19
Plakátozás, szórólapozás, reklám
  • gabo91
    #19
    Több fajta megoldás van.
    cellukszal sokra nem mész, vastagragasztó jó a villanyoszlopokhoz (akár beton, akár fa) tetején, alján meg középen egyszer körbetekered aztán nem tépi le a szél sem.
    Ragaszthatsz is, mi enyvet használtunk, akármilyen ragasztó jó (legolcsóbb is jó) Illetve hirdetőtáblákhoz (fa) fa villanyoszlopokhoz lehet tűzőgéppel is tűzni.

    Mindegyik megoldást használtuk mi, jópár ezer darab plakátot kitoltunk.

    ragasztószalag: hatékony, ha kőrbe tudod tekerni, viszont hamar lefogy a tekersz, sokat pazarolsz akár fa akár betonoszlopról van szó. kb 2 méter kell egy oszlopra, azt hiszem 30m egy tekercs, árát nem tudom, de 200-300ft biztos van egy tekercs... két emberes munka, egyik fogja másik kőrbetekeri, elvágja ragasztót stb.

    ragasztóanyag: bármit használsz jó pár ezerbe kerül egy kanna, viszont jól odafogja betonra fémre fára egyaránt. cipelni kell a kannát, meg két emberes munka, egyik keni másik odafogja plakátot. talán még ez a leg kedvezőbb ár szempontjából.

    tűzőgép: pár ezer FT egy tűzőgép, kapocsból van sok féle, használtunk mi rövidebbet, hoszabbat, keskenyebbet, szélesebbet. árban eltérő, viszont rohadt sokba kerül. egy 50*20cm es plakáthoz 10db-ot minimum elhasználtunk. Ha normálisat veszel kevesebb is elég, ha szart, vagy rövidet akkor nem fogja meg normálisan és lefogja tépni a szél, vagy többet nyomsz bele... tehát árban ugyanott van. Nem akarok árat mondani rá, nem tudom konkrétan, de ez a legköltségesebb mindenképpen. Előnye, hogy egyedül is tudod csinálni, nem kell kannát cipelni, viszont csak fa felületre tudod kitenni vele.

    Egyébként ha van olyan hirdetőoszlop amin körbe lehet ragasztani. (pl. fa körül ilyen vaslemez) (villany meg víz dobozokra nem érdemes, mert leszedik róla) csináld úgy hogy több sorba rakod, és teljesen körbe. Látványos, és egyszerre sokat használsz legalább el.

    Tudom javasolni azt, hogy szerezzetek furnérlapokat és azt ragasszátok tele, ezt kitudod tenni forgalmas helyeken villanyoszlopokra, elvileg engedély sem kell hozzá.
  • Met
    #18
    lehet kapni ragasztó spray-t, nyilván olcsóbb a tapéta ragasztó
  • Vlala #17
    Egy tipp. Ha Magyarországon reklámozni akarsz valamit, ne falra, vagy magassba tedd, hanem a járdára.
    Ebben az országban úgyis mindenki lógatja az orrát.
  • HöfEE
    #16
    Ezzel nem értek teljesen egyet. Reklámozunk interneten is, van a rendezvénynek saját weboldal, iwiw-en facebook-on is nyomjuk de ezek olyan felületek amiket csak akkor talál meg az ember ha meg akarja találni, viszont az utcán az is látja aki amugy lehet nem is foglalkozna vele.
  • w77d
    #15
    pedig sajnos kell a vödör, ha nagy mennyiséget akarsz kitenni és azt akarod ott is maradjon... én 1000-enként nyomattam őket régebben darabját 10 ft-ért.. eltartott egy darabig, volt hogy a végére haverokkal le is részegedtünk de jó buli volt :D
  • zorrobomber
    #14
    +1

    Itt vagy rajta az Interneten, sokkal több embert elérsz itt - olcsóbban.
  • theone91
    #13
    Szemetelés - Level 60.

    :D
  • RaZoK
    #12
    költségesebb megoldás a palmatex vagy siloplast, huzol a felületre meg a plakátra pár csíkot, ugyanugy megragad .... cipekedni nem kell, de "pazarlás"
  • Wolfsnack
    #11
    rajta vagyok az ügyön :)
  • ronesz
    #10
    csak keményen te mintapolgár
  • Wolfsnack
    #9
    utcán csak kijelölt közösségi hirdetőtáblára rakhatod ki
    másol illegális
    a spam egy formája
    én direkt tépkedem le őket a lakókörnyezetemben és pofátlanságnak tartom
  • sapkafej
    #8
    és mégis válaszolnak rá. :)
  • tigeroo
    #7
    úgyse érdekel senkit mit írsz
  • HöfEE
    #6
    Ezek a helyek megvannak, hála az égnek elég sok üzletbe, kocsmába és éttermekbe is ki tudjuk tenni, csak az utcai terjesztést nem tisztáztuk le :) Azért kösz a tippet.
  • Monoton
    #5
    Jó párat adj be üzletekbe, sörözőkbe vagy hasonló helyekre, hogy ott tegyék ki. (forgalmasabb helyekre) Az utcán a felét úgy is letépkedik.
  • HöfEE
    #4
    Értem, tehát ezt úgy kell elképzelni, hogy jártátok a várost a kis ragasztós vödrökkel és úgy plakátoztatok? Igazából én is gondoltam erre, csak gondoltam hátha van olyan megoldás ahol nincs szükség vödör cipelésére.
  • sapkafej
    #3
    úgyse megy el senki
  • w77d
    #2
    én diákkoromban plakátoztam néha, a nagyobb felületekre tapéta ragasztót használtam, az oszlopokra pedig celluxot körben...
  • HöfEE
    #1
    Ezt a topikot azért nyitom mert nem találtam a témába vágót és mert szükségem lenne egy kis segítségre. Egy rendezvényt szervezek az airsoft egyesületemmel karöltve és készítettünk egy nyomdával 1000db plakátot. Elsősorban az érdekelne, milyen ragasztót érdemes használni az utcai plakátozáshoz. Aki csinált már hasonlót attól várom a segítséget!