6
  • bertino
    #6
    londonban minden dragabb, megis csak london.
  • Rotyoka
    #5
    Nekem is kinn van rokonom, de ő sem fog sose visszajönni.
    Minimál felett keres nem sokkal, 1 érettségivel ment ki és ha valami elromlik pl a laptop, nem szarozik hónapokat, hogy mi legyen hanem vesz 1 újat, maximum nem emgy el 1 hónapig szórakozni (mert az elég drága). És mirét teheti ezt meg? 3x akkora a fizetés mint itt és fele annyi az elektronikai cuccok ára
  • roliika
    #4
    Azt hisszük, hogy ami itthon van az a normális és az van mindenhol...pedig nem.
    Német rokon kicsit hazajött és magyar személyit akart csináltatni, mert kettős állampolgár, és nem értette mi az hogy hetek vagy hóapok...másnapra miért nem lehet megoldani.
    Mondtam neki üdvözöllek Magyarországon...hát kicsit elkeseredett.
  • roliika
    #3
    Jól mondod az élelmiszer helyenként. Pl Londonban.
    De úgy átlagban pont annyi mint itthon, csak esetleg a minősége jobb.
    Haverom Notthinghamben él, csak onnét tudom...volt oszt társam Londonban...ott igen drága a kaja...de kerület függő, mert ott is lehet találni olcsó kajáldát.

    Ami drága az az albérlet..vagyis flat, ami 1 szoba 60 000ft rezsivel / hó nagyjából...tehát egy rendes lakás 120-180 000ft....de mondom... 300 a minimálbér.
    Tehát ebből is megélsz, még félrerakni is lehet.
    Londonban a metró kritikusan drága... 48 000Ft/ hó.

    Viszont kisebb városokban ilyen költség nincs, és a lakás is olcsóbb...20-30 milláért van családiház...itthon se olcsóbb.

    Ami viszont számít, hogy mennyi a reál értéke a pénzednek.

    Itthon a minimál 70 körül van..kérdés...elég e a rezsire + kajára + ruhára + esetleg szórakozásra? Nem. Ott igen. Ennyi a difi.
    Haverom fél éve van kint, és azt mondja sohase fog hazajönni.
    Pedig csak egy raktárban dolgozik és minimál közeli pénzt kap.

    Pécsen 12 órában dolgozott egy IT cégnél és nemhogy rezsire nem futotta belőle de néha kajára se.
  • Magiszter
    #2
    Sokat keresnek ez tény, de vannak dolgok amik náluk drágábbak. Pl az élelmiszer helyenként 2x-3x annyiba kerül mint idehaza. Ezt is tessék figyelembe venni. Nem minden fenékig tejfel odakint sem.
  • roliika
    #1
    Igen, mert az amúgy közel 300 000Ft-os minimálbérből nem tellik rá.