757
Mit és hogyan iszol, milyen gépen főzöd, avagy hol veszed?
  • becauseIsaid
    #757
    Ja, ez is hagyatékból van.
  • smith09 #756
    Nálunk a környéken van egy két hely ahol ilyen pohárból adják a kávét. Imádom, gyerekkor és szüleim akkori kávézása jut eszembe róla.
  • becauseIsaid
    #755

  • Stockbauer33 #754
  • Stockbauer33 #753
    https://vince.hu/inyenc/kave-bar-bazar/
  • smith09 #752
    Nagy profi gép.
    Nem merem megnézni mennyi pénzbe kerül.
    Napokban vettem észre hog y a neszepresszó - nál lehet kapni ristreto méretet is. Most egy ideje azt használom.
  • Stockbauer33 #751
  • ximix #750
    Jó egy hónapja szembe jött az Aldiban a szemes kávé változata, kb egy hete eszembe jutott, hogy nekem is van ilyenem.
    Már a kibontásnál is jó illata volt, frissen darálva, főzve csak pislogtunk, hogy tényleg nem érződik a dohány illata.
    A poén, hogy akkor tudtam meg, hogy a Frei az nem a német ingyenes szót takarja, hanem a Frei Tamás brandje . . .


  • smith09 #749
    Tegnap voltam hosszú idő után Frei Cafe - ban.
    Elég rendesen felemelték az árakat ott is mióta nem voltam nálunk.
    A minőség mindenesetre nem romlott.
  • Stockbauer33 #748
  • smith09 #747
    Igen, egy sima presszó kb 450 már a kávézóban.
    A többi meg mégjobban brutál drága.
    Évi 1 -2 alkalommal járok csak már.
    Itthonra a post megírása óta nem is vettem, nespessó kv főzőt használok.
  • Musachy
    #746
    Drágák ezek a frei kávék, nem?
  • Stockbauer33 #745
    https://koffeingram.hu/
  • Stockbauer33 #744
    KV áruház
  • smith09 #743
    Köszönöm a cikket. Nagyon érdekes!!
  • Stockbauer33 #742
    https://www.facebook.com/hustory.hu/posts/4600753833328084
  • MariaMmm
    #741
    Egyszer kipróbáltam a kávét ír whiskyvel. Nekem túl édes volt
  • smith09 #740
    Az íze nagyon finom, sokáig a cigarettára szociáltam én is.
    Szerencsére tényleg semmi köze hozzá.

    Ellenben nemrég voltunk a pécsi cafe frei - ben.
    Kettő lány dolgozott a pultban. Kedvesség nem szorult beléjük, látszik hogy nincs tisztességes munkaerő mert sok helyen találkoztam ezzel a problémával. ( Több cafe frei is ) .
    Egy presszó kávé, egy pisztáciás kávé, kettő nem túl nagy méretű sütemény volt kb 5000 Ft. -
  • becauseIsaid
    #739
    Kipróbáltam a dohánykávét, ez tényleg nagyon jó ízű.
    A cigifüsthöz semmi köze szerencsére, mivel azt én is utálom.
  • Stockbauer33 #738


  • smith09 #737
    Soha nem dohányoztam cigaretta füstöt pedig gyűlölöm. Ez viszont finom.
    Vagy sima presszó minden nélkül.
  • ximix #736
    Én sem, most néztem utána, érdekes.
    https://www.dm.hu/cafe-frei-porkolt-dohany-kave-nicaraguai-dohany-alma-p5999885987078.html

    "A Nicaraguai dohány-kávé zacskójában a Cafe Frei nemzetközi kávézólánc egyik legsikeresebb receptjének otthoni változatát találja. A dohány-kávé Nicaragua fűszeres, füstös, latin ízeit csempészi a lakásunkba. A közép-amerikai országban a dohányleveleket lédús alma-reszelékbe áztatják, amiből egynapos pihentetés után krémes eszenciát főznek. A kávészemeket ebbe a sűrű krémbe forgatják bele, hogy minden szem átvegye az egzotikus dohányízt és a különleges illatot."
    Utoljára szerkesztette: ximix, 2023.02.02. 18:51:47
  • becauseIsaid
    #735
    Dohánykávé.., sosem hallottam még róla
  • smith09 #734
    Találtam a szekrényben málnás csokoládés frei kávét. kb 1.5 éve lehet ott, elkészítettem, de semmi baja nem volt neki.
    Frei től egyébként a dohánykávé a kedvencem, ha nagyritkán megyek oda esetleg.
  • becauseIsaid
    #733
  • Stockbauer33 #732
  • smith09 #731
    én a tisztitást arra írtam, hogy forróvízzel átmosta a rendszert.

    Most már a kávé hőfoka is magasabb mint az előző hetekben.

  • becauseIsaid
    #730
    A tünetek alapján én is a vízkőre tippeltem, de a "tisztítást" annak véltem. Az automata kávégépem csak akkor jelez, ha vízkőmentesítés kell, 2 havonta az eco módban. Mivel a tisztítást alapból minden ki és bekapcsoláskor megteszi
    Utoljára szerkesztette: becauseIsaid, 2022.10.18. 10:39:47
  • smith09 #729
    Köszönöm szépen a segítségedet, sikerült helyrehozni a kávéfőzőt, a vízkő okozta a problémát, és normálisan működik szerencsére már az eszköz.

    #724
    10 hónapnyi használat ( napi adag kv főzés ) után a vízkő okozta probléma miatt, nem működött a gép. Ez alapján tudsz számolni nagyjából, hogy a tiednél ez mikor fog bekövetkezni.
  • ximix #728
    "Mikor és mennyi kávét igyak ahhoz, hogy reggel hatig kibírjam ébren az NFL meccs végégig?"

    Nagyban függ milyen kávés vagy, a szervezeted mennyi koffeint szokott kapni, ahhoz tudod igazítani szerintem a mennyiséget és az időt.

    NFL meccshez autentikusan amerikai filteres kávét, kevés kávé sok víz, mint a filmekben amikor a literes krigliből öntik a nagy "teás bögrébe" a kávét.
    Drip Coffee Maker - American Coffee







    "Kávé mérgezést lehet egyébként kapni?"

    Koffein - Ajánlott mérték és a koffeinmérgezés tünetei
    webbeteg.hu
  • Renata100
    #727
    Mikor és mennyi kávét igyak ahhoz, hogy reggel hatig kibírjam ébren az NFL meccs végégig? Kávé mérgezést lehet egyébként kapni?
  • ximix #726
    Szerintem a tisztító program az csak a kapszulától a kifolyóig tisztítsa a rendszert, ezen a szakaszon maradhatnak olyan kávéitallal "szennyezett" részek amiket átmos.
    Tisztítás
    https://www.nespresso.com/hu/hu/kavegep-segitseg?#!/Vertuo-Next/utmutatok_video/cleaning/utmutatok


    Egy év alatt inkább elvízkövesedett a rendszer, ahhoz van spéci tisztítószer.
    A villogás tippre a túlhevülés jele, valószínű a vízkő miatt kevés vizet tud átáramoltatni a rendszeren és túlhevül.

    Vízkőmentesítés
    https://www.nespresso.com/hu/hu/kavegep-segitseg?#!/Vertuo-Next/utmutatok_video/descaling/utmutatok


    Vízkőmentesítő szett




    Használati utasítások
    Vertuo Next 5.88MB Magyar PDF
    Utoljára szerkesztette: ximix, 2022.10.17. 19:47:55
  • becauseIsaid
    #725
    A honlapon az áll, hogy van rá 2 év garancia. Szerintem használd ki
  • Encore
    #724
    Én nemrég vettem egy ilyet, nem tudok válaszolni a kérdésedre, de ha rájössz, akkor írd meg. Hátha más is belefut ebbe a jövőben.
  • smith09 #723
    Közel egy éve használok egy nesspresso vertu kv főző gépet.

    Eddig semmi gondom nem volt, rendszeresen lefutattam a tisztító programot.

    Ma azzal a problémával találkoztam hogy ez a tisztító program a korábbi fél liter vízhez képest mindössze kb 2 dl vizet folyatott át a rendszeren, az is nagy erőlködések árán történt.

    majd ezt ismét lefutottam akkor is max 2 dl víz ment át a kávéfőző rendszerén, harmadik próbálkozásra ez már nem sikerült és a vörös lámpa villog azóta ha ezt meg kísérlem.

    Találkoztatok e hasonló problémával, ha igen akkor mi a megoldás erre?

    ( dobd ki a pixxába a szarodat válaszokat kérlek mellőzzétek )
  • ximix #722
    WORLD OF COFFEE 2022: Highlights from the show floor



    5 Deliciously Unique Coffees Around the World



    World of Coffee 2022 Part1 - Milan



    World of Coffee 2022 Part2 - Milan

    Utoljára szerkesztette: ximix, 2022.07.26. 21:15:10
  • becauseIsaid
    #721
    Nincs szűrve, a zacc leülepszik a csésze aljára és felkeverés nélkül le kell inni a kávét róla. Ha kemény vagy, akkor fel is keverheted. Én Macedóniában ittam, ott Makedonsko a neve, elismerően csodálkoztak is, hogy olyat kérek, mert tudják, hogy a balkántól északra-nyugatra nem szeretik. Szerintem jó volt.
  • smith09 #720
    Cimborám állandóan ezzel " büntetett " hogy török kv - t iszok otthon, babrál fele nem tudom mennyi ideig. ÉS milyen jó is a török kávé. DE én úgy emlékszem hogy kv zacc összevolt főzve a vízzel vagy valami ilyesmi. :/
    Én ezt valahogy soha nem értettem.
  • ximix #719
    Török homokon főzött kávé
    Egyszerűbb


    és egy üzleti verziója
  • smith09 #718
    Egy ideje nespressó kapszulás kávé főzővel ügyködöm.
    Rövid presszót készítek általában, megtévesztésig hasonlít a kávézókban kaphatókhoz.

    Cimborám illy párnás kávéfőzőtvett, azt mondja az se rossz egyébként.