43
  • viasz
    #43
    Szerintem ma már nincsenek akkora sebesség különbségek a böngészők közt(az ff4 megjelenésétől, ami még 3 nap). Persze-persze, van amelyik 1,2mp alatt tölt be egy oldalt és van amelyik meg 2mp alatt. Ez az első betöltésre érvényes, utána gondolom még kisebb a különbség.

    Nekem ami fontos, a biztonság, modern, szabványos megjelenítés, kezelhetőség és a kiegészítők.

    Ezért webfejlesztőként az Ff-et használom.
    Emellett persze telepítve van még 4+1 böngésző, mert ugye mindenhol jól kell megjelenjen a munkám.
  • [HUN]FaTaL
    #42
    FFhez képest valóban rakéta, de Chromeot/Operát még mindig nem éri utol. :)
  • Zoliz
    #41
    Elhamarkodottan mondtam véleményt. Az IE9 meglehetősen jónak tűnik, egy biztos VILLÁMGYORS. Mondhatni Cern részecske sebességű.
  • [HUN]FaTaL
    #40
    Windows hangoknál lehetett letiltani.
    - Egy óra teszt alatt nem sikerült megtalálni hol lehet beállítani? Jobb click, fülek külön sorban (nem tudom, hogy ez a konkrét fordítás, nekem angol)
    - Régen sem használták sokan, én sem használom.
    - Át lehet állítani kb két kattintás. Egyébként a bing egyáltalán nem rossz, sokszor jobb találatokat ad mint a kugli
    - Ha külön sorban vannak a tabok akkor újat nyit duplakattra.
    - Mert windows vezérlőpultban kissé furcsán nézne ki az ie beállítások...


    Nem tudom mire ment el neked az 1 óra teszt...
  • [HUN]FaTaL
    #39
    Használnak, notebookon én is, mert felesleges 3gb memória mellé a 64bites.
  • [HUN]FaTaL
    #38
    De gondolom Firefoxot használsz, ami kétszer olyan lyukas.
  • kanduhr
    #37
    1: ha nem tetszik ahol van, válassz másik böngészőt.
    2: micsoda hatalmas probléma a Home gomb elhelyezése...
    3: a bing egy kereső. Olyan mint a Google. Két kattintással alapértelmezettre lehet állítani. Ezt elég egyszer megcsinálni...
    4: nem KELL új tabot nyitnia - ez így lett megcsinálva.

    Apróság: nem tökmindegy?

    ...
  • Gerygrey
    #36
    Na, így egy óra teszt után:

    Pozitívumok: egy darab. Végre nem kattog össze-vissza, amikor egy linkre kattintok. Amíg IE-t használtam, sose értettem hogy ennek egyrészt mi a funkciója, másrészt hol a picsába lehet letiltani. :)

    Negatívumok:
    - lapfülek a címsor mellett. Miért nem lehetne alatta, mint minden értelmes böngészőben? Hogy lehet átállítani?
    - Kezdőlap gomb a jobb szélen. "Végül kevesebb, mint 25%-a használta a Kezdőlap (Home) gombot." - nem lehet, hogy pont azért, mert így el van dugva? Ez valami új divatőrület, a FF4-ben sincs alapból Home gomb, úgy kell visszarakni (mentségére szóljon, hogy legalább visszarakható, és oda, ahol nekem kényelmes: a vissza gomb mellett)
    - Mi a tököm az a bing? Értem én, hogy nem megy túl jól a biznisz, az MS nyomni szeretné, de ha én mégis inkább keresőt szeretnék használni helyette, akkor két kattintásnál ne legyen több átállítani.
    - Nagyon idegesítő: ha a tab soron egy üres részre duplán kattintok, új tabot kéne nyitni, nem teljes képernyőre váltani.

    Apróság: miért hívja következetesen "internetbeállítások" néven a beállítások menüpontot? Nem az internetet, és még csak nem is a hálózatot akarom beállítani (ezekre amúgy sem kínál semmiféle lehetőséget) csak a böngészőt :)

    Röviden összefoglalva: az IE9 teljes fejlesztési- és marketingköltségét nyugodt szívvel átutalhatta volna a MS a japán cunami áldozatainak.
  • Ferrer
    #35
    Ja, a letöltésvezérlő is elég béna és kötekedő.
  • Ferrer
    #34
    Nagyon szép az IE 9, gyorsan elindul és bőngészni is gyors vele + keveset fogyaszt, viszont van 1-2 hiányossága, ami miatt valszeg nem fogom használni egyedüli böngészőként:
    - az URL sorban még mindig csak url cím alapján lehet keresni, az oldalak címe alapján nem (lásd Firefox 4)
    - ha nagyítasz (kicsinyítesz), akkor nem csak az adott tartományhoz tartozó oldalt nagyítja (kicsinyíti), hanem mindent, amit onnantól kezdve megnézel.
    - szegényes kiegészítő kínálat
    - fagyások - igaz, már nem az egészet viszi, hanem csak az adott fület, itt mindenképp fejlődés van :D
    stb stb..
  • tricky
    #33
    akiknek inkább az offline telepítő kell az pedig innen töltheti le (megbízható oldal) :

    Internet Explorer 9.0 Windows 7 32-bit

    Internet Explorer 9.0 Windows 7 64-bit
  • tricky
    #32
    Feltettem, jó az új minimalista kezelőfelület, nem tűnik lassúnak de az Opera-ról nem tud áttéríteni.
    én is W7 32-bit SP1-et használok, a 64-bithez azért kell gépigény is...

    Internet Explorer 9.0 Windows 7 32-bit

    Internet Explorer 9.0 Windows 7 64-bit
  • mg1992mg
    #31
    http://www.szoftverbazis.hu/szoftver/internet_explorer_9_64-bit__magyar_.html

    Tessék, itt a 64 bites, a Google csodája... Amúgy én is 32 bites Win7-et használok, de Internet Explorer-hez is csak addig nyúlok, amíg leszedi a Chrome telepítőfájlját... Utána nem is látom többet xD
  • Narxis
    #30
    Sokan használnak még 32bites rendszert, Win 7-ből is. Én sg-ről sose töltök semmit, inkább a microsoft letöltőközpontjából szedtem le.
  • Gerygrey
    #29
    A cikk alján levő linken letölthető verzió valószínűleg 32 bites, azért kapom ezt a hibaüzenetet, hogy nem megfelelő a telepítőprogram verziója. Érdemes lenne vagy a 64 bitest, vagy mindkettőt linkelni (használ valaki egyáltalán Win 7-ből 32 bites verziót?)
  • Narxis
    #28
    Feltettem, jó az új minimalista kezelőfelület, nem tűnik lassúnak de Chrome-ról nem tud áttéríteni.
  • Szefmester
    #27
    Nálam a sebességével nem volt gond, használhatóbb mint az elődje... De maradok a rókánál, hiába alszik még téli álmot most is. :)
  • Thaison
    #26
    Én letöltöttem és kipróbáltam. Megállapítottam hogy még mindig nagyon lomha. A Chrome kenterbe veri fél pillanat alatt. Mondjuk ez már egy fokkal jobban kezelhető és gyorsabb mint az eddigiek, de még mindig nagyon kevés a többi böngészőhöz képest. Ettől függetlenül jól jön egyes esetekben, mert vannak olyan oldalak amik csak IE alatt nyílnak meg jól. Persze kevés ilyen van de én már találkoztam velük...!
  • RoyalPredator
    #25
    Szánalom.
  • MsUser
    #24
    Megpróbáltam telepíteni:


    Mégsem teszem!
  • formatuq
    #23
    nagyszeru, letoroltem.
  • viasz
    #22
    Könyörgöm... text-shadow ???
  • Zoliz
    #21
    Na én ezt a IE9 böngészőt kihagyom, úgyis tele lesz biztonsági hibával hamar.
  • formatuq
    #20
    eleg nub voltam es felraktam......
    miert nem lehet a fav ikont athuzni a bal oldalra??? engem kib. zavar. elturtem a 8-as IE melos gepen, mar meg is szoktam (mar ahogy lehet) en hulye meg felrakom ezt a moslekot most....

    hogy lehet uninstallani?
  • Cat #19
    Ez a kötelező böngészőválasztó beépítése óta elég nagy hülyeség. Teljesen rád van bízva, hogy melyiket használod.
  • [HUN]FaTaL
    #18
    Nem, de be lehet állítani, hogy külön sorban legyenek a fülek.
  • Szefmester
    #17
    majd ha megjelenik a next-gen firefox végre akkor lesz értelme csinálni egy nagytesztet a böngészőkről. :)

    Addig meg mehet a flém.

    Hajrá róka!
  • Freddycom
    #16
    old
  • phoenix1
    #15
    :XD epic
  • sanyicks
    #14
    pont olyan mint mondtam. Az egyetlen amit megelőz az az igen csak lassú ff. Nem olyan rossz mint volt, de annyira sokkal jobb sem.
  • who am I 7
    #13
    Jah, annyira balfaxok..pedig a piacon van a minta, csak összekéne már gyúrni egy jó böngészöt..külcsínre nekem az opera 11 jön -be aero + unstoppable skin 1.2-vel...teljesen zsír, csak amiket nézegetek oldalakat (+rengeteg flash) annak 70%át egyszerűen nem tudja normálisan kezelni...megőrít..úgyhogy back to chrome..
  • Armagedown
    #12
    Nem lett ez olyan rossz mint elsőre gondoljátok
  • A1274815
    #11
    Át tudod rendezni: jobb gomb az ablak tetején, majd lapokmegjelenítése külön sorban.
  • SirAlo
    #10
    Pedig tenyleg gyorsabbnak erzodik mint a chrome:)
  • tricky
    #9
    még pár nap és kijön a Google Chrome Beta 12 es verziója is...
  • nirriti
    #8
    Persze, Windows 3.1-től felfele kompatibilis.
  • sanyicks
    #7
    Hát ezzel a véleménnyel egyedül leszel. A tesztek és tapasztalatok szerint az egyetlen böngésző amit megelőzött, az a firefox :)
  • Axon
    #6
    Fut win98-on?
  • 3LVW
    #5
    Letöltöttem. Feltelepítettem. Tényleg gyorsabba mint a Chrome. De ez még nem elég arra, hogy át is álljak, amíg azt a k*rva tabsávot nem tudják rendezni. Más egész szépen letisztult, de még mindig ott van az a centis sáv kihasználatlanul. Én ezt nem értem...
  • sanyicks
    #4
    hú de gyorsan törlődött arrakistor 63. regjének a hozzászólása :D ez igen