757
Mit és hogyan iszol, milyen gépen főzöd, avagy hol veszed?
  • extramagascsaj
    #76
    Tény. Én bögréből iszok teát is meg kávét is. Nem aprózom el az ilyet.
    Egyébiránt van egy 5dl-es korsóm, meg egy 5dl-es bögrém is...szóval ha szomjas vagyok...nem kell szarakodni a csészékkel,normál bögrékkel...ez az igazi. :D
  • G_ArchAngel #75
    sry, az egyszeruseg kedveert mar mindent bogrebol iszunk (mug), teahoz hasznaljuk a cseszet (cup), annak ellenere, hogy tudom, coffee cup is letezik, de kevesbe ferne 3 espresso:)
  • extramagascsaj
    #74
    Ismerem mindkettőről az érveket, ellenérveket. Ki mi mellett dönt. Tiszteletben tartom a véleményed,ha te a cukor mellett vagy. Gondolom,akkor megegyeztünk abban, hogy a témát nem nyitjuk meg. :)
  • TheLostOne
    #73
    #70: Na ja, nem hülyeség, rászokhatnák én is, hülye fejjel örökké éhgyomorra iszom, sokszor többet is, szokott néha érdekes dolgokat csinálni az emésztőrendszeremmel.

    #72: Erről a cukor vs édesítőszer témáról megvan a véleményem, de hagyjuk inkább, mert összeesküvéselméleteket feszeget :)
  • extramagascsaj
    #72
    Cukorellenes vagyok. Ha lehet kerülöm a fogyasztását.
  • extramagascsaj
    #71
    Sokan csészéből isszák...nem bögréből.
  • G_ArchAngel #70
    mivel tripla espresszokat iszok, nekem nem kell cukor, raadasul megoli azt, amiert iszom: a kave aromajat...

    ha edessegre vagyok, akkor tolok melle lekvaros piritost, vagy croissant-t, esetleg szaritott fuget:)
  • G_ArchAngel #69
    mondjuk tenyerbol vagy direkt a kavefozobol meg en sem probaltam:D
  • TheLostOne
    #68
    Pedig cukorral az igazi hidd el, gyorsítja a koffein felszívódását.
  • extramagascsaj
    #67
    Nem vagyok nagy kávézós ember,de mostanság rászoktam,mert másképp nem térek magamhoz belátható időn belül.

    Édesítőszerrel, tejjel fogyasztom bögréből. :)
  • Mr_no_NaMe
    #66
    1 évig ittam simán feketén a kávét, de azt csak bedobtam reggel muszájból.
    Mostmár inkább megcsinálom normálisan, és kiélvezem.
  • TheLostOne
    #65
    Na, akkor 1-2 érdekes történet amit hallottam mostanában:

    -Egy Hollandiában sok időt eltöltött ismerősöm mesélte, hogy ott úgy szokás inni, mint a vizet. Napi 20 még simán átlagosnak számít, igaz ők hígabbra főzik, de a koffeintartalma kb ugyanaz, mert egy adag náluk 2dl.

    -Pár éve mesélte valaki, hogy németországban voltak kirándulni. Ott is a hígabb verzió az elterjedtebb, volt náluk termoszban fél liter kotyogós. Az idegenvezető kért tőlük, és lehúzta az egészet, mert a hígabb verzióra számított. A mentő vitte el XD Részemről hihetőnek tartom a dolgot, bizonyos körülmények között egy fajta ideiglenes, és veszélytelen, de kellemetlen tünetekkel járó szívritmuszavart tud előidézni. Egyszer velem is előfordult már, 2 nap ébrenlét után megittam fél liter presso-t úgy, hogy nem ettem előtte vagy fél napig. Egy órán keresztül olyan 160-as pulzusom, és mellé kb 80/40-es vérnyomásom lehetett, nem volt kellemes. Aztán elmúlt, és mintha mi sem történt volna.

    Ettől eltekintve ha normálisan kialszom magam, és többször étkezem napközben, akkor néha simán befigyel a 8-10 különösebb probléma nélkül. De mondom az átlag inkább a 3-4.
  • TheLostOne
    #64
    Gondolom ezt az első hsz-emre akartad válaszolni, nem a másodikra, mert abban már alpha-methylphenethylamine-ról fejtettem ki a véleményemet, a #2, #3 hsz-ekre válaszolva.

    Amúgy elolvasom mindjárt, csak még meg kell várnom, hogy hasson a mai 5. amit 2 perce ittam :)
  • Galy
    #63
    ez a Voltaire sem volt normális :D
  • G_ArchAngel #62
    Egy kis olvasnivaló neked...
  • TheLostOne
    #61
    Az egy jó dolog, csak azt kevesen tudják, hogy gyógyszerként 8mg az átlagos napi adagja, amitól ugyanúgy érzed magad, mint ahogy első pár alkalommal akármekkora adagtól, csak hogy nem fogsz rászokni, nem fogsz lefogyni, nem fognak kirohadni a fogaid, ja és az a 8mg mindig 8mg lesz, nem kell majd egyre több, hogy érezd.

    Ja igen, az egy más dolog, hogy amcsiban ilyen formában legális, sőt alanyi jogon jár az egyetemistáknak, legalábbis ahol egy haverom tanul. Nem kamu, mutatta a dobozt, rá van nyomtatva az ő és az orvosa neve is.

    Ettől függetlenül ilyen formában ahogy itt nyomják ocsmány dolog, tönkreteszi az embert, meg életveszélyes is lehet. Nem saját tapasztalat amúgy szerencsére, egy ismerősömnek sikerült pár éve rámennie külföldi tartózkodása során, amikor is napi 10+ óra tanulás mellett 8 órában dolgoznia kellett, hogy legyen miből élnie, és nem bírta ébren máshogy. Leállt róla, mikor hazajött, de egy jó ideig úgy viselkedett, mint aki élet és halál között van. Ezen még túltette magát, viszont azt nem úszta meg, hogy egyesek visszaéltek a bizalmával, és szűkebb körön belül szétkürtölték, tönkretéve sok régi barátságát, becsületét aláásva.

    Egyszóval nem csak az egészségre káros ilyen formában, hanem társadalmilag is rendkívül.
  • desigo
    #60
    akkor te nem is a kávét szereted hanem a cukrot
  • TheLostOne
    #59
    Na lol, és rám mondják, hogy koffeinvérű a napi 3-4 (1dl kotyogós/presso) miatt :D

    Mondjuk ma durva nap van, 1 órát aludtam éjjel, és most iszom a harmadikat épp, plusz befigyelt már egy energiaital is, azt még alig múlt dél.

    Sajnos van amúgy amikor ha napokig nem alszom ki magam normálisan, a harmadik úgy szétüt, hogy elalszom.

    Viszont ha nem iszom reggel teljesen működésképtelen vagyok. Egyszer egy szintén koffein-üzemű haverommal úgy hozta a sors, hogy kora reggel találkoztunk valamilyen ügyben. Hirtelen jött a dolog, egyikünk sem ivott kávét. Idejött a Mercijével, kiesett a vezetőülésről, átmászott valahogy az anyósra, és a kezembe nyomta a kulcsot, hogy irány valami kávézó de sürgősen, mert idáig szinte csukott szemmel vezetett XD Ilyesztő látvány lehettünk, az biztos, két kómás hülyegyerek egy másfél tonnás fekete tankban :D
  • Mr_no_NaMe
    #58
    Esetleg még 10 kiló tejszínhab :D
    Nyaamhhm pics, kár hogy nincs itthon :(
  • Mr_no_NaMe
    #57
    Én nagyon szeretem a következőt:

    Kotyogósban kevés vízzel, jó ütős kávét készítek. 3 decis bögrébe cukor, NAGYON kevés fahéj, pici 3in1 por, esetleg még más neszkávé (minimális).
    A forró kávét ráönteni, kavargani, majd a jéghideg tejet lassan önteni rá, és közben szétkavarni. Szerintem isteni finom, fel is ébredsz tőle, és nem tejeskávé...vagy ha már tejeskávé, akkor nagyon durva tejeskávé :]
  • OrioN the S
    #56
  • ZilogR
    #55
    Háát, ez már ízlés dolga lesz, mint a sör keserű íze. Én cukorral szoktam meg!
  • jhetedikj
    #54
    cappucino-t szoktam inni

    1/3 kávé
    1/3 tej(forró)
    1/3 tejhab
    + cukor ízlés szerint

    ha ehhez nem jutok hozzá, akkor beérem egy eszpresszóval is csak az nem az igazi
  • G_ArchAngel #53
    a cukrot nem ertem, mert megoli a kave zamatat, de a tobbivel egyetertek...
  • ZilogR
    #52
    Reggel, csendben, tűzforrón, teljes nagy bögrével, éppen egy korty tejjel, három-négy kocka barna cukorral.

    Szigorúan frissen (aki kávét melegít, bármilyen aljasságra képes!), előtte a tejet tűzforróra, de még éppen nem pillésre melegítve és abba beöntve a kávét.

    Igaz, asztalnál iszom, de egy ilyen tálalás sem lenne rossz:

  • Gerygrey
    #51
    Ami nem 15 BAR-os géppel készül, az nekem nem kávé :) És bár kávé nélkül reggel hulla vagyok, ha nincs más, akkor inkább nem is iszom kávét. Sajnálatos módon a nagyvilágon még jobb szállodákban is egyre inkább terjed a Nescafé-vírus, csomó helyen nem lehet már kávét inni...

    Egyetlen üdítő kivétel Törökország, szerencsére ott sok helyen lehet igazi jó török kávét kapni, az még egy nagy találmány :)
  • hunbasser
    #50
    speedet raktak bele? :)
  • karajjj
    #49
    egyszer még az egyetemen ittam valami bitangerős kávét, nem tudom, hogy mifélefajta volt, de nagyon finom volt és úgy ütött, hogy azt a mai napig nem felejtem el :D
  • clio1616v
    #48
    Fekete Lavazza 100% Arabica
  • NessieGraf
    #47
    Ha egy mód van rá: Sir Morrick a beszerzési hely. Helyben, frissen pörkölt kávék a világ legjobb kávétermő vidékeiről. Nem olcsók. Háromféle pörköléssel: bécsi / francia / olasz. A daráláshoz meg kell mondani, milyen gépen főzöd, ahhoz darálják. Szabadon választott kombinációkat is összeállíthatsz, de érdemes megfogadni a tanácsukat.
  • shaba23 #46
    debizony:)
  • Martinez01
    #45
    Koleszban,reggeli után a büfében instant szar No cukor...
  • desigo
    #44
    reggel F1 előtt egy Senseos kávépárnás kis tejjel befigyelt
    de nem sok hasznát érzem :/
  • erieskrisz
    #43
    Sok kávé sok cukor sok tej
  • szjuca
    #42
    WOW kávétopik.

    Kávéfan vagyok én is, szakközép után az első munkahelyemen szoktam rá. Itthon képes vagyok szinte egész nap kávézni, kevés kávé 1 cukor és sok tej, így iszom. Különlegességeket nem próbáltam még, a kedvenc a Tschibo Family.

    Agip kúton ha járok ott Segafredo-t mindig iszok, mert az finom.

    és +fav
  • G_ArchAngel #41
    Az instant kave mar okozott, de az sem mindegyik.

    En ezt viszem magammal, mert a hiedelmekkel ellentetben a Starbucks kave jo, ha espressot iszol. A vizes kave a szar:D




    de van ilyen is, csak ez harmatos:


  • hunbasser
    #40
    hát sajnos általában 3 in 1 :\ abból is jackobs. reggel nincs rá idő (4:20-as kelés mellett :S), délután meg nincs rá erő,hogy főzzek egy rendes kávét. ha fater főz kávét akkor szoktam inni főzött kávét,ami van itthon,tchibo,douwe egberts.szívem szerint vennék komoly karos kávéfőzőt és szemes kávét vennék,hogy frissen őrölve főzzem le a kávét.

    gyomorsav túltengést szokott nálatok okozni a kávé?
  • G_ArchAngel #39
    A teszthez meg annyit, hogy az olasz lakotarsam szuleinek van egy 2000 EUR-os Jura kavefozoje otthon, ami ketszer lett hasznalva, aztan visszakerult a Bialetti nekik is:)

    Ha valaki, akkor az olaszok tudjak, hogy a kavet mikent es mivel kell kesziteni:)
  • G_ArchAngel #38
    Kávéfőző teszt:)
  • DIESEL DOG #37
    Itthon Lavazza Crema e Gusto, vagy Davidoff Grande Cuvée kávé van, e kettőből is leginkább az előbbit preferálom. Csak tisztán, feketén fogyasztom a kávét, szeretem érezni teljes egészében az aromáját, az ízét.
    Idehaza egy Delonghi kávéfőző gépen főzzük a mindennapi nedűt... :)
    Mindig a Sparból vesszük egyébként de láttam már más üzletekben is mind a két féle kávét...