16
Informatikai szaknyelvi nyelvvizsga
  • Godefroy
    #16
    Szia!

    Én is most készülők letenni nem egyszerű mert tanfolyam többszöri probálkozásra sem indult el.
    Itthon csinálgatom a munkafüzetet, és egy angol tanárnőhöz járok gyakorolni hetente 1-2x.
    Ennyit tudok tenni.
  • cmsworld
    #15
    Esetleg azóta volt valaki ilyen típusú nyelvvizsgán?
  • CattiBrie
    #14
    Mi érdekel? Csak mert a katedra oldalán részletesen le van írva, hogy milyen egy vizsga.
  • cmsworld
    #13
    Senki sem olvassa ezt a fórumot, aki középfokún lett volna?
  • Vogel
    #12
    Kénytelenek, hisz akkreditált, elfogadott, egyenértékű nyelvvizsga. Ha nem igényel spéci vizsgát a sulid, akkor használható.
  • CattiBrie
    #11
    Vajon diploma mellé elfogadnak egy középfokú ilyet? (maradhat költői)

    Amúgy bővebb információ, itt: http://www.katedra.hu/LEXINFO_nyelvvizsga

    "A LEXINFO akkreditált informatikai nyelvvizsgarendszer, amely angol és német nyelvből alap-, közép- és felsőfokon kínál informatikai szaknyelvű szóbeli, írásbeli és komplex típusú nyelvvizsgára vizsgalehetőséget.

    Vizsgarendszerünk megfelel az Európa Tanács által ajánlott Közös Európai Referenciakeret (KER) elvárásainak."
  • Vogel
    #10
    Sima angol nyelvvizsga, csak céltudatosan az infó a téma amiről beszélni kell. Ugyan az mint bármi más, de ha érdekel az infó akkor könnyebben le tudod rakni mivel nem kell csöves civil témákkal hadakozni. Ára egész jó, 20-24e ft, GDF hallgatóként 10% kedvezmény. Ha valaki szeret játszani PC, akkor könnyen ráragad az infós angol, érdemes megpróbálni. Én csak alapfokot csináltam, mert kellett ugródeszkának másik suliba, hiszen akreditált, így beszámít a továbbtanulásba. Vizsgabiztosok kedvesek, és nők szal fogalmuk sincs az aktualitásokról. hmm mit mondjak még... Kihúztam az adathordozók témát, pendrive, ssb, hdd, cd stb meg beszéltem spéci cuccokról, én a TrackIR mozgáskövető rendszerről beszéltem. Asse tudták mi van csak helyeseltek és bólogattak. Természetesen ugyanúgy tudni kell angolul, csak a téma adott. Remélem segítettem.
  • kifli
    #9
    Egyetemistáknak jó, akik infót tanulnak, és a diplomához kell nekik nyelvvizsga. Valószínűleg könnyebb nekik ez az angol, mint a normál.
  • cmsworld
    #8
    Valójában ezekre a válasz megtalálható a hivatalos honlapján is a nyelvvizsgának, azonban én azoknak a személyes tapasztalataira, véleményére lennék kíváncsi, akik már voltak ezen a vizsgán.
  • edios
    #7
    abszolút használható tudás! mióta magyar vindózt használok ha odajönnek hozzám az utcán idegen túristák, és megkérdezik hogy mi magyarul a registry editor, akkor el tudom mondani, hogy rendszerleíróadatbázisszerkesztő!

  • 0Fritz0
    #6
    Teljesen jó ötlet, hiszen így a hétköznapi életben valóban használható szavakat tanulnának az emberek: install, format, defrag, registry.

  • CattiBrie
    #5
    Erről mit kell tudni?
    Hol lehet letenni?
    Mennyibe kerül?
    Mihez kell? Kinek kell?
    Mitől más?
    Nemzetközi?

    stb :)
  • armageddon666
    #4
    Pedig van benne valami. Mármint az Ablakok magyarításával semmi baj szerintem, ellenben valami alap nyelvtudás tényleg nem ártana, ha nem is a számítógéphez, az internethez mindenképp.

    De ez offtopic.
  • sapkafej
    #3
    mennyi ideje vársz hogy ezt elsüthesd?
  • lolSL
    #2
    én még mindig azon az állásponton vagyok hogy vissza kéne utazni az időben és nagyon megverni akinek a fejéből kipattant hogy magyarítsuk a windowst, talán angol tudás lehetne a belépő alap ahhoz hogy vki gép elé üljön

    a vizsgához nem tudok hozzászólni.
  • cmsworld
    #1
    Legfőképp azok hozzászólásait várnám, akik már voltak ezen a nyelvvizsgán.

    Sajnos ebben a témában nem találtam sehol sem friss hozzászólásokat.