221
  • wraithLord
    #101
    Ebben egyetértünk, viszont eddig nem erről volt szó. :) Vagy te azt érted ez alatt, amit előtte írtál? Mert akkor kicsit félreértelmezed, amit most írtál. :)
  • wednes
    #100
    Te nem látod be a teljes szabadság csak elméleti. Mert mikor egy döntést meghozol jó estben mérlegelsz a körülményeken és a következményeken. Tehát már valamihez kötöd, viszonyítod a cselekedeteidet, amik meghatározzák, befolyásolják a döntéseidet. A szabad akarat, amiről te beszélsz az a külső körülmények és a belső motivációk együttese. Tehát nem 100%-osan csak tőled függ.
  • Archenemy
    #99
    "Amíg nem nyálfröcsögős egymás gyalázós valami lesz a szövegekből"

    amint megjön a sok tizenhat éves "okos" lázadó, akik bátran tartanak mindenkit birkának, hülyének, ostobának, aki mondjuk harminc-negyven éves korára rájött arra, hogy a vallás mégsem annyiból áll, hogy elment-e Noé az Északi-sarkra jegesmedvékért
  • Anaid
    #98
    A személyes válaszom a cikk címének kérdésére: A világvége jóslatok az ember racionalista gondolkodására alapoznak és mindig lesznek. Paradox? Nem. A világ keletkezett és ha keletkezett, meg is fog szűnni egyszer. A csillagok sem léteznek örökké, ahogy azt tanultuk semmi sem tart örökké. Így az egyetlen kérdés, amire választ keres a racionalistán gondolkodó ember: mikor? Racionalizmusra alapozott kérdésre próbálnak meg válaszolni a maguk módján. Sztem ilyen egyszerű.
  • bvalek2
    #97
    Ezt tanultam én is, a Holocén elején volt egy kisebb kihalási hullám, az ásatási réteg annyira vékony, hogy eszerint néhány évtized alatt teljesen átrendeződtek a Föld éghajlati övei. Messze nem volt olyan súlyos, mint ami a dinoszauruszokat kipusztította, az élővilág jórészt átvészelte. A Földön akkor élt összes népcsoportot kisebb-nagyobb megrázkódtatás ért, és legendák formájában megőrizték a történetet. Mivel az esemény 12000 éve történt, az írást pedig csak 7-6000 éve találták fel, el lehet képzelni mennyit változott a történet 5-6000 év alatt, de a magja egy valóban megtörtént esemény.
  • wraithLord
    #96
    Te sem látod a gallyaktól az erdőt. :) Ezt a #93-as kommentre is írhattam volna akár.
    Vitatkozni viszont ugyanolyan felesleges rajta, mint a tudomány vs. hit témán. Mert mint írtam, mindenki azt csinál, amit akar... :)
  • kvp
    #95
    "De ugye azt tudod hogy nem csak a biblia létezik? Ott a korán aminek sokkal több valódi hívője van mint a bibliának"

    Meg jo, hogy a oszovetseg abban is benne van. Ez a harom vallas ugyanabban hisz, csak maskent, mert masfele fejlodott tovabb. Pont ezert olik egymast a kovetoi. A muzulmanok egyebkent elismerik Mozest es Jezust is mint profetakat, csakugy mint Mohamedet. (ok utobbit kovetik)

    "Akik pedig a bibliában hisznek, azoknak egy kis adalék, a Noé és a bárka esetéről."

    Az oszovetseg es Noe tortenete a Boszporusz atszakadasat irja le, amikor a jegkorszak utan feltoltodott az a siksag, amit ma Fekete tengernek hivunk. Ekkor menekultek az emberek a viz elol a szelrozsa minden iranyaba. Az ozonviz megvan egyebkent a mezopotamiai tortenetekben is. A magyarok osei ekkor eszakkeletre indultak, mig a zsidok delkeletnek az Ararat fele. A Fekete tenger eszaki partvideken volt a jegkorszakban az allando jeg hatara, ezert ennel eszakabbra nem eltek emberek, a klasszikus europai embertipus valoszinuleg ezen a siksagon alakult ki, majd innen vandorolt eszaknyugatnak a jeg visszahuzodasaval. Ez meg erosen a tortenelem elotti korszakban tortent, csak valamiert a mondak megoriztek ezen idoszak esemenyeit is, bar eleg meseszeru valtozatban.
  • hitman08
    #94
    Az ipse árnyéka egy az egyben Mr. Burns mása A Simpson családból.
  • wednes
    #93
    "Hogy mi lett volna vallás nélkül? Talán egy ráción alapuló világ?"

    Ugyan azt a hibát követed el mint sokan. Egy eszmét tartasz hibásnak (persze ettől még vannak hibás eszmék) a benne élő emberek helyett, akik alakítják az egészet.
    Illúzió, ha kiiktatunk egy hibás eszmét akkor rögtön szép új világra kelnénk. Majd lesz helyette más, lehet pont olyanok vállnak majd "ellenségeiddé" akik előtte küzdöttek veled a régi megbuktatásáért. A hatalom már csak ilyen.

    Vallás nélküli eszme volt a kommunizmus és a nácizmus is. Illetve ott a vallás átváltott személyi kultuszba volt.

    Igen sajnos sok szörnyűséget követtel el ezen a világon "Isten nevében", "a napisten nevében", "a Pápa nevében", "a király nevében", "a demokrácia nevében", "a haladás és tudomány nevében" az EMBEREK.
  • wednes
    #92
    Pont, hogy nem az az építő jellegű, hogy mindenki azt csinálhat, amit akar. Persze mindenkinek meglehet és meg kell adni az egyéni szabadságot, amíg másokat nem sért vele, illetve, amit a külső körülmények lehetővé tesznek számára. De a közösségben élés kompromisszumokról szól, ami korlátokat állít fel.

    Azt hihetnéd, hogy az életeddel csak te rendelkezel, pedig ez nem így van. Ezért szépen becsatolod a biztonsági övet is a kocsiban, különben úgy megbüntetnek, hogy csak lesel.

    És nemcsak magunknak csináljuk a kötelezettséget, sőt a legtöbb nem ilyen. Szép világ lenne, ha a gyerekek maguk dönthetnék el, hogy iskolába mennek vagy inkább otthon játszanak. Vagy ha minden egyes kérdésben népszavazást tartanának(fizessünk -e adót) és mindenki csak az egyéni érdekét nézné. A felnőtteknek meglehet ugyan a döntés szabadságuk, de a társadalmi korlátok azért szépen terelgetik őket.
  • morden
    #91
    A régészet és a tudomány mostanában jön rá arra, hogy I. E. 11800-120000 között valami történt a földön, ami kihatással volt az egymástól több ezer kilóméterre lévő kezdetleges(nek vélt) civilizációkra, szinte minden nép mitológiájában (emlékezetében) szerepel az Özönvíz legendája, amit a zsidó nép úgy dolgozott fel, hogy megalkotta Noé-bárkája legendáját, természetesen mint a többi legendát ezt is csak az ostobák veszik szó szerint, ellemben az alapjával már komoly tudósok foglalkoznak...
  • syn7h37ic
    #90
    Akik pedig a bibliában hisznek, azoknak egy kis adalék, a Noé és a bárka esetéről.
    Nem lehetett gyenge a csóka, hogy expedíciókat szervezett a Közel-keletről Ausztráliába, a sarkvidékekre, gyakorlatilag az összes földrészen végzett gyűjtőmunkát. És utána, mikor vége volt a boat party-nak, le is szállította a megfelelő helyre az állatokat.
    Deus ex machina mi?
  • syn7h37ic
    #89
    Nagy az isten állatkertje, ez most megint bizonyítást nyert.
    Bírom azokat, akik vakon hisznek valamiben. Leginkább azt élvezem, mikor koppannak egy nagyot.
    Ezek az emberek el sem gondolkodnak azon, hogy mi volt Jézus előtt? Azok mind bűnös hitetlenek?
    És mi van a jóval régebbi vallásokkal?
    Nem szimpatikus a keresztény vallás, mivel félelmet keltő, és büntető alapokon nyugszik. HA NEM CSINÁLOD AZT AMIT MONDUNK MEGBŰNHŐDSZ! FÉLJ!!
    Ilyen a buddhizmusban nincs. Sőt, szinte egyik másikban sincs.
    De tényleg? Ha eljön a kiválasztás, és feltámad mindenki kurvára szűkös lesz ez a bolygó több száz milliárd embernek. A nem a mennyország lesz, hanem maga a pokol. De mivel csak Jézus volt bűntelen, így csak a pokol marad, az a néhány ember, aki szintén bűntelen életet élt az rohadtul fog unatkozni, és szar lesz zsíros kenyéren és szendvicsen élni, mert arra a pár emberre főzni is felesleges.
  • Doktor Kotász
    #88
    Ez a cikk pedig pont az olyan hülyékről szól, mint te. Magyarázgatod már előre, hogy mi lesz 2012, és előjelként földrengéseket hozol fel példának. Az értelmes ember meg tudja, hogy az elműlt egymilliárd évben nem volt olyan nap, amikor ne lett volna valahil a Földön földrengés. De neked bazdmeg előjel, hogy Japánban volt pár hónapja. Szerencsétlen hülye...
  • GABOR16
    #87
    Amúgy ezen hírfajták mindig jó táptalajai egy erős FlameWarnak :D .. bár mostanában a Technokraták többen vannak, régebben több Teremtéskövető járt ide ... vagy csak csendesebbek, esetleg elvész a létszámuk a túloldal miatt (amit zömében fiatalabb népcsoport alkot) ... ki tudja..
    Amíg nem nyálfröcsögős egymás gyalázós valami lesz a szövegekből (ami sajnos hamar bekövetkezik) addig még építő jellegű is lehet egy-egy ilyen téma (mert hiszik vagy sem a felek mind két oldalnak vannak érveik, hasznos dolgaik.. pl. akár a biblia vagy korán egy részének értékrendszere sokkal jobb mint amit a "tudomány" ajánl fel értékrendszernek.. emberléptékűbb és igazságosabb.. a gond, hogy ezen dolgok könnyen átesnek egy határon és fanatizmussá válhatnak... de ez is mind2 oldalra igaz.. soha semmit nem szabad elvetni csak azért mert nem értettem meg, vagy mert elsőre hülyeségnek tűnik.. talán a "szemlélő" ez esetben még nem volt elég érett a megértésére..).

    Én részemről valahol a 2 oldal között egy meghatározhatatlan helyen vagyok és valahogy mégsem közötte, mert egyben mind2 területet átöleti az én (nem szeretem ezt az elbagatellizált szót használni, de mivel nincs rá jobb így akkor nevezzük így, mert máshogy nem tudom) "hitem" ... Ha bárki az egyik oldalhoz is csoportosítana az minden bizonnyal téved majd.
    De ugyanakkor elveimet illetőleg nem vagyok fanatista, így nem is ragaszkodom, bárkit meghallgatok, ha kívánja elbeszélgetek vele, ha ragaszkodik hozzá a véleményem is közlöm.. Ezen szempontból viszont veszélyes vagyok.. igen sok embert képes vagyok a földbe döngölni ha nagyon ragaszkodik kizárólag 1 valamihez. De írásban ez nehéz, a szóbeli csata teljesen más. (Jehováshoz még nem volt szerencsém, de zavartam már össze Greenpeacest, Krisnást és "vad"Buddhistát.. de egy-két materialistát és ateistát is megkavartam kisebb időre..) Tudni kell, hogy "megtéríteni" valaki egy alkalomból nem lehet és nem is célom.. az emberi agy olyan, hogy egy-két eseményt megjegyez de idővel összemosódnak más emlékekkel, így nem lesz erős súlya egy-egy ilyen beszédnek, hacsak nem volt rendkívül különleges, nagyon eltérő a megszokottól. De mint előbb mondtam soha nem is célom megtéríteni mást.. ha már elgondolkodik egyszer még ha csak kicsit is, azt úgy gondolom elég és megtette az első lépést "láncainak" elvetésére (ami az volna, hogy nyitottá váljon bármi iránt, de egyben ne legyen "hülye" aki beszív mindent)...

    ááá .. zavaros ez így.. és túl tömör is... nem érdekel most.. nem fogom átírni, így is hosszú... szenvedjetek vele..
  • GABOR16
    #86
    Áhh igen.. emlékszem..
    Volt itt valami Jézus nevű a hétvégén.. hablatyolt nekem valami felemelésről, de annyira felidegesített, hogy a sz*rt is kivertem belőle és szerintem utána hazament (bár inkább kúszott)... Lehet miattam maradt el.. elnézést :)

    A viccet félretéve:
    Először is elnézést attól akit ez megsért, de úgy gondolom ha bárki is mégis találkozna Jézussal, vagy akár Buddhával esetleg egyéb ilyen személlyel, akkor segíteni kell nekik visszamenni.. az itteni dolgok az itteniekre tartoznak.. ha sz*rt csinálunk, akkor nekünk kell helyrehozni, nem mástól (akár felsőbb lénytől) várni a megoldást..
    Érdekes, pont ma voltak itt a Jehova tanuinak képviselői .. egyenlőre csak egy újságot hagytak, hogy olvassam el és majd visszajönnek beszélni.. hmm... Az ilyen jellegű tartalmak "érdekesek" .. de egyben veszélyesek is lehetnek ha nem kellő ismeretek és értelmi képességek hátterében kezeli az ember. Bár azon meglepődtem, hogy a kiadvány nyíltan lemerte írni (még ha nem is szó szerint az általam idézett módon), hogy istennel csak az kerülhet kapcsolatba aki valamilyen vallást követ.. Ez így már szekta vazze..
    Sok mindenről lehetne írni ebben a témában, legalábbis tudnék, de akkor se írnék le mindig mindent.. főleg, hogy a gondolataimat nem mindig egyszerű megfogalmazni.. most te teljesen, de igyekszem... a dologban a nehézség, hogy tudom miben hiszek (már ha nevezhető hitnek), de sosem fogalmaztam meg magamban.
    A lényeg benne, hogy szerintem a tudomány és a vallások nem összeegyeztethetetlenek.. mind2 területnek vannak olyan pontjai amik hasznosak tudnak lenni, de egy valami nagyon fontos van:
    Sose szabad ragaszkodni, a tévedés esélye mindig fennáll egy olyan változó nem állandó világban mint a jelenlegi.. pl. a ma érvényes fizikai törvények se biztos, hogy holnap azok lesznek (pl. ha beszív egy fekete lyuk, vagy csak a világűr tágulása is okozhat változást hosszútávon.. pl. már tudjuk azt is, hogy a fény sebessége még sem állandó az univerzum egyes részein...)

    hmm.. hagyjuk.. ebből egy 20kötetes könyvsorozatot is tudnék írni szerintem... nem ezzel kell foglalkoznunk most. Még nem legalábbis.. A továbbállás ideje még nem jött el..

    Egyébként .. sose bántanék senkit... ez ügyben jómagam úgy gondolom még egy hangyának is ugyan annyi joga van az élethez mint egy embernek így szándékosan nem kívánom sérelmezni őket... hmm.. de nehéz eset vagyok az ügyben, hogy miben is "hinnék" ... magam se tudnám megmondani, de egy dolog biztos. Több van itt mint amit elsőre hiszünk és látunk :)
  • wraithLord
    #85
    Ez aztán építő jellegű volt.
    Kötelezettség? Te csinálod magadnak a "kötelezettségeket" is. Ami szintén nem kötelező... tehát nem "kötelezettség". De sokszor hasznos. :)
    Akkor hív az ember valamit "kötelezettség"-nek, ha rühelli. Akkor miért csinálja...?
  • netperformer
    #84
    Hogy mi lett volna vallás nélkül? Talán egy ráción alapuló világ? Most meg mindenütt még a legújabb törvényeink és szabályozásaink is hibásak. Önként adjuk a hülyéknek a hatalmat, még el is tartjuk őket, miközben ők USA egyik napsütötte államában nyaralnak. Az egész ezért van. Hogy te imádkozz ameddig mások élnek. Ügyes rabszolgákat gyártottak, akik még büszkék is rá, hogy 12 órát dolgoznak, miközben a vele egykorú rendőr már nyugdíjban feketézik biztonsági őrként....bla bla bla stb. Ugyanaz történne vallás nélkül, ami vele fog... csak sokkal gyorsabban történne nélküle.
  • netperformer
    #83
    Íme egy hülye, aki ölne, ha nem lenne benne a bibliában... -_-
  • wednes
    #82
    A f@szt csinálhat, mindenki azt amit akar, és az embernek vannak kötelezettségei amit be kell tartania még egy vallás nélküli világban is.
  • kisemlős
    #81
    Múltkor valami közvélemény kutatáson azt kérdezték, hiszek-e istenben?
    - öt perce beszéltem vele a chat.hu-n! :-DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
  • wraithLord
    #80
    Ezt túl hosszú lenne kifejteni. Maga a hit(hiszek valamit)/vagy komplett vallás/idióta filozófia(pl.semmiben sem lehetek biztos) által szabott korlátokra, ami által szó szerint korlátolttá válik az ember.

    Itt most konkrétan arra, hogy nem lehetsz öngyilkos, mert öngyilkosnak lenni bűn. A f@szt bűn. Mindenki azt csinál, amit akar... és semmit sem kötelező.
  • Hugo Chavez
    #79
    Milyen korlátokra gondolsz?
  • wraithLord
    #78

    Tömeges egyéni probléma. :)
    Sosem értettem, miért jó saját magunknak olyan korlátokat szabni, amik valójában nem is léteznek...
  • Hugo Chavez
    #77
    Öngyilkosok se lehetnek, mert a papbácsi azt mondta, akkor a pokolra kerülnek, mert a tömeges öngyilkosság szintén nem jó a rendszer haszonélvezőinek, ugyanis ki temetné el a sok hullát, meg ki dolgozna azután.
  • Hugo Chavez
    #76
    Azért remélem a Nibiru sztorit nem etted meg.
  • wraithLord
    #75
    Aki ezt érzi, az lehet öngyilkos is, nem feltétlenül van szükség mindenki végét várni. Amióta emberek vagyunk, és nem állatok, mindig ott van a lehetőség: nem tetszik? Nem kötelező csinálni, ugorj ki az ablakon (lehetőleg jó magasról).

    Magyarul a véget nem kell várni, bármikor véget vethetsz magadnak.
  • Hugo Chavez
    #74
    Továbbá, mielőtt még valaki azt hinné, hogy én is világvégehívő vagyok, a világvége híreket a rendszer haszonélvezői keltik. Így a birkanép ahelyett, hogy pofánvágná az élősködőit, azt mondja, már csak egy kicsit kell kibírni, oszt jön a világvége, ha meg most elkezdek itt agresszívoskodni, akkor nem juthatok majd be a menyországba, úgyhogy inkább szívok tovább.
  • Hugo Chavez
    #73
    "Miért szeretjük a világvége jövendöléseket? "

    Röviden: mert sz@r a rendszer.

    Az emberek érzik, hogy ez a világ nem róluk szól. Igazságtalan. Gürcölni kell naphosszat, amiből aztán azok élnek a legjobban, akik a legkevesebbet fáradtak érte. Így alig várják, hogy vége legyen. Legyen helyette egy jobb, ahol nem a pénz az isten.
  • wraithLord
    #72
    Egyáltalán hogy lehet közel 2000 évig külső orbitális pályán keringeni? Bár eddig nem vettük észre, úgyhogy valószínűleg feltalálta a hátra szerelhető személyi görbületi hajtóművet.
  • wraithLord
    #71
    Remélem van Jézusnak hőpajzsa, nehogy visszatérés közben elégjen a légkörben. :D
  • wraithLord
    #70
    Ha semmiben sem lehetsz biztos, akkor miért csinálsz egyáltalán akármit is?

    Egyébként ha semmiben sem lehetsz biztos, akkor abban sem lehetsz biztos, hogy nem lehetsz biztos semmiben. Szóval lehet, hogy mindenben biztos lehetsz, vagy valamiben biztos lehetsz.

    Abban biztos lehetsz pl. hogy létezel, mert ha nem léteznél, nem tudnál azon gondolkodni, hogy létezel-e. Ebből kiindulva pedig igenis biztos lehetsz sok mindenben... Na de inkább abba is fejezem... :D
  • wraithLord
    #69
    Ha az ember számára semmi sem lenne biztos, akkor ma nem lennének emberek. Pl. ha az ősember nem lett volna biztos benne, hogy ha elhajítja a dárdát, az el is repül (és, ha jól dobja + eltalálja az állatot, akkor beleáll a vadászott állatba), akkor most nem lenne ember. Elképzelem, ahogy gondolja magában, hogy "jajj, inkább nem hajítom el, mert hátha nem repül el, vagy nem arra repül, amerre hajítom, és nem fogok semmit. Inkább éhen halok. De várjunk csak, mi van, ha nem halok éhen, ha nem eszek semmit...?"
    Vagy: ugorjunk le erről a 2 km magas szikláról, hátha nem esek le, és nem halok meg.

    Erre a felfogásra egy egész filozófia épül, és komolyan fizikai fájdalmat kapok tőle...
  • Rotyoka
    #68
    De ugye azt tudod hogy nem csak a biblia létezik? Ott a korán aminek sokkal több valódi hívője van mint a bibliának
  • Phoenix lord
    #67
    ez az egész világvége humbuk csak az emberek hülyítésére megy ki. semmi alapja sincs. ha itt a világvége úgyse valószínű hogy tudni fogjuk hisz már halottak vagyunk.
  • kvp
    #66
    Ha a teremtes leirasat tudomanyosan nezzuk (pl. logaritmikus idoskalaval), akkor az emberiseg teljes torenete (a bibliai paradicsomi balesettol kezdve, amikor adam es eva valahol afrikaban leesett a farol) a hetedik 'napon' zajlik. Az emberiseg szamara a 'vilagvege' meg akkor jon el ha mar nem lesz egy ember sem. Hogy ez mikor lesz, emberileg nem igazan tudhato elore es a biblia is pont ezt mondja.
  • Pares
    #65
    Mi lesz itt 2012 decemberében, bele se merek gondolni.
  • Bronx South
    #64
    A cikkhez viszont annyit fűznék hozzá, hogy nem jó hogyha az ember túlzásba viszi a dolgokat a világvégével kapcsolatban, viszont az se jó hogyha mindenki el van merülve abban, hogy a Föld nevezetű bolygó a biztonságot jelenti, és mi vagyunk a Naprendszer ászai. Ugyanis elég hogyha a Nap nem úgy működik éppen ahogy kell, vagy nagyobbat szellent a kelleténél, vagy épp a Hold néz csúnyán a Földre és máris hullanak az emberek. A galaxisra kiterjedő folyamatokba meg most hagy ne menjek bele. Tehát felesleges az eltúlzott félelem a világvégével kapcsolatban, és az ez által tett meggondolatlan cselekedetek mint pl. eladni minden értéket, felmondani a munkahelyen, stb. de viszont nem árt hogyha tud az ember bizonyos dolgokról.

    Visszatérve 2012 -re. Én Nibiru kapcsán hallottam elöször erről az évszámról, olyan dilemmába estem hogy egy hétig nem tudtam aludni, hát ki nem félti a szaros életét. Aztán jobban beleástam magam a 2012 témába, sokmindent tudok mostmár a dolgokról, és hát nem volt kár az elpazarolt időért amit különböző olvasmányok áttanulmányozására használtam el. Élem az életem amiben a tudott információk nem gátolnak, viszont lelkiekben fel vagyok készülve bármire.
  • Bronx South
    #63
    2012 alapvetően másról szól, egy folyamatról és nem arról hogy leülünk és visszaszámolunk. Továbbá nem világvégéről szól, hanem olyan katasztrófákról amik rengeteg ember halálát okozzák, okozhatják a közeljövőben. Tudományosan is meg van alapozva, de amúgy remélem nem kell bemutassam az utóbbi időben történt eseményeket, pl. Japán, hogy ne kelljen nagyon vissza keresni, Ausztrália akkora része került víz alá mint Németo., és Franciao. területe egybe vetve, stb.
  • Rotyoka
    #62
    Nem lehetséges? Ezt nem jelenteném ki. Amíg nem tudjuk, hogy vannak-e más dimenziók, addig ezt baromság lenne kijelenteni. Maximum azt jelentheted ki, hogy a JELENLEGI TUDOMÁNYOS fejlettség melett lehetetlen