79
Tarr Kft. - avagy fizess elő drágán rosszra
  • kjhun
    #79
    Mától vége a Tarr-nak. Inviteles net lett helyette. Remélem normálisan fog működni, bár ez csak hónapok alatt fog csak kiderülni. Szomszédnak még a fele sincs meg. :D (xar a routerjük?) Bő 1-2 hónappal korábban drótozták be náluk, a falu túlfelén lévő ismerősnek is akkortájt, náluk is hasonló sebességgel megy.



    Bár. az normális, hogy pár óránként, magától IP-t cserél a modem/router? Azt, vettem észre, hogy ekkor 1-1.5 percig nincs net se. Majd napok alatt kiderül, ilyenkor mi van.
  • kjhun
    #78
    Nálam még semmi, már április van, a fene rúgja meg őket, bezzeg a falu tulfelén valakinek már 2* akkora sebességgel megy már. Mennyi ideig tart 1 előfizető sávszélét beállítaniuk a központból?? kb. 15-20 előfizető van, több nem nagyon.
  • kjhun
    #77
    Hát, jó lenne, ha nem csak nekik. Ahol lakom, ott 2007. decembere óta szolgáltatnak, azóta már 3*-szor emeltek már. De, az utolsó emelés is lassan 3 éve lesz. Ideje lenne. Neked, most mennyi? Nálam ennyi, lásd: #60 Ez ha meg van, akkor jó, de nem mindig van ennyi.
  • pacclacc
    #76
  • pacclacc
    #75
    Március 5. töl kezdődnek az emelések, de hogy ez mi lesz meg hogy, csak ők tudják. Szerintem ez csak kábelt érinti!
  • kjhun
    #74
    Eléggé, kihalt ez a topik.

    Na, most, valamelyik nap olvastam a számla mellé adott hírlevélben, hogy most, ha minden igaz március hónaptól sávszélduplázás lesz. Valami tapasztalat? Bár, lehet, hogy csak a vezetékeseket érinti a dolog, a vezetéknélküliek (Tányéros net) kimaradnak ebből? Utoljára 2010 nyara körül volt errefelé sávszélemelés, azelőtt, meg 2008 vége/2009 nyara (körülbelül ekkor) közt valamikor.
  • FZoleee
    #73
    nem, vezetékes a cucc
  • kjhun
    #72
    Jó neked. Most is vacakol még, valamennyivel jobb mint tegnap, de még pocsék, és sok a ping, néha 20-30ms körül időnként, de inkább párszáz ms, a letöltési sebesség az lassú, néha a fele, percenként változik a ping-el eggyüt, felfelé már jó kezd lenni. Neked is mikrós (tányéros) a net?? Nem bírja az adótorony vagy a vevőfej a kemény mínuszokat, vagy mi van?

    Sávszél-emelés nem lesz mostanában? (Pláne felfelé).
  • FZoleee
    #71

    8/1,5-ös net most ilyen, semmi probléma nincsen vele:
  • kjhun
    #70
    Kinél vacakol febr. 9-e óta??

    Lassú a net, a ping ha az jó 20-25ms körül van, most nem, sokkal több, viszont a lefelé is csak 10-15* lassabb a sebesség, felfelé is csak a kétharmad/fele/harmada (változó), a kelleténél. Speedtest-en a kapcsolódási idő ami sokáig tart, míg felcsatlakozik a legközelebbi szerverre, akár letöltési, akár a feltöltési sebeség mérésekor.

    Speedtest:



    Karbantartás miatt lassú, vagy egyéb ok miatt vacakol??
  • Juhasz27
    #69
    Mi a rákos fos van ezzel a Tarr-os nettel ? Karácsony óta hulladék lett a magas PING miatt,a pénzt kihúzzák az ember zsebéből de normális netet nyista tudnak biztosítani.Még nem is beszéltem arról hogy szarrá szakad meg a net.Ha ez így folytatódik írok 1 levet és elküldöm őket a k. anyjukba.
  • HöfEE
    #68
    Csináltam egy youtube tesztet. (megjegyzem szerintem sokszor még ennél is rosszabb a cucc)

  • dregnarr1 #67
    A legnagyobb baj, hogy UPC-vel megegyeztek, így ők sem fognak errefelé terjeszkedni. Monopólium van, azt csinálnak amit akarnak. Szabotálni kellene a rendszerüket, aztán felégetni a francba.
  • FZoleee
    #66
    +1
  • HöfEE
    #65
    Rég írtam már ide, de ez már megint szánalmas, hogy lassan 2 hete nem lehet folyamatosan végignézni 360p-ben egy youtube videot, mert nem bírja betölteni... Amióta akcióztak tarrék megint egy fos a rendszerük. Mindig ez van, akciózunk sávszélt emelünk, miközben a kapacitás meg nincs meg rá.
  • pacclacc
    #64
    Gyerekek nálatok nem emeltek? Csak az én tetves számlámon látok emelést?

    Felháboritó ez a dolog!
  • HöfEE
    #63
    Nálam sem jó a torrent, ha elindítom a programot lekorlátozhatom a le és feltöltést akár 10/10 kbit/sec-re akkor sem tudok megnézni 1 weboldalt sem csak tetves lassan. Nem tudom ez mitől van, de igazából nekem semmire nem reagál nem tudok mit csinálni vele. Még szerencse, hogy ritkán szoktam torrentezni.
  • kjhun
    #62
    Ja amúgy a szomszédnak is ugyan-ilyen netje van. Ő nem panaszkodott nagyon erre, amúgy a torrent-kliens általában mindig megy nála, ha megy a gép. Lehet, hogy hely-függő a dolog, ki hol lakik az országban.
  • daeemoon
    #61
    Utóbbi időben, ha futtatom a Torrent klienst, akkor nem lehet mellette mást csinálni, és ott is csak az IP alapú kommunikáció van rendben. Modem restart meg ipconfig után viszont én is tudom használni a webet... Nem örülök neki, hogy ezt játsszák -,-
  • kjhun
    #60
    Nekem ez az első net-szolgáltatóm, nálam jól működik a net, az utóbbi pár hétben, csak 1-2 hetente hajlandó néha, pár órára (Túlterhelődik valami???) megmakacsolni magát, hogy akadozik, a weboldalak nem jönnek be (másik routerrel se, volt már úgy), de az msn, skype megy (ritkán semmi), ilyenkor gép restart, aztán minden ok (esetleg nem jó utána se), a szomszédnak ilyen gondja nincsen, szóval, lehet, hogy a táp/net-kábelezés, netán a vevőfej lehet a ludas a dologban. Sebesség gondok nem nagyon voltak, pár hetet kivéve vele, de ekkor is rajtuk kívülálló okok miatt.

  • daeemoon
    #59
    Nem olvastam végig a topikot, de erre is sort kerítek valamikor. Én anno Zelkanetes voltam, és úgy vett át a Tarr Kft. Eleinte nem volt semmi bajom vele, a 4M-es netemet az esetek döntő többségében 90%osan minimum ki tudtam használni. De az utóbbi időben egyre gyakrabban van szolgáltatáskimaradás, vagy egyszerüen olyan förtelmesen lassú web és az msn, hogy élvezhetetlen a szolgáltatás. Az egerszegi ismerősömhöz képest ez még jónak mondható, ugyanis neki szinte 5percenként van net kimaradása, állandó jelleggel. Mindezért relative nagy díjat fizetek, 7000 ft-ot majdnem. Erősen gondolkozok szolgáltatóváltáson, de egyelőre még nem döntöttem el, hogy kinél kötök ki.
    Amúgy ideiglenes megoldás volt a netkimaradásaimra a modem újraindítása, csak kinek van kedve 5-10 percenként újraindítani a modemet?
  • solo
    #58
    Jóöreg UPC nek is megvakarásznám a hangszálait a cerkám végével igazából.
    FP 30, Csepelen, és képesek ilyen netet adni...Sebességgel annyira nincs gond, az áltban megvan, de mértem már 0,2 megát 1500 as pinggel.
  • TreDoR
    #57
    Hát, ha mondjuk van a környéken pár ember akinek ugyanúgy szar ez a nete, és közösen bementek, hogy szerződést akartok bontani az elégtelen szolgáltatás miatt, nem hiszem, hogy erősködni fognak, de szerintem egyedül is meg lehet próbálni.

    Edit: viszont az semiképpen nem jó, hogy csak szimplán nem fizeti be a netet, mert azt utólag úgyis behajtják.
  • dregnarr1 #56
    Ez nagyon jól hangzik, csak sajnos az a baj, hogy bizonyítani is kell, amit meg szinte lehetetlen, mert egyszerű ping/speed tesztet nem fogadnak el. Maximum jogi úton lehetne belőle meg valami, de hát ki a franc akarja végigjárni az utat..
  • TreDoR
    #55
    Nem tudom milyen csomagod van, de a honlapjukon ezek vannak megadva garantált sebességnek:

    *Az itt közölt le és feltöltési sebesség az elméleti maximum értékek. A valóságban ettől eltérő értéket is tapasztalhat. A garantált sávszélesség értékek az ÁSZF-ben találhatóak meg.
    NET 2M esetében ez 256/64 kbit/s
    NET 5M esetében ez 2560/512 kbit/s
    NET 10M esetében ez 5120/1024 kbit/s
    NET 15M esetében ez 7680/1536 kbit/s
  • Tomy Lee
    #54
    Hm,ez jól hangzik.Hétfőn intézkedem..
  • TreDoR
    #53
    Elvileg a szerződésen fel van tűntetve az a sávszél amit mindenféleképpen szolgáltatniuk kell, ha azt nem éri el, akkor az szerződésszegésnek minősül részükről.
  • pacclacc
    #52
    Én Tv-m diginél van, és gondolkoztam átmegyek tarrhoz, de innentöl kezdve többet eszembe se jut!
  • Tomy Lee
    #51
    Én ezt a szart nem akarom fizetni!!
  • Tomy Lee
    #50
    Mivan akkor ha egyszerüen nem fizetem be miközben aláírtam és átmegyek másik szolgáltatóhoz?
  • dregnarr1 #49
    Nem hogy nem folytatják, most hivogatják telefonon az ügyfeleket, hogy kikérjék véleményüket a mobilnetről...

    Pfff.
  • Tomy Lee
    #48
    Undorító ez a Tarr még mindig!Az adások is elmennek mostanában ez a trendi.A net meg áá nagyon rossz.Néha külföldi oldalakat nem tudok böngészni a sávszélesség negyede ha megvan néha annak örülök mert sokszor net sincs:-(
    Én már nem hívom fel őket mert egyszer úgy fel idegesítettek telefonon,hogy azt mondtam nekik felmegyek személyesen és nagyot beszélgetünk.
    Napi több száz telefont fogadnak állítólag az ügyfélszolgálaton.Én azt mondom hagyják abba ne folytassák tovább és így a hűségszerződéseket törőljék!
    Külföldel van kapcsolatom de nagyon sokszor se skype semmi nincs
  • pacclacc
    #47
    Azt még hozzáakartam tenni h igy éjszaka helyre áll a rend! Gondolom napközbre kicsit tulterhelt a rendszer!

    Másik az h magyararszági weboldalakkal nincs annyi gond, azok rendesen jönnek! De külföldi szervereken lévő weboldalak katasztrofálisak. Mai youtubezás is igy éjszakra maradt :)
  • pacclacc
    #46
    [IMG][/IMG]
  • pacclacc
    #45
    Sajnos vannak akik nem tudnak rengeteg szolgáltató közül válogatni!
  • clio1616v
    #44
    iPhone 4

  • cSuwwi
    #43
    nyílván nem az upcre gondoltam, amúgy tényleg egy rakás szar, ismerem sajnos eléggé
  • Breki33
    #42
    A Tarr kft helyi cég

    Igazából kábel tv szolgáltató, de most már telefont és internetet is biztosít.

    Én mondjuk biztos nem mennék hozzájuk úgyse, hogy a TV adás tőlük jön.
  • The Protector
    #41
    Jah.T-home-os nálunk mindenki Kehidakustányban.Nagyon meg vagyok velük elégedve,picit drága a sebbeséghez képest de mocskosul megbízható és ugye ez világcég,nem engedheti meg a hibákat.
  • The Protector
    #40
    Én csak onnan tudok a cégről ,meg arról,hogy egy nagy szar hogy WC-közben olvasgatom a Zalai Hírlap hátulját és az sms-szövegekben mindenki fel van háborodva erre a cégre.