225
Nagyfrekvenciás Aktív Ionoszférakutató Program
  • dronkZero
    #65
    9/11-gyel kapcsolatban kb két vagy három éve írtam jópár dolgot az NWO topikban, teljesen feleslegesen. Megkeressem neked?

    A politikai részével nem foglalkoztam, csak a műszakival.
  • Saintgerman
    #64
    ezt én is hiányolom. mitöbb egy idelye már a hsz. ekben megemlített nickekre sem. vajon mi az oka ? Cifu ?
  • phalanx
    #63
    szívesen olvasnék néhány ilyen wall-of-text kommentet (főleg 911 kapcsán, az elég jól körüljárható téma) kár, hogy itt sgn nem az egyes felhasználók korábbi kommentjeire keresni

    "Pár év után pedig meguntam a Don Quijote küzdelmet, őszintén szólva. "

    ezzel egyébként teljesen egyetértek, ezért is próbálok kimaradni az ilyen beszélgetésekből amennyire csak lehet, legtöbbször úgyse tudjuk egymást meggyőzni
  • lopbisz
    #62
    Ha tényleg minden oldalt megnéztél akkor, miért mondod, hogy nincs forrás?

    Az emlitet filmből:

    1. Dr. Brooks Agnew fizikus bemutatja a movin, hogy mozgat felhőket.

    2. Dr. Nick Begich is bemutatja a kutatását.

    3. Bernard Eastlund a feltaláló fia Robert beszél ( de ő is biztos csak "csunya összeküvő"

    4. két Haarp kutató:
    Dr. Morris Cohen és Mark Golwoski.

    Arra a kérdésre, hogy miért van a projektben a katonaság. A két tudós válaszként, mellesleg"igazán tudományosan" hebegtek és habogtak.. A Cohen gyerek még be is vallja, hogy "erről nem szabad tudnom.."

    stb. stb.

    Szóval lehet nyugodtan strucc politikásan gondolkodni, nem nézni oda, nem venni róla tudomást, de attól még a tények még léteznek.
  • Saintgerman
    #61
    Cifunak ment a #43ra.
  • Saintgerman
    #60
    Az indiános hasonlat egy jó példa arra, hogy mit is vagyunk képesek felfogni a világból. Még nem is olyan rég, terészetesnek vettük, hogy lapos a Föld, de amikor felfogtuk a gravitáció mûködését, kikerekedtek a dolgok...
    De ! A Copernikus féle revolúció-e az, ahol végleg kikötünk, vagy csak egy gigantikus optikai csalódás, mint a lapos Föld volt ? Mi van, ha az ûr olyan, mint egy csarnok tele tükörrel, ami ugyanarról a tárgyról képmások milliárdjait tükrözi ? Okos dolog-e a dolgok látható aspektusában meggyőződve lenni, ha azok csak az árnyék valóság képmásai ? Nem azért van-e élet kizárólag csak körülöttünk, mert a valódi fény létét ignoráljuk ? Szerintem az emberiség ma egy sokkal óriásibb kapu előtt áll, mint amikor elvetette a lapos Föld elméletet.

    Összeesküvés ?? Hát persze, hogy nincs itt semmiféle összeesküvés! Összesküvőknek neveznéd-e a gazdákat, akik sertést tartanak ? A sertésnek az "universuma" a karám falai és soha eszébe se jutna, hogy valakik összesesküdtek ellene. Habár az se tisztul ki neki az életében mi céllal jött erre a világra... Lehet-e összesküvőknek nevezni a gazdákat, ha nekik az természetes, hogy a kolbász a speizben lóg ?
    Tehát: amíg a disznók tudatában a karám falai a horizont, addig NE beszéljünk itt semmiféle összesküvésekről
  • dronkZero
    #59
    Nem a témával van alapvetően baj, az beférne ide. Lehetne itt az ionoszféra-kutatással és annak az eredményeivel is foglalkozni.

    De az nem elég izgi.
  • Molnibalage
    #58
    Akkor nyissák ezeket a "tudományos" topikikat a gumiban. Oda valók.
  • [NST]Cifu
    #57
    Remélem emlékszel, hogy a személyeskedésért, stílusért mit szoktam adni.

    Amúgy ahogy Efreet moderátor kolléga is megfogalmazta egyszer: kell egy hely, ahol kitombolhatják magukat az emberek. Mondjuk hogy én ehhez mit aszisztállok, azt én se nagyon értem sokszor...
  • Molnibalage
    #56
    A sok hülyének mázlija van. Ez elvben egy tudományos fórum. Tőlem max. egy figyelmeztetést kapnának. Azát röpülne az összes konteós / NWO-s, hoaxer úgy, hogy a lába nem éri a földet...
  • [NST]Cifu
    #55
    Semmi gond. Csináljon összeesküvés-fórumot. Népszerű lesz. Sajnos biztos vagyok benne...
  • [NST]Cifu
    #54
    na igen, mert aztán az SG az valóban a "tudományos" cikkek/hírek hiteles szolgáltatója, kezdve a "jobbnál jobb", bulvárújságokat megszégyenítő Balázs Richard irományokkal.

    Én a fórumrészről beszéltem, az érint engem.

    ami pedig téged illet cifu, sokszor kritizálod a kommentelőket, hogy csak buta összesküvés elméleteket gyártanak/fogadnak be, nos véleményem szerint rád pedig pontosan az ellenkezője igaz te csak azt fogadod el igazságnak ami valamelyik kormányhivatal tollából származik.

    Igen, a Terror, NWO és a Holdraszállás topicban is ez volt a jellemző rám. Még véletlenül sem álltam neki végigolvasni a belinkelt Drábik és társai írásokat, nem "élveztem" végig a Moon hoax youtube videókat, a Bart Sibrel féle "előadásokat", nem olvastam legalább tucat 911 összeesküvés-forgatókönyvet és így tovább. Aztán átnéztem az összeesküvéseket elemző oldalakat is. Szóval az érem mindkét oldalát láttam (ez az, ahol tehát nagyott tévedtél lent). Majd aztán szépen ezekből kiokosodva nekiálltam wall-of-text válaszokat írni, kifejtve hogy melyik elmélet hol hibádzik. Az eredmény az esetek 95%-ban: süket fülek. Nem az, hogy hát esetleg akkor átgondolja, hogy ebben van valami, ami még reálisan is hangzik, vagy én is ki tudom próbálni ("miért nem látszanak a csillagok a Hold felszínén készült képeken?" eset), nem. A maximum eredmény, hogy a megcáfolt dolgok nem kerültek elő egy ideig.

    Pár év után pedig meguntam a Don Quijote küzdelmet, őszintén szólva.

    Egy rövid puskalövés, mint a #43 még belefér, aztán aki egy kicsit is akar, az már vegye magának a fáradtságot, hogy nézzen utána, okuljon belőle, alakítsa ki a saját véleményét, ha már megismerte mindkét nézetet, alakitsa ki a saját véleményét. Ha azonban ezt sem akarja, akkor úgy se lesz semmi foganatja.
  • dronkZero
    #53
    Bizonyám, nagyon szívósak vagyunk. Esélyetek sincs. Hhhhsssszzz!
  • dronkZero
    #52
    Ez egy szépen hangzó bullshit.
  • phalanx
    #51
    az a baj, hogy vannak olyanok akik valóban MINDENHOL összeesküvést látnak, olyanokat amelyek valóban alaptalanok, de a média és a bulvárvilág pont ezeket szereti hangoztatni és ezzel nevetségessé teszi azokat a kutatókat is akik valóban érdemi munkát végeznek és az igazságot keresik
  • lopbisz
    #50
    " de azt már nem közlik, mégis kik lennének ezek "

    A lenti filmbe közlik az összes nevét és például a rendszer feltalálójának a fia is beszél az egészről.
  • Hajnalcat
    #49
    Egyszer volt, hol nem volt, volt egyszer egy csoport, akik a negatív energiákból táplálkoztak. De tudtak még sok más rejtett dolgot is. Elhatározták, hogy felbérelnek lelkeket arra, hogy neten fórumokra bejutva azok a lelkek rombolást vigyenek végbe bizonyos topikokban, azokban a topikokban, melyek lebuktathatják a háttércsoportot. Így figyelemelterelő hadműveletet dolgoztak ki. Azoknak a lelkeknek az volt a feladatuk, hogy káoszt, zűrzavart, dühöt váltsanak ki az oda író emberekből. Ezt azzal akarták elérni, hogy sértegetni kezdték őket és nem a témáról beszéltek, ami az adott topikban található. Néhány ember ezt nem bírta elviselni és belement a játékukba, nem sejtve ezzel, hogy milyen nagy kárt okoz az adott topiknak és saját magának is. Lásd Anaid, aki láthatóan elég nagy kárt szenvedett és okozott azzal, hogy felhúzta magát a személyeskedéseken, nem sejtve azt, hogy ezzel csak jót tesz az ellenségének. A felbérelt lelkek pedig csak próbálkoztak és próbálkoznak tovább...hát majd meglátjuk, meddig bírják. ;) Állítólag a hüllők eléggé szívósak.
  • lopbisz
    #48
    a címe mondtam, hogy hülyeség. A videó féltöltője kicsit túldimenzionálja a dolgot.. :) A tartalmat kell nézni
  • dronkZero
    #47
    Tudod általában az van, hogy van az unalmas hivatalos magyarázat, meg az "OMZG MINMEGHALUNK JAJÚRISTEN!!!!4!". Nem túl nehéz kiválasztani általában, hogy melyik vehető komolyan.
  • [NST]Cifu
    #46
    Igen, a szakembereknek (az a laza pár tíz vagy százmillió, aki a rádiótechnológiából él, dolgozik vele vagy kutatja) meg nem tűnik fel?

    Én eddig nem nagyon találtam olyan HAARP összeesküvés-elméletes oldalt vagy forrást, ahol legalább pár tucat neves tudós vagy szakember névvel vállalt, részletes kifejtéssel alátámasztott elemzésben bizonyította volna, hogy a HAARP valamiféle elmére ható dolog, titkos fegyver, vagy hasonló.

    Ha tudsz ilyet, akkor hajrá, mutass egy linket!
  • phalanx
    #45
    na igen, mert aztán az SG az valóban a "tudományos" cikkek/hírek hiteles szolgáltatója, kezdve a "jobbnál jobb", bulvárújságokat megszégyenítő Balázs Richard irományokkal.

    ami pedig téged illet cifu, sokszor kritizálod a kommentelőket, hogy csak buta összesküvés elméleteket gyártanak/fogadnak be, nos véleményem szerint rád pedig pontosan az ellenkezője igaz te csak azt fogadod el igazságnak ami valamelyik kormányhivatal tollából származik.
  • Hajnalcat
    #44
    És nem az van, hogy leírják a szakmai részét a dolognak, mondjuk úgy, hogy egy nyílvános, emberek számára beadható dolgot, ez a fedős része és közben pedig a valós működtetését eltitkolják?
  • [NST]Cifu
    #43
    A "roppant titkos" program honlapja: http://www.haarp.alaska.edu/

    Ajánlom figyelmébe az angolul tudóknak a "learn" fület.
    Akinek ez gondot okoz, például ebben a dolgozatban az alapokat szintén leírják magyarul.

    Aki egy kicsit is konyít a rádiótechnikához, tisztában van az rádióhullámok és a légköri hatások összefüggésével (például hogy miért akadályozza meg a rossz idő, a vihar bizonyos frekvenciák terjedését, vagy hogyan lehetséges a "horizontúli radar"), akkor az nyilván megérti, miért is olyan kiváncsiak a tudósok és főleg az amerikai védelmi minisztérium a légköri kutatások ezen ága iránt.

    Miután azonban nagyon sokan (meglepően sokan) úgy kezdik a dolgot, hogy először az összeesküvés-oldalakat nézik meg, amelyek közérthető, de tényekkel nem alátámasztott információkkal szolgálnak (ellenben tele vannak "figyelemfelkeltő" megfogalmazással, például "tudományos szakértők és katonai elemzők", de azt már nem közlik, mégis kik lennének ezek (én is katonai elemző vagyok akkor tán? A témában otthonosan mozgok, publikálok is (igaz nem ezen a téren), de hopp, én mégis mást állítok). Aztán a hivatalos és szakmai oldalakat már meg se nézik, vagy ha megnézik, akkor sem értik meg az ott írtakat. Emiatt pedig azt hiszik, hogy az összeesküvés elméletek az igazak. Meggyőzni őket arról, hogy tévednek, nos, nem lehet (lásd Holdraszállás-összeesküvés topic :P).

    Az indián, aki lőfegyverrel először találkozott azt hitte sokszor, hogy mágiával van dolga. A XXI. (és XX. századi) emberek közül sajnos sokan még mindig ott tartanak, hogy ha valamit nem értenek, akkor nem megérteni akarják (összetett dolgok ezek, tényleg nem csak annyi, hogy megy a rádióhullám, aztán hopp, ottan fent történik valami), hanem nekiállnak összeesküvéseket gyártani... A topicnyitó is például csak az összeesküvéssel kapcsolatos információkat fogadta be, valószínűleg nem is vette a fáradtságot, hogy a "hivatalos" és a szakmai résznek utánaolvasson.


    BTW egy ideje gondolkozom rajta, hogy a tudományos fórumrészről kitakarítom az ide nem illő topicoktól, például az összeesküvés topicoktól is...
  • Cat 02 #42
    Ez a zsidó halálsugár cím eléggé nevetséges, de ilyen háttérzajnak jó ez a műsor.
  • dronkZero
    #41
    Feszélyez a szellemi nihil, azért.

    Az meg, hogy ti itt, a világ másik feléről fogjátok majd kideríteni az igazságot, az még ötletnek is röhejes.
  • Hajnalcat
    #40
    Miért lett olyan feszült egyszerre sok beépített ideíró? Féltek, hogy kiderül az igazság? :)
  • Saintgerman
    #39
    ezt én is megjegyeztem egy másik topikon, hogy a zsidókról egy szó sem esik benne. Vajon minek keverték bele ? Vajon miért Ventura a reporter, amikor annyit ért a HAARP-hoz, mint az igazi birkózáshoz ? A film azonkívül semmit nem mond, hogy senki sem tud semmit. Nem ezt akarják konzerválni az otthoni hallgatóknak ?

    Aki persze tudja honnan csörög a dió, az azt is tudja, hogy a zsidók a gazdájuk jóvoltából már korábban egy alacsonyabb frekvencia tartományba lettek zárva, tehát a mostani változások érzékelésére már egyébként is képtelenek...
  • andersh
    #38
    a zsidó halálsugár lol
    egy kurva szó sincs benne a zsidókról
    persze akinek van egy kis esze az tudja h csak a gojokra hat a frekvencia, úgy állították be
  • lopbisz
    #37
    hm, az első movit félre linkelte a fórum :D

  • lopbisz
    #36
    Egyébként mit akarsz hallani, hogy minden rendben és tök ártalmatlan dolog? Elvégere világbéke van, meg a mikulás is létezik...
    Racionálisan pedig nem kell ezt túlmisztifikálni energiákkal. Készült már erről a témáról egy jó dokumentum film: ( a magyar címe hülyeség de a film jó)

    részekre bontva:










  • lopbisz
    #35
    "hátha vannak itt okos emberek és tudnak nekem értelmes racionális és ésszerű magyarázatot adni a dologra!"
    és pont a drogos 0-tól várod az "értelmes" választ. Omg.... az év vicce
  • Grr1234
    #34
    Ezaz! Képzeljünk bele hülye vallásos dolgokat minden szarba! Hurrá.
  • Me0w
    #33
    Ne haragudj, de errol a gyalog galopp egy resze ugrott be:
    'Vén hülye buzeráns! Így hiába izgattál fel.' :)
  • ZilogR
    #32
    Azt gondolom, akik szét akarják kúrni, azok inkább azt írják le, mi is ez a HAARP, ha már jobban tudják, ne pedig csak anyázzanak.

    Ez amúgy nem személyesen neked ment, hanem a hozzászólásodra reagáltam :)
  • dronkZero
    #31
    Én meg remélem, hogy szét lesz.

    Elvileg ez egy TUDOMÁNYOS fórum, nem pedig "paranoiások és álmodozók légből kapott hülyeségei".

    Saingermant meg bölcsnek nevezni... ez a hónap poénja. :D
  • ZilogR
    #30
    Mega+fav
    Egyelőre figyelek, remélem nem lesz szétalázva a topik
    Google Earth-ön én rendszeresen megkukkantom, hátha raknak fel jobb képet róla. Pár hónapja már street view-ban is megvolt, lehet nézegetni a bevezető utat.

    Ha Alaszkába utaznék, ez lenne az egyik hely, amit meglesnék...!
  • Hajnalcat
    #29
    Ezen a bolygón nincs, de máshol szerintem van...
    Furcsa. Igen, mivel a fórumozók nagyrésze ezen a helyen fiatal. De nem baj, ritka kincs vagy a sok "zöldfülü" között. Ezt ne sértésnek vegyék a többiek, csupán még sokat kell fejlődniük lelkileg, hogy egy ilyen bölcs szintre eljussanak, már ha el akarnak....
    Átlagos életkor: 27.9 év





  • Saintgerman
    #28
    Olyan személyes szabadság nincs, amiről a legtöbben álmodnak.
    Az idő, az a 3D adaléka, de valójában egyik sem létezik, tehát elválasztani sem tudjuk önmagunkban a multat a jövőtöl, mivel a szerep az szerep volt, mi pedig egy végtelen energia...
    Megtisztelsz a privátban küldött kérdéseddel, de sajnos nem tudok válaszolni... amúgy tényleg 55 vagyok. mert ? furcsa ?
  • Hajnalcat
    #27
    55 = a személyes szabadság megvalósítása azáltal, hogy a múltunktól szabadok és teljesen valóságosak vagyunk.

    De amúgymeg tényleg ennyire idős vagy?
  • Saintgerman
    #26
    az első akadály.. sebaj, nekem 55 évig tartott neked gyorsabban fog menni..