60
Az SG mobilverzioja
  • GregSB
    #60
    Nektek is "karbsntartás" szöveg jön ki ha a molbil oldalt nézitek?
  • Aquir
    #59
    az jó. mondjuk nincsenek elkülönítve a részek, amivel kicsit egybefolyik (persze nem csak 50 kedvenc esetén)
  • hzsolt
    #58
    de most már kedvencek is van! :D
  • Aquir
    #57
    csak "kedvencek" nélkül
  • Solten
    #56
    A "mobil-forum" is mukodik, jeeeeeee.... :)
  • Jim Morrison
    #55
    van még remény :)
  • Jim Morrison
    #54
    jo lenne tudni.
  • Freddycom
    #53
    http://www.sg.hu/?nomobile=true

    Nálam ez oldotta meg a kezdeti problémákat, de ahogy olvastam már fixálták az eröltetett mobil nézetet.
  • bardocz
    #52
    A fórum mobilos változata kb mikorra várható?
  • Vadnokedli
    #51
    LOL??? wtf? mi van? :D
  • tenkenorman
    #50
    user agentet kell átállítani ha lehet.
  • SötétBarom
    #49
    Ezt valóban dicséretesen gyorsan sikerült megoldani :>
  • TheLostOne
    #48
    Na igen, ez most nekem is felvetődött, de a jelenlegi authentikációs rendszer biztonsági okokból (login IP címhez társítása) nem teszi lehetővé.

    Nekem lenne rá egy egyszerű megoldásom, de lehet hülyeséget mondok így kora reggel: kliensoldalon szimpla session id tárolás, szerveroldalon több IP társításának lehetősége az adott session-höz, és session resume-kor ezen IP címek ellenőrzése.

    Valahogy így:
    -user táblában az adott session id tárolása, loginkor ennek használata
    -külön táblában, vagy egyszerűségi és kompatibilitási okokból inkább szintén a user táblában a hitelesített IP címek listájának tárolása, ellenőrzése
    -kijelentkezéskor a fenti adatok + PHPSESSID cookie törlése, esetleg opció, hogy csak az eszközről kijelentkezés (csak cookie törlés) vagy globális kijelentkezés (cookie+szerveroldali adatok törlése)

    Vagy még esetleg IP alapú ellenőrzés helyett különböző, superglobalokban elérhető kliensadatok hashelése, ezek listája az IP cím lista helyett. Ennek előnye: dinamikus IP-seknek sem kéne újraloginolni. Hátránya: bruteforceolható talán, főleg az adott user böngészési szokásait ismerve(OS, screen res, user agent).
  • TheLostOne
    #47
    Opera Minivel (mobilnézet on) egész tűrhető most is a fórum. Elsőre 16kb volt a kezdőoldal, majd másodsszorra csak 8 a cache miatt. Ez a topic 30kb volt, de gyanítom mikor elküldöm ezt lejjebb megy ez is a cache miatt.
  • desigo
    #46
    Mobilon és pcn egyszerre lehet bejelentkezve maradni?
  • Hegi90
    #45
    Állítsátok be, hogy az asztali verzió legyen az alap a böngészőben...
  • VRSDM
    #44
    +1
  • DanielT
    #43
    Köszi SG, hogy megcsináltátok a bookmarkos kötelező mobilos hibát!
  • Solten
    #42
    +1, klassz a mobilos oldal, de a forum hianyzik.
  • blekike
    #41
    jólenne a mobilos fórum verzió, mert akinek nincs hackelve a telója, az nem tud böngésző cache méretet növelni és amelyik topikban so ka kép, ott előfordulhat hogy megtelik a mem.
  • bardocz
    #40
    Ugy tunik olvassak a topikot, ma faszan mukodott mindig.
  • [HUN]FaTaL
    #39
    Nincs androidom de biztosan lehet useragentet állítani, ha más nem külső alkalmazással. Beállítod asztali böngészőnek aztán kész.
  • Büdös Bohóc
    #38
    én fórumot szoktam csak túrni szinte sg-n a telefonon és az is elszaladgált szimpla nem 3g hálón, szóval annyira nem rossz a helyzet :) Arra meg nincs ugye mobilos verzió.
  • Büdös Bohóc
    #37
    erre konkrétan emlékeztem egy korábbi indexes cikkből ahol arról volt szó, hogy a roaming internet szó szerint rablás és hogy pl index.hu betöltése hány száz forintba kerül :D

    igen, az a pár száz kiló nem oszt nem szoroz

    én is amúgy néha idegbajt kaptam, hogy az oldal maga akarta eldönteni, hogy mit akarok nézni. De ennek is van értelme. Ha nem voltál 4-5-6 oldalon eddig, amire most felmész hirtelen, akkor csak az az etikett, hogy ne a bazinagy oldalt vágd a pofájába mindenkinek, mert sokan mégiscsak mobil verziüt néznének, főleg a kijelzők mérete miatt is néha. Az egy dolog, hogy ti ide vagytok szokva, és bevágtátok már fejből az m.sg.hu címet.


    Amúgy egy megoldás talán még van: szedjetek le hackelt verziót a browserből, ami hamis browserinfót küld ki és nem látja az oldal, hogy mobilról vagytok. Open-source program esetében ez nagyon könnyű, átírod a problémás részt azt' csőőő. Legalábbis ahogy most így hirtelen gondolom. Pár perces munka.

    Vagy még az is lehet, hogy van ilyen kiegészítő progi pl. androidra, ami mást küldet ki a browserekkel? Nem tudok mondjuk ilyenről, meg hirtelen most azt se tudom, hogy megvalósítható-e, de talán igen.
  • bardocz
    #36
    Na, ez jó hír Úgy már lesz értelme a mobilos verziónak.
  • GregSB
    #35
    Mi kellene SG-nek topikban rákérdezrem, és fejlesztik már a fórum mobilos verzióját is. Mobilos verzió meg kell, amíg nincs mindenhol 3G / Edge. Márpedig én Bp-en is sokszor Gprs-en tengődök, úgyhogy kell :)
  • Jim Morrison
    #34
    nekem szoroz, mert 100Megas a csomagom :O
  • DanielT
    #33
    ROHADTUL idegesít, a mobil verzió! Feleslegesen betölti, hogy onnan ismételt bookmarkra kattintással eljussak oda, ahova akartam.

  • Aquir
    #32
    RSS-ből egyik hírt megnyitom "mobil verzió", második hírt megnyitom onnantól már "normál verzió", ez meg így hülyeség
    Még csak nem is én váltogatom.
  • SötétBarom
    #31
    Ami most van, az mindenkivel kibaszás, mivel ha a fórumot szeretném megnyitni, mindenképp át kell verekednem magam +2 oldalon.
  • VRSDM
    #30
    szerény véleményem csupán, fontos dolog az adatforgalom, a kisebb csomaggal rendelkezőknek is, szerintem a fontosabb szempont inkább. hogy miért is szeretnék egy nagy monitorra optimalizált, minden féle (telefonra) felesleges fícsörrelt teletűzdelt oldalt megnyitnom.

    mert hogy gyorsabban betölt, és simábban futtatható egy szép m. akármi az biztos! és kevesebb számolás, kevesebb idő, kevesebb fogyasztás.

    csak előnyét látom, már ha értelmesen működik persze :)
  • ZilogR
    #29
    Nekem is ugyanez a szitu, csak én a leggyakrabban látogatottak közül varázsolom elő.
    Engem rohadtul kezd zavarni, h mindig a mobil oldallal nyit...!
  • Gerygrey
    #28
    Lementettem próbaképp az oldalt, és megnéztem, mekkora helyet foglal. Az Index tényleg 3 mega, ez meglepett :)

    SG normál verzió: 358 KB, mobilverzió: 108 KB... 250 kilobyte spórolás nem oszt, nem szoroz.

    De mégegyszer mondom: LEGYEN mobilverzió, sőt, legyen úgy, mint az Indexen, hogy mobilról megnyitva a nyitólapot felül egy "tapintson a kényelmesebb mobil élményért" banner, így a júzer ELDÖNTHETI hogy neki mi a jó, ezzel mindenkinek jó lesz.

    Mostani állapotban pont az van, hogy csak a te 512 megás igényed érvényesül, az enyém - és a többi Android/iPhone júzeré, akiknek nagyobb netcsomagjuk van - nem.
  • Aquir
    #27
    És az utolsó mondat? :)
  • Büdös Bohóc
    #26
    Ok akkor most tegyük fel, hogy nem rólad van szó, mert ahogy látom te itt kb csak azzal foglalkozol, hogy NEKED mi a jó. Nekem 512 megás csomagom van, amivel bőven elvagyok ugyancsak 1 hónapban amennyit használom, de mégiscsak nincs kedvem több megás index.hu-t betölteni és ennyi.
  • passatgt
    #25
    ja hogy ott nincs fórum, én kérek elnézést:D
  • passatgt
    #24
    próbáld meg a téma nevét beírni a böngésződbe
  • lammaer
    #23
    hát, ha itt lehet aláírástgyűjteni egy mobilos fórumverzióért, akkor +1.
  • asysoft
    #22
    Akármit mentek, következő megnyitáskor a mobilos főoldalra dob (iOS4.3):/ Alapvetően nem lenne rossz ötlet, csak a kivitelezés egyelőre hagy kívánnivalókat maga után (Indexeshez hasonló felépítés pl meg is felelne, egyébként az sem jegyzi meg nekem), no meg az, hogy nem jegyzi meg...
  • Gerygrey
    #21
    5 gigás mobilnet-csomagom van.

    Van olyan hónap, amikor másfél gigát "fogyasztok" el, van, hogy négyet. Mindkét esetben ugyanannyit fizetek :) És általában nem a böngészés viszi a nagy forgalmat, hanem a Youtube-nézegetés, meg az Android Market.

    Ha meg wifin keresztül olvasgatom az SG-t akkor meg mindegy... De akkor is a mobilverzió jön be.

    Nem arról van szó hogy ne legyen mobilverzió, legyen, biztos jól jön azoknak akik párszáz megás csomagot használnak - csak az a lényeg, hogy választható opció legyen, ne default.