12
  • Bluebrain
    #12
    A Holdon az ilyen kerekek eleve kudarcra vannak ítélve, hacsak nem építik két tonnásra őket, hogy elegendő legyen a tapadás. A Hold gravitációja egyhatoda a Földiének.
    Egy holdi forradalmi közlekedési eszköz az ugrómozgásra kellene, hogy épüljön.
    Akár rugók, vagy bármi energiaelnyelő és azt visszalökő eszköz, ami egy adott ponton fix, masszív tapadást biztosít, aztán a légüres térben, alacsony gravitációnál hosszú utat, akár 10-20 métereket is tesz meg az újabb holdat érésig. Majd újabb ugrás, és újabb. Nagy távolságokat lehetne így megtenni minimális emberi erővel. A kerékpároknak csak kipörögne a kerekük, vagy aránytalanul nehézre kellene tervezni őket.
  • xyl
    #11
    Valami szkafanderhez hasonló jelmezt azért tényleg jó lett volna felvenni, márcsak a feeling kedvéért. Értem én, persze, hogy abba rendesen bele lehet izzadni, de a nehézkes mozgás, az esetlenség fontos része a dolognak.
  • blazsa
    #10
    Helyes is , hogy ilyeneket gyártanak, készüljünk fel, hogy fel kell költöznünk a Holdra, ha már ennyire tönkretettük a Földet.
  • Alfa Of NS
    #9
    Generátort kéne meghajtaniuk lábbal, ami egy kondenzátort tölt, ami egy villanymotort hajt. Sokkal jobban lehetne szabályozni a mozgást, például könnyebb elindulni. Ráadásul ha magaslatra mennek, ami több energiát igényel, akkor lefele részben visszatölthetik a veszteséget.
  • COOLancs
    #8
    Valszínű szkafanderben fognak bringázni -.-"
  • messen
    #7
    A hajtóművek fejlesztése drága. Sokkal kevesebb iskola engedhetné meg magának.
    Ugyanakkor az emberi teljesítmény véges. Nézd másik irányból! Nem a meghajtást, hanem a rendszert versenyeztetik itt. A kialakítást, a modularitást, milyen nehéz összerakni, becsomagolni, hogy viseli a terepet, etc. Ez a verseny része. Az igazi cél pedig, hogy a gyerekek fejében elültessék a gondolatot, hogy a NASA-val valami "űrcuccon" dolgoztak.
  • Caro
    #6
    Nem a diákokkal van a bajom, hanem a kiírással. A diákok ennél sokkal-sokkal többre is képesek lennének, ha értelmes feladatot kapnának.
  • noland
    #5
    Nem szeretné senki elvenni, csak ott van a hiba, hogy képzeljük Mo.-on minden gyerek motorsport világbajnok akarna lenni, amolyan Talmácsi. Az iskolások pedig azt a feladatot kapnák, hogy mérközzenek meg pumpakészítésben..lehet h nem a legjobb példa volt, de remélem érthető.
  • kisemlős
    #4
    Képzeld magad a diákok helyébe, akik ovis koruk óta űrhajósok szeretnének lenni. 99%-uk soha nem lesz az, de egy kicsit úgy érezhetik... És közben tanulnak, gondolkodnak, alkotnak, sikereket érnek el. Nem, nem ők fogják a holdat kollonizálni, de határozotan jobb példaképek, mint a drogozó, mindenhétvégén taj részeg, 3 értelemes mondatot elmondnai/megérteni nem bíró kortársai. Ne vedd el az álmokat.
  • fade2black
    #3
    Ez egy verseny diákoknak. Ami már akkor is létezett amikor Obama még elnök se volt. Értem én persze, hogy fikázni kell csakhát....
  • noland
    #2
    Nyilván nem, ez a kísérlet már a messzi jövőt vetíti előre, mikorra már terraformálni fogják a Holdat és gondoskodni kell a telepesek jó kondíciójáról..
    Obama, szerintem a messzi őseiről vette a példát, hogy majd a Holdon is jól "befűtenek" akkor a biciklisnadrág épp ideális lesz...
    Gondoljátok csak el a holdi majomkenyérfákon fogják az űrhajósok vakarászni a se..popsijukat..
  • Caro
    #1
    Ez az Obama-féle űrkutatási terv eredménye?? Csak mert a holdjáró az, ami biztosan soha nem lesz emberi erővel hajtott.
    Elég vicces, hogy itt a Földön, bringás szerkóban szimulálják a holdbéli körülményeket.
    Az űrruhában mozogni sokkal nehézkesebb, tekerni pláne, arról nem beszélve, hogy ott a víz és az oxigén a legdrágább kincs, majd pont jármű hajtásra fogják felhasználni?