38447
  • Skill
    #3470
    üdv mindenki!
    van aki segítene egy kezdőnek skypon vagy tsen?
  • vajakos21
    #3469
    Valaki tudja mi értelme kiugrálni a gépből?
  • flashpointer
    #3468
    dettó. Leszállok szépen, aztán néha csak úgy kilő
  • Amaymon
    #3467
    Na felébredtek az amerikaiak, egyből leromlott az ütközetek minősége, mind az 5 gépem saját tag vágta gallyra.
  • Belkar
    #3466
    Nem tudom minek kellett belerakni az automatikus katapultálást Most is leszállok reptérre kiírja hogy 60 másodperc múlva megjavítanak várok, aztán egyszer csak katapultál mondom 'nyád.
  • Amaymon
    #3465
    Mégis jogosan csinálja a MM az üres slotot. Kivártam egyet és előkerültek a lvl 10 feletti gépek a gyengébb tímnél.
  • Amaymon
    #3464
    Nem tudom melyikre gondolsz, az előzőn vízpart mellett volt a reptér. Most teljesen minden szárazföld. A nevét nem jegyeztem meg.
  • Ooorky
    #3463
    Kipróbáltam és tényleg kevés 1db Type 99-es, pedig a legutóbbi USA-Japán HB-n szedtem ki vele hordozót. Úgy látszik túl táp volt...
  • Glo
    #3462
    HB-ban még mindig az új orosz-német frontcsata van, ahol az oroszok támadnak?
  • Glo
    #3461
    Ezt a késleltetős dolgot már más is írta, igaz nem 2 másodperccel hanem 0,5-tel, de végülis mindegy. Ha nem a dekken, hanem a hajótestben robban a tök akkor élőben is nagyobb volt a hatás :)
  • Ooorky
    #3460
    Type 99 mod 80, 3-4000 méterről kell ejteni, vagy az egymotorossal zuhanórepülésből 5-600km/h-val, akkor átszakítja a tetőpáncélt és bent robban. Alacsonyabbról lehet lepattan, különösen az amerikai hordozókról, japánt az 500 kilós/1000fontos bombák is könnyedén átütik.
    De ez Historical, lehet Arcade-ban máshogy van.
  • Belkar
    #3459
    A japánoknak kétféle 1000 kg-os bombájuk van egyik földi célpontok másik hajók ellen. Ha a hajók ellenit késleltetéssel ledobod az mindent kiszed egyből asszem.
  • flashpointer
    #3458
    U de genyóség ez a lelövés utáni szárnnyal integetés. Mióta láttam azóta mindig nyomom :>
  • QuentinT
    #3457
    Késleltetés nélkül kettő kell nekik belőle az biztos. Késleltetéssel is próbálta a dolgot?
  • rudii
    #3456
    Ez biztos? Csak mert en ugytudtam hordozo, csatahajo 2db 1000kilos.
    Egy baratom ezt amit irtal egybol kiprobalta es nem jott ossze neki. Nem lehet arrol szo, hogy amit dobtal mar megvolt gyengitve elotted valaki vagot bele? :O
  • SovereignXY
    #3455
    Mavolt hogy -4 nekünk.
  • Amaymon
    #3454
    Nektek nem csinálja azt a szerver, hogy kezdéskor -2 üres slot. Ingyen win az ellenfélnek, mert én auto quitolok. Végig nem vergődök minimum 10 gép hátrányt.
  • Ooorky
    #3453
    Japánoknak van a legerősebb 250 kilós bombájuk (van egy külön topicja a japán bombáknak a hivatalos fórumon, de nem tudom hova tűnt), az 1 tonnás páncéltörőből (Type 99 mod 80) elég 1, hogy kiszedj vele egy hordozót (2 mp késleltetéssel).
    Én mind a 4 tier 7-es bombázót beraktam 1 slot-ba így javítás helyett szimplán lecserélem őket :)
  • SovereignXY
    #3452
    A japcsi bombázók jók farmolni?
    Azt látom hogy a basszott nagy japcsi hidroplán oylan bombákat kap így t3-4ben hogy ihajj de az a javítási költség.

    Most 4 ruszkival tolom a AR-2 meg az SB-2mekkel ezek elég jól hozznak főleg ha hagyom, hogy magától javítsa a játék. 25-30 perc nem sok.
  • Amaymon
    #3451
    És tényleg működik.
  • Glo
    #3450
    Hát az Árkádban nem tudom, mert sose használtam ott :) HB-ban viszont a Spari 250-eseivel lazán dobom kettesével a tankokat, ha nincsenek túl távol egymástól. 4 bombával szerencsés esetben 8 tank is kimegy, ami a double stike-okkal 10K xp-n felül van.
  • Amaymon
    #3449
    Német attackerek milyenek? Nem akarok úgy felsülni vele mint a stukákkal.
  • Belkar
    #3448
    Ezt már én is írtam korábban 4000 méterről S79-el szinte lehetetlen eltalálni egy hajót míg Ar-2-vel simán megy... de ha megnézed bombanézetben a német bomba összevissza kacsázik míg a ruszki nyílegyenesen zuhan...
  • Ooorky
    #3447
    Eléggé gépfüggő meddig bírja, nem sérült MC202-t, G-s messer-t 800-nál még fel lehet rántani, + 1000km/h-ig óvatosan ki lehet hozni süllyedésből, orosz légcsavaros gépek 750km/h fölött szétesnek.

    +volt egy fontos változás ezzel a Global Awesome Open bétával. Konkrétan az EU-ban lakók szívták meg ismét, mivel Euróban számláz a játék... Ha megnézitek a játékon belül is eltűnt a pénznem az árak mellől. Szerencsére csak egy 3 "dolláros" pakkot vettem...

    bgabor: le vannak modellezve a bombák a valóságnak megfelelően, legerősebbek a japók, utánuk többiek kb. egálban, és a sor végén az olaszok. Az hogy a S79 pontatlanabb mint a többi nagyon egyszerű: függőlegesen vannak felfüggesztve a bombák, hogy helyet spóroljanak a többiek által használt vízszintessel szemben, így a játék nem úgy számolja az esést.
  • bgabor
    #3446
    Hát nem tudom, én jó ideje grindelek XP-t a két hatos Sparvieroval, de nagyon gyenge bombázónak tűnik mindkettő. 500 kilósokkal használom, de megdöbbentő a különbség köztük meg az orosz SB2/AR2 széria között. Ugye elvileg csak annyi a küéönbség, hogy a Spervierókon 2X500, a ruszkikon meg 3X500 gb bomba van, sőt, az sparvieró még magasabb tierű is az oroszoknál.

    A valóság: az orosz bombázók hajszálpontosan dobják a bombáikat bombacélzó nézetben, az 500kg-s bombáik meg tarolnak. Az olasz gép pedig jó tízméteres szórással dobál, és az 500 kilósai néha marha vicces dolgokat produkálnak.

    Példa: A pályákon látható klasszikus három légelhárítóüteg+középen egy bunker kombó közepébe belevágok egy 500 kilósat. Orosz bombázóval menve ilyenkor a bunker és két légelhárító löveg megpurcan. Az olasz géppel meg van hogy csak egy célpont, vagy még annyi se.

    Ma reggel mentem egyet Africa Ground strikeon Sparvieróval, a bunkerre dombtam a bombát, és egy sem semmisült meg, csak sebzés, ugye minimális XP-ért.

    Szóval úgy tűnik hogy ugyanakkora méretű bombák az egyes nemzeteknél nagyon eltérő erővel bírnak. Szerintem pl az olasz 500-as nagyjából az orosz 250-es rombolóerejével bír.
    Ezek után nem merem 250-esekkel használni a Sparvierót.
  • Glo
    #3445
    AMúgy HB-ban leszállásnál ha túl gyorsan közelítetek a reptérhez akkor nem 0-ra kell levenni a gázt, hanem 5% körülire. Az oka az, hogy 0%-on vitorlázásba teszi a légcsavartollat a gép, 5%-on meg állásszöget ad neki ami tovább lassítja a gépet a légellenállása miatt.
  • Glo
    #3444
    Hja, ha elkezd beremegni a gép akkor gáz le és nagyon finoman kiemelkedés :) Különben oda az egész :)
  • Amaymon
    #3443
    Ne manőverezz csak rövid ideig, egyébként megöl valaki. Rácsap, elfut. A messerrel könnyű elmenekülni felfelé.

    HB-ban megszoptam. Lelőttem egy ruszkit, nekiindultam magasból a következőnek, mire elértem volna leszakadtak a szárnyak :)
  • Glo
    #3442
    Sokan nyomják egérrel, könnyű megállapítani mert ők fordulásnál először a ruddert használják, csak utána csűri be a gépet az instruktor. Célozni valóban könnyebb vele, hosszabban rajta tudod tartani az ellenségen a célkeresztet. Csak ugye ott nincs elétartás jelző, érezni kell mennyivel kell eléhúzni :)

    Én ezért csípem a lomhább de nagyobb tűzerejű gépeket (best of 410) mert okosan kell vele manőverezni, de elég ha egy 30-as betalál, akkor már rossz napja van a delikvensnek :))
  • Glo
    #3441
    Lehet. Én a minap a Tu2-esemmel a G6-al tartottam a fordulót. Aztán rájött, hogy inkább le kéne emelkednie, az mondjuk ment neki :)

    Amúgy az il2 nagyon gyorsan veszíti az energiáját, tesz egy kört aztán már villog is neki a Critical speed. Mondjuk le nem esik tőle Árkádban :) Forgasd meg aztán emelkedj el előle, úgyse tudja tartani az emelést.
  • bgabor
    #3440
    Többségünk mouse aimmel tolja azt is, pedig sokan joystickal is rendelkezünk. Túl jó a mouse aim. :)
    Célozni jóval nehezebb a joyyal.
  • SovereignXY
    #3439
    Az meg tényleg reális hogy az IL-2 kimanőverezte a messzerem? igez csak a 6os e-4 de...
  • SovereignXY
    #3438
    Mentem vagy 2-3 HB-t most hát... nehez. Gondolom joystickal egyzserűbb mint maus aim módban.
  • Glo
    #3437
    Mostani peccs után állítólag már Medium tankokat is ki lehet vele szedni. Bár én még mindig inkább az S79 5x250-esét használom tank gyilkolásra :)
  • PiciPanzer
    #3436
    Az ágyú földi változata:

  • PiciPanzer
    #3435
    Ezekkel a lövedékekkel megküldesz valakit biztos nem köszöni meg :)

  • PiciPanzer
    #3434
    Bomba helyett két megtermett ágyút hordoz :). A 2 37mm-es földi célpontok ellen is hatékony, de mivel bombázó magasságban kezdesz vele(szerintem), én bombázók ellen mennék vele.
  • Amaymon
    #3433
    Akkor elkezdem tuningolni a legénységet, már csak a G kell.

    Jut eszembe a JU 87 G2 mitől bomber, ha csak cannon van rajta? Ráadásul lassú és majd szétesik a levegőben egy kis szélmozgásra.
  • Áron22
    #3432
    Most jöttem rá, hogy a leírásokat el kell felejteni....

    Angoloknál 4 wellingtonnál is ugyanazokat a repülési adatokat írja, de beülve a 7-esből a 10-esbe(tier) ég és föld a különbség, legalább másfélszer jobban reagál a kanyarokra a 10-es szintű.

    Szóval a leírások xart se érnek kb:D
  • bgabor
    #3431
    Attól függ melyik verzió, természetesen. Az E nagyon jó arcadera, de nem jó HB-re(kicsi a lőszerkészlet), de az F és a G már jó mindkettőre.