17
  • morden
    #17
    Azon kívül, hogy a volt egyszer című mesesorozat vörös hajú nagy orrú gonosz hősét verbálisan megtestesíted, van bármilyen hozzáfőznivaló a témához :D ?
  • morden
    #16
    Most hogy az SSH ki lett vesézve, meg amúgy is kit érdekel, hogy egy ország a másik ország politikai párjait el tudja lehetetleníteni, inkább beszéljük meg az EDF szerver rejtelmeit, sokkal fontosabb...
  • bakagaijin
    #15
    Naja, mondjuk az autentikáció ebben a környezetben nem csak hitelesítést jelent. Én legalábbis beléptetéskor nem hitelesítem, hanem azonosítom magam :). Igaz, ez már az angol eredetinél is furán jön ki...

    Egyébként a német cikkből az is lejön, hogy ez a file (avagy vasreszelő :)) egy _nyilvános_ szerveren volt, tehát ennyi erővel pedofil képeket vagy épp egy ex-miniszterelnök beszédét is feltölthettek volna rá. Mondjuk egy ssh kulcs kisebb :), ezért kevésbé feltűnő. Egyébként nyilván nem a publikus kulcs volt feltöltve, azt baromira nem tudom mire lehet használni egy támadásnál, hanem inkább a titkos párja, amivel be is lehet lépni.
  • TommeyIkya
    #14
    Ha rendkívül pontosak akarunk lenni, akkor SSH fájl formátum nem létezik, mert ez a rövidítés pusztán a protokollt jelöli, van viszont SSH publikus kulcs fájl formátum, amiről te beszélsz, de a kettő nem ugyanaz.

    De most már ahogy látom a cikkben is javítva lett SSH-kulcsra, ami már sokkal korrektebb megfogalmazás.

    Egyébként ha magyarul írnád a szavakat, akkor biztos érthetőbb lenne:
    username -> felhasználónév
    password -> jelszó
    file -> fájl
    ..ha már az "authentikációt" tudod félmagyarul írni (bár valójában hitelesítés lenne a fordítása), akkor az egyszerűbbek nem értem miért nem mennek. :)
  • dondore
    #13
    ijjjj. ez durva like!
    :DDDD
  • Mcsiv
    #12
    te sem mondtál többet, én a trollokat etettem csak
  • morden
    #11
    Áh mindegy, látom megragadtad a cikk lényegét ezzel ...
  • Mcsiv
    #10
    Melyik része nem érthető? Az "egy file amit az ssh" használ? Esetleg az authentikáció szó, ne adj isten a felhasználónév és jelszó páros láttán borult el az agyad?:)
  • morden
    #9
    Kösz ezt az abszolúlt marginális, semmi infót. A tanárnéni megsimogatta Gerzson okos fejét, aki ettől nagyon boldog lett :D
  • Mcsiv
    #8
    A sok vérpistikének jelezném, hogy az SSH -n való authentikációt nem csak username/password párossal lehet elvégezni, hanem a használt kliens public/private key alapján is. Így igaz nem .ssh végződésű file-okat kapsz, hanem olyan file-t, amit az SSH használ (authentikációra).
  • morden
    #7
    Annak örülnék, ha francia bejelentésre a magyar pártok szervereit foglalnák le, majd alaposan ki kellene elemezni minden adatot rajta és nyílvánosságra hozni :D
  • Narxis
    #6
  • bigjoe
    #5
    A b?d?s kur?a anyját a franciáknak... Illetve mindenkinek aki a totalitarizmus felé viszi a világot.
  • sanyicks
    #4
    RDP fájlt nem találtak? teamviewer fájl? :D
  • Adenoma
    #3
    meg pár telnet file is lehetett mellette :)
  • TommeyIkya
    #2
    "SSH-fájlt helyeztek el" - ekkora nettó baromságot.

    "A Secure Shell (röviden: SSH) egy szabványcsalád, és egyben egy protokoll is, amit egy helyi és egy távoli számítógép közötti biztonságos csatorna kiépítésére fejlesztettek ki." - http://hu.wikipedia.org/wiki/Secure_Shell

    Esetleg volt mellette pár FTP és HTTP fájl is?!
  • miszterjoe
    #1
    Franciaország... mimás. Ez az emberek, egyenes úton haladunk a demokrácia nyilvános eltiprása felé. Előre!
    Egyébként eléggé mondvacsinált oknak tűnik nekem ez a Piratenpad miatti lefoglalás. Kb, olyan mint a torrent, mert alapjaiban az sem illegális.