8
  • Locutos
    #8
    Én úgy tudom a proxy szerverek se ingyen jótékonysági szervezetek. Bármilyen anonimous proxy szerver is menti a logokat kik csatlakoztak rá, és akkor már miért ne mentenék az adatforgalmat is. Olvastam olyat is azthiszem hogy egyáltalán megkérdőjelezhető a proxy szerverek létezésének oka, lehet hogy pont azért vannak hogy figyeljék azokat akiknek rejtegetnivalójuk van. Hasonló a helyzet a VPN hálózatokkal... Jön az FBI szerű szervezet és azt mondja: Na adjátok csak ki az adatokat, mert ha nem...irgum burgum, szerintem kiadják/kiadnák.
    Szerintem ez a mai internetes szabadság se igazi szabadság, ha meg akarnak figyelni/le akarnak nyomozni ki mit csinált meg tudják tenni.
  • Zongorista
    #7
    "aztán jöhetnek bizonyítékokat keresni..."

    már ha egyáltalán IDE találnak
  • Zongorista
    #6
    Hálózati forgalom proxyval titkosítva és/vagy VPN-en csőben menő forgalom és/vagy eleve nem a saját néven futó nyílt WLAN hálózat használata illetve ezek tetszőleges kombinációja miatt NEM BIZONYÍTÉK AZ IP CÍM

    http://www.sg.hu/cikkek/60747/fajlcserelo_perek_nem_bizonyitek_az_ip_cim

    A gépen pedig truecrypt és 20 karakteres jelszó védi az összes adatot , aztán jöhetnek bizonyítékokat keresni

    http://www.sg.hu/cikkek/77422/nem_adta_meg_a_jelszavat_negy_honap_bortont_kapott

    JÓ NAPOT !
  • gkalcso
    #5
    Reggel egy keresés vagy bejelentkezés egy közösségi oldalra vagy OS update ellenőrzés, és megvan az IP. Kibukik valami gáz cselekedet és házkutatás, gép lefoglalás. IP nem lesz bizonyíték, csak egy eszköz a bűneset felderítésében. Olyan, mint megfigyelni valakit az utcán és valami gyanús esetén igazoltatás, stb
  • Zongorista
    #4
    Azért nem eszik olyan forrón a kását, egyrészt pont most hozták meg a döntést, hogy az IP cím többé nem tekinthető bizonyítéknak a bíróságon. Másrészt pedig az internet szolgáltatót egy "kicsit" azért nagyobbacska halacskák mint ezek az ACTAkukacok, szóval őket nem lehet csak úgy ilyen megfigyelgetésekre kényszeríteni, mert hát ugye annak költségvonzata is van , meg a költségek ugye és a munkaerő , ami szintén növeli a költségeket, és hát ugye pénzt kiadni azt nem nagyon szeretnek, úgyhogy marad minden szépen a régiben.. ENNYI...

    JÓNAPOT !
  • Omicron
    #3
    Hát már abban élünk majdnem, bár ez inkább "Szép új világ" :)
  • Hugo Chavez
    #2
    Ha sikerül elérniük a diktátoroknak, hogy cenzúrázzák az internetet, akkor már nagyon közel kerülünk az 1984-ben vázoltakhoz.
    Jelenleg csak azért tud a világ egy csomó dologról mert van internet. Ezek a titokban tartandó információk ma sem hangzanak el egyik tv csatornán sem. HA szóba is kerülnek, csakis a hivatalos hazugságokat ismételgetik.
  • Rotyoka
    #1
    Abban, de nem is kicsit hála az usának és a kamu tenoristáinak