225
  • opeca
    #25
    Csak ahhoz, hogy pécé legyen egyre inkább, egyre több mindennel kell majd felszerelni, elsősorban amit írtál, egy billentyűzet. Meg erő, meg különböző portok, wireless, stb. stb. aztán oda lyukadunk ki, hogy lesz egy fejlesztett notebook.

    Na, erre mondják, minden út Rómába vezet...
  • wraithLord
    #24
    Szerintem nyilvánvaló, hogy desktop PC-ről beszéltem. És nem Commodore 64-ről, hanem amilyeneket ma használunk. :) Egyenrangú olyan szempontból, hogy azt futtatsz rajta, amit akarsz. Nyilván nagy teljesítményt igénylő munkára nem, vagy csak korlátozottan alkalmas.

    Sejtettem, hogy van, nem hittem, hogy másnak nem jutott még eszébe. :)
  • opeca
    #23
    Na jó, azért tekintve a mostani árakat, egy táblagép árának 70%-ból össze lehet rakni egy low end pécét, ami többet fog tudni, mint a jelenlegi tabletek.
  • Justil
    #22
    "arról nem is beszélve, hogy teljesen egyenrangú egy asztali PC-vel"
    persze, de milyen pcvel? azért ez a kijelentésed eléggé lóg a levegőben :)


    "Persze mindkét fele teljesen egyenrangú touchscreen. És össze-vissza lehet tekerni, hajtogatni, hogy mindkét fél kifelé vagy befelé nézzen, stb. Na, egy ilyen jó lenne. :D"

    ilyen már van, csak most nem jut eszembe a neve...
  • opeca
    #21
    Sorry, de arra akkor ott van a PDA.
    Ezer éve touchscreen-es cuccok, Skype-olni is lehet rajtuk és fele annyiba kerül egy jobb darab mint egy táblagép.
  • wraithLord
    #20
    Én nem vennék tabletet, mert hordozható gépnek túl nagy, ehhez képest pedig egyáltalán nem egyenlő egy netbookkal sem (még), asztali használatra pedig túl kicsi. Ha már mindenáron touchscreen-es csak-azért-hogy-legyen-ha-esetleg-kell hordozható gépet akarok, akkor veszek egy IPod Touch szerű cuccot, az legalább kicsi, és kb. ugyanazt tudja.
    De én egy nem gyenge 1,4 kg-os netbookot cipelek magammal mindenhova, és az nekem tökéletesen megfelel. Már maga a felépítése miatt is kényelmesebb használni, arról nem is beszélve, hogy teljesen egyenrangú egy asztali PC-vel.

    Nem igazán vagyok oda ezekért a táblavackokért. Legalább lenne mégegy fele, mintha netbook lenne, és a másik felét pl. billentyűzetnek lehetne használni, ha éppen szükséges. Persze mindkét fele teljesen egyenrangú touchscreen. És össze-vissza lehet tekerni, hajtogatni, hogy mindkét fél kifelé vagy befelé nézzen, stb. Na, egy ilyen jó lenne. :D
    Egy "darab táblának" nem látom értelmét (jelenleg), pláne így, hogy gyakorlatilag semmit nem lehet rajta csinálni, amire kitalálták a számítógépet... De ez gondolom majd változni fog, és egyre inkább tényleg PC lesz belőle, nem csak a nevében lesz benne.
  • Sir Cryalot
    #19
    Szerintem akár még olyan is lehetne, hogy bejön egy tabletes játék, lesz belőle tabletport 3d valami nagyobbacska gépre, és a tablet meg még megmaradhatna mellé a TV mellett HUD-nak / beviteli eszköznek ahelyett hogy a hasznos pixelekből venne el a TV-n a "hülye2dé -s HUD™ ".
  • narumon
    #18
    "Nekem akkor sem áll össze a kép sehogy. Ugyanis egy táblagép árából, kapsz egy alsó kategóriás notebook-ot is ami még többet is tud és max. 2 kiló ha már táposkodunk."

    A többet is tud, relatív, ha soha nem használja ki akkor hiába tud többet. Kezelésben felhasználóbarátságban meg kevesebbet tud.
    Idevágó nagyon jó példa szerintem anyósom. Fogorvos, nincs pc-je, a rendelőben van amit két beteg között szokott esetleg nyomogatni, skype és passziánsz ügyében. A netbookomat szokta elkérni néha egy kis skypehoz meg, hogy hétvégén meg tudja nézni a leveleit, de ha már a windows máshogy áll mint alap (mert valahol ott hagytam), vagy a skype ikont nem találja, akkor megállt a tudomány, segítségre szorul. Na most ezt egy ipaddal mondjuk (vagy akármilyen tablettel), hülyebiztosra lehet csinálni mert ott az a hülye skype ikon (nincs olyan, hogy nincs ott, nem nagyon lehet véletlenül törölni, arébb rakni) csak rácsap a mancsával és megy. Ugyanez az emailnél. Nos, ilyen emberből van rengeteg a világon, nekik a notebook csak vész esetén alternatíva.

    "Továbbra is állítom, hatalmas hype és marketing eredménye az, hogy most boldog boldogtalan táblagépet akar venni."

    Ez is benne van. Meg az is, hogy egy olyan embernek mint fentebb említett anyósom ha megmutatom az enyémet és nézi, hogy jajdejó könnyű, jajdejó kicsi, hogy lehet emailt küldeni - mutatom - ó és ennyi az egész? Hát ilyen neki is kell.
    A célpiac meg ugye jelen esetben sem magyarország hanem az amerikai nagyi, a német építőmunkás, a spanyol narancsszedő és az angol háziasszony.
  • opeca
    #17
    Te más vagy, neked a munkához kell, nem hírek olvasgatásához.
    De ok, akkor kanyarodjunk vissza.

    Nekem akkor sem áll össze a kép sehogy. Ugyanis egy táblagép árából, kapsz egy alsó kategóriás notebook-ot is ami még többet is tud és max. 2 kiló ha már táposkodunk.

    Tehát akinek van egy pécéje és vágja, hogy az neki nem kell, mde a telefon meg drága és kicsi és az nem tud mégsem annyit, az miért nem váltott előbb egy netbookra, vagy kisebb notebook-ra?

    Miért gondolják, hogy azok nem, de a táblagépek megváltják őket a pécék rabságából?

    Továbbra is állítom, hatalmas hype és marketing eredménye az, hogy most boldog boldogtalan táblagépet akar venni.

    Nincs benne semmi ésszerűség, sem realitás, sem semmi tudatosság.
  • narumon
    #16
    Értem, nyilván nem is te vagy a tábla Pc célcsoportja. Viszont a cikk nem is arról szól, hogy a programozók, meg a grafikusok, videósok lecserélik a PC-t táblára, hanem arról, hogy ahol már van egy lowend (akár 5-6 éves) gép, oda nem fognak egy full újat venni mert nincs miért. Helyette esetleg tábla Pc-t vesznek. Illetve olyan emberek akiknek jelenleg sincs nagyon gépük azok esetleg beruháznak egy tabletre, hisz sokszor még az is jóval többre képes mint amire igényük van a kezelésüket meg össze se lehet hasonlítani.
  • narumon
    #15
    Az is igaz amit mondasz, de sokszor nem is a programozónak kell ilyen telefon meg azonnali elérhetőség. Én üzletember vagyok "állítólag" :), nálam néha életbevágó, hogy bárhol elérhető legyek gyorsan. Azonban nagyon elkanyarodtunk a lényeg az, hogy a PC-s eladások nagy részét az otthoni emberek teszik ki. A világon sokkal több olyan ember van akinek a közvetlen munkájához nem kell számítógép mint olyan akinek kell. Nos az előbbieknek tökéletes lesz (vagy már most is az) egy tábla PC.
  • Justil
    #14
    a te munkádhoz lehet, de nekem nem lenne elég 1 noti. vagyis de, de azok olyan 4-5 kilónál kezdődnek, annyit meg ad érte a halál :)
  • narumon
    #13
    Én pl egy notebookkal dolgozok egész nap. Bőven túl van méretezve a napi munkámhoz még az is.
  • opeca
    #12
    Nem arról beszélek, hogy ha nincs i7-ese, akkor inkább vegyen azt. Szó sincs róla, főleg ha azzal akarná gyalázni, hogy csak e-mail fiókokat olvasgat meg fészbúkkozik.

    Arról beszélek, ha már van neki, akkor jobban járna ha azon nézné át a dolgait, mert szerintem gyorsabb lenne, bármennyire is hiszi azt most, hogy nem.

    Kettő: nem lenne állandóan online, és ha kiülne az erkélyére akkor a természetet tudná élvezni és nem kéne ott is geekeskednie.
    Lehet van akinek bejön ez az életforma, de mint írtam, ha én egyszer kimegyek a természet lágy ölére, akkor a francnak sem kéne semmi kütyü, hogy ott csipogjon nekem.

    Meg miért is olyan fontos, hogy a low freeware-es e-mail fiókjába ha jön egy levél, akkor ott azon nyomban, 5 másodperc múlva már tudjon róla?

    Komolyan a casual userek a legkockábbak. Ismerek egy pár arcot, akik nagyon komolyan dolgoznak a gépeken, többsége programozó, de egy kezemen meg tudom számolni, hánynak van ilyen csudatelefonja.
  • Justil
    #11
    te meg azt, hogy ez csak akkor áll ha nem akar dolgozni. viszont Gery akar :)
  • narumon
    #10
    "Mire kimész az erkélyre meg lefőződ a kávét baszod addigra számítógépen 5x megcsinálod azt, amit madárcsicsergés közepette."

    Csak azt felejted ki a számításból, hogy így meg sem kell vennie azt a Core i7-est, ergo annak az árát meg megspórolta.
  • opeca
    #9
    Szerinted hány olyan komolyabb program van aminek nincsen 64 bites verziója manapság? Én nem sokról tudok.
  • opeca
    #8
    És mennyibe fájt a Galaxyd meg az állandó xG-s kapcsolat havonta?

    Mire kimész az erkélyre meg lefőződ a kávét baszod addigra számítógépen 5x megcsinálod azt, amit madárcsicsergés közepette.

    A Core i7-es erőműnek meg kb. 15 másodperc alatt fel kell építenie a rendszert. Nekem csak i3-som van, de a bekapcsolástól számítva 30 másodperc alatt üzemkész a win.

    AZ a baj, hogy már túl sok lehetőségetek van és nem bírjátok ésszel kihasználni.

    Nálam a laptop is már ilyen volt. Sosem volt, jó most van egy céges, de amúgy sosem vennék magamnak mert mégis mi a fasznak? Egyszer próbáltam ezzel a cégessel kimenni árnyékba nyáron, hát nem sokat láttam a képernyőből. Amikor boldog boldogtalan vette őket én már akkor is azt mondtam, laptop jó, de annak aki pl. sokat utazik és kell neki egy gép, mert fontos dolgok, programok, munkához azon vannak.
  • Ahoy
    #7
    Totál egyetértek. 99%-nak csak erre kell, és teljesen jogosan.
    Nekem már az okostelefon is kivált egy csomó funkciót, de a messenger pl nagyon kényelmetlen rajta.
    Munkához meg ott a PC... de a nagyrészét a teendőimnek okostelefonon, vagy tableten el tudnám végezni.

    Biztos lesznek majd 15 colos tabletek erős HW-vel és winnel. Csak még nem tartunk ott fogyasztásban, hogy ezt szépen meg lehessen oldani, vékony dizájnnal és hosszú üzemidővel. Szerintem el fog jönni az az idő, amikor laptop monitor vékonyságú 15 colos Win tablete lesznek, bár való igaz akkorra már az android és ios gyakorlatilag feleslegessé teszi a dolgot.

    Win 8 lesz ARM-ra, de nem látom sok értelmét, mert az x86 programokat emulálni kell ígyis úgyis. Max ha majd megírják külön rá.
  • narumon
    #6
    Tedd hozzá, hogy nálad. Amiket felsoroltál mint igény az a felhasználól 99%-nál nem is jelentkezik mint igény. Olvasni, emailezni, netezni, chatelni, tökéletesen lehet velük, és az emberek ordítóan nagy százaléka erre használja a PCjét is, semmi másra.
  • Sir Quno Jedi
    #5
    Ja, mint mai hír itt az SG-n, hogy óvódásoknak adnak sok-sok IPAD2-t, merazmilyenjó (jó nem nálunk, "szerencsére" itt az is nagy dolog, ha enni tundnak adni az óvódásoknak).
  • Justil
    #4
    naja, csak a userek nagy része pont arra használja a(z) - akármilyen - kütyüjét, amit te írtál. ergo így egyre több táblát tudnak majd eladni, mert nagyobb lesz rá a kereslet, mint a corei7-es erőműre.
  • Gerygrey
    #3
    "a tábla beszerzése azt idézte elő, hogy több mint 70 százalék kevesebbet és ritkábban veszi igénybe a hagyományos számítógépeket, és egyre több időt tölt a folyamatosan az internetre csatlakozó, ezzel egy időben pedig könnyebben mozgatható táblával."

    Nekem nincs táblám, csak egy Samsung Galaxy S-em. Tény, hogy kevesebbet használom a PC-t: reggel, kávé mellett átfutni a híreket, az időjárást és a Facebookot már a telefonon szoktam, ilyenkor tavasszal leginkább az erkélyen ülve. Ha eszembe jut valami, amihez fel kell ütnöm a guglit vagy a wikipédiát, többnyire szintén a telefonon teszem. Tökjó, hogy nem kell bedurrantani az asztali Core i7-es atomerőművet az alapvető dolgokhoz. Ha e-mailem jön, a telefon jelez, nem kell a géphez ülni, gmailt megnyitni hogy jött-e levél - ha jön, akkor majd szól.

    Ezek a dolgok viszont csak addig működnek, amíg szórakozásról, kommunikációról vagy információszerzésről van szó. Ezekben tökéletes egy tablet/okostelefon, de ha munkára kerül a sor, akkor még a laptopot is feldughatom magamnak, nem hogy egy tabletet...

    Szóval megvan a maguk helye ezeknek a kütyüknek, hasznosak, de nem vetélytársai az asztali gépnek.
  • Sir Quno Jedi
    #2
    Aki esetleg azzal jönne (laikusként), hogy dehátaaaa aaa aa felhő, meg a net, meg nem kell helyben nagy erőgép, mer majd távolról, azt körberöhögöm. A mai áldatlan 3G hálózatokkal/lefedettséggel és korlátos csomagokkal egy 720P-s H.264-gyel szénné tömrörített filmet sem tudnál megnézni úgy, hogy az 5GB-s havi csomagot nagyjából ki ne merítenéd. Ennyit az álmokról. A vicc, hogy egyre inkább a sávszélességek korlátozásásért és a tartalmak (sőt a tartalmakra használt sávszél ÚJRA) fizetőssé tételéért küzdenek "tudjukmilyen" beállítottságú "barátaink". Nyerni fognak ez biztos, a pénz=politika az ő oldalukon...

    Szóval aki azt hiszi, hogy helyben lévő komoly háttértár/teljesítmény és helyben futtatott célszoftverek nélkül simán elboldogul, az valószínű kb. egy teddymackó szintjén míveli az ipart és arra tán tényleg jó ez a sok szar.

    Ergó, ahogy az okostelók sem szorították ki a PC-ket, úgy ezek sem fogják, még egy jó ideig. Épp úgy, ahogy a korlátos mobilnet is csak kiegészítésként jó a "közel korlátlan" vezetékes net mellé (mondjuk egy 30 gigás digi mellé).

    Jómagam is használok mindent (mobilnetet, okostelót stb.), csak tudni kell a helyét a világban és nem terjeszteni a hülyeséget!

    A BKV buszokat akkor már mindjárt miért nem szoríttyaki az ájpad+felhőű?!?!? :DDDDDD
  • Sir Quno Jedi
    #1
    Amíg mind1ik korlátozáshegyekkel használható csak. Vagy nincs normális flash, vagy nincs valós multitasking (persze van amelyiknél már van) és nem lehet sima PC-n is elfutó alkalmazásokat futtatni rajtuk (MS SQL, Virtual Server, Visual Studio), addig nemhogy az asztali PC-ket, de a sima/nehézkes laptopokat sem váltják ki. 100% MS Windows (akár XP, W2003-2008 Server, vagy sima W7-es is megfelel) kompatibilitás és megfelelő méretű/felbontású kijelző esetén van már rá hangyányi esély. Amíg spéci oprendszer van rajtuk (a borzalmas gány android, vagy butabiztos, primitív, fizessmindenért IOS, esetleg valami horror mobil Windows germányolás), addig nem lehet a PC-n elterjedt programokat használni rajtuk, így tehát ezek kb. a mobiltelefonokkal vannak inkább pariban MAXIMUM és nem a PC-kkel.

    Kiváltani tehát semmit sem váltanak ki, max. újabb problémákat vetnek fel és újabb kiadós pénzlehúzást képviselnek (egyelőre).