131
  • narumon
    #91
    "Egyrészt én nem vagyok anti-alma troll, ellentétben veled nem írkálok be minden apple-android cikkbe, védve egyik-másik platformot."

    Elnézést, hajlandó vagyok már mindenkit egy kalap alá venni. Sorry!
    Én meg az elején megmondtam, hogy az a része nem érdekel ha érvekkel ír valamit, de mindenféle hülyeségre vagy dezinformálásra írni fogok én is. Sajnos ha megnézed az ilyen topicokat akkor ahol nem is szerepel az apple, az első pár hozzászólás után biztos, hogy beírja valaki hogy fos iphone, hülye jobs, mindenki buzi aki iphonet vesz, vagy mindenki kretén és nem ért semmihez.

    "Másrészt a kettős mércézés kicsit érdekes annak tükrében hogy:"

    Figyeltél arra mit írtam? Ezt nem mi írtuk!!! Nézd meg Nexus 73-as és 75-ös hozzászólását. Erre reagált (szerintem helyesen) egy (gondolom) iphone tulaj forumtársam. Tehát nem ő hozta fel az eladási adatokat csak egy nyilvánvaló dezinformációra reagált. (Mint ahogy múltkor levente próbálta megmagyarázni, hogy a samsung piacvezető és amikor belinkeltem, hogy nem akkor meg elkezdett káromkodni. Nem éppen értelmes forumozóra vall.)

    "Még egyszer. Szerintem nem szar az alma. Én nem az választottam, mert vannak dolgok amik nekem nem tetszenek. Ennyi, és nem több. "

    Ez korrekt hozzáállás ezt minden esetben el is fogadom. Nekem is van olyan barátom akinek én magam ajánlottam más készüléket mint az iphone, mert az volt neki megfelelő. Nekem attól van herótom amikor a mindenféle jöttment ember azt akarja nekem elmagyarázni, hogy én hülye vagyok, hogy iphonet vettem, és ezt ráadásul mindenféle alpári stílusban teszi. Vissza sírom azokat az időket amikor még drága volt (vagy kevés helyen elérhető) az internet, mert egész hasznos eszmecséreket lehetett folytatni, sajnos ez most átment szüntelen Trollkodásba. :(
  • narumon
    #90
    "Samsung gyártja neki? Igen, ennyi, nem Apple termék, csak felcímkézte, te buta pöcs."

    Ó kreténke megint előadta magát. Kiengedtek az ápolók a gépig? Te meg azt mondod, hogy samsung termék, pedig nem, csak bérben gyártja, te buta pöcs. Na és most szólj anyukádnak, hogy nem jó az ha lefizeti az ápolókat mert csak romlik az állapotod.
  • passatgt
    #89
    betűtípusra gondoltam természetesen, de az első mondtadban írtam is:)
    arra céloztam, hogy mindegyik betűtípusban van "a" betű, ami kicsit máshogy néz ki, viszont mindegyik típus jogilag levédhető, szóval ez az amerikai levédő egyesület(nem ugrik be a neve:)) hülyesége, hogy ilyeneket le lehet egyáltalán védeni

    és visszaérkeztünk oda, hogy mindenki döntse el saját maga mennyire etikus ilyen elemeket levédeni illetve perelni miattuk:)
  • cateran
    #88
    Betu vagy betutipus?..es termeszetesen nem mindegyik "a" egyforma..a heber "a" masmilyen, mint a gorog "a"...Amire te gondolsz -gondolom- a latin betukeszlet es azon belul a karakterek megformazasa..Termeszetesen meg itt sem egyformak a betuk, azert vannak kulonfele betutipusok...Logikadat kovetve minden auto egyforma..az F-1 versenyauto es a Ford T modell is...
  • passatgt
    #87
    akkor mondjuk egy betűtípus sem lehet jogvédett?
    mindegyik "a" betű egyforma...
  • cateran
    #86
    Meg nem olvastam vegig, de ezen most elrohigcseltem 1 sort:
    "No. 3,886,196 is the iOS phone app icon.
    No. 3,889,642 is the iOS messaging app icon.
    No. 3,886,200 is the iOS photos app icon.
    No. 3,889,685 is the iOS settings app icon.
    No. 3,886,169 is the iOS notes app icon.
    No. 3,886,197 is the iOS contacts icon."
    Isten ments, hogy elkeseritsek barkit is, de basszus...kb minden telefonban ilyenek az ikonok, az adott funkciora..lasd Settings: Nem remlik, hogy barhol is mas lenne, mint fogaskerek (ehh meg az mp3 lejatszomban is fogaskerek a jele..)....vagy a Phone..mindig is 1 telefonkagylo volt...
  • muerte2
    #85
    Ez az egesz egy vicc. :) Miutan a piaci reszesedesbol jelentos mertekben vesztett az apple es nyertek mas androidos keszulekek gyartoi, hirtelen mind perbe kell fogni valamiert. :) Arrol nem is beszelve hogy a kegyelemdofes az almanak az android marketplace ja. Ha konkuralni akar e teren, akkor neki is hasonlo mennyisegu ingyenes szoftvert kellene elerhetove tenni, ami nyilvan nem eri meg neki. Ez egy kicsit olyan mint amikor a durcas kisgyerek meg utoljara belerug egyet a bokadba... :)
  • levente68
    #84
    Pontosan annyit, amennyit letett.
  • Papichulo
    #83
    "Hasonlít néhány Samsung és nem Samsung termék Apple termékre? IGEN! No, akkor, mi van?"

    Itt azert joval tobbrol van szo, mintsem aprobb hasonlosagokrol:
    http://thisismynext.com/2011/04/19/apple-sues-samsung-analysis/

    De ezt majd dontse el a birosag!

    "Apple sokat tett le az asztalra, de nem annyit, amennyit egyesek tulajdonítanak neki."

    Vagy annyira keveset, mintsem azt "sanyicks" gondolja :)
  • levente68
    #82
    De megy az, nyugi.
    A baj ott van, hogy mikor ilyen hülye perről beszélünk, aminek ugy némi alapja van, de attól még piszkosul megmosolyogtató, akkor (is) körömszakadtáig védi az Apple-t, aki védi, aztán a másik lejáratásával próbálkozik.
    Igazad van, semmit nem jelent az, hogy mennyit adnak el valamiből, mert az oly sok dolgon múlik, hogy csak na.
    Nem attól szar az iOS, annyira, amennyire az (tehát egyáltalán nem teljesen!), hogy többet, vagy kevesebbet adnak el belőle és a BADA sem az után minősítendő, hogy mennyit sikerült eladni avval működő készülékből, továbbá ugyanúgy igaz ez az Android-ra is.
    Ha egy rendszer sokkal hatékonyabb, sokrétűbb, felhasználóbarátabb, korlátlanabb, akkor az jobb akkor is, ha egy darabot adnak el vele működtetett készülékből, tehát ezen adatokkal dobálózni mellébeszélés.
    Ha pedig egy cég letett az asztalra valamit, akkor letett, ha nem, nem. Apple sokat tett le az asztalra, de nem annyit, amennyit egyesek tulajdonítanak neki.
    Arról most itt ne nyissunk vitát, hogy pl. a FireWire jó-e, vagy sem, mert azért nem egy nagy szám, főleg 2011-ben nem és most már az a dátum.
    Az Apple-val nem az a baj, hanem, hogy azért szépen oda is szarik az asztalra és annak felnyalását mástól várja el.
    Hasonlít néhány Samsung és nem Samsung termék Apple termékre? IGEN! No, akkor, mi van? Többször annyira hasonlít egy Apple termék sok másik termékre? IGEN!
    Egyik is, másik is meglovagol trendet, ki a sajátját, ki a másikét, ebben sem ártatlan bárány Apple, de messze nem ám!
    Nos, tehát ennek nyomán alakul ki egy ilyen "hülye almások" trend, de ez azokra vonatkozik, akik hülye almások, vannak értelmesek is, csak azoknak nem szükséges a szájukba rágni minden reggel az alapigazságokat, ezért nincs velük vitáznivaló sem.
  • z3d
    #81
    narumon: Egyrészt én nem vagyok anti-alma troll, ellentétben veled nem írkálok be minden apple-android cikkbe, védve egyik-másik platformot. Már csak azért sem tennék ilyet, mert az almás termékekben van, amit jobbnak tartok a riválisoknál, más dolgokat meg rosszabnak. Ahogy írtam is, vannak normális almás emberek, akik nem akarják azonnal letépni a másik fejét, ha lát egy almás beírást. Szóval a trollozásod most kicsit mellément szvsz.
    Másrészt a kettős mércézés kicsit érdekes annak tükrében hogy:
    - az iOS/szifon azért jobb mint az android(SGS)/WP7/akármi más, mert mennyivel többet adnak el belőle
    vs.
    - az winből ugyan többet adnak el, de ez nem jelent semmit, mert a világ legbénább oprendszere, a macOS az alacsony részesedése ellenére is jobb.

    Nem egy ilyen fordulatot láttam már akár egy cikkhez kapcsolódó fórumon belül is. És még jöhetnék a számtalan provokáló/leugató hozzászólással (most nem konkrétan rólad van szó, hanem az idiótább almásokról)
    Még egyszer. Szerintem nem szar az alma. Én nem az választottam, mert vannak dolgok amik nekem nem tetszenek. Ennyi, és nem több.
  • levente68
    #80
    Hagyd, egy párszor már leírtam ezt neki, de valahogy a másik írására soha nem figyel. Két forummal később megint azzal fog jönni, hogy a Samsung processzorát használja és az iphonera nem lehet sok száz programot feltenni. Ezt egyszer valahonnan kitalálta és azóta erről nem tud letérni.



    Látod, te szar, ööö szarumon, mekkora egy kis kamugép vagy?
    Nem írtál te semmi ilyet, seggfej és a másik írására TE NEM FIGYELSZ, mert nem akarsz, illetve csak arra a részére, amibe bele tudsz kötni.
    Samsung gyártja neki? Igen, ennyi, nem Apple termék, csak felcímkézte, te buta pöcs.
    Arra szoktuk ezt írni a hozzád hasonló majmoknak, amikor fikázzátok a másikat, pedig abban esetenként ugyanaz van, lásd ezt a procit, a Gorilla Glass-t, stb… Ha az a szarfon-ban van, akkor király, ha másban van, szar. Ha rádszólunk ezek miatt, akkor meg kussolsz róla és jössz mással, állandóan ütve a saját szavaidat, mert arra se emlékszel, tegnap mit hazudtál.
    Soha olyat nem mondtam, te gyökér, hazug állat, hogy iPhone-ra nem lehet többszáz programot feltenni. Teljesen mással kapcsolatban volt azokról szó, kisfiam.
    Az viszont biztos, hogy a tiedre anyukád teszi, mert akkora segg vagy az egészhez, hogy valszeg még ő pisiltet a mai napig.
    A user multitask-ról volt szó, másoknak mondom, neked úgyis hiába…

    Ne tekergesd a másik szavait, mert megbuksz mindig.
  • narumon
    #79
    Z3d: Legalább vedd a fáradtságok, hogy elolvasd miről van szó. Nem az "almások" kezdték az eladási adatokkal, meg a dezinformálással.

    Nem kell izgulni lassan megszokjuk a kettős mércét; Ha apple beperel valakit: szar apple, Ha applet pereli be valaki: szar apple. valaki beírja, hogy Samsung ebben abban piacvezető: szar apple, ha kiderül, hogy nem így van: pozició nem számít: szar apple.

    Nektek teljesen mindegy mi van; a végén úgyis szar apple, hülye "almások", meg trollok. Tükörbe nézni, meg reálisan szemlélni, na az nem megy egyik anti apple trollnak sem.
  • z3d
    #78
    Jó is az eladási adatokkal példálózni.
    Akkor találós kérdés az elvakultabb almásoknak (szerencse vannak normálisabbak is): Win v. MacOS piaci részesedése a magasabb? És a lenti hozzászólások alapján ugye most is mondhatjuk, hogy a magasabb részesedés/eladás a jobb? :)
  • passatgt
    #77
    illetve 2010-re 5 millió badás eszköz volt a célkitűzésük, nemtudom hogyan teljesítettek, de csak hogy érezd a különbséget, 2010-ben 46 millió ios-t adtak el:)
  • passatgt
    #76
    2010 3. negyedéves adatot találtam csak, ott 1 millió bada-t adtak el, míg ios-ból 13 milliót
  • NEXUS6
    #75
    De ha az ismerőseimet nézem, 10 emberből olyan 3-4 már egyszerűbb/okosabb tapiképernyős telót használ, de Apple termékeket senki.
    Ez persze nem mérvadó, akár szélsőséges érték is lehet, de én kb ebből indulok ki.
  • NEXUS6
    #74
  • NEXUS6
    #73
    Statisztikáról hallottál már?
    Persze, vessük össze, hogy a 2007 óta gyártott ifonból mennyit adtak el eddig összesen, azzal, hogy egy 1 éves platform, hogy teljesít? Kúl, okos!;D

    Én inkább maradnék annál, amit írtam. Nézzük meg, hogy pl. csak bada-s telóból mennyit adott el egy év alatt a samu, és mennyi sznobfon 4-et, ami kb ugyan akkor jelent meg az Apple?
    Ahogy hallottam kb egyformán nyomták legalább is olyan tavaly őszig, de a hanuka, biztos megnyomta az eladásokat. Majd keresek valami eladásos éves kimutatást, de talán itt a SG-n is volt valami pár hónapja.
  • Pretorian
    #72
    Ahah. Viszont az Android jön felfelé mint a talajvíz, az Apple piaci részesedése pedig ha lassan is, de csökken. Most akkor jól csinálják vagy nem?
  • passatgt
    #71
    ki készített az első elérhető, sikeres személyi számítógépet?

    vagy mondhatnám a magsafeet, multitouch-os trackpad-egér-telefont, firewiret, vagy mondjuk az első pdat, a MessagePadot és még sorolhatnám...
  • Madve
    #70
    Szerintem nem fog perelni, mivel jobban jár...
  • Madve
    #69
    Apple meg újdonság, meg innováció? Ne nevetess!
  • Papichulo
    #68
    En latod nem allitottam, hogy egyedul fejlesztette ki barmelyiket is... te viszont azt allitottad, hogy SEMMIT sem fejlesztett az Apple, ami viszont nem allja meg a helyet. Most meg magyarazkodsz...

    "Thunderboltot az intel fejlesztette ki egyedül"
    Azert csak volt resze abban a fejlesztesben az Apple-nek is:
    "Intel introduced Light Peak at the 2009 Intel Developer Forum (IDF), using a prototype Mac Pro motherboard. "
  • sanyicks
    #67
    Teljesen reális elképzelés. Írd meg az applenak, lehet kapsz érte pénzt (áá dehogy kapsz) :)
  • sanyicks
    #66
    Bizony a firewiret sem az apple fejlesztette egyedül, ott volt a sony, ti, thomson... (na meg szinte senki sem használja, csak az apple gépekre van ráerőszakolva, pc is csak opcionális. mini displayport pff ne röhögtess már hogy egy csatlakozó fizikai kicsinyítése fejlesztés :D akkor én feltalálom a csupasz 4 kábeles audio csatit :))
    Thunderboltot az intel fejlesztette ki egyedül, és az appleval megállapodott hogy rakja rá a cuccaira... valszeg a firewire sorsára jut ez is.
  • Elemir
    #65
    Elavult?:)

    Az a legviccesebb, hogy elavultnak nevezik, mert a divat a csilivilire hajaz. Kérlek, én az N(-amat egyikért nem adnám oda. Minden ami miatt fikázzák, mocskosul kihasználatlan terület, csak a sok gyökégnek szanaszét menő menü kell. wow, igaz nincs 1000x1000-es felbontás (bár meg nem látod), de olyan hasznos kis csilivili van, hogy pendrive-ot, merevlemezt ráküldöd, ilyesmi. Mondhatnám a hdmi-t is, bár ennek én sem látom lényegi értelmét. Minden alkalmazás létezik erre is. Végül is elmaradott, aham. a winfosra ki sem térek mennyi megkötés vna benne, legyen a tiétek... :)

  • Papichulo
    #64
    Mit akarsz mondani? Mirol akarsz meggyozni?
  • Solten
    #63
    Steve Jobs: Good artists copy great artists steal
  • Doktor Kotász
    #62
    Ha az Apple beszállna a gépjárműgyártásba, Steve Jobs tartana egy konferenciát, hogy forradalmian új extrákat vezettek be, mint például a slusszkulcs, így már nem kell a kényelmetlen kurblit használni, illetve egy forgatható karral az ablakok is letekerhetők, és a közlekedés biztonságát nagymértékben növeli a kormányon elhejezett nyomógomb, ami egy hangkeltő eszközt vezérelve a veszélyes helyzetekben figyelmezteti a forgalom többi szereplőjét. :-)
  • Doktor Kotász
    #61
    Én meg csak halkan jegyzem meg, hogy a Compaqnak 10 lve voltak érintőképernyős kéziszámítógépei, amikbe kiegéészítőként GSM modult lehetett tenni, és akkor telefonként is lehetett használni, illetve az Ericsson már 7-8 éve adott ki érintőképernyős telefonokat.
  • Pretorian
    #60
    Tőlem vehet az összes sznob szifont, vegyenek kettőt is aztán villogjanak orrba-szájba egymásnak. De ne mondjon már olyanokat Steve Jobs, hogy "2009: With the release of 3GS, the iPhone introduced HD video recording." És úgy adja elő, mintha a szifon lett volna az első teló, amely képes erre. Röhej. LG Viewty 2007-ben tudta már ugyanezt. Ha nem lenne a porhintés, a faszverés, meg a peresekedés, szerintem kevesebb embert zavarna az Apple.
  • Solten
    #59
    Sorra buknak el a mobilos szabadalomsértési ügyek
  • Papichulo
    #58
    "Mutasd már hol írtam hogy egyszemélyben?"

    Itt: "Hát igen a nokia fejlesztette"
    Kulonben valahogy igy kellett volna megfogalmazni: "A Nokia reszt vett a fejleszteseben"


    "Ellenben az apple mit alkotott?"

    Es mit adtak nekunk a Romaiak? :)

    Inkabb technologiak elterjeszteseben vett reszt az Apple, de voltak fejleszteseik is, mint mondjuk a firewire, mini displayport, thunderbolt, de peldaul mar csinaltak erintokepernyos telefont 1983-ban.

    Szoval azt allitani, hogy az Apple "semmit" sem fejlesztett ki, eleg nagy ignoranciara vall.
  • sanyicks
    #57
    Mutasd már hol írtam hogy egyszemélyben? Na látod már megint csak kiforgatsz mint mindig :) Amúgy nagyon benne voltak, és pl ők építették ki az első gsm rendszert.
    Ellenben az apple mit alkotott? Hype-ot, és zombihadsereget. Ennél tényleg minden cég többet alkotott...
  • kvp
    #56
    Az autogyartok mar jopar eve felismertek, hogy kozos platformok kellenek, ezert altalaban tobb 'konkurens' gyarto jarmuve alatt is ugyanaz az alvaz van, sot tobbnyire meg a motor is hasonlo, csak a kasztni kulseje ter el.

    A samsung tenyleg perelheto, csak eppen az apple azt felejti el, hogy az egyik legnagyobb beszallitojat perli, ami nem biztos, hogy nyero. (ha a samsung akarja, akkor az apple pl. nem kap tobb ssd-t) Ez inkabb csak a beszallitoi targyalasokhoz egy extra huzas, hogy olcsobban kapjanak valamit.

    Egyebkent a szabadalmi rendszer tenyleg nagyon bena, bar a google ezt tobbszor azzal kerulte meg, hogy nyiltta es ingyenesse tette a kerdeses kodjait, igy az open source kozosseget kell beperelni, ami elegge ongyilkos huzas barki reszerol.
  • Papichulo
    #55
    Te honnan veszel akkora baromsagokat, hogy a Nokia egyszemelyben fejlesztette ki a GSM rendszert?

    http://www.emory.edu/BUSINESS/et/P98/gsm/history.html
  • sanyicks
    #54
    gsm rendszer mond valamit? Hát igen a nokia fejlesztette :) Régi dolog? Ja de ki mondta hogy aktuális kell? Apple régen sem fejlesztett ki semmit :)
  • aronvirginas
    #53
    1) Elfogultság rulz
    2) "a többi komoly kutató és fejlesztő cég"

    Igen, vérkomolyak. A Nokia pl annyira komolyan kutat és fejleszt, hogy lassan lehúzhatja magát a WC-n az örökké új kötösbe öltöztetett elavult készülékeivel.

  • Papichulo
    #52
    Erdekes emberek vannak itt. Ha az Apple perel valamiert, akkor ok a szemetek, ha meg oket perlik... akkor is.

    Es meg sapka sincs rajtuk :)