4
  • Komolytalan
    #4
    Az az irányváltás azért következett be, mert a felhőárusok rájöttek, hogy a cégek vezetői nem elég hülyék ahhoz, hogy eladják nekik a portékájukat. A számítási felhő alapvetően nem hülyeség annak, akinek ingadozó a számítási igénye. A cégek nem ilyenek, az esetek 99.9%-ában. Az a maradék 0.1% meg kevés.
    A felhőben az a jó, ha akinek gyorsan kell nagy számítási kapacitás, relatíve rövid ideig, az fizet érte sokat, de még mindig jóval kevesebbet mint amit akkor fizetne, ha megvenné mondjuk 2 hétre a gépeket, utána meg el kellene adnia. Akinek meg olcsó gépidő kell (pl kutatók) azok keveset fizetnek, cserébe akkor jut nekik gépidő, amikor másnak nem kell. De a cégek nagy része nem ilyen: mindennapi használatra meg a felhő egyszerűen nem éri meg.
    Szóval nem hülyeség ez, és mobil vonalon is is van annak realitása, hogy ne a zsebedben hordj atomerőművet meg a hozzá illő aksikat, hanem vegyél számítási kapacitást, amikor éppen szükséged van rá, és a zsebkütyü csak a megjelenítést végezze el. Hosszabb üzemidő, olcsóbb hw, stb. Más kérdés hogy ehhez egyértelműen nem olyan (wireless) net kell, ami most van (pár GB korlát, helyenként már majdnem jó, de az ország nagyobb részén f.stalicska), hanem durván olyan, mint a legjobb elérhető vezetékes hálózatok. Tehát mondjuk 20/10Mbit adatátvitel, és 3msec ping legyen az _alja_ a mobil internetnek. Na ez nem 3G, de még csak nem is 4G, hanem kb 6G.
    Vagyis 10 éven belül ez a dolog még csak kínlódással használható, de ha nem veszi meg jó drágán pár 10 millió divatmajom, akkor a büdös életben nem fog a technológia elterjedni.
  • halgatyó
    #3
    Olyan tendenciák kedenek megjelenni ezen a területen, amelyek nem túl érthetőek, sőt inkább gyanúsak.
    "...mostantól nagyobb hangsúlyt helyez majd nagyközönség, az érdeklődő felhasználók igényeinek kiszolgálására is..."

    Ha az utána következő cégek listáját megnézzük, akkor pont nem azok szerepelnek rajta, amelyek a köznép számára dolgoznak.

    Másik furcsaság: "Az új elektronikus német személyigazolvánnyal, az "ePerso"-val rendelkezők ingyenesen látogathatják a rendezvényt"
    Miért????
    A rendezvény lebonyolítása meglehetősen költséges. Ki fizeti a számlát? A többi látogató? Vagy valami "jótékony" Dzsóbácsi???
    Egy olyan világban, ahol egyre inkább az a tendencia, hogy "semmi sincs ingyen"
    (Egy sor olyan esetben is, amikor ordítóan nyilvánvaló a rabló lehúzás)
    Kinek áll érdekében az "elektronikus személyi igazolvány" támogatása? Miféle érdekében?

    Ez az egész igen furcsa.
    A felhőről már nem is szólok, már megtettem korábban. Csak egy ellentmondás: eddig mindig arról volt szó, hogy a felhő elsősorban a cégeknek "éri meg" (ha ugyan megéri bárkinek is a teljes kiszolgáltatottság)
    Most meg a nagyközönséget akarják megdolgozni. Ez az irányváltás magyarázatra szorulna.
  • Rotyoka
    #2
    ilyen mértékben az.

    És ha tetszik, ha nem a Could és a BitTorrent a jövő.
  • opeca
    #1
    "Jelenleg nincs olyan téma, amely hasonló jelentőségű lenne a szolgáltatók, a profi és a magánfelhasználók számára, mint a Cloud Computing. Ez a technológia megváltoztatja sok szolgáltató üzleti modelljét, evolúciót jelent a technikában és forradalmat az üzleti életben"

    Jaja, megy már a hype. Tehát a szerveren futtatott alkalmazások evolúciónak számítanak 2011-ben. Remek, na ma is tanultam valamit.