27663
  • vato loco
    #76
    Előtte 5970-em volt, ami az előző generáció x2-ese, azzal teljesen jól ment. Stalkerban (ami a másik kedvenc játék) ott hasít is a cucc, csak ebben van ilyen meglepetés.
  • grebber
    #75
    Mit is kell nézni? Off-os képen kicsit sötétebb az árnyék és ennyi!
  • arty
    #74
    emlékeztetőül a gta4 árnyékai a legutolsó verzióban:

    definition OFF:


    definition ON:


    (a frémráta még mindig fos - általában teljesen indokolatlanul: megyek és egyszercsak 37 helyett 20al kezd "szaggatni" az autópályán, miközben forgalom pl nincs is, hdd SEM töltöget)
  • arty
    #73
    sanyicks a ps3 verziorol beszélt - legalábbis a 360asra amiket leírt nem igaz :)
  • asysoft
    #72
    Akkor úgy látszik elméretezték az engine-t...:)
  • sanyicks
    #71
    A gta4 konzolra sem sikerült jól... x360-on konkrétan beszaggat néha, és elég gyakran észlelhető az is hogy az fps inkább a 20-at súrolja alulról. Emellett alacsony a valós felbontása is, 1152*640.
  • fery02
    #70
    De akkor ne írd, hogy az árnyékok olyanok, mintha paintbe csinálták volna őket (tudom, hogy nem szó szerint ezt írtad), mert már régóta normális árnyékok vannak a játékban!

    Mondjuk személy szerit az alábbi konfigomon én sem fogom már feltelepíteni a játékot újra (pár hete lett új Win telepítve), mert nem lenne értelme.
  • kifli
    #69
    használtam én a legfrisebb patchel, multit nem is engedte volna nélküle...
    De nem javított hatalmasnagyot a játékon az a patch...
  • arty
    #68
    nem, elolvastam és részben egyetértek vele :)
  • Micsu
    #67
    neked ez valszeg kimaradt

    #49
  • fery02
    #66
    Nem tudom mikor jött ki, de ide pl júniusban rakták fel, szóval akörül gondolom.

    Mind1, az a lényeg, hogy már jó ideje normális árnyék van a játékban, P betű ide vagy oda.
    Legutóbbi patch óta nagyobb skálában állítható a minősége is, Very High-on már olyan jól néz ki, hogy nem akartam elhinni.
  • asysoft
    #65
    Igen, a GTA4 PC-s portja nem sikerült jól. A konzolos vitába pedig inkább ne menjünk bele, igényes port esetén maximum játék alapdesign-ján lehetne látni...

    fery02 (#64): ez az ominózus patch mikor jött ki? Csak mert nyár végefele toltam utoljára huzamosabb ideig a játékot, és akkor még voltak hibák (Steames, annak meg szokása naprakészen tartani).
  • fery02
    #64
    Úgy írod le a játékot, hogy ki sem próbáltad legfrissebb patch-el. -.-
  • kifli
    #63
    árnyék pc-n a blur kikapcsolásával válik bugossá, ez konzolon nem kapcsolható ki, valszeg a hw takarékosság miatt ilyen, mert a blur úgyis eltakarja, csak blurral meg kibaszottronda...
  • arty
    #62
    a gta4 egy fosport, tökéletesen egyetértek veled: a rockstar nagyon kibaszott a pécésekkel

    a gta-s árnyék pedig kompromisszum: egy élő városban, ha mindennek mindenre dinamikusan vetődik az ármnyéka, az brutális gépigénnyel jár, ha az árnyék szélei ráadásul nem full élesek, az ezt csak fokozta volna és az így is fosul futó gta tényleg diavetítés lenne mindenkinél - ezért lett ez a "pontszórásos szélű" árnyékmegoldás, ami pécén a nagyobb, élesebb felbontás mellett elég bénán néz ki (definition off-ban jobb azért)

    mafia2 meg pontosan azért fut jobban, mert sokkal statikusabb, sterilebb benne minden, konzolon pedig konkrétan egy szaggatós sz*r (ps3on emellett még ronda is)
  • kifli
    #61
    Vagy a konzolfejlesztöket a gyenge hw miatt, a fejlesztöket eléggé visszafogja...

    Aztnemondjátok hogy a 4 nem foskonzolport...
    A fejlesztö csapat elsö pc-s játéka...


    Ja a patch megoldotta, kikapcsolhatóak az àrnyékok :D

    Ha az árnyékot maxra teszem nem fut valami jól ugyhogy az nem megoldás, és még mindig nem teljesen okés...

    Maffia 2 a szebb grafal fut jobban, és hiába 2 évvel késöbb jött ki, ugyanazon a hw-n fut jobban/szebben (xbox ps)
  • Büdös Bohóc
    #60
    nem tudom esetleg láttad-e, hogy a legutolsó patch, ami már isten tudja mióta kint van megoldotta az árnyékot is gta alatt?
  • asysoft
    #59
    Emiatt nem a konzolokat kell szidni, hanem a fejlesztőket.
  • arty
    #58
    istenem, de fájdalmasan dilettáns vagy :)

    (csak akkor meg minek kommentelsz?)
  • arty
    #57
    gta4 > mafia2

    1.)
    gta4 - 2008 április
    mafia2 - 2010 augusztus

    2.)
    euphoria-s fizika

    3.)
    tripla mennyiségű tartalom
  • arty
    #56
    "Sziasztok! Idézek a GameStarból:"

    Szia,

    Idéznék magamtól: "gamestart olvasol? te hülye vagy b+"
  • kifli
    #55
    azé lukacsos az árnyék mert, foskonzolport. Kapcsolt vissza blúrt ("P" betű emlékeim szerint), és akkor jó lesz az árnyék, de úgyfog kinézni mint a szar konzolokon...

    Ezekmiatt nemszeretem pl a konzolokat...
  • kifli
    #54
    én ugytudom nem kezeli a többvideokártyás rendszereket...
  • asysoft
    #53
    Én sem tartozom azok közé (mint írtam, maga a játék tetszett), de ettől még ha valamit csúnyának találok, azt megjegyzem:)

    #47: no akkor ha majd lesz időm, eljátszom a beállításokkal, mivel időközben VGA upgrade is történt (4770 512MB->6870 1GB).
  • Sir Quno Jedi
    #52
    Nekem is vannak. Laikus vagy. Ennyi. :D
  • MerlinW
    #51
    Fene tudja. Sosem tartoztam abba a táborba, akik a grafika miatt játszanak játékokkal. Felőlem lehet vektorgrafikája is egy játéknak, ha az jó.
  • Totti5
    #50
    Csak egy halk kérdés. Az AChez miért nem kell és az Oblihoz miért kell? ( vannak tippeim ).
  • Sir Quno Jedi
    #49
    Ez színhülyeség. Nekem is megvan szinte az össze számbajöhető teknósabb konzol, de egy GTA4 alá nem tudsz vasat tolni konzolon, így elképesztőenborzalmasgányfos a minősége. PC-n ki tudsz hozni egy-két nagyságrenddel jobb minőséget. Sajnos ennek a portolása is pont szar lett, így már indokolatlanul magas a gépigénye ehhez, de ma már ez sem probléma (meg pár éve már nem az).

    Vannak játéktípusok, amikhez PC kell (gyors HDD/SDD, sokmagos durva porci, nagyon sok operatív RAM, sok VRAM, brutális GPU-val). Ezek közé tartozik az összes sandbox játék, de pl. az Oblivion is.
  • Marci0115
    #48
    vegyél egy konzolt 45 ezerért és nemkell százezreket költened a gépre
  • Sir Quno Jedi
    #47
    Árnyékokat megfelelő VGA-n nagyon magasra fel lehet tolni és úgy már faják. Főleg a kiegben.
  • asysoft
    #46
    Nekem az a legnagyobb bajom a grafikával, hogy nem "áll össze". Pl karakterek megjelenése durva, sok poligon, rajta egy elmosott textúra... Nem szép. Árnyékok még rosszabbak, "lukacsosak", persze ez lehet Radeonnal kapcsolatos dolog, ettől még nem ártott volna javítani. Az, hogy sok munka van benne, nem kérdéses, de azért elvárhatom, hogy felmerülő hiányosságokat (grafikánál maradva főleg caching túl agresszív, ezen a videón sűrítve lehet látni, mi a bajom) javítsák, nemde?:)
  • bakkerman
    #45
    nagyon sajnállak! aludni tudsz azért ilyen problémák mellett??? mondd neked valamit az,hogy kilakoltatási moratórium vége? valakiknek ez a legnagyobb gondjuk.
  • Sir Quno Jedi
    #44
    Hát a CF általában pont ott nem ér szart sem, ahol igazán kéne. Ez igaz a kétmagos karikra is, hiszen az is CF. Sajnos az ember kénytelen a legerősebb egymagos VGA-t venni és reménykedni benne, hogy elég lesz (és nem). Rohadt világ vanik.
  • SZilaJMaGGoT
    #43
    Rábasztál... :D
  • vato loco
    #42
    A legnagyobb bugja hogy 69xx-es radeonokat nem képes CF-ben lekezelni. Egyik GPU-t letiltva fut, de a felajánlott alapbeállításokkal is szaggat (1920x1200-ban tesztelve). Így vegyen az ember új videokártyát, sőt egyből 2-t is...
  • MerlinW
    #41
    Hát.. a terület méretét tekintve igencsak puccos volt a grafika. Tudom, aki nem járatos a programozásban/fejlesztésben az el sem tudja képzelni, hogy a GTA4-ben milyen irgalmatlan mennyiségű munka van. Majdhogynem példátlan ilyen téren. Bugok vannak benne persze, de 17 nkm-nyi részletesen kidolgozott terület, 40+ átvezető, és 100+ küldetés mellett, hogy ne lenne.

    Szóval lehet szidni a játékot, de semmi értelme. Bárcsak minden játék ennyire lenne "rossz".
  • Pretorian
    #40
    Nem kell még GTA V. Van elég tartalom a IV-ben ahhoz, hogy érdemes legyen többször is végignyomni. 1-2 kiegészítő még jöhetne a IV-hez azért. Technikailag meg még mindig kurvára ott van a szeren, pici optimalizálás + ráncfelvarrás elég is lenne az V-höz, nem kell ide új motor. Nagyon faszájosan néz ki még mindig, gondolom nem véletlenül fájt 100 millió dollárba a játék.
    + a rengeteg apró easter egg, a millióféle animáció, a részletek, a részletek...készüljön még vagy 2 évig a GTA V.
  • tommygear
    #39
  • asysoft
    #38
    GTA4-re a "puccos grafika" aligha áll Durva bugok illetve gépigény ellenére ez volt az első GTA, amit végigtoltam, és nekem igencsak bejött.
  • Totti5
    #37
    Midnight Club LA :)