50
grafika programozási nyelv, JAVA alapon, OpenGL támogatással
  • Desiderata #50
    sketchbook könyvtárba, amit beállítunk elérési útnak
    oda kell egy "libraries" könyvtárat létrehozni
    és oda kell a "peasycam" könyvtárat mindenestül bemásolni
  • Desiderata #49
    PeasyCam könyvtári elem kellene ennek a 3D betű író kód működtetéséhez
    tudnátok segíteni? nem lehet egyszerűen működésre bírni :((
  • Desiderata #48
    példák: http://www.learningprocessing.com/examples/
  • Desiderata #47
    dejó, régi a kód és nem tudom futtatásra bírni
  • Desiderata #46
    nálatok ezt sikerül lefordítani? 3D editable text
    talán jó lenne kiindulásnak, de persze sose talál semmi cuccot :(
  • Desiderata #45
    eh, szövegalapú játéksablon +fav, de most nem erre van szükségem :/
  • Desiderata #44
    olyan példakódot keresek ahol térbeli betűk/szavak térbeli görbén mozognak
    ha valaki szembejön ilyennel vagy részmegoldással, kérem jelezze, köszi!
  • Dj Faustus #43
    A [url=http://www.sg.hu/listazas_msg.php3?id=1301996210&no=36]#36[/url]-ban felvetett hibaleírást összegyúrták a 666-os számúval (hm, ez a szám emlékeztet valamire, kivel is szerződtem le annak idején a lelkem eladásáról?), és az 1.5.1-es változatban már javítva is lesz.

    Affene, jó volt a sejtésem, a [url=http://www.sg.hu/listazas_msg.php3?id=1301996210&no=35]#35[/url]-ben tapasztalt Windows-Linux változatbeli különbség alapján javítják ki:
    Problem was actually something else... that the data folder had backslashes (instead of forward slashes) on Windows.
  • Dj Faustus #42
    "Az egér gombjainak a kódjai micsodák, nem tudod véletlen? A keyevent-ben nincsenek leírva."
    mouseButton környékén nézz szét.

    "Ja és, hogy tudnék időhöz kötni valamit?"
    delay() - ez a program futását függeszti fel.
    second() - ezzel meg a program kezdete óta eltelt másodpercek számát kérdezheted le
    Ez utóbbit úgy használhatod ki, hogy letárolod egy változóban a program indítása óta eltelt másodpercet, majd a program óta eltelt másodpercből kivonod a változót. Ha ez egyenlő eggyel, akkor intézkedsz (ráraksz a szövegre egy háttérszínű négyzetet például).
  • HEszkimo
    #41
    Azzal már működik, köszi.

    Az egér gombjainak a kódjai micsodák, nem tudod véletlen? A keyevent-ben nincsenek leírva.

    Ja és, hogy tudnék időhöz kötni valamit? Pl.: Egy írás csak 1 másodpercig legyen kiírva. Próbáltam úgy, hogy a jelenlegi millisecundumot egy változóba mentettem, és akkor tünt volna el a szöveg, ha a változó == 59, de ez nem jött be.
  • Dj Faustus #40
    Egy észrevétel: az openprocessing.com oldalon, ahova fel lehet tölteni az elkészült műveket, ha Java-s változatú Processingben dolgozol, a régebbi stabíl változattal - 1.2.1 - fordított (és .zip-be tömörített) appletek tölthetőek fel problémamentesen. Legalábbis Ubuntu 11.04 és Windows XP SP3 alól az 1.5-ös változattal fordított (és .zip-be tömörített) appletet nem fogadta el.

    HEszkimo: próbáld meg 1.2.1-es változatú Processinggel fordítani az alkalmazásod - hátha azzal több szerencséd lesz futtathatóság szempontjából.
  • Dj Faustus #39
    Szteganográfia - a jobb oldali kép bináris információt rejt. Ha rákattintasz a képekre, a bal oldali képben felerősödik az elrejtett jel.
  • Dj Faustus #38
    "Szavazni hol tudok rá? Nem találom sehol."
    1. A jobb felső sarokban levő "Sign In" linken kattintva lépj be egy Google Account segítségével.
    2. Az "Issue 653: Text (loadFont?) related problem" felírat mellett balról található csillagra kattintva (Ha csak ráviszed az egeret, megjelenik egy "Vote for this issue and get email change notifications" felírat) tudsz szavazni (illetve kapsz értesítést az eset változásáról) a felvetett problémára.

    "Még annyit, hogy nem tudod a két játékos miért nem bír egyszerre mozogni? Nem bírtam megoldani sehogy."
    Valószínűleg a processing nem tud egyszerre több billentyű lenyomását kezelni.
    Esetleg próbáld meg ezekkel a módszerekkel
  • HEszkimo
    #37
    Remélem lesz megoldás, köszi a segítséget. Kevesen foglalkoztak volna ennyit egy problémával. :)

    Szavazni hol tudok rá? Nem találom sehol.

    Még annyit, hogy nem tudod a két játékos miért nem bír egyszerre mozogni? Nem bírtam megoldani sehogy.
  • Dj Faustus #36
    Itt gyorsan fel is dobtam a hibát. Ha szavaztok rá (Google Account kell hozzá), talán gyorsabban kijavítják.
  • Dj Faustus #35
    Azt hiszem megvan.
    Én is feltettem Windows XP alá a Processinget (1.5 REV 0196), és nálam is ezen kórtüneteket okozza.
    Valószínüleg a loadFont() okozhatja ezt, mert ha leredukálom a kódodat ennyire:
    PFont b;

    color red = color(255,0,0);
    color green = color(9,144,7);

    void setup()
    {
    size(800,400);
    }

    ///////////// draw
    void draw()
    {
    background(255);

    stroke(0);
    fill(red);
    rect(250,-5,150,410); //kilógatom, hogy ne látszódjon a vége
    fill(green);
    rect(400,-5,150,410); //kilógatom, hogy ne látszódjon a vége
    fill(0);
    rect(200,-5,50,410);
    rect(550,-5,50,410);
    }

    akkor ez szépen lefut.

    Viszont ha a
    b = loadFont("b.vlw");
    sort beillesztem a setup függvény végére, elfehéredik az ablak. Ja és ráadásul ez a probléma a Windowsos Processingből kreált Linuxos alkalmazással is fennáll..

    Valószínűsítem hogy a Windowsos Processingben lehet a hiba, mert az elkészült alkalmazások lib könyvtárában levő, a sketch nevére hallgató .jar kiterjesztésű állományt az Ubuntu Archívumkezelőjével megnyitva más struktúrában jelenik meg.

    Linux alatt fordítottban:
    /
    /data
    /data/b.wlv
    /META-INF
    /META-INF/MANIFEST.MF
    /sketch.class


    Windows alatt fordítottban:
    /
    /data
    /data\b.wlv
    /META-INF
    /META-INF/MANIFEST.MF
    /sketch.class
  • HEszkimo
    #34
    Nem volt. Régebbi java verziók viszont voltak a gépen: Update 5,6,7 , de azokat azóta már leszettem, és a legujabbat is ujratelepítettem a processinggel együtt, de így se változott semmi.
  • Dj Faustus #33
    Aha, (virtuális gépbe telepített) Windows XP (legújabb Java JRE van feltéve hozzá,Pprocessing és a JDK nincs) alatt próbátam elindítani az általad fordított alkalmazást - kaptam egy szép fehér ablakot bal felső sarkában a Processing ikonjával.

    Ubuntu Linuxba visszamenve, a .pde-t a Processinggel megnyitva lefut, Linuxos alkalmazásként lefordítva lefut, a Windowsos alkalmazást az előbb említett Windows XP-s (virtuális) gépbe átmásolva lefut.

    Szóval valahogy a fordítókörnyezet kavar valamit. Nem volt régebben feltelepítve JDK?
  • HEszkimo
    #32
    Innen le birod tölteni: dragonage.uw.hu/dan/pro.rar

    Nem tudom már pontosan melyik, de egy alap betűtípus volt.
  • Dj Faustus #31
    Akkor az rendben.
    Nálad a sketch könyvtára hogy néz ki, mit tartalmaz? Tömörítsd be egy zip állományba és töltsd fel valahova. Esetleg még a b.vlw-re - a betűtípusra - is kiváncsi lennék, azt miből fordítottad le?
  • HEszkimo
    #30
    1.5 windowsra, java-val együtt, java már fel volt rakva.

    PDE-ben fut tökéletesen.
  • Dj Faustus #29
    Melyik Processinget töltötted le?
    A Java-val felszereltet vagy az a nélkülit?
    Java fel volt már rakva vagy nem?

    A PDE-ben futtatva lefut a sketch vagy nem?
  • HEszkimo
    #28
    Nem értem az egészet. Amit tőled letöltök az megy nálam is, amit én exportálok az meg nem működik... :S

    De amit én csinálok az létrehoz a source mappába egy java fájlt és az arg.txt-ben máshogy vannak kiírva a dolgok.
  • Dj Faustus #27
    Innen letölthető
  • Dj Faustus #26
    Nos feltettem Ubuntu 10.10 alá a Processinget (innen töltöttem le, kicsomagoltam, beléptem a kicsomagolt könyvtárba és futtattam a processing-et). A saját szerkesztőjében az általad mutatott kód lefut (előtte létre kellett hoznom a fontot a Tools/Create Font menüponttal), Linuxos alkalmazásként lefut, az Ubuntu alatt lefordított Windowsos alkalmazás Windows alatt is lefut (Java JRE legyen feltelepítve, illetve az egész application.windows mappa tartalma kellett).
  • HEszkimo
    #25
    És windows applicationba fut neked?
  • HEszkimo
    #24
    Amit linkeltél megy nekem is, nem tudom nálam mi lehet a gond.
  • Dj Faustus #23
    Javascript/HTML5 canvas változatban fut (legalábbis Firefox 4, Google Chrome 10.0.648.205, és Opera 11.10 változatai alatt tesztelve megy)
  • HEszkimo
    #22
    Itt a kód: http://pastebin.com/4TL42p7q
  • Dj Faustus #21
    Én bár a Javascript-változatú ProcessingJS-et használom, de hibásan írt kód esetén nálam is megesik az olyan, hogy csak egy fehér négyzetet kapok az általam kívánt sketch helyett.

    Javaslom hogy a kérdéses forráskódot másold be mondjuk a pastebin.com-ra, és a kapott linket oszd meg velünk. Vagy töltsd fel valahova a forráskódot tartalmazó állományt.
  • HEszkimo
    #20
    Van, és az említett probléma se fordult elő minden programnál.
  • Cat 02 #19
    Van fent Java a gépeden (bár szerintem anélkül talán fordulni se tudna :D)
  • HEszkimo
    #18
    Sziasztok!
    Nem tudjátok mitől lehet az, hogy egy program simán lefut, de ha exportálom windows applicationba, vagy html fájlba, és úgy akarom futtatni, akkor csak fehérség látszik?
  • Dj Faustus #17
    "demoscene-ben is igen hasznos lehet"
    Gargaj a Conspirancy csapat tagja már le is kódolt pár "alapeffektet".

    "After Effects összehozható a Processinggel? Erről van valahol valami hasznos leírás?"
    Az említett cikkben a Kinect adatait kapták el Openkinecten keresztül, és a kapott adatokat processinggel alakították át és rögzítették szövegállományokba (az alakok sziluettjeit alkotó pontok koordinátáit).
    Ezeket a szövegállományokat töltötték be Cinema 4d-be egy Python szkripten keresztül.
    Végül a lerenderelt videókat After Effectsben és Premiereben fűzték össze, véglegesítették.

    Hogy After Effects összehozható-e Processinggel... ...itt értekeznek például róla - bár ez esetben After Effectsből exportálnak Processingbe. Valószínüleg visszafelé is megy.
  • Desiderata #16
    :) a logód!

    a zenére reagálás demoscene-ben is igen hasznos lehet

    After Effects összehozható a Processinggel? Erről van valahol valami hasznos leírás?

    böngészős támogatás tényleg nagyon ügyes dolog, jobban terjednek a stuffok, írás: Mozilla és a demoscene
  • Dj Faustus #15
    Talán még a Povray-nek van hasonló feelingje.
    Itt még egy sajátkezűleg. ;)

    Az igazán érdekesek a zenére reagáló animációk, például Murcof - Mir Nodes ; vagy a külső adatokból építkező vizualizációk mint például a Facebookból.
    De vannak, akik még tovább mennek: Kinect + Processing + Cinema 4D + Python + After Effects = videóklip

    De kellemes lökést adhat a HTML5 canvas-on alapuló grafikának is - lehet vele játékot is csinálni.
  • Desiderata #14
    :) akik sokat használják, biztos rááll a szemük rögtön
  • steeldriver
    #13
    Na, pont ilyesmit kerestem az utóbbi időkben (igaz C/C++ alá) de ezt is kipróbálom mindenképp
  • Dj Faustus #12
    Bináris óra remix
  • Cat 02 #11
    Epilepszia már jól megy