8
  • bakagaijin
    #8
    Nem olyan értelemben vett "kényes" adatokról van szó, tehát nem személyi szám, vagy bankkártyaszám van benne. Böngészési történelem van benne ld. alul.

    Ráadásul a login kezelés megoldható cookie-k nélkül is, egyszerűen session-id-vel, amit elküld paraméterként. Nagyon jól lehet látni, hogy egy komolyabb banki oldal pl. kiválóan működik kikapcsolt cookie-kkal is.

    Pl. sg.hu simán el akar kérni 3rd party cookie-t, a videa.hu-t holott erre absz semmi szüksége nincs, még kommentek írásához sem. Ezen kívül a további tracking módszerek vannak rajta - ha jól látom: GA, Facebook, median.hu. Tehát sg-t elhagyva bármely más oldalon azonosítható vagy, ahol ezeket használják, hiszen az id-d nem az sg-n hanem pl. GA-n vagy a Facebook-on van nyilvántartva.
  • nagylzs
    #7
    > Az ha béna fejlesztők fontos információkat tesznek sütibe, az kizárólag az Ő problémájuk, meg a felhasználóiké. A globalizáció sok esetben hasznos, de mindent globalizálni hatalmas baromság.

    Itt igazából adatvédelmi elvekről van szó. Általában véve személyiségi jogokba ütközik ha valaki rólad adatokat tárol a tudtod nélkül. Azt viszont elég nehéz jól leírni egy törvényben, hogy mi minősül személyes adatnak. A sütik a határeset - lehet bennük kényes adat, de sokszor semmi ilyesmi nincs bennük. Nem hiszem hogy jól meg tudnának szövegezni egy ilyen törvényt...

    Helyette viszont Te mint felhasználó eldöntheted hogy melyik website-ra lépsz be és melyikre nem. Egyetértek #2 hsz- el: fölösleges mindenre törvényt hozni.
  • nagylzs
    #6
    Valamit félreértettél. Az "engedélyezni kell" alatt nem azt értették, hogy be kell kapcsolni a sütik támogatását a böngésződben. Hanem azt, hogy a szerver oldalon tilos a felhasználó explicit hozzájárulása nélkül a sütik adatait eltárolni.
  • Rotyoka
    #5
    A megoldás egyszerű:

    - Felhő.

    Amúgy ezt sosem tudnák megcsinálni, hogy kötelezővé tennék a sütik engedélyezését, mert a felhasználó akkor tilja le amikor akarja.. Mellesleg amint kilogolsz lehet is törölni, vagy magával a böngészővel vagy egy programmal
  • miszterjoe
    #4
    Hát persze, hogy brit. Mekkora tuskó! És gondolom májusban előterjeszti és végig is fogja nyomni. Komolyan hányingerem van már az ilyentől. Egyébként nem tudom mi ez a nagy felhajtás a sütik körül.
    Ezerszer égetőbb problémák vannak a világban (akár a neten is), amivel foglalkozni kell(ene).

    @DJula: sajnos ez a világ fog eljönni, hogy megmondja, mert habár nem ért hozzá sokkal jobban tudja, mint te. Mert csak is azt tartja szem előtt, hogy neked mi a jó.
  • netperformer
    #2
    Nem is értem az egész cikket... lehet azért mert még nem aludtam, de milyen adat kerülne ki harmadik fél számára? Egy hash kód? :D Vagy számsorozat? Az ha béna fejlesztők fontos információkat tesznek sütibe, az kizárólag az Ő problémájuk, meg a felhasználóiké. A globalizáció sok esetben hasznos, de mindent globalizálni hatalmas baromság.
  • Vazeratti
    #1
    Én tudom, hogy komoly probléma, de bár ott tartanánk, hogy tényleg ezzel kellene már csak foglalkozni...