58
Ami megkeseríti más alvását
  • Teppik Amon
    #58
    Na persze ha én is visszaolvastam volna... már volt említve, linkelve az oldal.. Sorry.
  • Teppik Amon
    #57
    Akku töltő, ha jól rémlik!

    Viszont van olyan cucc (gyors keresés után PAP és társai) ami majdnem ilyen: ehol a link, kattint jól. Állítólag tényleg jó. Akinek megvannak a tünetei, éjjel gyakran felriad saját horkantására, nappal meg fáradt, annak érdemes elmenni egy ilyen vizsgálatra.
  • georgesmatyas
    #56
    Nekem a Harkonnen-ek jutottak róla eszembe :D

  • Büdös Bohóc
    #55
    Sub Zero wins!
  • georgesmatyas
    #54
    Ez nem tudom mi a szar most találtam Facebookon.
    De vegyél egyet és meséld el mire való :DDD
  • georgesmatyas
    #53
    horq ellenszer új
  • kakimakifsz
    #52
    Itt elég sok minden le van írva, de.....

    ebből az derül ki, hogy az orrcsipesz csak 1 fajta okból kifolyólag keletkező horkolást szüntet meg.
    A legvalószínűbb a gyenge izomtónus, kényelmetlen fekvéstől összeszűkült légutak, gyenge szájpadlásizmok, egyéb ortopéd szarságok. A többségüket a fáradtság idézi elő. Ha nem tudsz többet pihenni, akkor az életmódod része lesz. A sövényferdülés, vagy egyéb izé, akkor azt meg lehet operáltatni.
  • Büdös Bohóc
    #51
  • z99999
    #50
    gyenge a tüdőd. ússzál egyet kettőt és elmúlik, nem kell minden szarra költeni.
  • cikasz
    #49
    Ehh 250k egy ilyen készülék :(
  • datango
    #48
    nekem ma volt ilyen, 9 óra körül arra keltem fel hogy hallotam a saját horkolásomat :D fél 1 kor feküdtem, nem vagyok kimerülve egyszerűen csak horkoltam ma. Szerintem nem kell ezt túldramatizálni strók meg hasonlókkal, az kialakulhat horkolás mentesen is. inkább ha közösségben alszol akkor zavarhatja esetleg a többieket...
  • Büdös Bohóc
    #47
    nem hiszem, hogy nagyon jó ötlet úgy füldugózni, hogy az ember ébresztőre ébred reggel :D

    nem tudom most így amúgy, hogy mennyire hangos, nem mindig horkolok csak nagy levegőt veszek és szuszogok hangosan pl. Az meg kb az orrsövényferdülés meg kis nem szezonális allergia miatt tuti, mert legalább az egyik orrom mindig nem 100-asan van "nyitva".
  • ba32107
    #46
    Nálunk pont hogy a barátnőm horkolt régebben. Mondjuk akkor meg volt fázva kb. 1 hónapon keresztül. De azt tapasztalatból mondom, hogy a füldugó lófaszt se ér, ha egyszer elkezd valaki horkolni melletted, úgysem tudsz mit csinálni. Kivéve az altató :D
  • Ironman2
    #45
    Szerintem meg mindenki horkol valamilyen szinten.Volt már olyan hogy a saját horkolásomra ébredtem fel
  • koryne
    #44
    Én férjem halálhörgés-szerű hangokat hallat alvás közben. De az még mindig a jobbik eset, mert legalább (ha nehezen is), de vesz levegőt. A legjobban az zavar, amikor abba hagyja és kb 1 percig se ki, se be levegő...

    Először csak egyszerűen hangosan horkolt, de 3 év alatt idáig "fejlődött". Itt az orrcsipesz nem segít, mivel a torkából jön a hang.

    Volt alvásvizsgálaton, aminek az eredménye az lett, hogy vagy a @cvsnl által említett CPAP cucc (aminek a nyoma még napokig látszott az orrán a vizsgálat után :)), vagy gégeműtét.

    Tehát aki gyakran horkol (nem csak fáradtság, részegség miatt), az menjen el orvoshoz, mert nem biztos, hogy szeretne egyik reggel halva ébredni! Legfeljebb azt mondják neki, hogy ez még belefér...
  • IXEMGabeo
    #43
    hmm mindig tanul vmit az ember...stroke nagyon nem jó:S
  • IXEMGabeo
    #42
    barátnőd vegyen fel füldugót és akkor minden oké, neked pedig egy orrcsipesz kellene és máris megoldva minden probléma;)

    nevelőfaterom kb úgy horkol h zeng a szoba
  • Büdös Bohóc
    #41
    vicces a kép de azért kapd be a lógómat
  • Büdös Bohóc
    #40
    htx majd kipróbálom
  • MR ME
    #39
    van orra tehető ilyen bizbasz ami kicsit széthúzza az orrod, az tényleg jó, fater is horkol és amikor felrakta szinte teljesen elmúlt, cska szuszogott, azt nem tudom h ez emnnyibe fáj, de nem rossz megoldás
  • cvsnl
    #38
    senki nem hallott még a CPAP készülékről????
    10 éve használom, azóta nem horkolok.
    a horkolás nem vicc! nagyon súlyos bajokat össze lehet szedni, ha nem kezelik. pl. sztrókot. szerintem nincs rá szükséged.
    és nem a testsúly-feleslegtől van és nem is a stressztől, vagy a kimerültségtől.
    menj el a háziorvosodhoz. tudni fogja a megoldást.
    de itt van egy link:
    alvásdiagnosztika
  • szekrény
    #37
    áhá, szóval az elefántok nem ráharapnak valamire hanem összeszorítanak ormánnyal egy csokor gaszt
  • trident
    #36
  • datango
    #35
    ha horkolsz akkor,

    ez majd segít!!!
  • Bronx South
    #34
    Ez azért van mert ork vagy.
  • tigeroo
    #33
    _DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDddddddddddddd sírok geci :D:D:D
  • Büdös Bohóc
    #32
    Az ha jól tudom nem orrBA, hanem orRa tehető, mármint valami kis csipesz ami elvileg megemeli kicsit azt a részt hogy nagyobb hely jusson belélegezni. Jobban belegondolva nem tudom mi lehet benne az extra, de én is láttam, hogy elvileg működik,. csak gondoltam megkérdek valakit, aki tényleg használta is. Szerintem megnézem pár napon belül és veszek egy ilyet aztán elmondom a tapasztaltakat (bár barátnőm most nem lesz itt csak 1-2 napokat majd, mert vizsgaidőszak szóval nem most lesz eredményhirdetés :D)
  • Ironman2
    #31
  • Sippie
    #30
    orrsövényemet megcsináltattam, úgyanúgy horkolok néha néha.
    Próbálj oldalt feküdni, akkor elvileg kisebb rá az esély.
  • ScarY MAN
    #29
  • Narxis
    #28
    :ADASDS:ADSASS_SaDA
  • Narxis
    #27
    lol
  • szekrény
    #26
    nem baj arra is jó az orrbefogásos módszer
  • datango
    #25
    én ha kivagyok nagyon fáradva akkor horkolok, de amúgy többet fingok mint horkolok úgyhogy ez teljesen normális:DDDD
  • Sml
    #24
    Én csak ha a hátamon alszok, akkor szoktam horkolni.
    Olyankor a csajom vagy befogja az orromat, vagy az oldalamra fordít xD
  • trident
    #23
    Eltettem kedvencekbe a topikot, elég hasonló szituációban vagyok, kora reggel szoktam (nem mindig) s a kisasszony álmát nem szerezném zavarni, s korábban nem volt ilyen.

    Az orrba tehető lófasz pontosabb nevére kíváncsi lennék, s hogy hol lehet vásárolni.

    Hízni nem híztam, Fül orr gégésznél még nem jártam ez ügyben...
  • zorrobomber
    #22
    egy darabig, aztán folytatja, csak hogy maradjunk a komoly vonalon
  • szekrény
    #21
    a papuccsal vigyázni kell mert belül is büdös ...
  • hunbasser
    #20
    régen mikor még kicsi voltam,tesómmal egy szobánk volt és ha horkolt,mindig hozzábasztam a papucsomat :D attól általában abbahagyta.
  • szekrény
    #19