67
Chernobyl Terrorist Attack
  • grebber
    #67
    Hát a vége fél már elég elborultak elég nehéz lett.Szerintem ez lenne a finálé,de már vagy 50 x haltam meg.
  • kastil
    #66
    Te kb azt mondtad, hogy szart se ér. Aztán 2 nap után vérig voltál sértve, mikor forrást kértem, és most is úgy állítod be magad, mint aki valamiféle áldozat, csak nemtom miben. A lényege az egésznek az, hogy egy hülye pöcs vagy, amiért nem értessz egyet
  • karajjj
    #65
    bocsáss meg, hogy meg mertem szólalni a discoverys film ellen...
  • kastil
    #64
    Most mi van? wiki épp annyira hiteles a józsikával mint a discovery a fasztudja ki által összekapart infójával. Magyar nyomingerekkel meg hagyjál, holnap mondom wikizek, lehet elhiszem, de akkor is belekötök majd. "Úgyse fognám fel" - persze egy hülye buta segg vagyok, amiért nem abban hiszek amiben te. Te is az vagy, mert egy senkniházi wikis fasztudja ki által összekapart szarnak hiszel, a discovery helyett. Gondolom felesleges ezen vitázni, úgyis neked van igazad.
  • karajjj
    #63
    látod megy ez, nem kell beleolvasni se, úgyse fognád fel
  • kastil
    #62
    Á, majd holnap wikizek, bár ki tudja, lehet, hogy józsika írta a marhaságát. Többi linked felejtős, tuti józsikás. Ja és persze wikit is osztom kettővel, mert semmivel sem jobb, mint discovery
  • karajjj
    #61
    felesleges, köss bele most...
  • kastil
    #60
    holnap átnyálazom, hogy bele tudjak kötni.
  • karajjj
    #59
    köszönjük emese...
  • Haulin
    #58
    http://www.youtube.com/watch?v=rvAJ_u3Q0Hw Ez is biztos csak azért van mert aki kihordta ezeket a szerencsétleneket dohányzott és elég erősen alkoholizált. karajjj azt azért megnézném mi lett volna ha a te gyereked torzul el, hogy akkor is így beszélnél az egészről.
  • karajjj
    #57
    na most akkor már senki nem akar szidni? :(
  • karajjj
    #56
    bocs, hogy csak most van időm erre és tényleg a kurvaanyám, de
    egy kettő három
  • kastil
    #55
    Egyébként nem hiszem, hogy konkrétan ennek a Discovery-s filmnek 2-vel kell osztani az igazságtartalmát. Ennyi év távlatában mi értelme lenne ferdíteni, felnagyítani a katasztrófát? Valahogy az az érzésem, hogy elég nagy volt az annélkül is. (elég rápillantani a korabeli fotókra)

    Karajjjnak magyarázd, én teljes mértékben egyetértek
  • Lack
    #54
    Hát igen, arról, hogy mi igaz és mi nem, sokat lehetne vitázni. Akik tudják (mert esetleg ott voltak akkor) lehet, hogy soha nem mondják el/írják le, vagy mert nem akarják, vagy mert nem tudják mert már nem is élnek.

    A mostani Fukusimai szivárgás kapcsán (ami elég messze van), a napokban mértek radioaktív jódrészecskéket a levegőben kis hazánkban is, akkor gondolható, hogy mit kaptunk annak idején Csernobilból (ami elég közel van hozzánk).

    Egyébként nem hiszem, hogy konkrétan ennek a Discovery-s filmnek 2-vel kell osztani az igazságtartalmát. Ennyi év távlatában mi értelme lenne ferdíteni, felnagyítani a katasztrófát? Valahogy az az érzésem, hogy elég nagy volt az annélkül is. (elég rápillantani a korabeli fotókra)
  • kastil
    #53
    Na ez szép lett, bocs
  • kastil
    #52
    Háh! Köszi!

    Pontosan erről a filmről beszéltem, és linkeltem is be FZoleeenak.
    Tegnap le is szedtem, hogy újra megnézzem és pontosan tudjak belőle idézni, de így akkor már felesleges. De ne feledd ám, a hozzáértő karajjj megmonda, ösztani kell kettővel a discoverys okosságok hitelességét.


    Mellesleg karajjj, linkelnél végre? Ja, hogy nincs mit :(
  • Lack
    #51
    Tulajdonképpen harmadik robbanás lett volna, mert 2 robbanás történt a reaktorban gyorsan egymás után. Az első a hatalmas gőznyomás miatt történt fizikai robbanás (ez dobta fel kb 50 méter magasba a reaktor 1200 tonnás fedelét -nem lehetett semmi), majd a második kémiai robbanás, a nagy mennyiségő hidrogén és szén-monoxid miatt következik be.

    Bocs az OFF-ért.
  • Lack
    #50
    Fennállt egy második robbanás kockázata. A mentés kezdetén vízzel próbálták oltani a reaktortüzet, ez a víz a reaktor alatt lévő cementtáblák alá szivárgott és ott gyűlt össze. Félő volt, hogy a 195 tonna nukleáris fűtőanyag - ami igen magas hőfokon izzott - átégeti a cementtáblát. Ez esetben a reaktorban lévő 1400kg-nyi urán és grafit keverék elég lett volna ahhoz, hogy kritikus tömeget alkotva a vízzel érintkezve egy sokkal nagyobb robbanást idézzen elő, az ezt követően meginduló láncreakció felért volna egy hatalmas atombombával.
    Szakértők szerint a robbanás ereje 3-5 megatonna lett volna. A Csernobiltól 320 km-re fekvő Minszk eltűnt volna a Föld felszínéről, és Európa lakhatatlanná vált volna.

    Egy nagyon jó Discovery film a Csernobili csata igaz története, érdemes letölteni, megnézni annak, akit érdekel a téma. Sok tanulsággal szolgálhat.
  • Sith
    #49
    Nem sikerül lehűteni a grafitot időben, leolvad teljesen, szennyezett talajvíz vízkészletek folyók na az pld. durvább
  • Me0w
    #48
    Miert, annal, hogy a gozrobbanas szetvitte a containment-et + a reaktorkamrat, mi durvabb tortenhetett volna?
  • karajjj
    #47
    melóban vagyok, de ha nem felejtem el, otthonról linkelek majd
  • kastil
    #46
    Akkor most megtehetnéd
  • karajjj
    #45
    tudtam, hogy bele fogsz kötni, hogy nem linkeltem hozzá semmit, de bocsáss meg, hogy este 11-kor nem volt kedvem még forrásokat keresgetni neked :(
  • kastil
    #44
    Ja igazából szándékosan fertőzték meg az embereket, hogy túlnépesedés ellen tegyenek, csak ráhúzták csernobilra az egészet...
  • kastil
    #43
    Azért remélem nem baj, ha a forrás nélkül maradt "mondok valami, hogy okosnak tűnjek" dumádat kevésbé hiszem el, mint egy "kétszer osztott" discovery mesefilmet. Igazából nem is történt semmi, csak egy kis nevetséges mennyiségű radioaktív graffit került a levegőbe, igaz? Elefántot csináltak belőle... Ez a rákos megbetegedések/elhalálozások statisztikája is egy hülye kitalált marhaság. Vágom amit mondassz...-.-
  • karajjj
    #42
    pripjatyról kb annyit, hogy a várost nagyrészt mentesítették, 2005-ig még kutatók is laktak ott, azóta csak turistákat hordanak oda, kifosztották az egészet, a sokezer lakás mindegyike fel van törve, minden mozdíthatót elvittek, pl az őrökkel együtt szervezetten lopták ki a radiátorokat, a városban lehetne akár már élni is, na de ki akarna visszamenni egy romhalmazba, meg ugye még nem minden pontja mentesített, az meg eleve hülyeség, hogy európa lakhatatlanná vált volna, meg miaz, hogy felrobban az egész? gőzrobbanás történt 86-ban, ami szétvetette a reaktort és a radioaktív grafit okozta a legnagyobb gondot, amivel a fűtőrudakat borították
  • kastil
    #41
    és mik a valós adatok?
    meg dobnál nekem egy lehetőleg idei képet prypiatról?
  • kastil
    #40
    holnap megnézem másik gépen, hogy fent van e, ha nincs akkor előkutatom, beload vagy ncoreról szedtem.
  • karajjj
    #39
    na a discoveryn ilyen téren el kell osztani kettővel a mondókát, mert kb a fele valós adat annak, amit mondanak, plusz az a szellemváros már közel sem olyan, mint volt, nagyrészt rendberakták az egészet, talajt cseréltek, meg hasonlók
  • FZoleee
    #38
    magon nem vagyok, mindegy :D
  • Anonymusx
    #37
    A youtuben elég sok Csernobilos cucc lehet, lehet hogy még magyarul is találtok. Csak aztán óvatosan, mert régebben néztem valamit a Stalkerrrel kapcsolatban, aztán jobb oldalt bejött egy Csernobilos videó,és egy mutáns nagyszemű csecsemő volt az elölnézetben, aztán az elég durva volt.
    Különben néznék én is ilyen dokufilmeket, csak hát parázok az ilyenektől...
    Amúgy amit néztetek, abban nem volt ilyesmi?
  • Maxtreme
    #36
    magon van 2 is, 2 szinkronos.
  • FZoleee
    #35
    ha találsz valami csernobilos dokumentumfilmet, akkor linkeld be légyszíves, szívesen megnézném :D
  • kastil
    #34
    Höh! Pár hete néztem egy dokumentum filmet, talán discoverys, de torrentről szedtem. Chernobyl volt a téma, elég sok eredeti felvételt mutattak, és elég sokmindent elmondtak a a bő másfél-két órában. Állítólag kurva nagy mákunk volt, mert ha felrobban az egész, akkora európa lakhatatlanná vált volna... Azért gondoljatok már bele, hogy "csak" ekkora része károsodott, mégis milyen következményekkel járt. Bár nemtom, nem értek a lovakhoz, de engem kurvára érdekel a téma, szeretnék egyszer kimenni a szellemvárosba.
  • Nohab
    #33
    Igaz, de ezen nem is akar változtatni.
  • Maxtreme
    #32
    De az élővilágra káros sugárzás, kb 60-80 év alatt megszűnik. Az egy más kérdés hogy műszerekkel ki lehet még majd mutatni, nagyon sokáig.
    Sajna Japánban ugyanez lesz a helyzet :(
  • Maxtreme
    #31
    Hogy a szüleivel l az még 1 dolog (én is sajnos. Ebből a "hatalmas" fizuból képtelenség mindent fizetni ) :)
  • Nohab
    #30
    Egy igazi kocka. Munkájából kapott pénzt a gépre (elég meggondolatlan formában) és netre költi, közben a szüleivel él. Minden játékról amit letölt videót csinál, és közben azt állítja, hogy mindet megvette. A nézettség a mindene, így szinte mindenkire rá akarja erőszakolni a videóit. Ha valaki szót emel ellene, azt azonnal irigynek és 13 éves vérpistinek állítja be. Mindene a grafika, a többi erősen mellékes kategória. Gyermeteg problémáival szenved (nem lehet elég időt tölteni a gép előtt stb.), illetve erős üldözési mániája is van.

    Röviden ennyi.
  • Dj Tommy
    #29
    3 óra volt kb.
  • grebber
    #28
    Milyen hosszú volt mint a mai fps-ek 3-5 órás?