18
  • Gerygrey
    #18
    Egyszerűbb kihúzni a hálókábelt a gépből :) Persze, lehet sütik nélkül netezni, csak sokkal körülményesebb, mint amennyi előnye (nulla) van.
  • JethroHUN
    #17
    nem azért de ilyen program nem illegális? a facebooknak nincs joga kiadni az adataidat, és ha nem védi meg az olyan mintha önként oda adná, szóval ez egy hacker program ami betör a facebook adatbázisába, már bocs de azt szintén nem szabad... legközelebb, banki fiókok adatait halászó programot adnak ki? 200e euróért?
  • MrImy
    #16
    A sütik letiltásával nem fogsz tudni bejelentkezni biz. oldalakra.
  • MrImy
    #15
    A sütik törlése azért jó, mert akkor minden bejelentkezési/nyomkövetési információ eltűnik.
    Ha jobban belegondoltok a facebook meg tudja állapítani egy oldalról, hogy azt kedveli-e valamelyik ismerősöd, ha ezt megállapította, akkor már nem nehéz eltárolnia azt az infót - és erről persze nem értesít - hogy te is olvastad azt a cikket/oldalt.
    Tehát ha kevés adatot is ad meg az ember a neten, elég ha be van jelentkezve a gmail-be és kapásból összekötik a felhasználót az analitycs-en keresztül a fiókjával, úgyhogy azt tudnak meg az emberről amit akarnak. De meg lehet nehezíteni a dolgukat. :)
  • dilofekete
    #14
    Veszek egy eredeti operációs rendszert és lefikázom a facebook-on. Ennyi erővel ha veszek egy gépet csak akkor kapcsol be ha rádugom a netre, azt is megveszem, aztán ha bekapcsoltam és nem vettem operációs rendszert akkor levonják a facebook pontjaimat és ezek után befizethetem a 600 wattos táp utáni villanyszámlát XD
    KI A GECIT ÉRDEKEL?
    Így volt és így is lesz 5000 év múlva is! XD
  • Rotyoka
    #13
    Nem kell megadni mindent és ennyi... Én tőlem azt olvas ki amit akar, mert kb semmire se megy vele, maximum megtudja a nevem meg a lakcímem.. Naháát
  • bakagaijin
    #12
    Hmm. Mi a különbség aközött ha egy spammer a címemet az T/origótól vagy a facebook-ról keresve találja ki. Így-is úgy-is kiszűri a spamszűrő és a kukában landol a levél, nem?

    MrImy, s ez mire jó? Vagy ötpercenként kilépsz a böngészőből? Inkább a Cookie Monster + default tiltás.
  • willcox
    #11
    Egyszerűbb letiltani a sütiket.
  • MrImy
    #10
    Állítsátok át a böngészőtöket, hogy kilépéskor törölje az összes sütit és akkor a megfigyelések 95%-tól megszabadultok!
  • Szefmester
    #9
    Bírom ezeket a személyre szabott reklámmal dobálózó embereket. Rendben, olvassák ki az adataimból hogy érdekel az informatika, az rpg, a filmek és zenék világa. De rohadtul unnám magam ha csak ezeket ismerném meg újdonságnak. Például soha nem kezdtem volna rpg-zni ha nem jön oda egy haver hogy: Figyu van itt ez a dolog, kipróbálod?

    Az életem változatossá akarják tenni ne egy beskatulyázott, unalmas marketingadattá.

    Aki meg minden valós adatot megad a nyilvánosságnak a f@sbúkon az meg is érdemli hogy a későbbiekben visszaéljenek vel, ahogy azon "értelmiségiek" is akik a képeiket a napisz@ron látják viszont.
  • MsUser
    #8
    Az is nyilvánvaló hogy bizonyos körökben már használják is, az ilyen módszereket a személyre szabott ajánlat csak az egyik hátul ütője. De program nélkül is megtalálsz mindent a NET-en bárkiről nem kell hozzá FB meg hasonló, viszont egy ilyen kém program ami lenyomoz az összes közösségi oldalon sokat gyorsít a folyamaton.
  • Vorpal
    #7
    Hát így ennek ebben a formában sok értelme nincs.
    Ha kirak az ember egy vásárlásra ösztönző linket a facebookra,
    ott rábök a kedves vevő, mindvégig tárolva van az útvonala amit
    a webes áruházba megtesz.

    Ha valaki ettől a hírtől ijed meg, akkor remélem nem hozom rá a frászt.

    Mi is pecáztunk adatokat ki fbról és sokra nem mentünk vele,
    ennél sokkal hatékonyabb mérési módszerek vannak.

    Ha ezt egyénre szabott ajánlatokra szeretnék használni, én azt
    gondolom arra sem túl hatékony, hisz elég csak az eladó oldalon
    megtett mintázatot figyelni és máris kiderül ez is.

    Nem kell a szocmédia oldalaktól megijedni, az egyetlen amitől óvnék,
    az a vasárnap hajnalban részegen hányós képek, miközben a főnök az ismerősöd fb on.
  • Lacee83
    #6
    Nyilvánvaló hogy nem fogják használni.... a tudtunkkal.
  • Cat #5
    A webes boltokban ha rendelsz, meg kell adnod a neved, címed, irányítószámod. Facebookon szintén ott van (általában) a város is, szóval elég jól le lehet szűkíteni. Nyilván Kovács Péter marhasok van Budapesten, és ez így nem megy, de egy kisvárosban simán működik.
  • Lost Lont
    #4
    Meg azért meg lehet adni, hogy ki mit lásson belőled. Ha akarom, a számomra ismeretlenek akár semmit. Meg kíváncsi vagyok, hogy a népszerű neveknél mi alapján választ a keresőjük...
  • sanyicks
    #3
    nekem múltkor a fácse a mail jelszavamat meg felhasználónevemet kérte, meg a mobilszámomat. bruhahahahaaa mondtam, de tuti van olyan okos aki megadja. persze az alapregemben sincs semmi értelmes megadva.
  • csimmasz
    #2
    Azt nem értem ki az a hülye aki minden létezőt meg ad magáról akár hol?
    Bár tudom sokan vannak!
  • KRTuning
    #1
    Ilyenkor azért örülök hogy pont le se szarom a közösségi oldalakat...