79
Tarr Kft. - avagy fizess elő drágán rosszra
  • MeoH #39
    Eloszor is tisztazni kellene, hogy milyen szervert valasztatok, mert nem mind1, hogy Bp vagy nurnbergi a szerver.
    Mas, de hasonlo gond: En PR-es (80/25M, ex-digi) vagyok,par hete belfoldre nagyon jo a pingem barmikor. Külfoldre viszont keso delutan, estenkent nagyon megugrik, delelott ejjel jo. Pelda: a frankfurti szerver delelott, ejjel ping ~50, estenkent ~130. Azt hittem nalam van a problema, de mas Pr-esnel is ez van, es egy inviteles ismerosom is panaszkodik hasonlo szituval. Esetleg ezt megnezne mas is? megeshet, hogy kulfoldre van vmi gond a szolgaltatoknak.
  • dregnarr1 #38
    Egész megyében ilyen:(
  • pacclacc
    #37
    http://www.pingtest.net/

    graz -t kiválasztom és szinte befagy le se tudom mérni! Persze volt mikor jó volt és 20 ping volt! Mostanában teljes förtelem! Zalaegerszegtől 15 kmre!
  • pacclacc
    #36
    Gyerekek! Ideg beteg vagyok! Ez a ping dolog szétb. idegileg! Magyar szerverekkel szerintem még jol komunikál, de külföldivel valami katasztrofa! Szinte netezni nem lehet bizonyos napszakokban!
  • bertino
    #35
    legnagyobb ? te milyen drogot hasznalsz napkozben ?
  • ATi0021
    #34
    Sajnos nagyon jól ismerem a Tarr Kft-t. Szerencsére nem kötöttem velük szerződést netre, inkább maradtam a GTS-Datanetnél. Velük az elmúlt 5 évben 2 délután nem volt netem. Addig a Tarrnál levő barátaim folyton panaszkodnak, hogy nem tudtak netezni, hiába hívták a hiba bejelentőt stb. Nem rég egy Zalaegerszegi barátom mondta, hogy egész hétvégén vagy nem volt vagy akadozott a nete.

    TV-t illetően is elég negatív véleményen vagyok róluk. Kezdetek óta kábel tv-nk volt. Eleinte a Zelka néven futó céggel kezdtünk, majd a Tarr megvette őket. 50-60 csatornáért hűség nélkül elkértek 6ezret. A pohár nem rég telt be velük amikor az értékesebb csatornákat vagy magasabb csomagba vagy ingyenes csatornával kipótolták. Plusz ami fura, hogy nálam és szomszédomnál is a legutóbbi Tarr kft-s akciózás óta bizonyos csatornákon pattog a hang vagy elsötétül a kép.

    Gondoltuk, ennyi pénzért, ilyen csatornákat és minőséget nem kérünk, így mára teljesen megszabadultunk a Tarrtól. Így most T-Home-os telefon mellett van T-Home SAT tv és GTS-Datanetes net. Megjegyzem a kép és hang tökéletes, és végre van Comedy Central is. Ami Tarrosként mindig is hiányzott, South Park és Family Guy kedvelőként. Szóval nem bántam meg a váltást, sőt nem értem miért csak most szabadultam meg ettől a nemtörődöm, pofátlanul kapzsi Tarr Kft-s bohócoktól.
  • Gibor
    #33
    Eltudom képzelni milyen lehet... Nálam is volt már hasonló, csak én felhívtam őket szó szerint leordítottam a fejüket és mire hazaértem jó lett mindig :) Csak durvább szavakat kell alkalmazni néha. Szerintem elég idegesítő ha havi 9 ér 20kb/s es a net, ha egyáltalán van! Szerencsémre azóta nem volt ilyen problémám velük.
  • HöfEE
    #32
    Hasonlítsd ezt össze az első hsz-ben lévő képpel :D
  • karajjj
    #31
    az én szolgáltatóm
  • Gibor
    #30
    Invitellel is csak a baj van... De tűrhető.

  • McFrost
    #29
    Csak a tarr meg is tette, évről évre....
  • CattiBrie
    #28
    Az két külön dolog. De ettől még benne lehet a szerződésben. :)
  • COOLancs
    #27
    Mo.-n tényleg rablás számba megy a net díjszabása. A hűségidővel viszonylag elviselhető, csakhogy ha az lejár akkor kezdenek nyúzni igazán.
  • jhetedikj
    #26
    Nekem is telenoros mobilnet volt, amit ismerős használt sokáig egy olyan környéken, ahol semmi más alternatíva nem volt és még 3G is csak ritkán jött be arrafelé. Így is volt 2-300kb/s folyamatosan nekik(3G az meg még gyorsabb) és ez korlátlan 5500 ft-os havidíjjal. Lehet érdemes lenne utánakérdezni, nekem a lefedettséget is meg tudták mondani bent az üzletben, amikor megmondtam hol lakok.
  • FZoleee
    #25
    de csak a külföldi vonallal van gond, belföldön belül minden jó volt, dehát azzal sokra nem megyek :D
  • dregnarr1 #24
    Tegnap is jó volt egy fél órát (buffering akkor sem ment):D
  • FZoleee
    #23
    nekem most javult meg a net és rendes sebességgel megy, előtte pár óráig, meg tegnap egész délután 0,19 mb/s volt a csúcssebesség :(
  • Pio
    #22
    Én a Nagy Ténél vagyok, ha hűségidőt kötsz egy adott csomagra, akkor garantálják, hogy a hűségidő alatt nem nő az ára.
    Sőt, ha a hűségidőd alatt bevezetnek egy jobb csomagot, akkor általában lehetőséget adnak ingyen váltani a hűségidő megújítása fejében.

    1 év húséggel, tőlük vett vezetékes telefon mellé havi 5Kért ilyet adnak amúgy:



    Bár ez nyilván senkit nem vigasztal... :(
  • HöfEE
    #21
    Nekem van a Pannonnál(jah bocs telenor...) rokonom viszonylag magas beosztásban ők otthon a legjobb rendelkezésre álló mobilnetet használják, hát én attól nem is voltam túlságosan elragadtatva. De lassan már úgy vagyok vele, hogy még az is jobb mint ez, mert ez egy nulla.
  • ZTM
    #20
    :) 3 mega
  • dregnarr1 #19
    Invitel nincs, Pannonnál 45GB a havi korlát (5mb és 8000ft). Tmobilnál a relaxnet XL (legnagyobb) havija 14gb, utána gigánként 1500ft. Vodafonnál 8gb a legnagyobb.
  • Martinez01
    #18
    az enyém jobb ^^
  • Martinez01
    #17
    Invitel?Pannon,T-Mobile,Vodafone korlátlan mobilos net?Nemcsak UPC meg T-Home van ! Nekem Inviteles netem van :D ami jólvan nem rossz deazért a jótol is kurva messze van...xD Én 2 megás netért fizetek 4 ezret -.-'
  • dregnarr1 #16
    Ott van adatforgalmi díj.
  • jhetedikj
    #15
    Mobilnet se működik arrafelé?
  • McFrost
    #14
    2 éve vagyok náluk (tv+telefon) sosem változott. Tegnap óta bevontam egy 15 megás netet, a 3 együtt 12e.
  • dregnarr1 #13
    Náluk az 5 megás kerül ennyibe, a 10 meg nyolcezer (hűséggel 6,7)...
  • artschi
    #12
    Értem, sorry. Az általad fizetett pénzért 25/15 megás neten nyomulok (ami talán kicsit drága, de működik frankón). Válts minél gyorsabban.
  • CattiBrie
    #11
    Azt hiszem az utolsó pont az minden szolgáltatóval között szerződésben benne van. Persze, nem néztem végig, nem tudom biztosra, de gondolom. :) A "nagyok" biztos nem ennyire feltűnően csinálják. :)
  • McFrost
    #10
    Amint lehetett pattantam a T-Home családba, szebb, jobb, olcsóbb....
    Tarr:
    -köpet minőség
    -drága
    -szarnak a fejedre
    -kénye,kedve szerint emelgeti az árakat
  • dregnarr1 #9
    Mi is velük vagyunk szerződésben. Amit az utóbbi fél évben (és különösen az elmúlt egy hónapban) művelnek, az megbotránkoztató. Hetek óta nincs normális net, külföldi oldalak heti 1-2 órára jönnek be, sebesség meg állandóan 10kbps...

    Sajnos semmilyen más alternatíva nincs Zalaegerszeg (Ola) ezen részén, ugyanis DIGI és barátai csak a városközpontban, bizonyos panelsorokon léteznek.
    UPC sincs..

    Március végén jár le velük a szerződés, inkább leszek net nélkül, minthogy velük folytassam, csak imádkozni lehet meg hullócsillagokat várni, hogy addig legyen valamilyen alternatíva.

    Irreálisan drága (megtehetik, nincs konkurencia), kimondhatatlanul borzalmas szolgáltatás (de inkább semmilyen sincs).

    Ha pár évszázaddal korábbi "szabályok" lennének érvényben, keletkezésük első hónapja után már meg is szűntek volna létezni (tömeg által).


  • McFrost
    #8
    Kalap szar, itt a megyében az utolsók, gyorsan szakíts velük.
  • HöfEE
    #7
    A legnagyobb MAGYAR, a többi külföldi... De tökmindegy nem ez a lényeg, hanem hogy amiért én 6ezret fizetek az ezer forintot sem ér. Pl. most perpill sem tudom megnézni az emailjeimet (Gmail).
  • artschi
    #6
    Tarr Kft. - életemben nem hallottam róla, ahhoz képest, hogy ők a legnagyobb internetszolgáltatók...

    [t-home internetje van]
  • TreDoR
    #5
    Ez a legtöbb helyen így van, piacfelosztás...
  • HöfEE
    #4
    Magyarország legnagyobb internetszolgáltatója, elég régóta van úgyhogy nem noname, viszont a szolgáltatás katasztrófa.. Amúgy meg a kérdésedre válaszolva, igen nincs más.
  • cSuwwi
    #3
    miért ilyen noname szarokra fizettek elő? nincs más csak ez?
  • TreDoR
    #2
    Az semmi:

  • HöfEE
    #1
    Azért nyitom ezt a topikot mert elsősorban szeretném felmérni, hány embernek van itt SG-n Tarr Kft.-s internet előfizetése.
    Utóbbi időben az amúgy is gyatra szolgáltatás már hihetetlen mélypontokba süllyedt, állandó sávszélességcsökkenés, óránkénti 2-3 kiesés, egekbe szökő pingek, és mindez irreális áron. Az i-re a pontot nálam most az tette fel, hogy külföldi weboldalakat egyáltalán el sem érem, de ha netán mégis akkor a google szolgáltatásait még mindig nem.

    Ajándék kép: