117
  • NEXUS6
    #37
    Ennyit arról, hogy mekkora is a humorérzéked.
  • NEXUS6
    #36
    "Szörnyülködöm, hogy kik járnak ide fórumozni..."
    Én nem értem mit csodálkozol, hiszen te is itt lehetsz?
  • Doktor Kotász
    #35
    Egy holdközet színképelemzéséről írt topik téged arra az asszociációra kényszerít, hogy olaj, meg Oszama Bin Laden, terroristák, és fújj amcsik, meg arról hazudtak, hogy az óceánokban fejlődött ki az élet.

    Ennyit a tudományos ismereteidről, meg arról, hogy milyenek a vallásos erkölcsök...
  • Doktor Kotász
    #34
    De szépen mondtad ember, de szépen.
  • Doktor Kotász
    #33
    ???
    Atya világ...
  • Doktor Kotász
    #32
    Szörnyülködöm, hogy kik járnak ide fórumozni...
  • Doktor Kotász
    #31
    Olyan szánalmasak a holdösszeesküvés hívei.
    Bármely műszaki egyetem diákjai képesek arra, hogy egy lézerrel megpingeljék azt a tükröt, amit a Holdon hagytak az asztronauták.

    Mellesleg egyetlen bizonyítékot sem mutattak fel az összeesküvés hívők, hogy miért nem lett volna Holdra szállás.
  • Molnibalage
    #30
    Mert ma divat hülyének és konteóhívőnak lenni. Az intelligensség illúzióját kelti az, hogy szkeptikusnak próbálják magukat beállítani, holott csak balfaszok.
  • Thrawn
    #29
    Nem tudom, egyesek miért fikázzák az ismételt vizsgálatokat. Vajon ma miért készítenek színképet egy csillagról, mikor már 100 éve is készítettek. Az elv ugyan az. Ja, hogy közben nagyságrendekkel nőtt a spektroszkópok felbontása? Miért vizsgálnak ma fotométerrel egy olyan objektumot, amit már 50 éve is vizsgáltak ugyanazzal a módszerrel? Ja, hogy szintúgy nagyságrendekkel nőt a mai eszközök felbontása? Miért kellett óriási összeget áldozni az MRO Marshoz küldésére, amikor A Mariner 9 már 40 éve csaknem az egész bolygót lefényképezte? Ja, hogy az MRO képei kb. ezerszeres felbontásúak?
  • Hugo Chavez
    #28
    Ez saját kutatási eredmény?
  • dregnarr1 #27
    "Hát bizony ez csak úgy lehet, hogy a Hold a Földből szakadt ki valami megagiganagy ütközéskor 4 MILLIÁRD éve"

    Ha elveszed a Föld vízfelszínét, a bolygó teljes alakjából kivájt rész szépen illeszkedik a Hold tömegéhez is.
  • duke
    #26
    "38 éve hozták vissza azokat a kőzeteket. Eddig tartott kielemezni?"

    Eddig tartott, amig Nasanak sikerult annyi vizet oda szallitania, hogy mostmar van mit kutatni :) Az egesz csak a kutatasi penzekrol szol.
  • Cef
    #25
    "mert ugye sokan mondják, hogy a Hold nélkül még mindig max ott tartanánk, hogy ki tud szebb levegőbuborékot fújni a vízalatt."
    Sokan beszélnek hülyeségeket.
  • NEXUS6
    #24
    Én drukkolok az amcsiknak!
    A víz megvolt, nemsokára olajat is találnak. Aztán kiderül, hogy terorrista pedofil nőelnyomó hekkerek bújkálnak a homokbuckák között Oszamabin vezetésével (jövőhéten jelentik be, hogy még sem ő volt Pakisztánban) és akkor végre elérkezik a második űrkorszak.
    Hajrá USA, hajrá Náza!


    És akkor egy keresztkérdés, ha mégsem 4 milliárd éve kering a Hold a Föld körül, hanem mondjuk sokkal kevesebb, akkor miért jöttünk ki az óceánból, mert ugye sokan mondják, hogy a Hold nélkül még mindig max ott tartanánk, hogy ki tud szebb levegőbuborékot fújni a vízalatt.
  • Hugo Chavez
    #23
    A nukleáris atom az milyen ráadásul lézer
  • Zoli007
    #22
    4 általános megvan kispajtás?
  • nyaSGem
    #21
    De ezek az arrogáns kis puncit soha még nem látott tudóskák még arra is képesek, hogy egy gigante lézernukleárisatombombát dobjanak a Holdra, hogy kimutassák van e mélyebben vízforrás.
    Akkor majd aztán szépen kettészakad kicsinyke égi kísérőnk és úgy fog kinézni mint a Timemachine című filmben, amikor a csávó jó pár száz évvel előre ment az időben.
    No lesz akkor ne mulass...
  • Rotyoka
    #20
    Mit foglalkozunk mi ennyit a holdal? Amire eljutnák olyan fejlettségi szintre hogy más bolygókon is le tudnák telepedni addigra 8x kiírtjuk saját magunkat
  • hdo
    #19
  • egynyári üröm
    #18
    uh, vízben gazgad égitest - két pötty víz egy zárványban... micsoda expert megfogalmazás, majd inkább akkor szóljanak, ha találnak rajta legalább egy forrást
  • Hugo Chavez
    #17
    "A bennük rekedt vizet egy fókuszált cézium ionsugárral vonták ki, majd egy tömeg spektrométerrel megmérték mennyiségüket."

    Mellesleg ez már egy ócska technika és ki is ment a divatból, na meg van rendes neve is: FAB, továbbá teljesen félrevezető a "vonták ki" szöveg.

  • Cef
    #16
    Erről őket kéne megkérdezni, biztos volt oka, hogy csak nem rég fedezték fel.
    Főleg hogy mikor másodjára elemezték ugyan azt a mintát, már majdnem tízszer annyi vizet tartalmazott. Szerintem arról van szó, hogy közel sem annyira jók meg pontosak az elemzési technikák és nem annyira egyértelműek az eredmények mint ahogy azt az ember hinné.
  • hdo
    #15
    Szóval 2011-ig tartott kifejleszteni olyan mikroszkópot ami 0,2 mm-es átmérőjű "olvadék zárványokat" képes észlelni? Hihető!

    Nézz már rá a képaláírásra!
  • Thrawn
    #14
    Az eszetekbe se jut, hogy azőta óriásit fejlődött a labortechnika is? Ennek fényében igenis újra kell analizálni a mintákat, aká 38 év elteltével is.
  • thsanyi5
    #13
    Szerintem a víznél fontosabb lenne, hogy van-e ott olyan fém amiből itt kevés van és megérné érte menni kibányászni. Az hogy ott is van víz maximum azért jó mert ha kolóniát építenek, vizet talán onnan is ki tudják nyerni ahelyett, hogy a Földről szállítanának. Bár így is úgy is messze vagyunk még tőle. A földről felszállás se rendesen megoldott még.
  • hdo
    #12
    Én is most azon filózok ... mi tartott ennyi ideig? Tudtommal 1972 óta nem hoztak a holdról semmit se.
  • Zoli007
    #11
    Mindegy miből áll a Hold, a lényeg, hogy lehet rá portált lőni!
  • Pares
    #10
    38 éve hozták vissza azokat a kőzeteket. Eddig tartott kielemezni?
  • hdo
    #9
    Szerintem elbeszélünk egymás mellett ... mindegy.
  • Caro
    #8
    De a Hold felszínén nincs víz! Épp ez a lényeg.
  • Shakata
    #7
    Nos igen, de mit kell titkolni? Afelől nincs kétségem, hogy az emberiség képes eljutni a Holdra. Akkor mire lenne jó az egész cécó? Kit és miért kell becsapni? Mi az indíték? Nekem több ötletem is van, de egyik fantasztikusabb, mint a másik... Vélemények?
  • hdo
    #6
    Ja, elvan a gyerek ha játszik! :D
  • Tocke
    #5
    Csak csepegtetnek valamit, hogy tudjanak az emberek mivel foglalkozni. Miközben már réges-régen teljesen más történik a valóságban...
  • hdo
    #4
    Ezzel nem mondtál semmi újat, gyakorlatilag igazoltad azt amit mondani akartam ... fogalmuk sincs mi miből tevődik össze, annyit tudnak hogy mi van a felszínen.
  • Caro
    #3
    A színképelemzés csak a felszíni viszonyokat képes elárulni, mivel a mélyebb rétegekből nem jut ki a fény.
    Itt kavicsok belsejében találtak vizet, amit a kristályszerkezet őrizhetett meg. Ha ez a víz ki lenne téve a Hold felszíni viszonyainak, akkor azonnal elpárologna.
  • Hugo Chavez
    #2
    Nem jött be kamu holdraszállás.

    Eljátszották, hogy hoztak a Holdról követ, vagy 1,5 mázsát. Körítettek mellé egy hollywoodi filmsorozatot. Mindenkivel megetették a sztorit. Persze a kövek a Földről származtak.
    A világ tudósai epekedtek azért, hogy "holdkövet" vizsgálhassanak. Meg is állapították, hogy ez bizony földkéreg.
    Mi van?
    Hát bizony ez csak úgy lehet, hogy a Hold a Földből szakadt ki valami megagiganagy ütközéskor 4 MILLIÁRD éve.

    Érik a lebukás. Hacsak addig be nem vezetik az internetcenzúrát.
  • hdo
    #1
    Értem ... szóval színképelemzés által meg tudják mondani hogy a millió fényévnyi távolságra levő x objektumnak mi az összetétele, a Holdon, ami meg ittvan a szomszédban hirtelen szenzációs újdonságként fedezték fel, hogy sok a víz!