79
Melyik a jobb?
  • Ironman2
    #39
    Nekem 5000 ft-os USB Gembird 5.1-es fejhallgatóm van,de az bőven elég mindenre.Dead Space 2 alatt be lehet fosni a hangoktól.Hallom ahogy mögöttem jönnek.
  • Cucmey
    #38
    Ha szereted a gépzenét akkor feltétlenül ajánlom a Sony MDR-XB700 fejhallgatót. Durván 30ezer forint.
    Zárt rendszerű 5 centis 3 watt terhelhetőségű hangszórók vannak benn. Nagyon meg lehet hajtani. Kimondottan a durva basszusokra és elektronikus zenére fejlesztették ki. Egyébként magas és közép magas hangok is nagyon szépen kijönnek rajta. Strapabíró az egész cucc. Többször leejtettem már és semmi baja.
  • LSSAHPAUL
    #37
    1993 óta nyűvöm a fejhallgatókat, hangfalszetteket. Kb 2 éve megtaláltam számomra a helyes konfigot: Orion HT-580 5.1-be kötve, ezenkívül Grundig 4x50W erősítő stereoba kötve, Logitech ClearChat™ PC Wireless USB-be kötve, és 2db mono hagyományos mikrofon Stereo-ba kötve. Ez így egyszerre megy :) ugyanis a Logitech-et külön hangeszközként kezeli a win (szal független az alaplapi hangkaritól).
    Miért ez a nagy összevisszaság? Ezé:
    - ha bulivan bármikor indithatom a karaoke-t a 4x50W-os Fisher hangszórok elviselhetetlen decibelre képesek :), és ott a 2 mikrofon amivel még duettet is énekelhetnek. (itt fontos hogy ugyanolyanok legyenek, főleg Ohm-ba)
    - ha játszok egy játékkal van választásom hogy fejhallgatón vagy 5.1-ben játszak (pl bf1942-ben is változik mert ha légelhárításra vagyok befogva akkor a stereo jobb-mert nem tud 5.1-et a game)
    - teamspeak az mindenképpen a logitechre van beállítva (ha azt akarom hogy a szomszédok igazi háborús körülményeket érezzenek akkor egyszerre megy a 4x50W és az orion HT 570 :)
    konklúzió: ettől jobbat nem tudok még elképzelni se :)
  • Tomy Lee
    #36
    Ha csajom itt van fejhallgató bár mostanában azért is szól,hogy hangos pedig v.mi zárt Sennheiser-em van de ha nincs akkor Z logitech:-)!!
  • Fidolorous
    #35
    Rendszeres fülhallgató használat (most kifejezetten mp3 lejátszóra gondolok, és fül nem FEJ hallgatóra) az hosszú távon mennyit árthat ? Napi 5 órát minimum be van dugva a fülem, melóhelyen ugyse lehet máshogy kibírni nagyon, de azért érdekel ezzel mennyit ártok..
  • oliwwer
    #34
    Egyszer mindenképpen fogok venni egy ilyet. Baromi jól néz ki, és nagyonjókat olvastam róla. Mondjuk az árát látva, tényleg megfontolandó egy erősítő és hangfalszett kombó vásárlása inkább.
  • milk4
    #33
    Rendes rendszert vegyetek legalább...Ne logitechet.
    Vegyetek erősítőt(használt is jó) és 2db házimozi bookshelf hangfalat.Lehet vele rendesen zenét hallgatni,filmet nézni és a házat is megtudja mozgatni ha kell.

    Én nálam az erősítő 50%-on van és a gépen általában 1/8-on van a hang.Ha a gépen feltolom a hangot maxra és kb 4-5m-el hátrébb gurulok a székkel vagy befekszek az ágyba,olyan érzésem van zenehallgatás közben,mintha egy koncerten lennék ahol studióminőségben menne a zene.Van logitech-em,azt az ágy alá tettem be és max erőn csak annyit hallok hogy a mélynyomó az "elnyom" minden hangot.Azt csak akkor használom ha este netbookozok vagy ipodot rákötöm alvás előtt.
  • kastil
    #32
    +1 de amugy ennyire elbaszott dolognak topikot... mintha piros vagy fehér pólót vegyek fel? ki döntse el helyette?
  • karajjj
    #31
    ennek az árából két sokkal jobb hangfalt veszel erősítővel
  • Klemice
    #30
    hello, neked van fitymád?
  • tommygear
    #29
    ezért topik? grat
  • KaBuTo666
    #28
    ez van nekem is már lassan 5 éve, brutál.
  • infracore
    #27
    kompromisszum mentes megoldás....
  • Balumann
    #26
    A lényeget kihagytam, én is a hangszórókra szavazok.
  • Balumann
    #25
    A fejhallgatónak az az előnye, hogy nem szól bele a szobád (utózengés, állóhullámok, egyéb dolgok, amik felerősítenek frekvenciákat, stb.), nem igazán hallatszik bele külső zaj, és te sem zavarsz vele másokat (bömböltetés mellett).
    Hátránya, hogy nem tesz jót a fülnek, kényelmetlen, mert viselni kell a fejeden, és - bár az agy a látottak alapján részben kompenzálja - a rossz irányok érzékelése.

    Egy jó kis fejhallgató teszt :P :
  • REPS0L
    #24
    köszönöm, nálam a hangszóró, akkor Z-5500 :)
    ha fejhallgatóra esett volna a választás, akkor lett volna probléma a döntés
  • REPS0L
    #23
    fogalmam sincs, sok volt a dubstep, aztán kiszakadt a mély... :(
  • Cat 02 #22
    Nekem anno fejhallgató volt max hangerőre nyomva és bőven kellemes hangszóróként működött
  • karajjj
    #21
    ha 80k-d, invesztálj szerintem egy hifibe, nekem az van a gépre kötve és olyan hangja van, mintha moziban ülnék
  • oliwwer
    #20
    Azt hagy kérdezzem már meg, hogy hogyan sikerült kinyírni a z5500-at?
    Egyébként meg egyértelműen hangfalszett. Ilyen árban ne is gondolkodj másban, ha a szomszédokat nem zavarja.
  • REPS0L
    #19
    zene hallgatás, filmezés... de úgy hiszem maradok a Z-5500nál, bevált cucc, nagyot is üt, mi kell még. :)
    Mindenesetre továbbra is kíváncsi vagyok még most is milyen lehet ez a Monster Cable cucc :)
  • mosoporr
    #18
    azért az se lenne baj ha fel tudnál tenni 1 értelmes kérdést...
  • Frosty01
    #17
    hát ha laptopod van akkor inkább fülest vennék a helyedben, asztali pc-hez nagy monitorral használok 5.1-es hangrencert, így fasza zenét hallgatni vagy lazulni előtte amikor épp "mozizok" :)

    előtte én is fülessel toltam , nagyon nem fasza, ráfáj a fejedre egy idő után, és kínodban vaslapáttal vakargatnád :D
  • SötétBarom
    #16
    Ha a környezetedet nem irritálja, akkor egyértelmű, hogy valami hangfal/mélynyomó/hifi cucc. Egész más fless mint egy füles. Füles csak arra jó, hogy ne zavarja a hupákolás a népeket. Heremasszírozós mélynek nincs párja bro.
  • karajjj
    #15
    mire használnád amúgy?
  • REPS0L
    #14
    remélem hogy mihamarabb megértem.
  • mosoporr
    #13
    ok nem szóltam,vagy MI? és majd megérted te is :)
  • REPS0L
    #12
    oké
  • karajjj
    #11
    vegyél egy hifit
  • Gurren
    #10
    80000-ér én már hangfalakat vennék. nemrég electroworld-ben találkoztam 20000Ft/db körüli Yamaha hangfalakkal és majdnem elélveztem, olyan szépen szólt.
  • REPS0L
    #9
    nem igazán értem ezt a felvágós dolgot, ide csak jómunkásemberek járhatnak beszélgetni, aki egy picit többet költ arra amire szüksége van már egyből takarodjon?
  • mosoporr
    #8
    te figymán!!!
    ha #5 ezt megveszed és használod napi 1 órát,én nem adok 1évet és kell venned 1 hordozható nagyothalló készüléket mellé...
    azért az már mingyá nem olyan felvágós!!!
  • REPS0L
    #7
    IDT HD Sound technológia van a laptopomba, most hogy így jobban belegondolok, nem is kell nekem a Z-5500, mert csak az első 3 hangszórót löki, a hátsó kettőt nem... Akkor marad a fejhallgató, valakinek esetleg véleménye erről a Monster Cable-ről? :)
  • David2
    #6
    hangkártyád van? mert az is sokat számít
  • REPS0L
    #5
    nem merem megvenni, félek hogy nem ad olyan minőséget amire azt mondom hogy ezért megérte kifizetni ezt az összeget. Valakinek esetleg vélemény, tapasztalat?
    Monster Cable
  • REPS0L
    #4
    ikerházban élek, de szomszéd már elköltözött, szóval ilyen probléma nincsen. :)

    nézegettem ezeket a MONSTER CABLE Beats Studio by Dr. Dre fejhallgatókat, felérnek ezek egy Z-5500al, vagy más komolyabb hangcuccal (vagy egy 25centis mélynyomóval :D )? Mert ahogy látom, kurva drágák, de van belőlük 80e körül is... vagy csak olyan mint az iPhone, azért drága mert menő? :)
  • G_ArchAngel #3
    Ha a lakókörnyezeted nincs rápörögve, akkor inkább fejhallgató:)

    De 80e-ből kijön egy jó AKG és mellé egy olcsóbb 2.1 is.
  • Gurren
    #2
    burzsuj
  • REPS0L
    #1
    Üdv!

    Érdeklődenék így hangcucc vásárlása előtt, és egy Logitech Z-5500 kinyírása után, hogy Ti mit ajánlotok nekem kb. 80eFt értékben? Fejhallgatót avagy hangrendszert, és ezek közül milyen típusúakat? :)
    Mostanság nagyon rá vagyok pörögve a mély-re, szóval az nem árt azért ha van... :)