16
  • Globalmaster
    #16
    Úgyhogy remélem, hogy holnap már az agybaszó alaszkai gekonai hárp fogja tölteni 346181102.36 colról a sznob kulák majmok 17-es nanocsöves ájfónját.
  • Globalmaster
    #15
    Épp most olvastam egy másik weboldalon, hogy a nanocsöves akksival működő laptopok, telefonok akár hetekig hónapokig használhatók lesznek egyetetlen feltöltéssel.

    http://tech.hu/cikk/Ultratartos_telefonok_es_laptopok_a_lathataron-2859.html

    :P ugyanakkor :$$$$...
  • Rotcsa
    #14
    Csak nehogy terrorista robotok kezébe kerüljön! :))
  • Zolorado
    #13
    A cikk félrefordítás. Nem ők találták fel AZ aerogélt, ha nem csak egy új fajtáját.

    Az AEROGÉL "fagyott füst", levegőben szilárd anyag van eloszlatva, hasonlóan, mint a füstben, csak a szilárd részecskék között kémiai kötés van, ezért nem száll szét, mint a füst. Úgy lehet elképzelni, mint egy szivacsot, aminek több, mint a 90%-a levegő. Mint mondtam, nem új dolog, a NASA pár éve aeorogéllel gyűjtött port egy üstökös csóvájából. Jelen esetben a szilárd anyag szén nanocső, ez adja a rugalmasságát és az elektromos vezetőképességét. (Valószínűleg a hővezetése is jó, de itt a bezárt levegő szigetelése és a szén nanocsövek hővezetése szemben áll egymással.)

    Az ebayről belinkelt cucc is teljes értékű aerogél. Annyi a különbség, hogy az szilikából (szilícium-dioxid) van, ami nem rugalmas, hanem nagyon szilárd, és extrém jó hőszigetelő (a bezárt levegő miatt).

    Debrecenben is foglalkoznak aerogélekkel:
    http://reocities.com/ResearchTriangle/thinktank/5798/aerogel.html

    Tehát csak EZT a típusú aerogélt találták fel. Úgy tűnik a cikkeket egy csimpánz fordítja google translate-tel...
  • McMarcee
    #12
    Ez meg egy eléggé értelmetlen mondat...mármint csak a vége miatt.:

    Chris Li, a Drexel Egyetem anyagtudományi és mérnöki karának professzora teljesen újszerűnek nevezte Zhai koncepcióját, hozzá téve, hogy még kisebb csövekkel növelhetik a fajlagos felületet, amit az elektromos vezetési képességgel kombinálva a toxinok, vagy robbanóanyagok nyomainak észlelésére alkalmas szenzorokat.

    Vagy csak én vettem észre?
  • SPT
    #11
    Nem az anyag a különböző, hanem a cikk van félrefordítva.
    Szóval az aerogel a hordozó anyag, amibe most beinjektálták a szén nanocsöveket.
    Ez már így tényleg lehet új.

    Meg ezért lehet, hogy a szigetelő aerogél vezet, mivel átszövi a sok nanocső.

    A dolog lényege egyébként az, hogy ez egy nagyon ritka anyag, ahol egy szigetelő közeg hordoz egy vezető "szövedéket". Az így kialakult kompozitot, ha összenyomod, növeled a vezető anyag sűrűségét, ezáltal csökkented az ellenállást.

    A dolog azért alkalmas robotkezekre a piezoval szemben, mert önmaga is rugalmas.
    Így a robott ujjait nem nanométer pontossággal kell beállítani, hanem néhány tized mm pontossággal, ami már kezelhető feladat. Ráadásul a fogáshoz hozzájárul a bőr-hús deformációja, amit ez szintén tud modellezni.
  • Nailyenugysincs
    #10
    Swarzenegger biztos örült volna ennek a T2ben amikor leszedte a bőrét:D
  • Motoroj
    #9
    Én is azt a fajtát ismerem, mondjuk ebben a formában nem annyira nagy újdonság.
  • philcsy
    #8
    "A nyomásérzékelő eszközök jelenleg csak a nagy nyomásokat észlelik"
    A piezoelektromos nyomásmérők nagyon is képesek kis nyomásokat érzékelni.
  • lapaleves
    #7
    hőszigetelésről ír.

    a cikkben tuti nem ugyanez az anyag van, esetleg alkotóelemeik szintjén közösek. például az átlátszóban nincs szén.
  • Locutos
    #6
    UnnameD a link amit adtal irja hogy
    "World's best insulator..."
    Az nem szigetelot jelent??
    A cikkben pedig vezeto kell legyen.
  • Palinko
    #5
    ezentúl a robotoknak is lesznek (a)erogén zónájuk
  • Masakari
    #4
    Szerinted;)
  • smv
    #3
    "A robotok egyik nagy hiányossága kezeik érzéketlensége"

    Naja, de lehetne már előrelépés MI fronton is
  • Zedas
    #2
    #1: Bár ugyanúgy hívják, a kettőnek szerintem semmi köze egymáshoz.
  • UnnameD
    #1
    Aki esetleg venni is akar :)