2060
P S P 2
  • The Protector
    #397
    Az ár mellett neekem az is közrejátszik h miért is kell nekem egy kisgép.
    Egy két hónappal ezelőtt még szemezgettem az érkező vitával.Miért is?Mert felköltöztem Pestre,koleszba,suli miatt.Na és kellett vmi amivel eltölthetem az időmet mikor éppen úgy alakul.Vettem egy sima psp-t használtan.Tökéletes volt az ágyban fetrengve világokat meghódítani,katonai összeesküvéseket leleplezni és 3 pontossal bajnokságot nyerni.Két hetente jártam haza vidékre(3órás busz út) nagyon jól jött,filmeztem,neteztem rajta.
    Most kb 3 hete albérletbe összeköltöztem bnőmmel(ez volt a cél).A psp ment a vitrinbe és most xboxal szemezgetek.A VITA nagyon bejön,nagyon fasza kis ketyere.Simáán kipengetem érte a 70K-t de így most más dolgokra megy a lóvé.Időm sem lenne vele játszani.Kihasználatlanul meg sajnálnám,és egy boxal többre megyek így.
  • cloud.strife
    #396
    Nem találom sehol.
  • cloud.strife
    #395
    Na ezeket még nem próbáltam. Nekem úgy tűnik, hogy játékkal kb. 4 órát(?) bírhat. Éjszakára mindig töltőre rakom, sleep módban, másnap játék kb. 3 óra, nyomkodás, kis netezés és estére még marad egy fél óra kb.

    Filmnézést nem próbáltam.
  • Csibe001
    #394
    Már megtörtént.
  • gabeone
    #393
    Ki kell fogni, én többet is vettem. Vitáról továbbra is szeretném tudni a következő tapasztalatokat: filmek felmásolása és megtekintése milyen, illetve a játékidő / filmnézési idő mekkora? Jó lenne ha megosztanátok a tapasztalataitokat!
  • cloud.strife
    #392
    Ha veszel bőrkabátot egy huszasért szólj.. nekem is kell.

    Naakkor. Beszélgethetnénk végre a Vita-ról is? :)
  • gabeone
    #391
    "Pécések ennyiért vesznek félévente vidókártyát, mások okostelefont, meg táblaketyerét vesznek ennyiért vagy drágábban, amit 1 hónap múlva csak telefonálásra használnak, valakik 25-30e-ért vesznek farmert, 20-ért inget, 70-ért télikabátot, estébé, estébé, estébé."

    Bár úgy lenne kedves fórumtársam. Bőrkabátot 20.000-ért igen.
  • tomi890125
    #390
    és ez tényleg így van! (Y)
  • cloud.strife
    #389
    Az áron sztem csak azok vitatkoznak akik drágának tartják. Logikus mi? :)

    Egy induló szett igen, belekerül úgy egy százasba. Pécések ennyiért vesznek félévente vidókártyát, mások okostelefont, meg táblaketyerét vesznek ennyiért vagy drágábban, amit 1 hónap múlva csak telefonálásra használnak, valakik 25-30e-ért vesznek farmert, 20-ért inget, 70-ért télikabátot, estébé, estébé, estébé.

    Az ennyiért box-ot veszek azért nem állja meg a helyét, mert nincs az a bolond, aki egyetlen gépnek veszi a Vita-t vagy 3DS-t, először a nagygép, aztán a kicsi.
    A játékipar ígyis-úgyis meg van kissé rothadva. Leglább az ilyen kisebb fellángolásoknak hadd örüljünk már. Tavaly a 3DS-nek örültem, most meg ennek. Majd kinőjjük, ha nem jön rá cím, mint a 3DS esetében is...
  • samsung123
    #388
  • JethroHUN
    #387
    Az áron vitatkoztok? Most komolyan... megnéztem egy random magyar oldalon mennyi 70 ezer. CSAK a gép. Ennyiért xboxot kapsz, ami jóval jobb mint egy hight-tech tamagochi. De ha vkinek az szórakozás, hogy egy bekucorodik a sarokba, és egy 5 colos kijelzőre meredve csorgatja a nyálát...
  • samsung123
    #386
    A near mit használ keresésre hogy 3km re is ellát? vagy mi alapján talál más vitákat? GPS?
  • cloud.strife
    #385
    Nálunk biztos nem.... Nem járok multiba, csak végszügséglet esetén... :)
  • The Protector
    #384
    nálatok lehet.................
  • cloud.strife
    #383
    Idézd hol, mikor írtam hogy szar a 3DS.
  • Csibe001
    #382
    Ne hergeld magad, nem bántásképpen mondtam, csak nem értem, hogy itt isteníted a Vitat (megjegyzem, biztos nem rossz masina), de ilyen áron egyszerűen sok, s ha valaki rosszat mer mondani, az hülye vagy troll, vagy olyan 3DS tulaj aki biztosan irigy a Vitara. Ok, Gaga túlzásba vitte, engem is idegesített már a hozzáállása, de lássuk be nem beszélt teljesen hülyeséget. S egy hsz-edben sem látom, hogy részben igazat adnál neki (csak a b+ meg a troll). Neked kéne több eszednek lenni, egyáltalán nem vagy objektív a témában, mert Vita az HIGH TECH-ISTEN, minden más fostalicska. Ezt le is írtad a 3DS fikázásával. A lógóra meg nem reagálnék inkább. :) Egyáltalán nem mérvadó. Ahogy írtam van/volt minden konzolom Sony és Nintendo is. Csak legyél képes szembenézni a hibákkal is a Vita esetében.
  • cloud.strife
    #381
    Logód mindent elárul... :)
  • cloud.strife
    #380
    Hát persze. Te tudod. De honnan is tudnád????? Egy hozzászólásból? LOL
  • Csibe001
    #379
    Azt is vettem 19.000 Ft-ért..mert egyszerűen azon az áron érte meg nekem. Mondanom sem kell, hogy kb 1 évvel később eladtam. :)
  • Anubys
    #378
    No, azért én még emlékszem a 2005-ös PSP indulóárára, az is 60k volt, és akkor az a 60k még jóval többet ért, mint most a 70k (+ memkártya).

    Ami pedig az első generációs hibákat illeti, egy "fekete alapon fekete képen foltos a fekete" dolog nem annyira zavaró, mint hogy kilövi az UMD-t vagy fixen tönkremegy az analóg kar (ugye az első psp-k két jellegzetes hibája ez volt, de lehetne mesélni majdnem minden N64-nél és PS1-nél modernebb konzolnál ilyenről).
  • Csibe001
    #377
    Én csak cloud kollegát nem értem, remélem azt látjátok, hogy minimál fanboy megvan benne. Igen, volt 3DS-e és igen mekkora szar volt:

    "Az látszik hogy a Sony-nál szépen megnézték, hogy a 3DS-ben mi a jó, mi a hülyeség és megcsinálták hightech módba."

    "Jó kis japó dedós cucc, szerettem, de valahogy nem volt ingerenciám 13ezerért 10 éves grafikás márióért fizetni. Ráadásul az is 60+ért vettem annó." - azt azért ne felejtsd el, hogy kézikonzolról beszélünk, s szerintem Super Mario 3D Land pl távolról sem 10 éves szint. :)
    Vagy Resident Evil. Egyszerű, ne a dedós játékokat vedd meg. ;)

    Ha szeretted volna nem ilyeneket írnál róla. Nem tudsz pártatlanul beszélni a dolgokról. Nekem 3DS-em van s tökéletesen meg vagyok elégedve vele. Vita is érdekelni fog egy kiadós árcsökkentés után, mert a mostani ár vicc kategória szerintem. PS3-am van, szóval fanboy nem lehetek. :)
  • gabeone
    #376
    Nem szabad ám így leegyszerűsíteni a dolgot. Ma azért a +20.000 ft-ért sokat kell dolgozni. Ha tudatosan vásárolunk (a vitánál és máshol is), talán nem fogunk eladósodni, mint olyan sokan ebben az országban.

    Szerintem egy complete bundle csomagot kellene kiadniuk, amiben megvan minden szükséges eszkör, illetve egy jó játék is, lenne annak 80-90e az alap ár, szerintem azt már vennék is mint a cukrot. Most mindent külön kell megvenni, aminek ha összeadod az árát, már elmegy a kedved az egésztől. 70e ft-ért komplett ps3 csomagot lehet kapni. Hol van a vita a ps3-hoz képest, ha van otthon interneted és lcd-led tv-d?
  • szega96
    #375
    Amúgy tényleg nem zavaró, csak sötétben látszik és nem hiszem hogy lesz olyan játék ahol az egész képernyő fekete lenne.
  • cloud.strife
    #374
    +1

    Egy hétvégi tecsós bevásárlókocsi minden felesleges xarral megpakolva 25k......
    Sajnos nem értem én se.... :)
  • SlickAdam
    #373
    ja, ott a kepernyo foltosodas MINDEN Vita-n sotet vagy fekete hatternel. ez is lehet egy ellenerv a tokeletes keszuleket keresoknek.

    (bar ugy latszik a tobbseget nem zavarja, mert senki nem teszi szova :))
  • Anubys
    #372
    Előre leszögezem: 3DS-em van, de nem vagyok fanboy.

    Szerintem hülyeség a Vita-t fikázni, tény, hogy a Sony sosem az innovációnak volt a híve. Ha valami bejött a konkurenciának, azt lemásolta, csak még erősebb vagy "több" lett - az analóg kartól kezdve most a tapikijelzőig ez kb. mindenre igaz. Várható volt, hogy a Vita-ban sem lesz semmi újdonság, csak bikább vas. Aki az innováció miatt akar ilyet, az előbb nézzen körbe.

    Az árral kapcsolatban, nálam van egy "lélektani határ", amit kiadok egy hordozható kütyüért, ez 50k. Ha annyiért majd meg tudom venni, akkor megveszem, de jelenleg még olyan játék sincs rá, ami miatt szóbajönne (Na jó, az Uncharted, de még PS3-on is csak az első végénél járok, a másik kettőt is végig akarom tolni, mielőtt elkezdeném ezt) - a Silent Hill lesz majd az első olyan, ami miatt elkezdek nézelődni a gép után.
    Ami a meóriakártyát illeti, ha jól vettem ki, megint valami spec Sony cucc kell. Ez tényleg lehúzás, miért nem tudnak belerakni valami elterjedt cuccot? Egy sima SD kártya, mint a 3DS-nél, tökéletes lenne.

    Apropó, játékkínálat, a 3DS is így kezdte (ezt főleg a bannolt gaga-nak írom :), és kb mostanra kezdett végre beindulni. Az tény, hogy rossz jel, hogy a japánok -akik minden vacakra képesek rácuppanni- nem veszik, de még nem kell temetni, vélhetően ennek is kell egy év, hogy magához térjen.

    Annyiban viszont gaga-nak adok igazat, hogy az új konzolgeneráció első darabjai általában mindig bugosak. Jó esetben csak szoftveres hibák, és javíthatóak, de van, hogy hardveres hibák, és kiadtál egy rakat pénzt valami használhatatlan vacakra, szóval én már csak emiatt sem rohanok venni egyet. Inkább olvasgatom a tulajok tapasztalatait, meg kíváncsian várom, hogy az első hetes lelkesedés vajon két hónap múlva is ilyen töretlen lesz-e.
  • cloud.strife
    #371
    Még nem tűnt fel ilyesmi. Remélem nem is fog.
  • Bogdogege
    #370
    Ezzel nem értek egyet 20e sokat számít még 5e is, ha hatvan lenne nem kéne még 2+ hónapot spórolnom rá. És ha nem lenne ps3-am és választanom kellene a ps3 vs vita közt a ps3-t választanám mivel az olcsóbb is.
  • SlickAdam
    #369
    szerintsem se lesz bukas, de a 3DS sikeresebb lesz megint. mario es haverjai meg mindig elbuvolik a kozonseget. olcsobb is a gep (nem hiszem, hogy vita eseteben le tudnanak addig menni), meg HÀROMDÉ!!!! sony parti vagyok egyebkent, nem felreerteni! :)

    szerintem a nyitokinalattal van gond megintcsak. szamszerint lehet eros a kezdes, de ezek a Dynasty Warriors, Ridge Racer (vagy 4 palyaval), ... es hasonlok nem megfelelo minoseguek. igazabol Uncharted es Rayman-en kivul amiket teszteltem, csak kicsit tunnek jobbnak, mint egy jobb psp-s cim.
  • samsung123
    #368
    *aki 80 nem tud kiadni az 60 se fog....nem ezen műlik, saja Mo.n élünk....ha 10k lenne akkor is meg gondolnánk, mert nincs pénz. De attól ne huzzuk már le. Sajnos ahol több pénz van ott is vannak idióták
  • samsung123
    #367
    Tudjátok mit nem értek? ha 15-20k val olcsóbb lenne itt a fanyargók 90% azt írná, hogy hú de csúcs szuper gép? Most tényleg ezt a 15-20k plususszon rágódtok? Mikor egy nvidia túlárazott vagy egy intel túlárazott prociért meg kiadnak kompletten ugyenennyit nagyon sokan MO-n. Meg egy csomó mindenért lehúzzák az embert csak nem tud róla.

    Kurvára nem mindegy 60-80? Én nem jósolok bukást a gépnek, poén az én azért fogok venni Vitát, mert nincs konzolom egyikse és ráadásul itthon fogok vele játszani, olyan játékokkal ami nincs pcre, ráadásul mozgásérzékelő, tapi stb plsuz élmény!
  • szega96
    #366
    Várom*
  • szega96
    #365
    Már várum, hogy jöjjenek faszájos multis fps címek :D
  • Janey
    #364
    Near helyzetjelentés a Moszkva...khm Széll Kálmán tér környékén 3km-en belül 23 jóember játszik Vitával
  • szega96
    #363
    Én a jobb analogot éreztem igy der csak egy kicsit, aztán odaadtam más kezébe, aztán lenyugtattak,hogy nincs is vele semmi baj, ugyanolyan mind a 2.
  • SlickAdam
    #362
    analog karokrol mi a velemenyed?
    en csak 2-3 orat toltam eddig max, de mintha a bal analog mar most kevesbe siman csuszna, mint a masik.
    nehogy az elso gen-es psp-hez hasonloan jarjunk vele...:(
  • Yorg
    #361
    "koholt marhaságokkal"

    pl.?
  • cloud.strife
    #360
    zsoltbarabas
  • cloud.strife
    #359
    "De mi adófizetős áron áruljuk."

    Viszont a játékokat és tartozékokat mi adjuk a legolcsóbban... :)
  • szega96
    #358
    Cloud mi a psn-neved? Felvennélek, ha nem gond.