79
Melyik a jobb?
  • Zephyr Retiring
    #79
    #78-ra:
    oksa vettem. de hogy valamelyik táborhoz én is csatlakozzak:
    lehet akármilyen csillivilli hiperszuper fejhallgatód is, 1 dologban a hangfal (a nagy és erős hangfal) mindíg is nyerni fog. ez pedig a basszus által létrejött mellrengető légnyomás.
    a fülesek max a dobhártyádat és a pénztárcádat rengetik + :)
    további kellemes estét hawer!
  • REPS0L
    #78
    sajnos már tárgytalan, azért köszönöm!
  • Zephyr Retiring
    #77
    80 rugót mondtál?
    nem kell választanod :)
    ennyiért házhoz xállítok neked egy félprofi hangfalat, űberfaxa hanxórókkal, erősítővel és kábelekkel.
    a fejhallgatót grátisz adom hozzá. így a kecske is jóllakik és a káposzta is +marad :)
    részletekért keress privibe!
  • HiPPoNaX
    #76
    Koszi, pont ez erdekelt :] Az 5K-s Sennheiser se huzott tobbet fel evnel, azt meg azert picit kevesnek ereztem. Tudom, Sennheiserbol az 5K meg gagyi :D
  • Jaffa 2843
    #75
    a minőségi fejesek/fülesek kábelei jóval többet bírnak mint amit ránézésre megmondana az ember :D
  • HiPPoNaX
    #74
    Nem a hangzasukkal van a bajom, attol nem is varok sokat ennyi penzert :] Azt nem tudom, hogy egy ennyivel dragabb fules kabele az araval aranyosan jobban is birja a strapat? Zsebben hordom altalaban a lejatszot es ugy eri mindenfele kellemetlen hatas a fules kabelet. A lassan 10 eves AKG K-55-osom kabele a mai napig popec allapotban van, az sem volt horror draga, viszont azt nyilvan nem is teszem ki ilyeneknek.
  • REPS0L
    #73
    köszönöm!
    végül egy kicker EB141-t vettem, elég tűrhető eddig, bár még nincs bejáratva :)
  • Jaffa 2843
    #72
    mert olyat veszel....15-20k-tól már lehet valami kezdeni velük (természetesen itt is megvannak a közkedvelt típusok, mert lehet hogy két azonos áru sennheiser vagy akg közt hallásra óriási különbség van, ezért kell hallgatózni sokat, és a tapasztalatokra hagyatkozni)
  • Jaffa 2843
    #71
    egy jó alternatíva:teszt
    itt pedig be tudod szerezni:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    http://hardverapro.hu/apro/xears_turbo_devices_ii_titan_td100_ii_minosegi_hig/friss.html
  • HiPPoNaX
    #70
    Na most akkor nezegetni akarod, vagy hallgatni? :D Amugy nalad mennyit bir egy ilyen fules? En mar 4K-t is sajnalok ertuk, mert atlag 3-4 honap alatt kontaktos lesz a kabeluk.
  • zorrobomber
    #69
    banán
  • REPS0L
    #68
    Üdv!

    Újabb segítséget kérnék, behalt a Sennheiser MM 50 fülhallgatóm, kinéztem helyette egy CX880-at, tud valaki jobbat ennél esetleg? Igazából az is jó ha hasonló a tudása, csak elég öreges nekem ez a design... :/
  • macleod2005
    #67
    Hangszóró, és ennyi pénzért nem ezeket a 7.1 es csoda gamer cuccokat, hanem rendes hifit, akár használtani is, igény szerint megtoldva egy szolidabb mélynyomóval.
    (Úgy szolid, hogy papíron és árba töredéke a logitech cuccoknak, de megeszi reggelire, Yamaha yst-sw012, aki találkozott már vele nem kell bemutatni )
    Amúgy meg 80 rongy nem sok ebben a műfajban. Ezeknek darabja 4 milla:
  • hunbasser
    #66
    80-ért fejhallgatót nem vennék. már eleve csak azért sem,mert a fejhallgatón szólaltatott zene sosem lesz olyan mint ami hangfalból jön.mármint nem minőségre mondom,hanem...tudjátok a feeling. nem beszélve arról,hogy ha jön haver és zenéket mutogatsz neki,akkor nem kell neki azt mondani,hogy "haver,itt a füles hallgasd úgy". meg fülesen sosem érzed át azt a "szétesik a ház" érzést. ha dj lennék vagy studiózáshoz kéne,akkor vennék csak ennyiért fülest. másért nem.
  • armageddon666
    #65
    Nyilván nem tudta, hogy a 80k-s fejhallgató baromság. Én speciel nem tudtam - bár egyébként sem vettem volna ennyiért - most már tudom. :)
  • MerlinW
    #64
    Nem. Az hogy 80k-ért akar magának venni fülhallgatót otthonra... Erre írtuk, hogy ne legyen hülye, 80-ért normális hangfalakat kap. Hiszen a topik kérdése. Ha azt írta volna, hogy van rá 20-40ezre, akkor valószínűleg füleseket is ajánlottunk volna a hangfal mellé. Mi - én legalábbis - csak jót akarok neki.
  • MerlinW
    #63
    A sub már igény kérdése. Normális Yamaha erősítőt pedig már kapsz egy húszasért is:)
  • Micsu
    #62
    gyönyörűszép

    egy normális erősítőt meg egy olyan teljesítményű subot mellédobok ami a z5500ben van és hozzászámolhatsz egy 100ast
  • armageddon666
    #61
    De pont azért nyitotta, hogy ne hulladékot vegyen.
    Volt aki a Z5500-ast javasolta neki, és mivel olyanja volt, és meg volt vele elégedve, ilyen összegért lehet hogy nem venne zsákbamacskát.

    Volt sok jó alternatíva, de mind más-más. A Z5500 volt az, ami több
    "szavazatot" kapott, így azt választja. Hogy mennyire értenek hozzá akik azt javasolták, azt nem tudom. Szóval ezért konzumidiótának nevezni...

    Egyébként a komment többi részével egyetértek.
    (Utolsó sorral pláne)

    ---

    Az meg, hogy "ezért topicot nyitni?" ... Nem értem speciel, hogy mi a gond ezzel. Engem is érdekelt, hogy fejhallgató, fülhallgató, hangszóró közül melyik a jobb, illetve sokkal inkább az előnyök-hátrányok, mert gondolom erősen függ attól is, hogy mire kell.
  • IMYke2.0.0.0
    #60
    Szó sincs róla - csak ha már van 80 ezer Ft-ja, amit elszórhat, és veszi a fáradtságot, hogy csak ezért topikot nyisson, akkor fogadja el a kritikát is, miszerint, ha hulladékot vesz, akkor konzumidióta.

    Kapott alternatívákat is, melyek több mint ígéretesek, és bőven kijön belőle egy zenére, játékra, filmre alkalmas rendszer.
    Ha mégis egy Z5500-ast vesz (megint), vagy egy parasztvakító 5./7.1-es fejhallgatót, akkor úgy kell neki, és...
    ...szava sem lehet, a topikban újfent konzumidiótának fogják tekinteni, és kinevetik.

    Ez a nagy büdös igazság.
    Persze, a kommersz cégek ilyen vásárlókból élnek.

    Szerk.: Ha nekem lenne 80 ezer Ft-om csak hangra, akkor bizony olyasmit vennék, mint MerlinW linkelt.

  • armageddon666
    #59
    Csak azért mert épp van 80k-re és venne belőle valami hangtechnikát?
    10k fölött már nem lehet tanácsot kérni, mert burzsuj dolog?
  • IMYke2.0.0.0
    #58
    Miért beszéled le róla?! Legalább saját kárán tanulta volna meg, hogy milyen a "jó" konzumidióta! :))))))))
  • Gurren
    #57
    ez már ránézésre baromi kényelmetlen.
  • Gurren
    #56
    pontosan.

    /topik
  • vegicsek
    #55
    80 ezres fülesen hallgatjuk a 192kbps mp3-at, mert menő :D
  • MerlinW
    #54
    Ne komolytalankodjunk már...

    70-ért veszel egy ilyet és ez szól is. A fejedet sem melegíti.

    Mondjuk itt

    Az aktív szirszarokat meg felejtsd el. 20k-ért kapsz normális Yamaha házimozi erősítőt, azt összekötheted a laptopoddal, vagy amivel akarod.

    A 80k-s fülhallgatón pedig kollektíve röhögtünk:) Telefont is árulnak 10 millióért..:) Ezeket a pénzes laikusoknak árazzák be így. Gondolkodjunk már:)
  • Atikah
    #53
  • bardocz
    #52
    Decibelen kívül függ mástól is, hogy mennyire süketülsz meg tőle?
  • Fidolorous
    #51
    ???
  • Csabesz6
    #50
    lágszóró
  • pett3rson
    #49
    már korábban megválaszoltad, hogy filmezésre, zenére kell, igy hangfal erősítővel, jó hangkártyával lenne a javaslatom. ha játékra kellene főleg akkor meg füles, 5 vagy 7.1-es és mellé egy egyszerűbb 5.1-es hangfalszett, ennyi pénzből bőven kijön mindkettő, komoly hangfalszett plusz egy normálisabb füles amúgy :)
  • Wescone
    #48
    Először is; tópik nyitogató mániád van, vagy mi?!

    Fejhallgatók
    Milyen hangfalat vegyek?

    ...de amúgy a Sony MDR-XB700 amit Cucmey ajánlott nem rossz ötlet - egy alkalommal én is gyökeret vertem pár percre amint a fülemre helyeztem.
    Nagy általánosságban; amennyiben zenéről van szó, felejtsétek el az 5.1 ill. 2.1 rendszereket és főleg a béna mp3-at és egyéb ostoba tömörítéseket!
  • atomkrumpli
    #47
    hangfal ? nem menő kifejezés, manapság monitornak hívják ahogy kipufogó sincs már csak diffúzor :-)

    genelec stúdió monitor darabja fél milla, egy menő csak ilyet venne :-DD
  • PrasCo
    #46
    Nem, ár/érték arányban jó mondjuk egy Genius Home Theatre, függetlenül attól, hogy hogy szól. A Logitech... eöööeeee... mondjuk úgy, hogy abból a pénzből már kijön egy K601-es is.
  • LeWyTy
    #45
    A felvágósat a nyilvánosan bejelentett 80k-s fejes igénylési bejelentésedre mondta.
    Mer hogy 100 vagy 1000 emberből 1 vesz ilyet hétköznapi felhasználásra.
  • LeWyTy
    #44
    Ugye tudod hogy ha hangszórón és a hangzásán is múlik hogy mennyire vágja haza a hallásodat?
    Lehet valami 2x olyan hangos ha 100x szebben szól.
  • LeWyTy
    #43
    Gondolom ha ilyen drága és stúdió minőségű akkor nem lehet szar.
    De ha ennyire sok pénzed van akkor vegyél nekem is.
  • karajjj
    #42
    végülis igen, szükség lehet sok pici szarra...
  • 5c0rp330n
    #41
    ugyanannyi penzbol nagysagrendekkel jobb hanminoseget produkalo fejhallgatot kapsz mint hangfalat. persze nem olyan kenyelmes. szoval dontsd el hogy a kenyelem vagy a hangminoseg szamit es aszerint valassz.
  • Micsu
    #40
    2őt nem 5öt és nincs benne hardweres dekóder, ár/teljesítményben nagyon jó a z5500