129
  • Amergin
    #81
    Ennyit pedig arról, hogy Afganisztán és Irán mennyire "pöcegödrök" -ahogy te olyan szépen megfogalmaztad...
  • Nagydög
    #82
    "Ha nem volna ott semmi értékes soha nem mentek volna be oda."

    Volt. Csinos kis terrorista ellato. Olyan zegzugos orszag, hogy sosem tudnak rendet csinalni, de visszaszoritottak es helyben lekotottek ezeket a csoportokat. Tobbre nem fogja futni. Az emlitett asvanykincsek meg akar a Holdon is lehetnenek. Belathato idon belul arrafele nem lesznak olyan allapotok, hogy profittabilisan kitermelheto legyen barmi.
  • Amergin
    #83
    Persze-persze a nemzetközi terrorizmus... Ja! Majdnem el is felejtettem
    Meg oszama, meg a hegyi kecskepásztorok, akik a barlangjaikból irányították az öngyilkos tenoristákat a Pentagon lerombolására.
    Higgy benne, hiszen ez tényleg sokkal kényelmesebb, mint gondolkodni. Tévé, rádió is esztmongya, akkó' bisztoss, hogy úgy van.
  • Nagydög
    #84
    Khm... A youtubeon te is talalhatsz feltoltott videokat ilyen kikepzesekrol. Az iranyitas kevesbe helyigenyes, de a kikepzeshez nem art valamilyen nyugodt(vagy eppen zavaros. Ahogy nezzuk.), felreeso kornyek.
  • Amergin
    #85
    Egyébként Cortes-nek, Pizarro nak is meg volt az ürügye, hogy miért kell leigázni dél-Amerikát. A római katolikus anyaszentegyház áldását adta rá: ugyanannyira volt "törvényes" és "jogszerű" (ha nem jobban!), mint ma a "terror elleni harc".
    "Lelkeket téríteni" és kereskedni mentek hivatalosan oda, ezzel szemben kirabolták őket, eladták rabszolgának és leöldösték őket.
    Az úgynevezett "terrorizmus" nem ok, hanem ÜRÜGY.
  • Nagydög
    #86
    A gondolkodas hatastalan eszkoz, ha mar joelore tudod, milyen eredmenyre akarsz jutni. :)
  • Amergin
    #87
    Ezt most magadra érted?
  • Nagydög
    #88
    Uhum. Nem am az "Amerika a Nagy Gonosz" figurak helyi szovivojere.
  • Amergin
    #89
    Nagyon úgy tűnik, hogy a hidegháború vége után egy új globális ellenség feltűnése úgy kellett az egybesült állatok katonai és politikai gépezetének, mint egy falat kenyér. Ennél kellemesebb ellenfelet kitalálni sem lehetne, hiszen korlátlan ideig háború indítható bárki ellen, akiről "kiderül", hogy tenorista.
    A birodalmi terjeszkedés is "legálisan" biztosított, hiszen szegény amerika, "az áldozat", csak visszaütött a csúnya, gonosz, rosszindulatú trappista pedofil tenoristáknak
    Ezt csócsáljátok, prolik! Ez folyik a csapból is és ezt nem tanácsos kétségbe vonni. Remélem hamarosan ennek a "tagadását" is BTK-ba betonozzák, mint a másik szentséges és megkérdőjelezhetetlen hittételt...
  • Amergin
    #90
    Ööööö, ha te mondod, hogy Amerika a Nagy Gonosz, akkor biztos úgy van. Én nem írtam ilyet. Avagy amiket írtam a politikájáról, abból neked úgy tűnik, hogy "gonosz"?
    Vajon mi indít arra, hogy ezt gondold?
  • Nagydög
    #91
    Eleg a szohasznalatodat figyelni. Konkvisztador, kollaborans, birodalmi terjeszkedes. Istenkem, a Pravda imadott volna! :)
  • Molnibalage
    #92
    Az Észak-Korea topikba még nem nézett be? Rundi imádná...
  • Amergin
    #93
    Látom a trollkodás aranyszabályát már elsajátítottátok mindketten:
    Ha az érveket nem tudod támadni, támadd az érvelőt!
    Nem muszáj egyetérteni velem, egy friss és új nézőpontot próbáltam csak megvilágítani, az unalomig ismételt lejáratott klisék helyett
  • Molnibalage
    #94
    OMG. Tükörbe néztél már? Mert bizonyítékot nem adtál mondandóról semmit. A valóság is ellenmond állításodnak jelenleg.

    No offense, ahol te megjelensz, ott a flém is hamar jön. A jenkiutálad csőlátásod meg pont olyan súlyos, mint rundi imádata a totalitárius rendszerek iránt.
  • Nagydög
    #95
    Az unalomig lejaratott klissek es friss nezopontok ugyeben javaslom, keress nehany korabeli cikket a hazai sajtobol(esetleg a szovjetbol, ha talalsz forditast) barmely konfliktusrol, amiben az USA resztvett. Szerintem sapadni fogsz a remulettol, ha felfedezed a hasonlosagot. :)
  • Amergin
    #96
    Miféle "valóság" mond ellent nekem? Erről talán felvilágosíthatnál engem, a bűnös módon tévelygőt
    "Jenkiutálat": hol írom, hogy utálom a "jenkiket"? Idéznéd, ha megkérlek?
    Az a bizonyos "Rundi" pedig, akit nem ismerek nem érdekel.
    "Bizonyíték": a VÉLEMÉNYHEZ miért kell "bizonyíték", ezt áruld el légy szíves.
    Nem lehet jogom a véleményemhez, csak ha hozok neked "bizonyítékot", hogy helyes a véleményem? Hogy képzeled ezt?
  • Amergin
    #97
    A "pravda". Te mit tippelsz: szerinted helyeseltem Afganisztán szovjet megszállását? Vagy Tibet kínai megszállását? Vagy Magyarország bármikori lerohanását bármilyen irányból bármely nagyhatalom által? Vagy úgy általában az országok idegen megszállását és a bábkormányokat?
    Elég szomorúnak tartanám, ha ezekkel kapcsolatban a véleményem még nem lenne elég egyértelmű...
  • Pares
    #98
    Hagyd rá. Imádja a Jenkiket. Meg főleg a fegyvereiket.

    Olyan ez, mint amikor valaki Izrael politikáját kritizálja. Az illető garantáltan anti-szemita lesz pár percen belül. Ez van.
  • Nagydög
    #99
    Az emlitett sajto organumok sem helyeseltek. Termeszetesen szerintuk az volt megszallas, amit az USA muvelt. Sajat ugyeik barati segitseg, felszabaditas, az elnyomok elleni kuzdelem segitese, vagy mas hasonlo kategoriaba estek. Azon viszont semmit nem valtoztat, hogy a Pravda vezercikkek zamata leng korul. :) Ha akarod nem emlegetem fel tobbet, de tenyleg igy gondolom.
  • Amergin
    #100
    Megvilágosítottál!
    Az Amerikai Egyesült Államok hivatalos külpolitikájának a bírálata, vagy annak kritizálása az "jenkiutálat".
    Bocsika, én kérek elnézést
  • Amergin
    #101
    Ugye, hogy észrevehető, mennyire függ a szóhasználatunk attól, hogy mit tartunk az egyes dolgokról?
  • Nagydög
    #102
    Off

    Ez vekony jeg, mert forditva is all. Az osszes antiszemita tokfej azt mondja magarol, hogy o csak Izrael kulpolitikajat... Azt viszont pillanatnyi szunet nelkul.

    On
  • Amergin
    #103
    "Régen" az volt az antiszemita, aki gyűlölte a zsidókat, ma az az antiszemita, akit a zsidók gyűlölnek...
  • Molnibalage
    #104
    Egyiket sem.
  • Nagydög
    #105
    Ja. Es a forumok is tele vannak olyanokkal, akiket gyulolnek a zsidok. Legalabbis en ugy vettem eszre. :)
    Nagyon elterunk amugy a targytol.
  • Mat666
    #106
    "Tévé, rádió is esztmongya, akkó' bisztoss, hogy úgy van."

    Elárulnád honnan szerzed te az információkat? Netán a zinternetröl?
  • Amergin
    #107
    Szeretnék megóvni mindenkit az antiszemitizmus borzalmas mételyétől, ezért linkelek egy kimerítő leírást arról, hogy mik minősülnek antiszemitizmusnak.
  • Amergin
    #108
    "Ezerbisztos"
    Miért TE honnan szerzed? Hogy én is jól értesült lehessek...
  • Nagydög
    #109
    Szalmabab erveles by kurucinfo.
  • Amergin
    #110
    Egyébként ha ilyen borzasztóan elharapódzott dolognak látod ezt, akkor nem kellene elgondolkodni, hogy ennek vajon mi lehet az oka?
    Vagy megelékszünk a szokásos, egyszerű és könnyen emészthető konzerv-válasszal: ezek az emberek "elmebetegek".
  • Amergin
    #111
    Az meg mi? Te olvasol ilyeneket??
    Rettegek és elhatárolódom
  • Nagydög
    #112
    Megelegszunk. Amugy valakiket utalni nepszeru elfoglaltsag. Vegtelen a palettaja az utalhato rasszoknak/nepcsoportoknak/ideologiaknak/vallasoknak. A zsidoknak kulonosen nagy makjuk van, egy kis erofeszitessel rajuk az elobbiekbol mind a negy passzol.
  • Nagydög
    #113
    Annyi jellembeli hibaja lehet az embernek. Ne tetezd ezt meg kepmutatassal is! :)
  • Mat666
    #114
    Tv rádió internet mért és te?
  • Doktor Kotász
    #115
    "a "tálibokra", csak az a baj, hogy ők is a lakosságból kerülnek ki..."

    A tálib fegyveresek 2001-ben 70 ezren voltak. Ebből 50 ezernél valamivel többen voltak a nem afganisztániak. Tehát nem áll meg az a tévhit a lábán, hogy a tálibok az afgánok voltak, és Afganisztán egy szuverén állam volt. A tálibok a teljes arab világból odasereglett szélsőséges muszlimok voltak, akik megszálltak egy országot. Afganisztánnak semmi köze nem volt a kalsszikus értelemben vett államhatalomhoz. Külföldi militáns csoportok egy országot megszálva, a lakosságot elnyomva egy muzulmán államkísérletet valósítottak meg.
  • Doktor Kotász
    #116
    "És az általam ismert dél-koreaiaknak többnyire az a véleménye, hogy inkább élne szerényebben, de együtt az észak-koreai rokonaival. Persze nem az ottani rezsim uralma alatt."

    Csakhogy az USA nélkül valóban együtt élhetnének az északiakkal, persze az észeki rezsim uralma alatt.
  • Omega
    #117
    "mi ez a fene nagy környezettudatosság? A kulcs a megtakarított napi 65 liter üzemanyag"
    Szerintem ez a lényege a környezetvédelmnek és a kapitalizmusnak is, a globális felmelegedés csak mellébeszélés.
    Ha valamit meglehet csinálni kevesebb erőforrás felhasználásával, mint korábban (pl. technológia fejlődés miatt) akkor fejlődik a gazdaság.
  • noland
    #118
    OFF - mennyi jattot illik adni egy pizzafutárnak?
  • Lucy in the Sky
    #119
    Ja, ez tényleg off, telitalálat.
  • kukacos
    #120
    Kíváncsi vagyok, mihez kezd a hadsereg majd, amikor kifutunk a naftából.

    Mondjuk azt közel biztosra veszem, hogy a Föld utolsó liter üzemanyaga egy tankban/katonai repülőben fog elégni.