38447
  • twi452
    #12153
    Valószínűleg van rá kapacitásuk, hogy ne a "repülős csapat" fejlessze a tankokat és a hajókat is úgyhogy miért fáj az ha dolgoznak már rajtuk? :)

    a nagyobb hír szerintem az volt, hogy jön ps4-re év végén
  • Conqvistador
    #12152
    És mikor terveznek újabb gépeket behozni a játékba?
    Van pár hiányos Tier...
  • Conqvistador
    #12151
    És az oroszok már a spájzban vannak? :D
  • Sith
    #12150
    :p
  • Kollati
    #12149
    Jönnek a tankok!

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!


    Na jó mégse. :D
  • vajakos21
    #12148
    Egyenlőre a repes részen kéne fejlesztés. Rengeteg javaslt jó ötlet van az eredeti fórumon (a sok nerf! OP! stb között) Pl: Minden nemzetnek akinek volt saját gépe az jelenjen meg a játékban.Magyaroknál ezt említették:http://hu.wikipedia.org/wiki/Me_210
    most dobtak egy csontot amin rágódhatunk.De a közeljövőben nem lesz belőle semmi. ha igen se tudjuk mi az elképzelés megvalósítás valójában.
  • bgabor
    #12147
    Arra próbáltam utalni, hogy szinte tökmindegy milyen típusú, űrméretű a tankon lévő légvédelmi géppuska. Mert a géppuska álványa mind a német, mind a szövetséges típusokon csak nagyon minimális szögben teszi lehetővé a géppuska kitérítését, vízszintesen és függőlegesen is. Mondjuk a tank lövegjének csövéhez képest 45 fokban balra és jobbra tudod mozgatni.

    A német tankokon például egy ilyen félköríves sínen lehet mozgatni:



    Ezzel kéne eltalálni egy véletlenszerű szögből érkező, nagy sebességgel haladó gépet. Ugye olyan gyorsan húznak át, hogy a tank tornyát utánukforgatni is lehetetlen vállalkozás.

    Más szóval bár légvédelmi célú géppuskának hívják, de ezzel te nem fogsz eltalálni semmilyen repülőgépet. Most attól nagylelkűen tekintsünk el, hogy ha valamilyen csoda folytán mégis eltalálná, egy ilyen 7.62-14.5mmes géppuska néhány lövedéke mégis mekkora kárt tudna tenni egy tökig páncélozott alacsonytámadó repülőgépben, mint például az IL-2es(semmilyet).

    Szóval igen, csak a kifejezetten erre a célra szolgáló csapatlégvédelmi eszközök, mint például a Wirbelwind fogják tudni megvédeni a repülőgépek támadásától a tankokat, ők magukat nem. És ezeknek a nagy űrméretű és tűzgyorsaságú légvédelmi gépágyúkkal ellátott szerkenyűknek is erősen korlátozott a lőtávolsága. A Wirbelwindre szerelt négycsövű 20mm-es Flak38 gépágyú hatásos lőtávolsága mindössze 2200 méter.

  • Amaymon
    #12146
    "A lenne a korrekt ha cska azt látnánk, hogy repül ott valaki. Ha 3km-en belülre kerül akkor felvillanna a neve és a géptípus."

    Ha jobb lenne a gépek láthatósága, úgy ok lenne. Én HB-n ha messziről szem elől vesztem alig találom meg, ha nincs a közelben valaki. Egyszer koromfekete felhős pályán, ami vagy 7000m magas volt kergettünk egy gépet minimum 40 percig (a 2. fél órás tankot majdnem kifacsartam). Mondjuk az se normális, mikor ott az ally és 20++km-ről pontosan látok az ellenről mindent.
  • Susarc
    #12145
    Djerekek mi van ma a játékkommal nem érek utól senkit olyan mintha egy böhöm mágnes húzná vissza a gépeimet és kitolt airbrakes-el próbálnék repülni....
  • Conqvistador
    #12144
    Nem beszélve a stálinorgonákról :D (katyusa)
    Esetleg nehezítésképpen Városi terepen házak mentén megbújó Panzerfaust-os lövöldöző katonákról amikért nem járna extra lion vagy xp vagy csak nagyon kevés de kötelező lenne Őket is lerámolni a győzelemhez :D
  • Sith
    #12143
    Nem akarok nagyon belekotnyeleskedni de azért nem csak tankba lehet gondolkozni...

    pld
    http://hu.wikipedia.org/wiki/Flakpanzer_38(t)
  • vadbill
    #12142
    Nem mindegy? Hányszor mentek együtt Amcsi orosz japán Német gépek? mert itt minden körben :D Ez egy játék.
  • Susarc
    #12141
    mennyi repcsit szedtek le tankok a 2. vh ban?:P
  • vadbill
    #12140
    Én nem tudom hogy te valami valódi hadi fejlesztési projektre gondolsz, én egy játékra. Az imént linkeltem neked egy tank géppuskáját, amely kiválóan alkalmas légi célok ellen, sőt többnyire arra használták, bár gondolom a tankra szerelteket nem :D
    Ha lemodelleznék a tankokra hogy 5600 méterről már lő távban lennél és 2800 méternél már ideális lő távba kerülnél," mennyiről is szoktunk tűzet nyitni" akkor sírhatnál a tankosok meg alig várnák hogy gyere.
    Ez a játék is jelen formájában irtó messze van a valóságtól HB nem HB tök :D
  • Susarc
    #12139
    Muhaha ezzel?D "Tár befogadóképessége: 50 töltény"
  • Conqvistador
    #12138
    Bocs damage model. mindegy :D
  • Conqvistador
    #12137
    A játék jelenlegi Fm je másról tanuskodik.
    Persze csak low tierben. De ott azért érhet meglepetés lassú papír géppel most is. :D
  • bgabor
    #12136
    És? Tehetsz rá 14.5mm-est is, akkor se találsz el vele egy a tankod belett kersztben 300-al alacsonyan áthúzó csatarepülőgépet. Ugye kézzel célzol vele, és csak korlátozott szögtartományban tudod forgatni. Arról nem is beszélve, hogy mondjuk egy IL-2est nemigen hat meg néhány ilyen golyó, még ha el is találnád valami csodával határos módon.

    A tankok nem tudják megvédeni magukat a repülőgépekkel szemben, na.
  • Susarc
    #12135
    kitépem a hajam mostmár!:P

    ki49-es vizközelben megy az egyik hajónkra elkezdem tolni neki 2500ról a6M3-AL 650 re gyorsulok megsorozom majd elkezdek leszakadni....tolom neki WEP-el 450 re lassulok a kibaszott bombázó meg elhúz a picsába végig a viz felett egyenesen 3 kilómétert verve rám majd a map szélén "elteleportál"!!

    A KURVA BÜDÖS PICSÁBA MÁR!! hogy olyan mintha csak a számok a sebességem helyén csak kibebaszott diszek lennének,mert ÁLL a gépem ÁLL "egyhelyben"
  • Cimbi
    #12134
    Mondom Battleground Europe csak szebb grafikával:DNa nem offolok tovább Elnézést:)
  • vadbill
    #12133
    Az előbbi neked ment :)
  • vadbill
    #12132
    Az is-3 géppuskája :)

    http://www.hadtorteneti.com/node/878
  • Conqvistador
    #12131
    Szép íromány.

    Pár gondolta ehhez.

    Eleve hülyeség, hogy már 8-10km ről látjuk az ellenfél géptípusát és a játékos nevét. Nem épp korrekt. A lenne a korrekt ha cska azt látnánk, hogy repül ott valaki. Ha 3km-en belülre kerül akkor felvillanna a neve és a géptípus. Persze a Visibility és Keen Vision nagyságátol függően ez a táv 1,5km ig is lemehetne.

    II. Hajós csatákról pár szót.
    A támadó vadász egységek egy részének a Carrier ship ek fedélzetéről kéne felszállni, amelyik nem tud mert túl kicsi a kifutó azok egy távolabbi támaszpontról (mint HB-n)
    A hajók persze a kikötőkig felúszhatnának és zárótüzet biztosíthatnának a saját csapatoknak az ellenséggel szemben. Illetve hajó vs hajó csata értelem szerűen szóba jöhet.
  • vajakos21
    #12130
    Valami infó a következő patchről? soon?
  • Adjunktus
    #12129
    Azért nem lenne azt annyira bonyolult összehozni!
    Adott map-on foglalj el valamit,vagy pusztítsd el az összes enemy célpontot.
    Namármost.A leszállunk vadászgéppel és elfoglaljukot el is lehet felejteni,Kiugrik Grisha a TT pisztolyával a LaG-ból és beveszi a várost?Ugye hogy nem?:)
    Ahhoz hogy valamit elfoglalj és meg is tarts,már komolyabb szárazföldi csapatok szükségesek.Persze az ellenfélnek is vannak és hasonlóak a céljaik.Máris megvan a szárazföldi ütközet!Ezt le is tárgyaltuk,a technikai részét majdcsak megoldják valahogy.
    Igen ám,de a repülőkkel milyen hatékonyan lehet földi célpontokat támadni!itt jön képbe a légierő.
    Bombázók,csatagépek pucolhatják az ellent,segítve a saját földi csapatokat.A vadászok meg nyilván meg akarják védeni a csapataikat a bombázóktól.Ehhez se kell külön kommentár úgy gondolom.Megvan a légicsata is.
    Egy-egy terület megközelíthető a tengerről is,vagy eleve csak onnan!
    Ha el is akarom foglalni,akkor szükségem lesz szárazföldi csapatokra is oda meg kell némi szállítási kapacitás,ami csak a hajókkal oldható meg.
    Nosza hajózzuk be a csapatokat pár frighter-be és menet!
    Persze ezeket nem ártana megvédeni ugyebár.Sebaj,csapjunk melléjük pár hadihajót meg hordozót!Az ellenfélnek is vannak hajói,nem árt az óvatosság!Meglennénk a tengeri csatával is.
    A bonyolultabb része most következik!Hogy lehet a 3-at összekombinálni?
    Úgy gondolom,hogy a hajók egymás elleni harcát simán meg lehet oldani.Majd megcsinálják.
    Hajó vs repülő.:A hajók légvédelme a játék jelenlegi állapotában is működik.Lőttek már le nem egyszer.
    Ha ezt a légvédelmet játékosok kezelik,akkor valószínűleg hatékonyabbá válik.Aztán ha ellenséges hajók is vannak,akkor majd eldönti,hogy a main gunnal operál vagy átugrik az AA állásba.
    Egy több hajóból álló csoportba berepülni nem kifejezett életbiztosítás egy repülőnek sem!De ha ügyes a pilóta,vagy épp szerencsés akkor azért van esélye.A saját repülők is védik nyilván a konvojt.
    A 10.000 méterről történő bombázás meg igazából baromi pontatlan.Midway-nél is próbálkoztak a B-17-esek a Japó hajók ellen,aztán csak teleszórták az óceánt vassal.
    Hajó vs szárazföld.:Nem gondolom,hogy ennek kellene a csatadöntő tényezőnek lennie.Azt tudnám elképzelni,hogy a partközelbe úszó hajók,tűztámogatást adjanak a csapataiknak.De ez is inkább csak kérésre leadott random lövések a kijelölt szektorokra.Aztán ott a becsapódásoknál,hogy mi fog történni,azt kiokoskodhatják a fejlesztők.
    Esetleg supression alatt tarthatnának egységeket,vagy netalántán egy mákos közvetlen találatnál meg is semmisíthetnék.Nem tudom...
    Viszont ai bunkereket védelmi berendezéseket simán lőhetnének szerintem.
    A szárazföldi csapatok meg ne akarjanak csatahajókat kilőni!pont.:)
    Légierő vs szárazföld.:Itt azt kellene valahogy elkerülni,hogy a csatagépek meg a bombázók lemészárolják a szárazföldi csapatokat.
    Szerintem először is a láthatósággal kellene valamit csinálni.
    Arra gondolok,hogy PanaguliszGR játékos a Sturmovikjában ülve,ne lássa meg 10km-ről HentesHUN-t,aki a bokrok között kavirnyászik a Hetzerével.
    (Tehát nagy piros körben megjelenik a target,névvel típussal,távolsággal stb.)Mer akkor PanaguliszGR ráveti magát és minden további nélkül bedarálja,úgy hogy szerencsétlen HentesHun azt se fogja tudni,hányadikán van elseje.
    Ha meg tudják oldani az észlelés-álcázás problémát,akkor nem lehet ezzel sem gond.
    Ellenben egy megfelelően leálcázott flak játék is jó móka lehet.
    Jaj de hosszú,pedig még egy csomó mindent írhatnék.:)
    Mindenesetre nem kivitelezhetetlen a dolog,szerintem.
    És ha ezt az egészet át tudnák vinni egy nagy globális world map-ra,ahol real time,dinamikusan változnának a frontvonalak a csaták függvényében,akkor ez nagyon süti kis játék is lehetne a végére.
    Bocsánat,hogy így elmerengtem.Még lennének ötleteim,de már nem akarok ennyit frecsogni.:)
  • Conqvistador
    #12128
    Azt nem ismerem :S
  • Cimbi
    #12127
    Battleground Europe kicsiben:D

  • vadbill
    #12126
    Ilyesmiként képzelem én is.
    A pl. tankok kapnak egy kiváló halálpontos gépágyút "ha megáll még pontosabb"
    valamint egy jó álcát.
    Meg kell közelíteni őket valami vadásznak hogy a bomberek láthassák, de ha valaki ezt séta repülve teszi azt se perc lekapják.
    A hajók lennének a cél, elsüllyeszteni őket.
    A tankokon át vezetne az út a hajókhoz, ha a bombázok minden bombát a tankokra dobnának a hajókra nem maradna.
    Egy játékban mindent meg lehet oldani, ezt kb 10 perc spekula volt nekem hogy lehetne, mi lenne ha 4-5 játékszakértő emberke 1-2 hónapig agyalna rajta?
    Majd meg látjuk lesz é ilyen? sztem. simán megoldható hogy minden jármű élvezetes legyen.
  • bgabor
    #12125
    Azt vágod ugye, hogy a tankok a modern időkig nem tudtak a lövegükkel repülőre lőni? Most is csak lassan mozgó helikopterekre tudnak lőni vele, speciális repeszgránáttal, így hogy számítógépes tűzvezető rendszer tartja a csövet a célon.

    Ha mész majd a második világháborús tankoddal, akkor a repülők csupán ellen a torony tetején lévő 7.92/12.7mm-es géppuska lesz, ami leginkább pszichológiai célokra jó, károkat nemigen tudsz okozni vele egy repülőnek. Már ha egyáltalán eltalálnád.
    Szóval ki lehet jelenteni, hogy a tankok nem, csak a speciális csapatlégvédelmi eszközök(pl: Wirbelwind és más AAA-k) fognak tudni a repülőgépekkel harcolni. És ők is csak minimális távolságról.
  • Kollati
    #12124
    Úgy látom itt a többségnek eléggé téves képe van arról mi várható.
    Először is a hajóknak és a tankoknak is meglesz az Arcade,HB, FRB külön külön, ahogy most megvan a repülőgépkeknek is.

    Valamint jön a World War mode, amit talán a Battleground Europe-hoz lehetne hasonlítani, bár erről a módról sok konkrét info még nincs. De ha bejön, valószínűleg nem lesz ott a tankok felett a piros téglalap, hogy hé ide dobd már a bombát, szóval nem kell félni attól, hogy a repülők száz számra fogják a tankokat írtani.
  • Conqvistador
    #12123
    Én is dobtam már 2x 1000kilós bombát 1 tankra csakhogy biztosan elpusztuljon :D Meg 50-100kilósokból is sorozatokat HB-n amikor már úgyis mindegy volt csak találjak el valamit :D
  • vajakos21
    #12122
    Én nem sajnálnék 32 50kgst egy tankra csak hogy feb...am az agyukat :-). De volt elég tankgyilkos.ju87 pl.
  • Conqvistador
    #12121
    Az Lehet :D

    Pontosan hogy is gondolod?
    (Én csak azt akartam érzékeltetni, hogy azért a tankok se lennének egyértelmű agyaggalambok és gondolom azért elég gyorsan haladnának, hogy magasból 50-150kilós bombákkal ne lehessen egyértelműen kidobálni őket.)
    Nyilván egy bombázó kötelék ellen esélyük se lenne de kíváncsi avgyok mit találnak ki a fejlesztők majd.

    Neked mi lenne az elképzelésed?
  • Cimbi
    #12120
    Elbeszélünk egymás mellett én pont hogy kombinálnám az egészet.
  • Conqvistador
    #12119
    Ettől függetlenül annyi esélyük volt, mint Szálasinak a népbíróság előtt. :D

    Sokszor a technikai fölényt az ellenség számbeli fölénnyel próbálja ellensúlyozni. Ergo nem feltétlen lennének halálra ítélve a tankosok ha pl egy olyan pálya lenne ahol a mostani 70földi célpont helyett lenne 200 abból egy részük AAA és mondjuk 80-90 játékos Med/Heavy tankkal.

    Csak hogy meggyőződj a tankok tűzerejéről próbáld ki a T1es szinten Krymsk pályáját egy Wr-15el vagy He51el mikor átrepülsz a dombokon a tankok fölött. Olyan tüzérségi zárótűz vár ott rád, hogy huhúú.
    És csak 18tankról van szó oldalanként.
  • Coral Springs
    #12118
    Felesleges idekeverni a valóságot, a témától eltekintve a játék és a valóság nagyon távol áll egymástól.
  • Coral Springs
    #12117
    Én csak felvetettem egy ötletet, hagy ne agyaljam neked most tovább ezt az egészet.
  • Cimbi
    #12116
    Az gyalogság volt csak a ló volt a teherautó:D A magyaroknál meg a bringa de a német Dél-hadsereg csoport is elég érdekes volt:D
  • bgabor
    #12115
    Nem motorbiciklivel, hanem sima biciklivel. A politikusok már akkor is nagyra tartották a magyar katona életét, biztonságát és kényelmét.
  • Conqvistador
    #12114
    Dehogyisnem.
    Nézz egy kicist utána a 2. vh s csatáknak.
    1939 szeptember 2-21.
    Vagy gondolj a híres Magyar kerékpáros gyorshadtestre akik motorbiciklikkel mentek a Don karnyarhoz.