50
grafika programozási nyelv, JAVA alapon, OpenGL támogatással
  • joebacsi
    #10
    Ne csak olvasgasd...CSINÁLD! :)
  • Cat 02 #9
    Érdekes, olvasgatom ELTE-s cuccot.
  • Dj Faustus #8
    "gyakorlatban mire lehet ezt használni?"
    Grafikára. Megkönnyíti a grafikus programok készítését ez a függvénykönyvtár.
    Java alatt külön fejlesztőfelületet - a PDE-t - is kapunk; a Javascriptes változatánál meg online szerkesztőfelület áll rendelkezésre.
  • Frosty01
    #7

    gyakorlatban mire lehet ezt használni?

    érdekel ez a programozás téma, ezt is letöltöttem olvasgatom is, próbálkozom gyengéd szárnybontogatásokkal XD
  • Dj Faustus #6
    Javascript- változat - <canvas> alapokon
  • daeemoon
    #5
    Én se gondoltam, hogy olyan szinten lenne ;)
  • joebacsi
    #4
    Kb. 1 hete bukkantam rá (a linkelt könyvek közül a harmadikat futottam át teljesen más okból, és abban szerepelt), azóta, ha van időm játszom egy kicsit vele. Zseniális egy cucc, bár még csak ismerkedünk. Nagyon intuitív, gyorsan lehet vele eredményt elérni (egy kis fejlesztői tapasztalat azért nem árt), és a teljesítményével sincs gond.

    Bár nekem személy szerint jól esne egy szorosabb integráció a GraphViz-el, de azért nem lehetek telhetetlen :)

    Adok én is pár linket:
    Technikai alapozás magyarul
    Egy konkrét kisalkalmazás elkészítése
    Gráf animáció

    Ilyet is tud pl.:
  • Desiderata #3
    én csak a Comenius Logo-t ismertem, annál azért komolyabb cucc :)
  • daeemoon
    #2
    LOGO után szabadon? :)
  • Desiderata #1
    Sziasztok!

    A Processing egy nyílt forráskódú, grafikázásra kihegyezett programozási környezet.
    Leginkább művészek, designerek, mérnökök használják, de szórakoztató mivoltja miatt gyerekeknek is ajánlott első programnyelvnek vagy bárkinek akit érdekel a grafika (és/vagy játék) programozás.
    JAVA programnyelvre épül, OpenGL támogatással. JAVA kódba exportálni is lehet, illetve futtatható .exe-t vagy böngészőbe ágyazást is megoldja.
    Rengeteg példakód van beépítve, de több könyv is elérhető a témában.


    Processing.org (hivatalos oldal)
    OpenProcessing (Pocessing coderek közösségi oldala)
    könyvek a Processing-ről

    a környezet így néz ki: