41
Videók, történetek a blues legnagyobb legendáiról
  • Lacee
    #41
  • NessieGraf
    #40
    Mint a mesék:

  • Lacee
    #39
    Ripoffot szeretjük szólóban és zenekarral is:)
    korábban említettem a Tom Waits dalait játszó formációt, amiben ő is tag, áprilisban lesz egy miniturnéjuk az országban (Budapest, Veszprém, Pécs, Szeged, ha jól tudom)

    a budapesti koncert flyere
  • bigivan
    #38
    A szomszéd városka, Zalaegerszeg büszkesége, Kránitz Tóni és Csapata:



  • bigivan
    #37
    Ezt már nem is említem, inkább nézzétek meg !



  • bigivan
    #36
    Hogy azért mindenki lássa, Magyarországon is vannak remek előadók:



  • NessieGraf
    #35
  • NessieGraf
    #34

    Klasszikus.:)
  • NessieGraf
    #33
  • NessieGraf
    #32
  • Terensz
    #31
    Az előző hozzászóláshoz csatlakozva csak annyit idéznék még, mielőtt válaszolnál:

    #1 hsz: "Nagyon kérek mindenkit: ebben a topicban ne legyen flém. Teljesen méltatlan lenne."

    Kéretik betartani, és akinek valami nem tetszik: szó nélkül távozni!

    Ez a blues topicja, szent terület. Nem miattunk, akik látogatjuk a topicot, hanem a világ legnagyobb zenészei miatt, akik a kedvenc zenéinket játszák.
  • NessieGraf
    #30
    Szerintem nyugodtan olvasgass más topikot.
  • shumika
    #29
    zárható
  • lizzaa
    #28
    Elképesztő még anno én sokat jártam Hobóékat a MOM-ba, csöppet más lesz, nagyon fura nekem szembesülni vele hogy telik az idő:( Remélem az utókornak is ad majd ilyen élményt az új épület.
  • Narxis
    #27
    jazz 4ever
  • vmvr
    #26
    fú de jó topik, megy is a favba:)
  • Terensz
    #25
    De szép ez :-)

    Ami kimaradt a video címéből: All Over Again című dal instrumentális változata. Régi felvétel, kiváló hangminőség.

  • Terensz
    #24
    Üdv mindenkinek :-) Örülök, hogy sokan vagytok, akik szeretik az igazi zenét.

    Egy kis csemegét én is mutatok, alapvetően nem blues-zenekartól gyönyörű blues dal. Aki nem ismeri a Jethro Tull-t, pár szót szólnék róluk.
    A világ legkönnyebb komolyzenéje, és egyben a legkomolyabb könnyűzenéje.
    Műfaját tekintve alapvetően rock, leginkább ír népzenei vonásokkal és reneszánsz dallamokkal tarkítva. Ide, s tova több, mint 40 éve zenélnek együtt, remélhetőleg még vagy további 120 évig :-)

    2 részletben találtam csak meg sajnos a kedvenc változatomat :/

    Koncert videó, ami nem teljes:



    Állóképes videó, ami viszont teljes



    További jó szórakozást, zenehallgatást mindenkinek!
  • NessieGraf
    #23
    Én 12-én voltam. Felejthetetlen.
  • NessieGraf
    #22
  • bigivan
    #21
    És egy etalon :

  • bigivan
    #20


    Természetesen ott voltam !!
  • Zephyr Retiring
    #19
    john lee hooker.
    több, mint 100 albumot készített. hollywoodban munkásságát csillaggal hálálták meg. tőle hallottam először blues zenét egy hódmezővásárhelyi blueskocsmában. azóta imádom ezt a zenei stílust is..
  • NessieGraf
    #18
    Köszönöm, hogy ezt az információt megosztottad velünk. :)
  • Grenzjager
    #17
    s ha már HBB

    "A marosvásárhelyi Bolyaiban nem volt olyan nebuló, aki a Nincsen apám, se anyámat ne a Hobó által diktált ritmusban szavalta volna el. Tőle tudtuk meg, hogy van egy Villon, és amikor a színházunkban Villon előadás volt, akkor a lépcsőkön ültünk, és nagyon büszkék voltunk magunkra, mert a vásárhelyi magyarság kulturális felsőbbrendűségét mutattuk meg – legalábbis mi úgy hittük.

    Jött is Hobó koncertezni hozzánk, és dugig megtelt a sportcsarnok. Aztán elment és teltek az évek, jött a gyászos emlékű népszavazás, amikor megismertük az SZDSZ nevét, hogy ők nem akarnak minket, mert akkor megesszük előlük a nyugdíjat és akkor sem haragudtunk Hobóra, mert ő meg tudta azt, amit minden erdélyi érez, aki elvándorolt már innen, éljen ő bárhol: „menj vissza vándor, nem lehet két hazád”.

    És ahogy teltek az évek mi is megöregedtünk, jöttek az új zenészek, és új stílusok, ahol a szövegvilágnak már nem volt művészi értéke, és igazából nem szólt semmiről. Hobó pedig maradt, aki volt, bohóc. De a mi bohócunk is, miénk, erdélyieké is. Legalábbis ez nagyon picit az volt. Irigylem azokat, akik eljutottak a búcsúkoncertre. A hetedik te magad légy… Unoka " (marosipolgar.info)
  • Lacee
    #16
    ha már blues-legendák, hol marad Tom Waits? :)
    Sok dalát fordította le Hobo is.





    és a részben magyar Braindogs formáció, akik az ő dalait játsszák, sajnos ritkán:

  • NessieGraf
    #15
    Ha már a HBB szóba került:

  • bigivan
    #14
    Itt van egy ritka pillanat, 1996. december 24.-éről:

  • Dark Messiah
    #13
    Robert Johnson egy isten volt a szakmájában, kár hogy el adta a lelkét az ördögnek....
  • Tyia
    #12
    A külömség az, hogy én a New Wave-nél már "felmondtam".

    Én a blues-zal rokon World Music-ot csinálgatom...már
  • bigivan
    #11
    Én ezzel leszek úgy, mint Te a new wave-vel, van egy olyan szomorú megérzésem......
  • Tyia
    #10
    Asszem itt igazán elemedben tudsz lenni.
  • bigivan
    #9
    Példának egy klasszikus:

  • bigivan
    #8
    Mi is a blues ?
    "Afro-amerikai zene, ezen belül az észak-amerikai néger folklór kikristályosodott művészi, vokális formája, amely pregnánsan sűríti ennek a népzenének összes jellemző vonását.
    Többnyire ütemes, meghatározott funkciós renden alapuló harmóniai szkéma. Erre épülnek a legelterjedtebb blues-dallamok, emellett a szkéma mindenfajta témától függetlenül is kitűnő alapot nyújt az improvizációkhoz.
    A blues a vidéki, később nagyvárosi proletariátus tipikus népdala, amely szövegében pontosan tükrözi ennek a az osztálynak a nehézségeit. A blues leginkább szomorú hangvételű, de sohasem hangosan jajgató. Később, a slágeripar által kiforgatott és romantizált blues szentimentálissá és banálissá válik, az eredeti népdalt azonban a nehéz sors kommentálása, csendes szomorúság és rendkívüli egyszerűség jellemzi. Gyakran találkozunk a kifejezéssel:"to have the blues"- vagyis amikor olyan hangulatba kerül az ember, hogy vmi bántja, egyedül érzi magát, ki kell énekelnie mindent, ami a szívét nyomja. Vagy Bessie Smith megfogalmazásában:" ha senki sem törődik veled, ha szegény vagy és kitaszított, akkor énekelj Bluest !
    J.E. Berendt blues-tanulmányában rámutat arra, hogy ez a forma nem kizárólag a néger folklór tartozéka: azok a fehérek, akik szintén a déli államok proletariátusához tartoztak, éppenúgy érezték és énekelték a bluest, mint a feketék.
  • shumika
    #7
    +fav

    A Blues egy stílus.

    Gary Moore-Still got a blues ;)
  • bigivan
    #6
    És természetesen ne feledkezzünk meg arról a néhány Magyar zenészről és zenekarról sem akik egyáltalán léteznek kies Hazánkban: a néhány nagy, és mellettük az un. második vonal, ami azért már régen elsőnek számít, legalábbis nálam: Dr. Valters; Palermo boogie gang; Fekete Jenő; Shabby Blues Band; Midnight Special stb.
  • LeonSilver
    #5
    Én a HBB indulása után nem sokkal (1980-81) lettem blues rajongó. Imádom bluest, egyszerűen megunhatatlan nem úgy mint ezek a mai tucatsz@rok. Első nekifutásra egy talán kevésbé ismert előadó számát linkelném. Sajnos a minőség elég rossz de így is kihallik belőle a lényeg. Először egy online blues rádióban hallottam nagyjából a közepétől és hát nem kis munka volt kinyomozni, hogy mi is ez.

  • bigivan
    #4
    Üdvözlök minden BLUES zenéért rajongót a fedélzeten. Én a magam részéről maximálisan támogatom a topicot, úgy gondolom, hogy minden műfajok legjobbika.imádom minden ágát, de igazából a "British Blues" első hulláma a nagy kedvencem, úgy mint: John Mayall, a korai, még lányok nélküli Fleetwood Mac, Chicken Shack, Savoy Brown és hasonszörű társaik!
    Ráadásul nagy koncertjáró is vagyok, hiszen sztem ez a legprímább zene, amit koncerten el lehet képzelni, át lehet élni.
    itt mindjárt egy NON+ULTRA:
  • The Protector
    #3
    A blues zene megnyugtatja a lelket.
    Szeretem ezt a műfajt annak ellenére, hogy nem vagyok elég tájékozott belőle.

    Szerintem azért a műfajnak az eladhatósága és az érdekeltsége csökkent valamicskét a mai világban.Sajnos.
  • Terensz
    #2
    Sajnos szétesett a tördelés :/ már írtam a moderátoroknak.