710
  • laci4321
    #710
    Köszönöm a segítségeket :)
  • Agamemnon
    #709
    Én ennyire pontosan sosem figyeltem a savingset, mindig azon voltam, hogy egy minimális értékkel növeljem, de hogy eleinte az +1500 vagy +1654 volt-e azzal nem törődtem :) /persze ez leginkább a SotS I-ben volt, mert a kettővel a "korai" hibái miatt nem játszottam.
  • Ninju
    #708
    Rég nem játszottam vele, de tuti benne volt valahol. A projected savings azt jelenti, hogy mennyi pénzed lesz a köv. körben.
  • laci4321
    #707
    Igazából a játék pénzügyi rendszerét sem nagyon értem. Kiindulok abból, hogy az előző körhöz képest mennyi volt a változás, és úgy próbálom belőni a „savings this turn” értékét, hogy je csökkenken, ha pl. hajókat akarok gyártani.
    Lehet csak én nem láttam még meg, hogy na ez egyértelműen az, vagy tényleg nincs egyetlen olyan szám felírva azon a képernyőn, hogy „na a következő körben ennyi lesz a pénzed” vagy „ennyivel fog változni a pénzzed”?
    Fel van írva csomó pénzügyi adat, örülök is neki :D De egy végső szám nincs?
  • Ninju
    #706
    Így van.
    Játékon belül nem. Csak amit a community dobott össze. Pont az ilyen sutaságok miatt lett ez a játék nagy kudarc sajna.
  • laci4321
    #705
    Értem. Tehát ha újra kezdegetem a játékot, előbb utóbb kapok egy olyan %-ot, amivel már kikutathatom.
    Még 1 kérdés: a fegyverek sebzési profilját a játékon belül meg lehet megnézni? Mert párat már találtam itt a fórumon is, meg a játék manual pdf-ben, de közel sem az összeset, csupán az alap fegyverekét.

  • Ninju
    #704
    A tech tree minden játék esetében tartalmaz fix technológiákat (amiket kikutathatsz) és véletlenszerűeket. Ezeket nem biztos, hogy képes vagy felfedezni. A biome colonisation egy véletlenszerű technika. Vagy megkapod vagy nem. A bolygófoglalásnak az a része nincs benne, hogy elfoglalj bolygót az ellenségtől.
  • laci4321
    #703
    Sajnos sehogy, legalábbis ahogy utánaolvasgattam. Nincs jelenleg a játékban bolygófoglalás.
  • laci4321
    #702
    Sziasztok!
    Mostanában találtam rá erre a játékra és eléggé megtetszett :)
    De van pár dolog amit nem értek: pl. olvastam itt is, hogy a biom kolonizáció sokkal jobb, mint a "hagyományos". De a biological transfer kutatás sikeressége rendre 1%, ergo lehetetlen kikutatni. Ti hogy csináljátok mégis?
  • Lysandus
    #701
    Hogyan lehet bolygókat foglalni? Mármint úgy, hogy nem irtja ki az ember a lakosságot?
  • Lysandus
    #700
    A salvage itt sokkal hatékonyabb, mint az egyben. Ha pajzsos ellenféllel harcolsz, vigyél salvage shipet. Az az ellenfél roncsait begyűjti, és így kapsz salvage projekt lehetőségeket. Ezeket ha befejezed, akkor kutathatsz olyan projekteket, amikbe egyébként az adott fajjal nem, vagy csak nagyon kis eséllyel vághatnál bele. Előbb-utóbb csak megkapod a pajzsot is.
  • Lysandus
    #699
    Teljesen gyanútlanul a gyári clusters térképen, 7 AI ellenféllel szemben vágtam bele. Mindenre számítottam, csak erre nem. Most kezdtem egy másikat, kis térképen négy ellenféllel. Ezt már én csináltam a Galaxy Generátor moddal.
  • Cobra.
    #698
    Akkor nem tudom milyen beállítások mellett játszol, de 3-4 ellenfélnél, nem óriási térképen nekem a 2Ghz-es mobil i3-mal se voltak gondjaim. Persze nem pár másodperc volt, de 1 perc alatt megvolt a körváltás később is a játékban.
  • andraas0717
    #697
    Köszi
  • Ninju
    #696
    Kutatás és fejlesztés során elsőnek egy megvalósíthatósági tanulmányt futtatsz. Ennek az eredménye (%) jelzi azt, hogy mekkora eséllyel lesz sikeres a kutatás. Az emberek nem erősek pajzs technológiában. Elég szerencsésnek kell legyél ahhoz, hogy legyen normális pajzsod. a PD fegyverek a rakéták és torpedók elhárítására szolgálnak. A tech tree nincs elöttem (jó egy éve nem játszottam a játékkal), de az ikonjuk mindig ilyesmi: |/
    Vannak lézer, kinetikus és sugár (phasor) PD fegyverek. A Kinetikus ágon elég hamar fejleszthető.
    Ha nincs elérhető lehetőség egy csillagnál, akkor vagy az odavezető Node Line-t nem fedezted fel (az emberi faj csak a csillagokat összekötő "vonalakon" tud utazni, ha nincs ilyen, arra nem mehetsz), vagy kívül esik a flottáid hatótávolságán.
    A faj átírás nekem kimaradt.
  • andraas0717
    #695
    Sziasztok! Én csak mostanában találtam rá erre a játékra. Eddig az X sorozat és az EVE kötött le. Lenne néhány noobnak ható kérdésem (ebben valszeg közre játszik zsenge angol tudásom). Előfordul, hogy felderítetlen rendszerekben semmit nem tudok csinálni, még survey-t sem, ez vajon mitől van? Végig böngésztem a fórumot és sok említés van a PD fegyverekről, ezeket hogyan lehet felismerni? A esearch-nél a pajzs kutatások katasztrofálisak, (SolForce-szal játszok). Egyetlen egyszer sikerült kifejlesztenem a reflektor pajzsot és a többit soha ( a harmadik újra kezdésnél járok). Fenntebb volt említés a fájl átírásól, nekem az se jött be.
  • Ninju
    #694
    Sajnos volt egy-két olyan döntés a tervezési fázisban, ami nagyon rányomta a bélyegét a játékra. Ezek után kiadtak egy tech demot teljes játéknak és azt felhozták egy egész játszható béta szintjére. Én mostanában egyre jobban szemezek az Argos Naval yard-al. Kis nosztalgia faktor. :)
  • Lysandus
    #693
    Csak ezt a rendszerkövetelményekbe elfelejtették beleírni. Ott még ez van: Processor: Core2 Duo or equivalent...

    A foltozást meg már abbahagyták. Egyébként nagyon jó játék lenne, de így egy a sok félbemaradt fejlesztés közül...
  • Sir Quno Jedi
    #692
    Nem valószínű, hogy az ai-hoz, lépéskor használna egy szálon kívül bármit is. Ugyebár. Merthogy ez amúgy is nehezen párhuzamosítható feladat.
  • Lysandus
    #691
    Na, utána olvastam. A fordulóváltás gyorsasága processzorfüggő. Csakhogy, a játék nem kezeli megfelelően (vagy talán egyáltalán nem) a többmagos CPU-kat. Ezért nem fut rendesen a 300. forduló táján már egy i-3570K-án 16 GB rammal. Viszont mivel a fejlesztést lényegében befejezték, ez nem is fog már változni.

    Mondjuk a Paradoxtól azért többet vártam volna.
  • Lysandus
    #690
    És az enhanced editionnal.
  • Lysandus
    #689
    16 giga rammal játszok...
  • Cobra.
    #688
    1. Patcheld a játékot
    2. ne 2Gb rammal játsszál
  • Lysandus
    #687
    Azzal lehet valamit csinálni, hogy a 300. kör környékén járva lassan öt percig tart egy körváltás?
  • Lysandus
    #686
    Hm, összefutottam valami Divine nevű társasággal, ezek kik? Melyik faj? Békét nem hajlandók kötni, a tűzszünetet meg állandóan felrúgják. Mass driverekkel és rakéta hegyekkel vannak felszerelve, a deflekor és néhány PD cruiser nagyon jól bevált ellenük...
  • Lysandus
    #685
    Sikerült. Csak rájöttem, hogy a police cuttert is dizánjnolni kell, cruiserből lehet kialakítani a középső szekció átalakításával.

    Más kérdés, hogy sokat nem ér. A rendőrhajókat ugyan a teherhajó közvetlen közelébe pakolja, de így sem tudják megvédeni azt... Ráadásul most még csak egyszerre három rendőrt tudok kipakolni az ötből, ennyi telik a command pontokból.
  • Cobra.
    #684
    Igen, ez elég baromság, hogy mindig randomban rakja le a teherhajót és mellé a kalózokat. Legalább ha patrol mission-ön lenne a flotta, akkor látnám, hogy hol a teherhajó meg az ellenség.
  • Lysandus
    #683
    Nálam eddig csak a naval station vált be, ahol van ilyen, ott nem jelennek meg. A flotta nem ér semmit, mert rég lelövik, elfoglalják a kalózok a szállítóhajót, mire odaérnének. Mondjuk én a random eventeket levettem 10 százalékra, de így is idegesítő, hogy nem tudom megvédeni a freightereket.
  • Cobra.
    #682
    Pontosan én se tudom mikor jelenik meg, de ha van legalább 1 civil állomásod és teherhajód, akkor a Cruiserek alatt meg kell jelennie. Egyébként szinte semmit nem érnek a rendőrhajók, ugyanúgy jönnek a kalózok, ha nincs katonai állomásod és 1 flottád a naprendszerben.
  • Lysandus
    #681
    Üdv mindenkinek! Hogy az ördögbe kell police cuttert építeni? FTL economics van, de ott ahol a cirkálókat építem nem találom...
  • TokraFan
    #680
    Közben megvettem, annyit megért. Ma este nekifutok...Kössz a választ!
  • Cobra.
    #679
    A legutolsó patch-el nem játszottam, de továbbra is áll az előző kijelentésem. Most valamit javítottak a LOA AI-n, ami elég bugos volt még amikor játszottam.
  • TokraFan
    #678
    Jár még valaki erre?
    Újabb fejlemény esetleg patch-ek kapcsán? Még mindig játszhatatlan az egész? Szemezek vele már régen mert kedvelem a múfajt, de olyan sok rosszat olvasni róla, hogy nem tudom, érdemes-e megvenni.
  • Cobra.
    #677
    Az elmúlt 1 hónapban nem játszottam, de tavasszal már egész játszható volt, pl lefagyásom egyszer volt csak. Mondjuk a kezelőfelületen semmit nem változtattak, még mindig ugyanolyan átláthatatlan és bonyolult az egész.
  • Renegade
    #676
    hogy áll mostanság a játék, érdemben mit javítottak az új patchek?
  • Agamemnon
    #675
    Egy újabb űrstratégia: Horizon
  • lammaer
    #674
    Fenn van a listámon, most is vmi hasonlót tologatok.

    De tény, a nevén kívül semmi közös nincs a SOTSal (tudom, lore is elvben azonos, de ez sztem NAGYON erőltetett). Amúgy elég gagyi kivitelezésnek tűnik....
  • Renegade
    #673
    kint van a Pit. Amolyan felülrőlnézős ál3D, menj gyakj szerezz fegyvert stílusú
  • Cobra.
    #672
    köszönöm
  • inkvisitor
    #671
    Ha több az energiaigénye, akkor ritkábban tud tüzelni, ha meg a supply igénye nagyobb, mint a rendelkezésre álló, akkor a válasz attól függ, mennyi a flotta teljes ellátásigénye. Ha egy kör, akkor csak egykörös repülésekre illetve védelemre alkalmas, mert a bázisok supply gömbjén kívül nem életképes. Minél nagyobb a flotta supply-a annál hosszabb küldetéskre mehet, annál messzebb deríthet fel, illetve annál több körös csatákban vehet részt.