176
Full hd led tv-k
  • JagFater
    #16
    Scart az analóg jel, szal azzal nem is lesz jobb a kép...
    Nem tudom milyen a beltérid, de olyat kéne szerezned, aminek van digitális kimenete. Addig felesleges is bármit állítgatnod rajta.
  • TomBond
    #15
    SCART kábelen sosem fogod azt a minőséget kapni amit szeretnél, hiába van digitális adásod (már ha van)!
  • MaxPayne
    #14
    engem meg néha az hogy a zöld nagyon zöl a piros meg nagyon piros :S de mind 1 akkor sztetek maradjak 16:9-es képarányban? és húzzam szét hogy teljes képernyő legyen?
  • Hegi90
    #13
    Pontosan. Mintha valami múltszázadi technikával vették volna fel... elég idegesítő néhány filmben....
    Egyébként én arra tippelek, hogy megszoktuk már, hogy a fekete az szürke, és most, hogy a fekete az tényleg nagyon fekete, ez zavar be.
  • Gurren
    #12
    én is azt néztem legutóbb, amikor a media marktban jártam. épp a G.I. Joe ment és valami iszonyat gagyinak tűnt az egész.
  • VRSDM
    #11
    hát a hiba megvan.
    szarból (analóg / zajos digitál) nem lehet várat (éleskontrasztoshádé) építeni :)
  • Hegi90
    #10
    Amúgy lenne nekem is egy kérdésem: egy FullHD LED tévén a legtöbb filmen nagyon látszik, hogy stúdióban vették fel (sötét háttér, a szereplők megvilágítása erősebb). Ez minden LED-es tévén ilyen, vagy csak én látom ilyen bénának, vagy valami beállításon kéne változtatnom?
    Azért mondom, hogy a legtöbb filmen, mert pl focimeccsek kurvajól néznek ki, meg híradók, természetfilmek, stb (tehát amiket szabad téren vettek fel)
  • Hegi90
    #9
    Valamilyen HD adásod nincs? M1 HD, DunaTV HD, meg még van egy csomó. Ezeket várdd meg, és arra optimalizáld. Az adások nagyrésze még SD minőségű ezért kockás lesz, meg nyomott, nem tudsz rajta sokat változtatni. Keresd meg azt a beállítást, amin a legjobban néz ki.
  • MaxPayne
    #8
    Oké köszönöm az eddigi segítségeket nos igen az a helyzet hogy T-home-os Sat tv van de a beltéri egységen nincs hátul HDMI csatlakozó tehát úgy tudtam megcsinálni hogy alapból adtak a tv-hez egy scart csatlakozó átalakítót ami egy vékony széles fejű valamibe alakítja át és azon keresztül megy... szal nem HDMI csatlakozás van. De ha télleg 16:9-en hagyom akkor nincs kihasználva a képrenyő teljes mérete és nagyon széles vásznú... a tv egyébként Samsung 37C5000-es széria.
  • nickwaren
    #7
    Szia! Gondolom a T-s sat-os setup boxon keresztül megy az adás a TV-re HDMI kábelen keresztül. Amennyiben igen, akkor a set-up boxon állíts be 1080i felbontást. Kicsivel jobb lesz a kép, de az is csak felkonvertálja az adást mivel a sima tv-műsorok továbbra is csak SD cuccok. A HD adók képe viszont már nagyon brutál, csak lenne több és olcsóbb.:)
  • Zoli007
    #6
    Boeven elfért volna itt is. Mit akarsz állítani 1080p-re, ha az anyag java része csak SD-ben jön és 4/3 képaránnyal, szarrá tömörítve? Nyomjál rá egy fullHD filmet, és ha akkor sem jó, oszt lehet panaszkodni.
  • Attila8805
    #5
    Szerintem ha a legoptimálisabbat szeretnéd akkor ne húzgáld szét meg ne zoomolj sehová mert az csak rontani fogja a képet.
    De szerintem ez egyértelmű.
  • TomBond
    #4
    Nekem is egy Samsung "Full HD led tv"-m van. Én digi kábel tv-vel használom annak is a digitális csatornáival és nincs semmi bajom vele! Az analóg műsortovábbítást hagyd a francba, ott nekem sem oké! Én az arányt 16:9-en hagytam. Azért ha írnál egy típust lehet könnyebb lenne a segítség!
  • MaxPayne
    #3
    de tisztában voltam azzal hogy mit tud a tv de a beállításait nem nagyon tudom tehát egy optimális képbeállítás kellene amit nem találok és nem tudom hogy lehetne beállítani mert nem azt a képet adja amire számítottam, de be lehet állítani csak még nem jöttem rá hogy hogyan is kell ezért fordúltam ide segítségért
  • VRSDM
    #2
    tehát vettél egy eszközt mert azt mondták hogy jó. miközben az alapvető használati / technikai adatokkal sem voltál tisztában.

    vagy csak én nemértem?!
  • MaxPayne
    #1
    Üdv, tegnap vásároltam egy Samsung Full HD led tv-t és arra lennék kívámcsi, hogy hogyan is lehet elérni a legjobb képminőséget? ugyan is T-homos műholdas csomagot használunk és a kép minősége nem a legjobb, a tv leírásában van hogy be lehet állítani 720p-ről 1080p-re de sehol nem találtam vagy ezt csak akkor lehet ha HD minőségben van? mert a szolgáltató azt mondta hogy csak 4-5 olyan csatornát tud sugározni hd-ben amire elő kell fizetni külön. A másik pedig az hogy azt írják mindenhol hogy a képméret 16:9-ben alegjobb de akkor ugye nagyon szét van húzva és szélesvásznú a kép és felül és alul 2 nagy fekete üres sáv van ami nem a legjobb ugye. Ezt pl én úgy kerültem el hogy átállítottam közepes nagyításra és így a kép kitölti a tévét de viszont a betűk ilyenkor kicsit elmosódnak és kicsit rosszabb a kép minősége is? tegyem át 16:9-re a képarányt és azt próbáljam meg széthúzni? vagy hogy tudom elérni a legszebb képminőséget? kérlek segítsetek.