33
  • cateran
    #33
    Ehhez?
    XP pro driverek elvileg...
  • Laza
    #32
    Az Intel GL40 chipkészlethez nem találtam drivert. Aztán lehet hogy van valahol, csak jobban kellene kutatni :)
  • thsanyi5
    #31
    Mikor még az XP volt a friss mindenki azt szidta. Most miért ragaszkodik hozzá az is akinek pedig bőven elbírná a gépe?? Ahogy feltettem elsőre megtetszett. Szebb, jobb, nem fagyott még le. Kompatibilitási gondok sincsenek, hacsak nem valami ősrégi programot akar futtatni az ember. Akinek céges környezetben kell váltani azt megértem, ott nem egyszerű. De egy otthoni felhasználó..
  • TheLostOne
    #30
    Ez már nem a selejtes Vista kernelre épül ugye? Mert akkor lehet megér egy próbát. Remélem a Win7 UI változtatásait is visszacsinálták, mert soha nem találok benne semmit, minimum 8-10 lépés elérni olyan funkciókat, ami XP-ben 2 kattintás.
  • wraithLord
    #29
    Én fel tudtam rá rakni, csak először nem találta a vinyót a telepítő, ezért bele kellett integrálnom a SATA drivereket...
  • hdo
    #28
    A helyesírás ellenőrzéshez elsősorban más böngésző kell, vagy éppenséggel ha a tied támogatja arra felrakni ... de még az sem fogja a totálkáros mondatszerkezetedet javítani!
  • fergusonpapa
    #27
    4 giga ramom van 1 terás vinyoval.(nem warezolok)

    de nem értem miértkéne beujitanom még hiszen a net ugyanugy jön be más meg nem kel.mert nem játszok.Egésznap a notpadot és a böngészöt bámulom.

    Talán 2-3éven belül átérek win 7 ha már nálam is komtabilitási gondok vannak.

    VAGY lesz jó helyesirás ellenörzö nekm :DDDDD
  • hdo
    #26
    Igen, több mint valószínű hogy így lesz!
  • duke
    #25
    "mint anno Vistánál, hogy az csak az akkori felső kategóriás gépeken (se) futott rendesen."

    Nem lesz problema, egy alap 5 Ghz-es 6 magos processzor 32 Gb memoriaval eleg lesz neki. Persze ha a notepadon kivul valami mast is futatni akarunk, akkor ennel joval erosebb gepre lesz szukseg.
  • mousee
    #24
    Nálunk cégnél most megy a migrálás win7-re, hát egyelőre vegyes tapasztalatokkal.
    A gépek gyorsabbak vele (2 magos gépek 1-3giga rammal), bár azért vannak érdekes dolgok. Rakat inkompatibilitási gond van, régi szoftokba alig lehet életet lehelni (nincs belőle újabb verzió). Konkrétan a mi ágazatunkba úgy ment a dolog, hogy egyik kolléga kapott egy 7est, hogy tessék, van kb 1 hónapod tesztelni, aztán jelents, hogy minden megy-e. Csak közbe ránk borítottak még 50 féle melót, így alig jutott idő tesztelésre. Telepítőscriptek átírogatása, amiből lehet friss verzió beszerzése, átnyomni az engedélyeztetésen, kész rémálom, plusz ugye a baszogatás fentről, hogy haladjon a munka is. Voltak anyázások... annyit nem ért, mint amennyit bele kellett feccölni...egyelőre.

    Később tuti bejön az előnye, de egyelőre nálunk is csak valaki jó üzletet kötött valakivel. Nulla tervezés, fejesugrás a semmibe, pedig nem kis cégről van szó (multi).
  • strogg
    #23
    Én egymagos atom procis eeepc 1000H-n is w7 -et futtatok, és ezen a gépen nem egetverően lassúbb mint az xp. Ellenben megy minden, és mégsem egy 10 éves OS. Teljesen hétköznapi felhasználásra remekül használható. Nah igen, 2GB memória kell neki, de már a megvételkor belekerült a 2GB, biztos ami biztos alapon. (jól is jött)
    Szóval a w7 nem vista... nagyon nem.
  • fergusonpapa
    #22
    hát nekm egy 1magos régi gépem van,beujitani?minek,netezésre phpra elég.ÉS erre jó az Xp-meg Ubuntu :) bövn elvok vele.Aztán mikor már nagyon szükséges beujitok.

    Nálam ez igy szokot menni

    nem ugy h kijön valami uj megveszem,kijön uj win felteszem. Minek sietni? :)
  • Balumann
    #21
    Ha a gépben van 2 giga memória és dualcore -s proci, elég nagy butaság XP -t tenni rá. Ha az aero nem tetszik (lassúnak találod), azt ki lehet kapcsolni, de ilyen konfigon a Win7 gyorsabb, stabilabb, jobban kezeli a rendszer erőforrásait és memóriát, és ma már szinte mindent erre optimalizálnak.
  • sanyicks
    #20
    gondolom ahci driveres telepítő kell hozzá :)
  • scarabeus86
    #19
    Én elsősorban a gépigényére leszek kíváncsi, remélem nem fogják azt elkövetni, mint anno Vistánál, hogy az csak az akkori felső kategóriás gépeken (se) futott rendesen. Egyébként a Windows 8 kernelének a verziója 6.2 lesz, vagy 7.0?
  • Laza
    #18
    És is azt használom elsődlegesen :)
    Ennyire el vagyunk maradva? :)

    Mondjuk azt egyenesen utálom, hogy a mai laptopokra az XP-t nem lehet feltelepíteni. Már az install betöltésekor elszáll kék halállal.
  • fergusonpapa
    #17
    jó nekm az XP :D
  • duke
    #16
    "A Windows globális megfigyelő rendszer, az XP mindenre tökéletesen jó, 2011 a Linux év lesz."

    Majdnem ezt akartam irni, csak mas sorendben elsonek irtam volna a linuxot. A terorristak, pedig csak magukat szopatnak, ha windowst hasznalnanak. Lehet fanatista orultek, de ennyire azert nem.
  • Szefmester
    #15
    Windows 8 mint kódnév, még változhat..

    HA windows 8 a végleges akkor az a sorszám miatt rókabőrnek tűnhet..
    HA windows + fantázianév akkor az Vistás útóízt hagy az ember agyában..
    HA windows 2012 akkor a beceneve Apocalypse Edition lesz. Legalábbis a buherált win8 telepítők a torrent oldalakra tuti csinálnak ilyet. :D
  • Bagoly81
    #14
    tudtommal a win8 elfog tudni futni arm procikon is, ez benne szerintem az egyik legnagyobb dolog, várjuk csak! jólesz az nekünk!
  • cstommy
    #13
    Azért adják ki hogy balmell'bá még több sportkocsit tudjon venni...
    am a nyolcadik utas a halál poén nagyon üt
  • messen
    #12
    Ellőtte már valaki a
    2012világvégemindmeghalunk + 8. utas a halál = jövőre Windows 8
    kötelező poént?

    Ha nem, akkor lásd fent ;)
  • 5c0rp330n
    #11
    ritka nagy balfaszsagot csinalnak, semmi igeny nem lesz ra most amikor a 7 is epphogy kezd igazan nepszerunek szamitani, ha tenyleg kiadjak jovore, akkorat fog hasalni, mint a vista.
  • okosan gyerekek
    #10
    ecce homo computeriensis.
  • acdc
    #9
    Pár száz millió $ mindig jól jön:)
  • pasi29uk
    #8
    Neked gondot jelentene egy fagyott ablak? Nagy melegben is hidegen hagy >:D
  • Zolivok
    #7
    elgépelések özöne husom
  • wraithLord
    #6
    Jah, igen, Endale kifelejtette azt is, hogy "csak nehogy terroristák kezébe kerüljön". :D (Tovább gondolva: nem lenne nagy gond, mer' úgyis lefagy.)
  • wraithLord
    #5
    Nem, mivel a Windows 8 nem 100 év múlva fog megjelenni. De inkább 2012. :)

    Azt nem érem, hogy miért dobnak ki nem sokkal a sikeres Windows 7 után új operációs rendszert. Vagy ez elsősorban biztos nem a PC-t akarja célozni, és a 7-et egészíti ki. Ha tényleg nem Windows 8 lesz a neve, akkor ez (is) utalhat erre...
  • lamer the true
    #4
    Mindegy mer jön a világvége szal kár előrendelni :)
  • pasi29uk
    #3
    Gondolom szándékosan nem írtad mert ugye tudjuk... az alma egészséges és lényegesen sokoldalúbb mint egy repkedő ablak =D
  • Mat666
    #2
    "2011 a Linux év lesz."

    Nem 2111 akartál írni?
  • endale
    #1
    A Windows globális megfigyelő rendszer, az XP mindenre tökéletesen jó, 2011 a Linux év lesz.
    Aki ezeket akarta írni, az ne fáradjon, a többiektől várjuk az értelmes hozzászólásokat :)