyok benne bumm bumm és végem. Aki rám lő tidja hova kell lőni én úgylátszik nem vagy nem találom el ott ahol kéne :)
  • Alien69
    #3253
    Yuplay-n három fizetős részt látok. Kettővel tisztában is vagyok, de a 3. a "Pay via YUPLAY account" mit takar?
    pl 5000sas:
    29.52 $
    24.6 €
    83.4 yum
  • SovereignXY
    #3252
    Hát... az előtem is mondták fizetni nem kötelező. Aki akar megteszi aki akarja nem.
    wot hibáiért perzse hogy sírunk mert az "elvikeben" nem béta + nem két napja megy már. De lehet hozzá tesz az is hogy ott tankok itt repülők vannak. Itt egy szaros kis reserv repcsi is leszedhet egy 6os gépet - annál nagyobban nincs és tapasztaltam hogy le tudja szedni :( - wotban egy loltraktro nem fog leszedni egy t1 hvy-t. Ráadás ott statikusabb a játékmenet. itt össze vissza repkedsz ha jól csinálod elhúzol 4-5-6 gép elől is.

    Fejlesztést elveszik és nincs kompenzáció. Ez béta. 2. Itt kevésbé zavaró sztem. Már csak azért is mert nem kell mondjuk 100 csata hogy elit legyen egy gép. Elveszik a már kifejleszett motort vagy air resistenct vagy mi a francot. Ettől mégagéped életképes hiszen a fegyvere megvan. Wotban 28szor szaarabb lenne ha elvenék a top ágyút pl az is-3tól mert kap egy másikat és szedhetnéd össze vele újra a 40k xp-t egy szaros 175 penes ágyúval. is-3ad ki lenne herélve. Itt max leborotválták a töködet :P
  • Ooorky
    #3251
    Ha valaki veszi a fáradtságot és utánanéz, akkor láthatja, hogy az MG FF után a Hispano volt a 2. vh. leggyengébb 20mm-ese, nem véletlenül aggattak olyan sokat belőle 1-1 gépre.

    WoT-hoz hasonlítani meg nem sok értelme van, ott a WoWP, kb. egyszerre jelentették be a WT-vel, ugyanarra a témára épül, stb...
  • Para1
    #3250
    Szerintem meg a WT sokkalta alacsonyabb szinten rákényszerít mint a WOT a prémium account vásárlására. ( Nem beszélve arról h mien dolog már h betelik a prémium repülőnek a csíkja?????) Na mindegy! A lényeg h sokan beszélnek sok félelet de arra aztán kiváncsi lennék h őnekik milyen szintű gépeik vannak. Én is az elején tökre elvoltam alélva h ez mekkora jó ez a játék a wothoz képest aztán elértem azt a szintet amikor már szinte ugyanaz. Hónapokon belül itt több embernek is változni fog az állospontja ebben biztos vagyok.
  • Para1
    #3249
    Szerintem a túl sok "brit noob" miatt kellet lenerfelni( végre ) a hispánókat! Amúgy meg kit érdekel h gyorsan vesztesz energiát ha lefordulsz szinte minden gépet - lelövöd - és olyan lassan "menekülhetsz" el amilyen lassan csak akarsz.:) De a brit nooboknak ezt lehet magyarázni mikor még más nemzetet el sem kezdtek rendesen. Lényeg a lényeg britek le vannak húzva az összes többi meg csak állandóan buffok kap.
  • Torzonborz
    #3248
    Akkor emlékezz vissza hogy anno a WoT milyen állapotban volt ( tudom jól cb óta tologatom bár WT óta rá se tudok nézni :D ) és nézd meg hogy ez most hol tart. Na ezek után nem csoda hogy a WT-t jobban csipázzák az emberek.
    Egyébként most pont úgy véded a WoT-ot mint ahogy szerinted más a WT-t .

    Amúgy sem tudom mi értelem volt ennek a hsz-nek.
  • bgabor
    #3247
    Remek, ettől még hülyeségeket beszél.
    Senkit se kényszerítenek fizetésre, mindenki ingyen játszhat amennyit akar, és a WT már most, korai open beta állapotban is sokkal jobb állapotú, mint a World of Tanks két évnyi fullverziós futás és fejlesztés után. Ezek tények.

    Egyébként érdekes az adatlapod "testvér", nem alreg vagy te véletlenül? Másfél év alatt egyetlen plusz vagy mínusz se?
  • Stuko
    #3246
    Max respect testvér!

    Teljesen egyetértek.
  • gstup
    #3245
    Ez velem is előfordult tegnap.Az összes gépem füstölve spawnolt.
  • Ooorky
    #3244
    Változott a sérülés modellezése (nem a repülők DM-je). Egy interjúban említették is, hogy azért volt eddig sok a motorrobbanás/szárnyleszakadás, mert nem volt ez kész minden géphez, így egyiknél se használták.
    Most már jobban számít a gép sérültsége, pl. piros motort ha továbbra is full-on pörgeted, netán túlhajtod, akkor gyorsabban meghal, mintha levennéd a fordulatot. A szárny teherbírása csökken ha megsérül, ezért van több bombázóhalál, mivel teljes bomba/üzemanyagterhelésnél már egy enyhe pirosodás is végzetes lehet, míg régebben critical-t kellett okozni a leszakadáshoz. Vagy vadászgép is elhagyhatja a szárnyát, ha sérüléssel durva fordulókba kezd.
    Viszont én tegnap szembesültem egy elég érdekes buggal, mivel haverral bementem arcade-ozni, ha mentem egy kört a p-38-cal, akkor utána minden gép füstölő motorral spawn-olt, és az első találattól kigyulladt, hiába lett csak halványpiros...
  • gstup
    #3243
    Ne idegeskedj.Német ágon az elejétől foggva ez van/volt. Én igazság szerint örülök neki.Mert többször említettem már,hogy aránytalanúl jók a többi gépek a német gépekhez képest.(tier 10-ig) A hispanok nerfelése sajnálatos.
  • Jeffjohnson
    #3242
    Viszont azt olvastam a Meteorok már jobbak mint voltak. 17-es szintre került 2 belőlük az egyiknek egész kellemes a javítási költsége asszem a Sea Meteornak. Ha a Tempest megkapja az FM jét akkor az is jó lesz. Nézegettem kicsit a premium Mustangot 4Hispano van rajta és annyi lőszer mint egyik angol gépen se kb. 1200. Szóval ha nem sajnálod a pénzt az egy jó opció lehet.

    Persze mindenki La-5-tel meg Yak-okkal jön így nehéz is de előbb utóbb csak változik a helyzet és jön egy normális orosz FM és akkor talán színesebb lesz a paletta és nem csak orosz csodák ellen kell repülni.
  • Jeffjohnson
    #3241
    Itt egyébként nem lesz Wipe. Meg persze senki sem tart fegyvert a fejünkhöz, hogy fizessünk érte.

    Sohasem értettem miért kell őrült módon védeni egy játékot. Mindenki azzal játsszon amit élvez attól nekem nem lesz jobb a játékélmény, hogy tudom az "én" játékom a piacvezető. Persze elkerülhetetlen az összehasonlítás mivel a játékok hasonlóak. Ha neked a WOT jön be másnak meg a WT akkor az miért baj? Nem tudom miért érzed úgy, hogy meg kell védened a WT topicjában a WOT-ot. Nagy a lelkesedés majd elmúlik.

    Ennek a játéknak is van temérdek hibája és annak is megvolt az oka amiért a WOT-ból kiábrándultunk ha itt is hasonló lesz ezt is otthagyjuk elvégre mi döntünk, azzal játszunk ami szórakoztat.
  • Áron22
    #3240
    Örülök, hogy nem én bénultam el a spitekkel. a patch óta prémiummal se tudok plusszos lenni, ha velük tolom. A 4 hispanos MK Vc- ből kell a teljes tár egy attacker ellen, és nem is ez a fő baj, mert élvezetes sokáig lőni fordulászni az ellenfél után, hanem az a gond, hogy a spitek 2-3 ágyú találattól pukkannak.

    A 2 hispanos spitek olcsón javíthatóak viszonylag, eddig velük 1 tárból ki tudtam lőni 2 ellenfelet, most 1-re se elég a tár.
    Én csak angolokkal toltam eddig, szóval most nagyon el vagyok kenődve, nincs kedvem 0-ról húzni mást, de lehet kénytelen leszek.

    Tegnap nagyon berágtam, visszaraktam 5 db 0-ás, és 1-es gépet angolokkal, bementem egy pályára, teledobált kezdőkkel max 5-ös szintig, és csináltam 9-2-es statot a 2 gépfegyveres alap gépekkel, és kaptam 20K ezüstöt, meg 30k xp-t....
    De most komolyan farmoljak 0-ás gépekkel, mert a 8-13-as angol gépek egyszerűen képtelenek kitermelni annyi killt, hogy fedezni tudjam a javításokat?

    Nagyon el vagyok kenődve:S (Ha legalább a spitek is kibírnának 1 tárat egy Yaktól pl, akkor nem sírnék, de így cumi van, mert fordulok 2-őt és 200 ra visszaesik a sebességem, és 1 másodpernyi ellenséges tűztől pusztulok is.

  • Jeffjohnson
    #3239
    Elvileg az FM már jó tehát ezek szerint ilyenek voltak a Spitek viszont amit nem értek, hogy a Hispano-kat miért kellett ennyire visszavenni? Ez érvényes egyébként minden fegyverre úgy nagy átlagban le lettek csavarva. Pedig a valóságban tényleg elég volt 1 sorozat. Most csak a 30-asok és a felettiek sebeznek úgy mint korábban a 20-asok. Persze lehet változik a helyzet ha bent lesznek a DM-ek.

    A játék jelenlegi állásánál én nem nagyon ajánlanám az angolokat senkinek sem. Nem azért mert annyira játszhatatlanok hanem azért mert minden pályán most ez a "nagy forgó gombóc hadművelet" megy ,magyarán mindenki bemegy a pálya közepére és fordulóharcban lövik egymást amire ugyan alkalmas a spit viszont mivel nagyon gyorsan veszít energiát ezért ha túl is éled akkor nagyon nehezen tudsz elmenekülni mert kis magasságon ragadsz alacsony sebességgel.
    BnZ-zni meg egyáltalán nem lehet velük persze nem is erre való a spit viszont amire való (fordulóharc) az meg olyan mint egy orosz rulett.

    Szerintem azt kellene valahogyan megoldani, hogy jobban szétszóródjanak a játékosok a pályán úgy már a Spitek is jobbak lennének.
  • Zero 7th
    #3238
    Egyszerű: a WoTnak volt ideje már mindenkinek az idegeire menni, a WTnek meg még nem.
  • Pluskast
    #3237
    Szerintem a felesleges kettős mércét említeni mert ez egy játék és ugye az, hogy Neked miért tetszik egy játék vagy miért nem tök szubjektív dolog:) Én nem mondom, hogy ez a játék tökéletes de az én szempontomból ezzel szeretek játszani és kikapcsol, plusz élvezem a játékot. A wot-ot nem élvezem már sok minden miatt (pl csak egy példa: elegem van az oldalankénti 5-6 artyból). Nincs garancia arra, hogy ez a játék nem fog elmenni egy olyan irányba ami sok ember számára nem fog tetszeni. De jelenleg a játék - szerintem - jó és élvezhető és nekem jobban tetszik mint a wot :)
  • TomDantes
    #3236
    De csak azért is...persze le leszek ugatva, és nincs igazam és hülye vagyok, és kuss, és húzok is anyámba, és megyek azzal a szar Wothoz, ami olyan szar hogy tényleg hát emberiség ellenes bűn volt elkészíteni.

    Főleg ha összehasonlítjuk. Elvégre a WT béta, és fizethetünk érte. a WoT amíg béta volt, nem hogy fizetni kellet érte, naponta adtak aranyat.
    Ebből is látszik hogy a szar WoT fejlesztői mekkora egy pénzéhes tetű banda. Aranyat adtak...a rohadékok! Leköpném őket! Hányadék szar, hogy képzelték ezt?!
    Nem úgy mint a rendes WT fejlesztői akik semmit se adnak a bétájukért, de mi fizethetünk. Hát nem jobb? Most őszintén. Ez a jobb, ez egyértelmű.

    Vagy..ugyan, nincs az az egyik nemzetnek FM modellje? Semmi baj. Sok minden félig, vagy félig sincs kész a WT-ben? Semmi baj, főleg hogy mindezért fizethetünk.

    Persze a WoT-nál minden egyes hibáért úgy vísít mindenki mint a szopós malac. Ha egy tanknál bármi hiba volt? Júúúj...a kurvaanyját a mocskos ruszkitetveknek...
    Az hogy itt néhány gép még rendesen ki sincs dolgozva? Ez nem hogy baj, kimondottan jó.

    Vagy ilyen apróságok, kijön a patch, és hoppááá elveszik azt a fejlesztést ami egy adott gépen már megvolt? Semmi baj. És persze lófasz van, nem kompenzálás.

    Bezzeg ha a WoT-ban bármi ilyesmit tettek...óh, hát zengett tőrük a fórum, hogy mekkora rohadék tetvek.


    Szóval valamit tudnak a WT-nél ,hogy ennyire elvakultak legyenenek az emnerek, hogy tök mindegy mi van, ez JÓ a Wot SZAR akkor is, ha ennéál is ugyan olyan ha nem nagyobb hibákat csinálnak a fejlesztők.
    Igazán klassz. Félre értés ne essék, nem mondom a hogy WT rossz játék. Mert jó.

    Csak épp előre tudom ezt megérteni, úgysse sikerül.
    Valahol szörnyű hogy olyan dolgokat védtek, hogy ez nem is baj, amiért a WoT-ban meg, hát úgy üvöltött mindenki ahogy a torkán kifért. Kicsit sem kettős mérce ám...áh...dehogy. Ez véletlenül sem elvakult dolog...neeem.

    Úgy látszik ha a WT fejlesztői egy adag kutyaszart adnának hogy ez csokipuding, igenis rá mondanák innen néhányan, hogy ez bizony finom.
    Míg a WoT fejlesztői adhatnak bármit...az rossz, szar, gyűlöletes és kész.
  • gstup
    #3235
    Lehet így van jól...
  • Pluskast
    #3234
    Na majd lehet visszanézek:)
  • Nazarov77
    #3233
    Nálam 3 percnél tovább nem volt nagyobb várakozás még, általában 1 percet kell várni és berak. Mikor játszok mindig van átlag 8-10k palyer EU szerveren.
  • Zero 7th
    #3232
    Van egy kisebb balhé a fórumokon amiatt, hogy vásárlásnál dollárt ír de eurót számláz, vagy valami ilyesmi, 50 dolláros pakk 62 dollárba kerül.

    Ne most vegyetek aranysast...
  • Pluskast
    #3231
    Nos én elég sokat játszottam azzal a "csúcsminőségű" játékkal, benne volt a zárt bétában is meg 3 klánban is kettő külföldiben és azt kell mondja nem köszi elég volt. Az a játék számomra minden csak nem jó.