21
  • tiburon26
    #21
    nagy hír.a Microsoft skydrive-rol hallottatok?25gb ingyenes tárhely.
    igaz a zeneket nem jatsza le,de hat az amazon meg csak usa-ba működik.ez az apróság kimaradt a cikkből
  • willcox
    #20
    Kingstonom sosem volt. Sandiskem van több is, de mindegyik jóval nagyobb, mint 1 GB. Mellesleg Class hanyasok vannak neked? Mert nem mindegy. Ja, és még valami. Én nem sebességmérő programmal mértem, mert azok eredményeit leszarom, hanem úgy, hogy másolok rá, és ugye a másolásnál az adatátviteli sebesség mindig látszik (nálam).
  • Mardel
    #19
    Most néztem a SpeedOut progival a SanDsik 1 GB:
    ReadTest: WriteTest:
    QT 1: 14,285 QT 1: 3,97
    QT 2: 14,285 QT 2: 4,07
    QT 3: 14,417 QT 3: 4,061
    QT 4: 14,285 QT 4: 4,061

    Kingston 1GB:
    ReadTest: WriteTest:
    QT 1: 14,952 QT 1: 3,773
    QT 2: 14,819 QT 2: 3,97
    QT 3: 14,81 QT 3: 3,98
    QT 4: 14,819 QT 4: 3,97

    Kingston 2GB:
    ReadTest: WriteTest:
    QT 1: 18,825 QT 1: 6,666
    QT 2: 19,516 QT 2: 7,959
    QT 3: 19,747 QT 3: 7,921
    QT 4: 19,5 QT 4: 7,959

    Igazából én egy pendriveot sem vettem, kaptam anno 1Gb sandisket a nővéremtől aztán 2GB kingstont, a barátjától mivel sok pendrivehoz jutott hozzá kaptam 4 db 1GB-os kingstont. Anno fősulitól kaptam egy 2 GB-os pendriveot.

    Egyébként itt a hozzászólásokban írnak pár olvasás/írás tesztet még a 16 GB-os kingston sme éri el a 20 MB/secet.
  • willcox
    #18
    XPSP2-ről beszéltem. Nem linuxozok.
  • willcox
    #17
    Elég lassú az. Én XP alatt is Sandiskre 20 MB/s-el másolok. Persze van gyengébb pendrive-om is, de 8 MB/s még azzal is összejön. Hoztak már ide olyat is, mint amilyenről írsz, de hát az ember magának nem gagyit vesz :)
  • Mardel
    #16
    Tehát a gépemen max 3-4 MB/s a pendriveok írási sebessége. Lehet ez XP SP3-at követő oprendszerekben ez más vagy gyorsabb, de azért sulikban még 98%ban XP-t használnak.
  • Mardel
    #15
    Lehetne csak ez is géptől, meg oprendszertől is függ. Azért én XP-n párszor másolok fel pendrivera USB 2.0-án (pendrive: kingston, sandisk) 1,1-1,4 GBos filmeket és kb oylan 6-8 perc mire átmásolja persze függ attól is mennyire terhelem le közben a wichestert mással is. De ezt a 20 MB/secet max linuxon tudtam kihasználni, vagy legalábbis gyorsabbnak láttam a pendrivre való másolgatást. De ez is függ a drivertől is.
  • Mardel
    #14
    Igen, csak ez a suli egyik külön épülete volt kb. 5-6 teremmel, net terheltsége nem volt nagy mivel nem mindig gépeztek, tartottak ott elméleti órákat is.
    Igaz mindegyik teremben voltak gépek, de az ajtó melett volt egy főkapcsoló, és ha a tanár nem tekerte el akkor a gépek nem mentek. Sőt olyan szigor volt hogy ha nem gyakorlati óra, akkor egy gépnek sem volt szabad mennie.
    Az egyik túlbuzgó tanárnő megcsinálta azt is hogy kiment a szerverterembe és lekapcsolta az egyik termet, ahol túl nagy volt a forgalom egy egy kósza torrentes miatt. Persze előtte megnézte kell-e nekik net a feladatukhoz.
  • willcox
    #13
    Hogy konkrétumot is írjak: egy Sandisk-re 20 Mbyte/s sebességgel simán lehet másolni USB2-n keresztül.
  • willcox
    #12
    A 15 Mbit, ha csak te egyedül használod ki a sávszélességet (ez meg ugye egy iskolában nem jellemző), legjobb esetben is kb. 1.8 MB/s feltöltési sebességet jelent. Ezt a sebességet bármilyen lokális eszköz röhögve tudja. Vagyis sokkal gyorsabb pl. USB2-n menteni.
  • willcox
    #11
    Akkor mindig ott van a pendrive, vagy a saját tárhely, ha éppen valakinek nincs olyan eszköze, amin van szabad kapacitás, vagy nincs nála kábel (bár egy iskolatáskában bőven elfér egy kábel is, igaz)?
    Nekem aztán tökmindegy, hogy ki hogyan oldja meg. Csak bőven nem mindegy, hogy saját eszközre kerül a cucc, vagy egy bizonytalan, általad nem 100%-osan ellenőrzött helyre.
  • Yv@n
    #10
    "Kábel nélkül is megy az! BT és wifi."
    A legtöbb suliban nem szériatartozék sem a BT sem a wifi. :)
  • willcox
    #9
    Az egyik haveromnak olyan kártyaolvasója van, ami úgy néz ki, mint egy pici pendrive. MikroSD megy bele, és nagyon pici, a kulcstartóján hordja. Kulcs meg általában van az embernél... Ha nem lenne más lehetőségem, akkor én is vennék egy olyat. De mivel van, így nincs rá szükségem.
  • willcox
    #8
    1. Már nagyon rég volt, hogy én iskolába jártam. De ha ma járnék, akkor biztosan lenne nálam pendrive.
    2. Kábel nélkül is megy az! BT és wifi. Egyébként meg az övtáskámban mindig van kábel :)
  • Mardel
    #7
    Pl. suliban nincs nálad pendrive és le kéne menteni sulis anyagot, ez nálam sűrűn előfordult. Suliban meg volt 15/15 Mbites net.
    Egyébként a telefonodhoz a kábelt mindig magaddal cipeled amivel géppel össze tudod kötni?
  • willcox
    #6
    "Éppen nincs nálad semmi, de egy gyors feltöltésű neten ülsz vagy épp kisebb fileokat kéne elmentened magadnak" - ez pl. velem nem fordul elő. Minimum a telefonom nálam van, abban meg (az enyémben) van 16 GB memória, meg pluszban 8 GB mikroSD kártya. Ezen elég sok dolog elfér. Idegen gép elé "véletlenül" nem ülök, de még ismerős gépe elé sem. Ha tudom, hogy olyan valakihez megyek, akitől kaphatok valamit, akkor meg eleve viszek magammal egy megfelelő méretű USB-s HDD-t. Nem nagyon látom életszerűnek azt a problémát, amit felvázoltál.
    De ha minden kötél szakad, akkor is a privát internetes tárhelyeimre töltenék fel, nem pedig ilyen lehúzós helyre.
  • opeca
    #5
    Most ennek megint mi értelme van? Egyelőre nem esik le...
  • Mardel
    #4
    "Távoli "pendrive"? Arra mi szükség lenne, mikor már nagyon olcsón lehet nagy kapacitású pendrive-okat kapni?"

    Éppen nincs nálad semmi, de egy gyors feltöltésű neten ülsz vagy épp kisebb fileokat kéne elmentened magadnak. Emailel vacakolni már a múlté (főleg hogy gmailnél 25 MB a csatolt fájl korlátja).
    Dropbox ezért is előnyösebb mert ha felrakod gépre a progit, akkor le is szinkronizálja neked feltöltés után, és meglesz a gépeden, nem kell a pendriveot a gépbe dugdosni.
    Meg alapból 2 GB-ot kapsz de ilyen meghívásos rendszerrel 16 GB-ig növelheted ingyen és akit meghívsz és beregisztrál, letölti a progit kap egyből 250 MB-ot.
    Ha meg fizetsz érte az ilyne meghívásos dolgokat különszámítja és meg is duplázza.
  • willcox
    #3
    Melyik okostelefonnak nincs 5 GB-nál nagyobb tárhelye?
    Távoli "pendrive"? Arra mi szükség lenne, mikor már nagyon olcsón lehet nagy kapacitású pendrive-okat kapni?
    Egyébként meg ki nem szarja le azokat a szolgáltatásokat, amik csak usákiában érhetők el?
  • pittavagyok
    #2
    5 GB-ig ingyenes. Viszont csak USAból elérhető a zenelejátszás, máshonnan távoli "pendriveként" lehet csak használni.
  • willcox
    #1
    Ki az a barom, aki fizet ilyenért ahelyett, hogy a saját telefonjának a tárhelyét használja?